Marki » T-Z » drzewno - przyprawowe « Grupy

La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn

La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Filmy La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Filmy
La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia La Nuit de l`Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia

La Nuit de l`Homme marki Yves Saint Laurent to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. La Nuit de l`Homme został wydany w 2009 roku. La Nuit de l`Homme stworzyli Anne Flipo, Pierre Wargnye i Dominique Ropion. Nutę głowy stanowi kardamon; nutami serca są bergamotka, cedr virginia i lawenda; nutami bazy są wetyweria i kminek.

Kardamon

Bergamotka Cedr Virginia Lawenda

Wetyweria Kminek

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Nuit de l`Homme by Yves Saint Laurent.

Endymion
Charriol Homme Sport
VIP Men Club Edition
Avant Garde
Nuit d’Issey

La Nuit de l`Homme Recenzje Perfum

KMWTW
KMWTW

Na początku uprzedzę, że jestem szczęśliwym posiadaczem wersji sprzed reformulacji. Kod wskazuje na 2010 rok. Jeżeli chodzi o sam zapach, nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, że jest to jeden z najbardziej lubianych i komplementowanych zapachów przez płeć piękną. Ciepły, elegancki, o nieco aksamitnym wydźwięku. Tak jak napisał kolega Kiszony, skonstruowany z myślą o masowym odbiorcy, bowiem nie uświadczymy w niniejszym bohaterze żadnej trudności czy mroczności, które mogłyby odstraszyć potencjalnego użytkownika. Początek to istna popisówa kardamonu. Potem dołącza lawenda i na koniec nieśmiało wychodzą jakieś minimalne wydźwięki drzewno-wetiwerowe. Ciężko mi tu wysupłać pierwiastek kminkowy. I to w zasadzie tyle. Z pozoru prosta kompozycja, utkana z 5-6 składników a mimo to niezwykle przyjemna i elegancka. Parametry na bardzo dobrym poziomie, trwałość oscyluje w granicach 8-9 godzin. Dobre pachnidło, niestety bardzo popularne i mało oryginalne, bowiem podobne charaktery (poniekąd i dosyć podobne kompozycje) znajdziemy pod postacią Armaniego Code czy Ferragamo Black.

bodm
bodm

Jak to każdy użytkownik La Nuit de l'Homme sprzed 2013 roku przyszedłem trochę ponarzekać... Jak można tak spartaczyć zapach? Rozumiem, że mech dębowy został zakazany, ale czy ktokolwiek, kiedykolwiek wyczuł go w tej kompozycji? Może ilość olejków też została obniżona przez mech (lżejszy kolor)? To przez jego brak otwarcie pachnie jak WD-40? Na moje odsprzedaż tak prestiżowej marki w ręce dużego koncernu to co najmniej nie najlepsza decyzja... Mam wielką nadzieję, że ktoś odkręci kurek, zwiększy koszt jednych perfum o całe 10 groszy (na tle perfum za 400 zł w perfumerii stacjonarnej nie wydaje się dużą sumą, ale co ja tam wiem...) i przywróci starą formułę.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Całkiem przyjemny wieczorowy zapach, sklecony w taki sposób, aby podobać się większości "zwykłych" użytkowników. Pomimo tego, trzeba przyznać że La Nuit jest bardzo dobrze skomponowanym pachnidłem, które oprócz grania "pod publiczkę", reprezentuje sobą naprawdę niezły poziom sztuki perfumiarskiej.
Głównym trzonem kompozycji jest słodkawy kardamon, acz nie przesłodzony - czuć, że zachowano tutaj pewien umiar, co się chwali. Przez moment towarzyszą mu delikatne cytrusy, a po chwili pojawia się aromatyczna lawenda. Otwarcie jest w dziwny sposób świeżo-słodkawe, co szczerze mówiąc nie do końca mi odpowiada. Jednak to wrażenie po niedługiej chwili znika, gdyż kardamon mocniej dochodzi do głosu, ale w żadnym wypadku nie przytłacza. Towarzysząca mu lawenda sprawia, że "nocny" YSL jest przyjemnie lekki - taki uwodziciel z klasą, jak już niektórzy zauważyli. Pojawia się również trochę cedru i wetywerii, które dodają kompozycji męskości. Osobiście kminku nie wyczuwam.
Jedna rzecz mi w tym pachnidle "nie leży" - w pewnym momencie pojawia się taka dziwnie charakterystyczna, syntetyczna nuta. Mam wrażenie, że coś podobnego już czułem w jakichś mainstreamowych, słodkawych zapachach. Podobną nutę odnajduję na pewno w znienawidzonym Erosie od Versace, z tym że w wypadku La Nuit'a, jest ona na szczęście mniej wyczuwalna i nie przeszkadza mi tak bardzo.
Parametry na dobrym poziomie, acz bez rewelacji. Trwałość wyniosła na mojej skórze około 6h, z dobrą projekcją przez pierwsze 2-3h. Zasadniczo po zapachu z takim "wieczorowym" nastawieniem można oczekiwać czegoś więcej, ale nie jest źle.
Podsumowując, uważam La Nuit'a za bardzo udany, zręcznie skomponowany i (przy właściwej aplikacji) przyjemnie stonowany, wręcz elegancki zapach na wieczór. Największym minusem w wypadku tego pachnidła jest dla mnie jego popularność... Zbyt wielu fanów ma ten YSL, dlatego też raczej nie pojawi się na mojej półce.
Mimo to, jak najbardziej polecam - będzie to bezpieczny wybór na wieczorne wyjścia i chłodne dni :)

MrGwyn
MrGwyn

Jeden z najlepszych znanych mi kardamonów.
Jest wielowymiarowy, mimo że to właściwie jedna nuta z akompaniamentem innych, mniej ważnych składników. Ewolucja ma wiele odsłon i prawie każda bardzo mi się podoba.
Otwarcie jest bardzo mocne i nie ukazuje nadobności tego, co nas jeszcze czeka, ale już czuć dużo kardamonu, słodko-drzewno-pudrową duchotę, czekoladowe ciasto i nutki suszonych owoców. Początkowo jest to masa łagodnego (o dziwo), czekoladkowego kardamonu, który jest mocno połączony z lawendą, która daje na wydechu dość niefajne, sztucznawe zabarwienie całemu zapachowi. Słodki kminek skutecznie zasładza i pogłębia wyraz kompozycji. Dalsze stadia nie dają po sobie poznać innych nut. Czuję tylko nieustającą obecność powyższego trio i drugą warstwę złożoną z drzewnych nut, którą z górą łączy słodycz i pudrowy kardamon. Trzeci z kolei faza ukazuje dodatek nutek owocowych, tych dość soczystych jak i suchych, w tym śliwki, tak mi się wydaje. Kolejny krok, to ten bliższy bazie. Puder drzewno-kardamonowy; suchy, ciepły, w niepojęty sposób aromatyczny. Nie ustaje aura słodko-owocowa. Wszystko układa się w bogate brązy i trwa aż do końca, dołącza piżmo. Taki jest drydown.
Trwałość średnia, kilka godzin. Projekcja mniejsza. Trzeba się dobrze polać, aby starczyło na dłużej.
Trochę je potestowałem i wiem, że potrafią się na mnie przerobić na bardzo niefajną fizjologiczną nutę.
Kategoria sugerowana przez Fragranticę jest jak najbardziej trafna, wg mnie.

kasia7bhp
kasia7bhp

Jest bardzo a to bardzo uwodzicielski, właściciel może nie wyczuwać go na sobie a on jednak trwa i trwa i roztacza swój cudny urok i obezwładnia biedne kobiety które znajdą sie w polu rażenia ;-)

dandysek
dandysek

Uwielbiam Noc. Niesłusznie starszy brat "L'Homme" z rozpędu dostał rykoszetem negatywnych opinii. To prawda, że nie jestem obiektywny bo to był mój pierwszy zapach z wyższej półki, ale w bardzo fajnym i beztroskim momencie mojego życia był moim codziennym towarzyszem wieczornych eskapad. Nie wyobrażałem sobie wyjścia do klubu czy kawiarni bez YSL, to była kropka na "i" rytuału. Czarna koszula, marynara, YSL i "rodzimy" Cassel gotowy ;)
Niesamowicie relaksujący, przyjemny - to taki nocny drapieżca który wbija faceta w ramę playera, czy tego chce czy nie. W porównaniu do wielu napompowanych marketingiem miernot aspirujących do miana seksownych czy pociągających, "La Nuit de L'homme" to rzeczywiście uwodzicielska kompozycja. Subtelna, otulająca, pełna pięknej lilii, trwająca niemal bez końca.
To jeden z tych zapachów przy którym wiesz, że pachniesz dobrze - zawsze będę go trzymał na półce, za wspomnienia które mi daje oraz za przyjemność obcowania.

Roq
Roq

Urzeczony starszym bratem (L'Homme), jakoś nie podzielałem ogólnych zachwytów nad wersją La Nuit. Być może, moje pierwsze nieudane podejścia wynikały z jakiegoś wewnętrznego oporu, albo po prostu miałem nienajlepszy nastrój? W każdym razie, kolejne testy zmieniły moje złe negatywne nastawienie.
Teraz mogę śmiało napisać, że La Nuit jest świetny. Choć nadal, wyżej stawiam L'Homme, jako odrobinę ciekawszy i bardziej uniwersalny, jednak, kiedy zapadnie zmierzch... Tak. Tytułowa noc to jego żywioł. Zamiast nut kwiatowych pojawiają się bardziej męskie, ciemniejsze i piżmowe. Trwałość na mojej skórze wydaje się identyczna i te 8 godzin spokojnie wyrabia. Moja skóra kocha się z serią Homme :)
Nie jest to zapach wybuchowy. Nie ma długiego ogona, ale jest uwodzicielsko męski, subtelny, a do tego, bardzo współczesny. No i pięknie otula podobnym "aksamitem", jak Code Armaniego.
Jeśli więc szukasz petardy testosteronu w stylu Rive Gauche, to raczej odpuściłbym sobie La Nuit. Określiłbym go, jako zapach inteligentny dla inteligentnych, choć RG też lubię La Nuit to zapach dla tych, którzy lubią jedynie wzbogacić swój własny zapach, a nie pokrywać się syropem.
Dla mężczyzn, którzy cenią sobie subtelność...

vertigo
vertigo

Od La Nuit Le Parfum zeszłam poziom niżej, do La Nuit de L'Homme.
Nie wiem czy to ja mam problem z tą linią, ale ten zapach również ma słabą trwałość i projekcję na mojej skórze. Wymaga bardzo hojnej aplikacji.

Jestem tym niepocieszona, bo w tych perfumach znalazłam pewien akord, który przypomniał mi cudowne Stylessence od Jil Sander. Podejrzewam kardamon połączony z czymś ciepłym. Trudno mi znaleźć i opisać coś innego w tym zapachu, wzbudził zbyt silne skojarzenia. Środkowa faza zawiera trochę niezbyt przyjemnej sztucznej słodyczy, używanej czasem w męskich zapachach.
La Nuit de L'Homme jest ciepło-drzewny, i lekko przyprawowy (aromatyczny, nie pikantny). Łagodny, miękki i zmysłowy. Odrobinę słodki, odrobinę pudrowy. Raczej niezmienny w czasie.
Dla mnie - niepodobny do La Nuit Le Parfum.
Pasuje do romantycznych spotkań.
Wydaje się mało zapadający w pamięć.

Zakupowe okazje

44.69 USD
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Eau De Toilette for men 2 oz
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Eau De Toilette for men 2 oz
48.90 USD
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Eau De Toilette tester for men 3.4 oz
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Eau De Toilette tester for men 3.4 oz
49.49 USD
La Nuit De L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 2 oz Eau De Toilette Spray for Men
53.99 USD
La Nuit De L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 2 oz for Men
55.46 USD
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Eau De Toilette for men 1.4 oz
56.00 USD
Aftershave 3.4oz
61.99 USD
La Nuit De L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent Aftershave 3.4 oz for Men
Gift Set 4oz
63.35 USD
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Gift Set I. Travel Edition Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
Gift Set 4oz
64.63 USD
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Gift Set II. Eau De Toilette 3,4 oz Aftershave Balm 1,7 oz Shower Gel 1,7 oz
ThePerfumeSpot.com
64.99 USD
La Nuit De L'Homme by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
La Nuit De L'Homme by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
65.25 USD
La Nuit De L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
68.99 USD
La Nuit De L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.4 oz for Men
70.00 USD
76.03 USD
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Eau De Toilette for men 6.7 oz
Yves Saint Laurent La Nuit de L Homme Eau De Toilette for men 6.7 oz
77.99 USD
La Nuit De L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.4 oz Free All Over Shower Gel 3.3 oz Travel Offer for Men
Eau De Toilette 6.8oz
79.99 USD
La Nuit De L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 6.8 oz Eau De Toilette Spray for Men
StrawberryNET.com
83.50 USD
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Eau De Toilette 6.7oz
100.99 USD
La Nuit De L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 6.7 oz for Men
Eau De Toilette 1.3oz
56.00 USD
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme 1.3 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme 1.3 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Nuit de l`Homme marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Nuit de l`Homme marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci Pour Homme II Burberry London for Men Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Homme Chanel Allure Homme Sport Creed Aventus Viktor&Rolf Spicebomb Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Carolina Herrera 212 Men Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent L'Homme Hugo Boss Boss Bottled Thierry Mugler A*Men Giorgio Armani Armani Code Chanel Bleu de Chanel Gucci Gucci pour Homme Christian Dior Fahrenheit Dolce&Gabbana The One for Men