Marki » T-Z » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn

główne akordy
świeży korzenny
cytrusowy
aromatyczny
ciepły korzenny
drzewny
Filmy
L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Filmy L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Filmy
Zdjęcia
L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia L'Homme Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia

L'Homme marki Yves Saint Laurent to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. L'Homme został wydany w 2006 roku. L'Homme stworzyli Anne Flipo, Pierre Wargnye i Dominique Ropion. Nutami głowy są imbir, bergamotka i cytryna; nutami serca są przyprawy, biały pieprz, bazylia i liść fiołka; nutami bazy są fasolka tonka, tahitiańska wetyweria i cedr.

Perfumowa Piramida

Górne Nuty
Imbir Bergamotka Cytryna

Środkowe Nuty
Przyprawy Biały pieprz Bazylia Liść fiołka

Dolne Nuty
Fasolka tonka Tahitiańska wetyweria Cedr

Wyczuwalne składniki na bazie waszych głosów

Loading...

Trwałość

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
bardzo słaba 0
 
słaba 0
 
przeciętna 23
 
duża 13
 
bardzo duża 1
 

Projekcja

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
łagodna 9
 
przeciętna 27
 
duża 1
 
olbrzymia 1
 

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Homme by Yves Saint Laurent.

Ten zapach przypomina mi...  

L'Homme Recenzje Perfum

Evellinnee
Evellinnee

Moj narzeczony ma w swojej kolekcji ten zapach i mimo, ze inne jego perfumy robią na mnie większe wrażenie to wole jak używa YSL L'Homme. Niestety wiele zapachów wywołuje u mnie migrenę a YSL L'Homme nie. Jest to bardzo delikatny zapach, trzymający się przy skórze a zarazem trwały. Idealny na wyjścia w miejsca gdzie perfumy nie są mile widziane lub do pracy w biurze.

Mar
24
2016
aegon
aegon

Wieść gminna niesie, że przy tworzeniu tego zapachu zatrudniono 666 dziewic z północno-zachodniej Francji, a po powąchaniu mieszaniny składników użytych do L'Homme, 80% z nich zaszło w ciążę i poczęło śliczne dzieciątka, którym nie wiadomo dlaczego, nadawano tylko trzy imiona: Anne, Pierre i Dominique...Jednak ta informacja nie wydaje się być wiarygodna, skąd bowiem tyle dziewic w tym rejonie Francji...?

Tak czy inaczej, zapach zrobił zasłużoną karierę wśród francuskich urzędników średniego szczebla, piłkarzy drugoligowych drużyn i kierowców podmiejskich autobusów, a także pielęgniarek, księgowych i nauczycielek akademickich. Bo to jest fajny i przyjemny zapach. Z tym, że jest to zapach poprawnie przeciętny.
On na pewno nie pojechał na rajd Paryż-Dakar, nie wspiął się na żaden 8-tysięcznik w Himalajach, nie skoczył na bungee z Tower Bridge, nie zdobył medalu na paraolimpiadzie i nie brał udziału w castingu do "Idola". Ale, za to codziennie przeprowadza staruszki przez przejście dla pieszych, mówi komplementy swojej mamie, ogląda "Jeden z dziesięciu" i pierze skarpetki w umywalce. Czesze się też w prawą stronę, nosi brązowy pasek i ma zawsze wciągnięty sweter w spodnie.
Mówiąc wprost: to zapach bez jaj. To taki poprawny uczeń, który ani nie pojedzie na olimpiadę z matematyki, ani nie zamknie kolegi w toalecie, ani nie poprawi obliczeń profesora z chemii, ani nie wrzuci Laxigenu do zupy w szkolnej stołówce.
W sumie niczego nowego nie pokazał, ale też niczego złego nie dokonał. A przy kolegach z własnej szkoły, którzy charakterem i dokonaniami biją go na głowę, jest solidnym lecz przeciętnym imbirowo-przyprawowym Laurentem, z fantazją pozwalającą mu na zakup Daewoo Matiza 1,0 l i przerobienie go na gaz, a następnie udanie się nim w niesamowitą podróż na działkę ogrodniczą za miasto, aby usmażyć na grillu dwa pęta kaszanki.
Taki kozak z tego YSL L'Homme...

Tymczasem spuśćmy zasłonę milczenia na naszego bohatera, przecież każdy "przeciętniak" nosi w sobie gen genialności. Spójrzmy na siebie: większość z nas miała "poprawny" na szkolnym świadectwie, a i tak uznajemy się za geniusza w jakiejś dziedzinie...
Na przykład w publicystyce perfumeryjnej...

Apr
08
2015
Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Kiedy go powąchałem uśmiechnąłem się- tyle się o nim naczytałem, tyle zachwytów i pochwał. Na podstawie recenzji wyobrażałem sobie nie wiadomo co, a tu? Zaskoczka- przecież ja znam ten zapach. Przecież ja mam ten zapach... City Rush z Avonu.Nie powiem- jest ładny, elegancki, męski, z fajnie wyczuwalnymi cytrusami doprawionymi przyprawami i pieprzem...
Tylko, czy warto było dać dwie stówy za 60-tkę, kiedy w tej cenie mogę mieć 4 zamienniki?

Dec
18
2014
gurlen87
gurlen87

Imbir+przyprawy+cytryna=L'Homme. Receptura nie jest wysoce specjalistyczna, ale absolutnie kompletna w swojej kategorii, Znamienne dla zapachów na stałe zapisujących się w historii olfaktorii jest uzyskanie ponadczasowego efektu w oparciu o grę 2-3 składników, choć YSL ma również na swoim koncie opierające się upływowi czasu M7, które przecież razi masowością składników, co jest jedynie dowodem wszechstronności brandu.Homme zaś opowiada zgoła odmienną historię...podobną na przykład do tej z Gucci II.Można je przyrównać do ostatnich wyczynów polskich piłkarzy, brak indywidualności wcale nie przekreśla szans..:). Ingredienty w omawianym L'Homme pracują zespołowo na ogólny rezultat. Same w sobie szare, odarte z atrakcyjności. L'Homme w mistrzowski przeprowadza ich syntezę, czyniąc je wręcz feromonowymi.Zauważyłem, że podobnie jak wspominany Gutek, jest tylko iluzorycznie słaby, a najlepsze rezultaty osiągamy nie szczędząc w/w, co oczywiście obliguje do zaopatrzenia się w największy kaliber-100ml....kochanego pachnidełka nigdy dość :)

Oct
16
2014
Marcin__
Marcin__

Kiedyś L'Homme był dla mnie zapachem niemal "idealnym". Zużyłem 100 ml w ciągu ok. 4 lat, przy czym ostatnie 30 ml w bardzo dużej rotacji. Do dziś go lubię, ale już nie tak bardzo.

Te perfumy zawierają jeden z moich ulubionych składników, a mianowicie imbir. Owszem, jest on tu dobrze wyczuwalny, ale nie jest tak wyeksponowany jak w Dior Homme Sport. Właściwie to nie wyczuwam w L'Homme wszystkich składników, na pewno - imbir, liść fiołka, cytrusy, przyprawy i fasolę tonka. Otwarcie jest świeże i bardzo cytrusowe, potem jeszcze przez chwilę jest świeżo za sprawą fiołka. Po jakichś czterech godzinach zapach coraz wyraźniej się wysładza, choć imbir jest wciąż bardzo dobrze wyczuwalny. To znak, że zbliżamy się do bazy, która jest właśnie imbirowo-słodko(fasola tonka)-drzewna.
Trwałość, jak na lekki zapach jest bardzo dobra - 4 aplikacje utrzymują się przez ok. 8-9 h. Projekcja z kolei jest dość słaba - są to perfumy, które raczej trzymają się blisko skóry. To czyni je wprost idealnym zapachem do biura oraz na intymne wieczory z ukochaną/ukochanym. Ostatnie słowo nie jest przypadkowe - moim zdaniem zapach może być z powodzeniem używany przez kobiety.

Jul
02
2014
Piodr
Piodr

Jeszcze 4 lata temu dałbym się pokroić za ten zapach! Dzisiaj, po tych kilku latach i poznaniu dziesiątek innych kompozycji, już nie robi na mnie takiego oszałamiającego wrażenia jak kiedyś...

Mimo wszystko bardzo go sobie cenie i sięgam po niego z dużą przyjemnością, bo otwarcie jest dla mnie genialne, natomiast resztę psują ewidentnie przeciętne parametry, które przycinają kompozycji skrzydła i sprawiają, że L'Homme nie napręża swoich muskułów do końca...

Apr
19
2014
Roq
Roq

A ja, pomimo całkiem sporej kolekcji, właśnie L'Homme wybrałem na mój "signature scent".
Przede wszystkim dlatego, że wspaniale komponuje się z moją skórą, a to co w wyniku tej symbiozy powstaje, jest zmysłową pieszczotą dla mojego nosa.
Czym jeszcze mnie ujął? Subtelnością. Nie próbuje mnie zdominować, tylko "dopieszcza" mój własny zapach.
Szlifuje mnie :)
No i na koniec dodam, że cenię go także za trwałość i uniwersalność. Czy lato, czy siarczysty mróz, noc, czy dzień, dobrze nam razem i nigdy nie przeginamy pały... Od rana, do wieczora. Na przekór tym, na których znika po paru godzinach. To pewnie znak od boga, że L'Homme stworzono specjalnie dla mnie...
W takiej symbiozie nie byłem jeszcze z żadnym zapachem.
I choćby na "mojego" L'Homme wylewano litry pomyj, ja go tylko delikatnie przetrę jedwabną ściereczką i ukocham.
Ps. W trumnie też będę nim pachniał. Koledzy mi obiecali :)

Oct
17
2012
vertigo
vertigo

Po zatoczeniu kręgu i po testach flankerów zrecenzowanie oryginału okazuje się trudne - ponieważ nie robi na mnie żadnego wrażenia.

To na pewno zapach dzienny, ale jakiś taki... mdły. Drewno, dużo tonki i liści fiołka, trochę cytrusów i przypraw. Nie ma w nim nic interesującego, co by zachęcało do powąchania go jeszcze raz. Może to moja skóra nie potrafi z niego nic wykrzesać. Jest taki w 100% poprawny. Takie zapachy są jak powietrze, w ogóle się ich nie zauważa. Choć podobno czasem takie cechy są pożądane. W każdym razie - nie dla mnie.
Nie rozumiem w ogóle popularności tego zapachu. A może to popularność uczyniła go przezroczystym?

Oct
17
2012

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

L'Homme by Yves Saint Laurent 3.89 out of 5 based on 94 ratings and 8 user reviews

Zakupowe okazje

Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 0.33oz
25.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme 0.33 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent L'Homme 0.33 oz Eau de Toilette Spray
Sephora.com, Inc.
Eau De Parfum 0.33oz
29.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum Travel Spray 0.33 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum Travel Spray 0.33 oz Eau de Parfum Spray
Beautyspin.com
Eau De Toilette 2oz
40.60 USD
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 2 oz
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 2 oz
Beautyspin.com
Eau De Toilette 1.4oz
40.99 USD
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 1.4 oz
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 1.4 oz
Beautyspin.com
Eau De Toilette 3.3oz
47.13 USD
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette tester for men 3.3 oz
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette tester for men 3.3 oz
NORDSTROM.com
Eau De Toilette 1.3oz
48.60 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 1.3 oz.
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 1.3 oz.
NORDSTROM.com
Eau De Toilette 1.3oz
48.60 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 1.3 oz.
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 1.3 oz.
Beautyspin.com
Eau De Toilette 3.3oz
49.44 USD
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 3.3 oz
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 3.3 oz
FragranceX.com
Eau De Toilette 2oz
51.40 USD
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 2 oz Eau De Toilette Spray for Men
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 2 oz Eau De Toilette Spray for Men
Beautyspin.com
Gift Set 4oz
52.81 USD
Yves Saint Laurent L Homme Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
Yves Saint Laurent L Homme Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
FragranceNet.com
Eau De Toilette 2oz
52.99 USD
L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 2 oz for Men
L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 2 oz for Men
Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 1.3oz
54.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme 1.3 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent L'Homme 1.3 oz Eau de Toilette Spray
FragranceX.com
Eau de Cologne 3.3oz
54.99 USD
L'homme Gingembre Cologne by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Cologne Spray Tester for Men
L'homme Gingembre Cologne by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Cologne Spray Tester for Men
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 2oz
55.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Eau De Toilette Spray 60ml 2oz
Yves Saint Laurent L'Homme Eau De Toilette Spray 60ml 2oz
Beauty Encounter
Cologne
57.00 USD
L'Homme Yves Saint Laurent Cologne Gingembre for Men
L'Homme Yves Saint Laurent Cologne Gingembre for Men
FragranceX.com
Cologne 3.4oz
57.99 USD
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toieltte Spray Tester for Men
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toieltte Spray Tester for Men
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 1.3oz
59.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Eau De Toilette Spray 40ml 1.3oz
Yves Saint Laurent L'Homme Eau De Toilette Spray 40ml 1.3oz
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
60.30 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette
FragranceX.com
Eau De Toilette 3.4oz
64.50 USD
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 2oz
67.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme 2 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent L'Homme 2 oz Eau de Toilette Spray
FragranceNet.com
Eau De Toilette 3.3oz
68.99 USD
L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.3 oz for Men
L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.3 oz for Men
FragranceX.com
Gift Set 3.4oz
70.80 USD
L'homme Gift Set by Yves Saint Laurent Gift Set for Men Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 3.4 oz Shower Gel
L'homme Gift Set by Yves Saint Laurent Gift Set for Men Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 3.4 oz Shower Gel
FragranceNet.com
Eau De Toilette 3.3oz
72.99 USD
L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.3 oz All Over Shower Gel 3.3 oz Travel Offer for Men
L'homme Yves Saint Laurent by Yves Saint Laurent EDT Spray 3.3 oz All Over Shower Gel 3.3 oz Travel Offer for Men
NORDSTROM.com
Gift Set 0.33oz
74.00 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Travel Fragrance Coffret Nordstrom Exclusive 104 Value
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Travel Fragrance Coffret Nordstrom Exclusive 104 Value
NORDSTROM.com
Gift Set 0.33oz
74.00 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Travel Fragrance Coffret Nordstrom Exclusive 104 Value
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Travel Fragrance Coffret Nordstrom Exclusive 104 Value
Sephora.com, Inc.
Eau De Parfum 2oz
77.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum 2 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum 2 oz Eau de Parfum Spray
FragranceX.com
Eau De Toilette 6.7oz
77.49 USD
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 6.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
L'homme Cologne by Yves Saint Laurent, 6.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
StrawberryNET.com
Eau De Toilette 3.4oz
78.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Yves Saint Laurent L'Homme Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
78.30 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
78.30 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette
FragranceX.com
Eau De Parfum 3.3oz
79.99 USD
L'homme Intense Cologne by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Men
L'homme Intense Cologne by Yves Saint Laurent, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Men
Beautyspin.com
Eau De Toilette 6.7oz
81.14 USD
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 6.7 oz
Yves Saint Laurent L Homme eau de toilette for men 6.7 oz
FragranceNet.com
Eau De Parfum 3.3oz
82.99 USD
L'homme Yves Saint Laurent Parfum Intense by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Men
L'homme Yves Saint Laurent Parfum Intense by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 3.3 oz for Men
Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 3.3oz
85.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme - Edition Art 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent L'Homme - Edition Art 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 3.3oz
87.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent L'Homme 3.3 oz Eau de Toilette Spray
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
91.80 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme Intense' Eau de Toilette
Yves Saint Laurent 'L'Homme Intense' Eau de Toilette
Sephora.com, Inc.
Eau De Parfum 3.3oz
102.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum 3.3 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum 3.3 oz Eau de Parfum Spray
Sephora.com, Inc.
Gift Set 3.3oz
112.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum Intense Gift Set
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum Intense Gift Set
NORDSTROM.com
Eau De Toilette 6.7oz
112.50 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 6.7 oz.
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 6.7 oz.
NORDSTROM.com
Eau De Toilette 6.7oz
112.50 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 6.7 oz.
Yves Saint Laurent 'L'Homme' Eau de Toilette 6.7 oz.
Sephora.com, Inc.
Eau De Toilette 6.7oz
125.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme 6.7 oz Eau de Toilette Spray
Yves Saint Laurent L'Homme 6.7 oz Eau de Toilette Spray
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
126.00 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme Intense' Eau de Toilette
Yves Saint Laurent 'L'Homme Intense' Eau de Toilette
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
126.00 USD
Yves Saint Laurent 'L'Homme Intense' Eau de Toilette
Yves Saint Laurent 'L'Homme Intense' Eau de Toilette
Sephora.com, Inc.
Eau De Parfum 6.7oz
140.00 USD
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum 6.7 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent L'Homme Parfum 6.7 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent L'Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent L'Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Homme marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Homme marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kto lubi te perfumy, lubi także
Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Dior Homme Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Kenzo Kenzo pour Homme Carolina Herrera 212 Men Creed Aventus Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Burberry London for Men Christian Dior Fahrenheit Chanel Allure Homme Sport Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Chanel Egoiste Platinum Bvlgari Aqva Pour Homme Chanel Allure Homme Edition Blanche Hugo Boss Boss Bottled Lalique Lalique White Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Dolce&Gabbana D&G Hermes Terre d'Hermes

Popularne marki i zapachy: