Marki » T-Z » orientalno - przyprawowe « Grupy

Body Kouros Yves Saint Laurent dla mężczyzn

Mam: 49 Miałem: 30 Chcę: 30 Ukochany zapach: 2

dymny
Body Kouros Yves Saint Laurent dla mężczyzn Zdjęcia

Body Kouros marki Yves Saint Laurent to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Body Kouros został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Annick Menardo. Nutami głowy są eukaliptus i kadzidło; nutami serca są chiński cedr i szałwia muszkatołowa; nutą bazy jest benzoes.

Eukaliptus Kadzidło

Chiński cedr Szałwia muszkatołowa

Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Body Kouros by Yves Saint Laurent.

S de Scherrer Homme
Lolita Lempicka Au Masculin
Illusions Noires Au Masculin Eau de Minuit
Jaipur Homme

Body Kouros Recenzje Perfum

icenumerocinq
icenumerocinq

Ostatnio mam na swoim tapecie twórczość A. Menardo i dosłownie czuć charakterystyczny, zapachowy podpis tej Pani w jej perfumach. Niby składy różne, ale jakiś pierwiastek jest wspólny.
W Body Kouros czuć wyraźne podobieństwo do Lolity Lempickiej Au Masculin Eau de Minuit, której jestem entuzjastą, także siłą rzeczy zapach od Yves Saint Laurent'a musiał u mnie zapunktować. Upraszczając można powiedzieć, że przytoczona Lolita jest Body Kourosem z dodatkiem lukrecji.

Kremowy eukaliptus doprawiony słodkim benzoesem tworzą dość lotny i wbrew swojej konsystencji, nieprzytłaczający zapach. Co prawda w upale bym o nim nie pomyślał, ale już w umiarkowanym cieple jak najbardziej. Trwa na skórze przez 8-10 godzin, przez większość tego czasu dyskretnie, ale wyczuwalnie projektując.

Jeden z tych zapachów, które aplikując na nadgarstek, łapiesz się na tym, że co kilka minut bezwiednie zbliżasz rękę do nosa. Przyjemny, otulający, trzymający się dość blisko skóry i gdyby nie fakt, że posiadam wspomnianą Lolitę, to buteleczka Body Kourosa stałaby już u mnie na półce. I to w eksponowanym miejscu. Oczywiście, co się odwlecze...

BlueJeans
BlueJeans

Dlugo zastanawialem sie nad tym zapachem zanim go kupilem. I zaluje, ze tyle czasu nie mialem go u siebie pod reka poniewaz jest cudowny!! Moja zona od pierwszego niuchniecia chwali sobie ta kompozycje.

Otwarcie ma dosc intensywne i nie kazdemu moze przypasc do gustu jednak pozniej dosc przywoicie wyczuwalna jest zywica z eukaliptusem. Wg mnie kadzidlo sie gdzies zgubilo :)

8/10

Pawlo
Pawlo

Ulubiony zapach mojej żony. Wg mnie zdecydowanie bardzo dobry, szczególnie na prywatne okazje typu kolacja we dwoje czy towarzyska impreza. Przykuwa uwagę, jest niebanalny i bardzo trwały (na mnie do ok. 8 godz. co przy współczesnych zapachach jest nie lada wyczynem). Dla mnie w pierwszej 10-ce ulubionych kompozycji.

ganczar666
ganczar666

Super zapach z bardzo "niespokojnym" wejściem. Coś jak zapach otwartej puszki z farbą,dotego rozpuszczalnik i eukaliptus. Mega wrażenie - powala na kolana. Słaba projekcja.

jacoblucas
jacoblucas

Zapach z mocnym spojrzeniem. Ambiwalentny. Z jednej strony elegancki, choć raczej w takiej nie do końca standardowej formie. Z drugiej ma w sobie coś z oryginalnego Kourosa. To taka dzikość która przywdziała garnitur. Jednocześnie budzi we mnie skojarzenia jak poniżej. Bardzo ciepłe, trochę zadymione ale jednak pozytywne. Otula choć nie "spowija".
Smary i benzyna w otwarciu mają faktycznie miejsce ale czy to jest takie złe? Nadaje to właśnie wrażenia ubranej dzikości Potem się wysubtelnia i coraz bardziej przebija się orient. Trwałość super! Przenika ubrania :) Projekcja wcale nie taka ogromna. Raczej każe się zbliżyć żeby poczuć. Z daleka czuć tylko pewną sugestię.

Moim zdaniem odzwierciedla pewnego siebie mężczyznę, który w małym poważaniu ma otoczenie, choć dopuszcza fakt że ono istnieje :)

Tommy H.
Tommy H.

Wyobaźcie sobie kościół- ciemność,tajemniczość i tylko kadzidło dociera do Ciebie z oddali,kamfora spływa ze ścian...potem nagle znajdujesz sie w pralni, krochmal i.. nagle wchodzi spocony osobnik Alfa prosto z treningu ..
no moze pojechałem ale tak ten zapach sobie wyobrazam..męski magnetyczny,pełen kontrastów,słodki czekoladowo chemiczno kadzidlany. mistrozostwo !
Działa na zmysły działa w nocy, najlepszy afrodyzjak na nocne eskapady jaki znam (z zapachow);),i nie bardzo wyobrazam sobie go na dzien/cieplejsze dni poprostu to by byla profanacja.
Aktualnie moj nr 1 ale szukam dalej..podobnego czegos ale na dzień ciut lżejszego (jakies propozycje ?? )
Ps. ubrania trzeba prac po 3kroć by pozbyc sie go ;)

Kokos ;)
Kokos ;)

W perfumerii znalazłem tytułowego bohatera. To co dostałem było zupełnie odmienne od tego co sobie o nim wyobrażałem.
Pomimo tego że obecnie produkuje się go od 3 lat w innym flakonie to w perfumerii stała stara wersja. Otwarcie pachnie jak syntetyczne mydło rodem z czasów PRL. Dla mnie jest mdlące i nieciekawe jednak to co się potem dzieje powoduje że można o nim zapomnieć. Piękny ostry eukaliptus połączony z żywicą i kadzidłem. Daje to bardzo dobry efekt który magnetyzuje otoczenie.Trwałość i projekcja dosyć znaczące.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Pachnie tak odmiennie od tego co kojarzy się z tą nazwą, ale zapewne nie mniej intrygująco. Cudowny, przesycony chemią zapach wywołujący u ludzi skrajne odczucia, czyli to do czego marka YSL nas przyzwyczaiła i to co cenię w niej najbardziej.

arturovittorio
arturovittorio

Bardzo intrygujący zapach. Dyskusyjne, brutalnie atakujące otwarcie: jakieś smary, benzyna, hala fabryczna... Stopniowo się jednak wycisza, uwydatniając ciepłe kadzidło i aromat muszkatołowy. Skojarzenia industrialne ustępują laboratoryjno-zielarskim. Cudo! Kompozycja dla mnie rozkosznie sprzeczna: przyjazna i szorstka jednocześnie, słodka i wytrawna, ale dlatego piękna i niepowtarzalna. Może męczyć niewprawne nosy ;-) Dostrzegam podobieństwo do Au Masculin Lolity Lempickiej, choć Body Kouros jest zdecydowanie bardziej tajemniczy i pogłębiony, niedopowiedziany, pełen niepodomykanych nawiasów. Rewelacja! Dla wtajemniczonych koneserów.

ryszard
ryszard

Bardzo dobry i trwały zapach, dla mnie podobny do Au Masculin (na marginesie ten sam nos).

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Przyznam szczerze, że zapach intrygujący, aczkolwiek otwarcie może przestraszyć i zniechęcić- ja poczułem się tak, jakbym wąchał benzynę. Na szczęście nie trwa to długo i jak już zapach rozsiądzie się na skórze zaczyna się robić nawet ładnie, słodkawo, ciepło i interesująco. Chociaż przyznam szczerze, że liczyłem na znacznie mocniejszą projekcję- a tu zapach raczej utrzymuje się przy skórze. Całość trochę dziwna, bo niby w opisie dużo ziół, ale ja mam cały czas wrażenie, że na wszystkich "poziomach" dominuje taka mdląca (skojarzenie z zapachem niemowlaka) słodka, "uporczywa" nuta - przypuszczam, że to właśnie olejek kamforowy. Nadaje on tej wodzie z pewnością specyficzności i wyjątkowości, ale w gorący dzień zaczyna drażnić, bo zalatuje trochę apteką. Nie ocenię jednak tego zapachu słabo, bo ma w sobie coś takiego, co drażniąc, jednocześnie przyciąga- podobnie jak Lapidus Pour Homme- niby "śmierdziel" ale na swój sposób uroczy :-).

belor
belor

Eukaliptus i kamfora w gęstym, lepkim, żywicznym sosie. Magnetyczny i cielisty. Bardzo trwały i jednoznacznie męski, choć w niejednoznaczny - intymny, zmysłowy, erotyczny sposób. Body Kouros jest świetnym, intrygującym zapachem, obok którego nie można przejść obojętnie - kochaj lub nienawidź.

PeterPan
PeterPan

Elegancja Francja. Pozadna woda dajaca satysfakcje tym mezczyzna, ktorzy kochaja sie w slodkosci orientu. Pomimo to, ze tak samo mysle o M7 Oud, to jednak Body Kuros jest inny. Jest troche bardziej cieply i pozwala mezczyznie czuc sie jakby nosil dodatkowy podkoszulek, ktorym jest urzekajacy zapach Body Kuros. Po rozwinieciu wychodza inne 'podzespoly' tego zapachu, czuc pizmo, skore i klimat drzewny sie przewija przez caly okres trwania tego zapachu.
Polecam go, ma dosc dobra trwalosc i sillage. Nie jest to woda typu Gwiezdne Wojny, ale ma swoja moc.
Panowie po 30tce to dla Was.
W skali od 1-10, nie moge dac wiecej niz 9, bo jednak brakuje mi tego czegos co powinien miec rycerz Jedi.
Polceam w ciemno

Roq
Roq

Jeden z ostatnich zapachowych "Templariuszy".
Kiedy szukam czegoś mocnego, mrocznego, eleganckiego i współczesnego, na myśl przychodzi mi tylko On - Body Kouros. Jedna z najlepszych kompozycji z jakimi zetknął się mój nos. To zapach, który, kiedy pierwszy raz powąchałem, bez namysłu kupiłem...
Czasem zdarza mi się czytać, że czuć w nim gumę, ale jeszcze nie udało mi się jej wyczuć. Być może mój nos kojarzy ten bukiet zupełnie inaczej. Czuję pewną słodycz zatopioną w przyjemnym, fajkowym dymie, sporo kadzidła, jakieś piżmo...

Body Kouros będzie ze mną ZAWSZE. Zasługuje na to.
Po prostu cudo...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent Body Kouros, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent Body Kouros, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Body Kouros marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Body Kouros marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Burberry London for Men Yves Saint Laurent Kouros Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Yves Saint Laurent M7 Givenchy Pi Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Lalique Encre Noire Gucci Gucci pour Homme Thierry Mugler A*Men Christian Dior Dior Homme Intense Gucci Gucci Pour Homme II Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Davidoff Zino Davidoff Kenzo Kenzo pour Homme Lalique Lalique White Rochas Rochas Man