Marki » T-Z » orientalno - waniliowe « Grupy

Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet

kawowy
Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy
Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Black Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia

Black Opium marki Yves Saint Laurent to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Black Opium został wydany w 2014 roku. Black Opium stworzyli Nathalie Lorson, Marie Salamagne, Olivier Cresp i Honorine Blanc. Nutami głowy są różowy pieprz, kwiat pomarańczy i gruszka; nutami serca są kawa, jaśmin, gorzki migdał i lukrecja; nutami bazy są wanilia, paczula, cedr i drzewo kaszmirowe.

Różowy pieprz Kwiat pomarańczy Gruszka

Kawa Jaśmin Gorzki migdał Lukrecja

Wanilia Paczula Cedr Drzewo kaszmirowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Black Opium by Yves Saint Laurent.

Black Opium Eau de Toilette
Touch of Woman
Amor Amor Forbidden Kiss
Black Musk
Black Opium Nuit Blanche

Black Opium Recenzje Perfum

Isabel
Isabel

Był ciemny marcowy wieczór, nieprzyjemny okres przełomu zimy i wiosny...Wracając do domu w strugach zacinającego deszczu ze śniegiem postanowiłam po drodze wstąpić do jakieś perfumerii w celu szybkiego rekonesansu :) Moją uwagę od razu przyciągnął flakon z ciemnego szkła, mieniący się niczym rozgwieżdżone niebo...bardzo mnie zaintrygował więc bez namysłu rozpyliłam na nadgarstek...I nagle ogarnął mnie błogi, słodki aromat kawy z mlekiem posłodzonej lukrecją, podanej w wysokim kubku zwieńczonym apetyczną bitą śmietaną o smaku waniliowym. Zapach idealnie współgrał z zaokienną szarugą, przywodząc na myśl wnętrze ciepłej i przytulnej kawiarenki, gdzie można zagrzać zziębnięte od chłodu ręce oraz napić się rozgrzewającej kawy...
Przemiły z niego poprawiacz nastroju :) I na tle innych współczesnych słodziaków z LVEB na czele wypada bardzo korzystnie, gdyż jest stonowany i dyskretny. Może i jest też mało odkrywczy i wtórny ale za to jaki przyjemny, i nawet ja zagorzała przeciwniczka wszelkich waniliowych aromatów się w nim łatwo odnajduję.

paulina.wwa
paulina.wwa

Miałam 90ml i oddałam po dwóch użyciach. Ogólnie może się podobać, mnie jednak bardzo rozczarował. Spodziewałam się o wiele więcej po YSL. Chyba dałam się ponieść reklamie. Bardzo słodki, mało ewoluuje. W żadnym wypadku nie jest podobny do LVEB (które swoją drogą też są słabe), jest moim zdaniem cięższy i bardziej poważny. Niemniej jednak spodziewałam się fajerwerków, a był niewypał. Z pewnością moja przygoda z Opium się zakończyła. Mam, bo chciałam i wiem, że nie było warto! Człowiek czasem musi się uczyć na błędach... dlaczego tylko aż tak kosztownych? :/

kunegunda01234
kunegunda01234

Chciałabym móc ponieść się fantazji i powiedzieć jakie cudowne obrazy widzę oczami mej wyobraźni wąchając Black Opium. Niestety, nie widzę nic. To zapach bez historii, nawet takiej najbanalniejszej. Ot po prostu miłe perfumy. Słodycz nie powala, a gorzka nuta kawy mająca być chyba przełamaniem słodyczy, wcale tego nie robi. Wręcz przeciwnie, wtrąca się nieproszona i nie pozwala rozwinąć się wanilii. Sam flakon bardzo na początku kojarzył mi się z płytą nagrobną (czarny marmur), wtedy chociaż był fascynujący, teraz z każdej strony ogarniający mnie szał na Black Opium sprawił, że flakon wydaje się być bardziej kiczowaty i nudny. Może byśmy się zaprzyjaźnili z Black Opium gdyby trwałość lub projekcja były oszałamiające-ale nic z tego :( perfumy trzymają się bardzo blisko skóry, a po 3h nie czuję absolutnie nic, nieważne jaką dawkę zaaplikuję. Jak dla mnie szkoda pieniędzy, bo za taką cenę można znaleźć dużo trwalsze i bardziej przyjemne perfumy, a woni podobnych do Black Opium jest od groma na niższej (wcale nie gorszej) półce.

MilaLaw
MilaLaw

Dla fanów słodkich i miłych perfum z nutką gorzkiej kawy. Przez pierwszą godzinę wyraźnie czuć kawę i zapach jest intensywny. Z biegiem czasu zaczyna łagodnieć i robić się po prostu- miły- a to za sprawą wanilii. Mi się bardzo podoba, choć trwałość jak na YSL zostawia wiele do życzenia ok. 3h. Projekcja przeciętna. Można, ale tańszym podobnym zamiennikiem może być Private Show B.Spears.

doja28
doja28

Nie mam do końca zdania co do tego zapachu.
Podoba mi się, ale no własnie ale. Mam 30 ml, zużyłam już ponad połowę, lubię nim pachnieć, szczególnie wieczorem lubię sobie go psiknąć na nadgarstek i rozkoszować się kawą, wanilią, słodkością czekolady. Bo takie nuty zapachowe wyczuwam.Ale trwałość niestety jak dla mnie jest słaba 2-3 godziny. Myślę po cichu nad zakupem większej pojemności, ale cena i trwałość tego zapachu skutecznie mnie powstrzymują.

Sylwia74
Sylwia74

Black Opium to bardzo przyjemna kompozycja. Jak dla mnie to nie orientalno-przyprawowa tylko raczej gourmand. Jest tu pomarańcza, gruszka, wanilia, jest słodko i przyjemnie. W tle pobrzmiewa zapach kawy ze śmietanką albo słodkiej czekoladki. I tak jak Belle d`Opium niewiele mają wspólnego z klasycznym Opium to te nie mają z nim już nic wspólnego. Zapach przemiły dla nosa ale w obecnych czasach mało oryginalny (LVEB, Poison Girl, Manifesto) to wszystko już było. Trwałość dobra, z projekcją już gorzej. Cieszę się, że posiadam miniaturkę, bo zapach naprawdę śliczny, kobiecy ale te 7,5 ml w zupełności mi wystarczy by od czasu do czasu popachnieć Black Opium :)

Rozan
Rozan

Dużo skrajnych opinii. Tym bardziej wiedziałam, że muszę zapoznać Black Opium. Nie żałuję. Ależ to przyjemna kompozycja. Od początku wyczuwam pomarańczę, subtelnie słodką, odzianą w równie subtelnie puchatą wanilię. Z czasem urok pomarańczy przygasa, wanilia wychodzi na prowadzenie, choć delikatne brzmienie pomarańczy wciąż jest wyczuwalne. Do głosu próbuje przebić się kawa w wersji cappuccino. I tak sobie całość pobrzmiewa. Żadnego "cukru pudru", słodkiego mydła. Pod koniec dochodzi nuta krówkowa. Słodycz jest subtelna i intrygująca. Podoba mi się.

Malutka100
Malutka100

Black Opium to zapach słodki, ale nie duszący.
Na początku wyczuwam gruszkę, którą dodatkowo osładza jaśmin a potem również wanilia.
Nie czuje w tym zapachu w ogóle kawy, nad czym ubolewam. W jakieś recenzji przeczytałam, iż Black Opium przypomina zapach dobrej kawiarni. Zdanie to tak zapadło mi w pamięć, że nie mogłam przestać myśleć o przetestowaniu tych perfum ;-)

No ale ja żadnej kawiarni niestety nie czuję. Zapach odbieram jako ładny, przyjemny dla nosa ale nic poza tym. Po wykorzystaniu zakupionych próbek, raczej nie zdecyduje się na zakup własnej buteleczki.
Przede wszystkim Black Opium jest podobny do kilku innych znanych mi zapachów. Nie jest zapachem niepowtarzalnym, charakterystycznym. Podejrzewam, że za jakiś czas miałabym spory problem z odróżnieniem go od innych.

Black Opium to zapach bardzo podobny do Poison Girl Diora. Tamten otwiera się jedynie bardziej sztuczną, „plastikową” nutą i czuć w nim migdały. Po czasie jednak obydwa zapachy są do siebie wręcz bliźniaczo podobne. Ciężko mi się zdecydować, który z nich ładniejszy, bo obydwa mi się podobają. Chociaż po ostatnich testach skłaniam się jednak bardziej właśnie ku Black Opium.

Nie zaliczyłabym tego zapachu to kategorii orientalnych. Nie jest jest również zapach typowo wieczorowy. Nie zostawia „ogona”, który ciągnie się za właścicielką. Black Opium to po prostu piękny, słodki zapach, który znakomicie poprawia nastrój. Jest również bardzo komplementowany przez otoczenie.

chjena
chjena

Wstyd się przyznać, ale nie znam do tej pory klasycznego Opium, wersja Belle podbijała moje serce stopniowo, aż do etapu wielkiej miłości, która trwa nadal, a Black to w moim odczuciu kompletne nieporozumienie.

Fakt faktem, że YSL wpasowało się w obecny (skomentowany wzdłuż i wszerz przez miłośników perfumiarstwa i nie tylko) trend słodkościowy, dorzucając do bijących rekordy popularności sprzedaży wyrobów Lancome czy Jimmy'ego Choo jeszcze swoje trzy grosze podpisane kultowym Opium. O ile klasyk został legendą i w dalszym ciągu jest chętnie noszony, flankerowi Black nie wróżę takiego sukcesu.

Mam z Black podobny problem jak z Forbidden Kiss Amor Amor, przede wszystkim jest słodko i nijako. Tam też pojawiała się obietnica zaostrzenia ulepnej masy akcentami różowego pieprzu, który ostatecznie schował się zlękniony za olbrzymią laską wanilii, dominującą całość razem ze swoją najlepszą kumpelą od terroryzowania słodyczą, gruszką. Siedzą we dwie, popijając słabiutką kawkę i tylko patrzą, czy ktoś jeszcze zanadto nosa nie wychyli. Stąd szukanie tu pieprzu, paczuli czy cedru jest doprawdy bezcelowe.

Na innych wydaje mi się jeszcze znośny, ot taki otulacz bez pazura, ale na samej sobie znieść go nie mogę.

Jedyne co mi się podoba to flakon, ale trzeba mieć na względzie, że ja jestem sroka na błyskotki i swojego czasu kierowałam się w ubiorze dewizą wyrażoną w refrenie piosenki Spectrum Florence + the Machine "we are shining", także tego...

kiertolainen
kiertolainen

Z racji młodego wieku i faktu, że perfumami inteesuję się od niedawna, miałam to szczęście (lub nieszczęście), że wąchałam Black Opium bez świadomości tego, jak pachnie orygnialne Opium.
Któregoś razu w perfumerii rozglądałam się za prawdziwym Opium, jednak z racji, że go nie znalazłam, spróbowałam Black na nadgarstku. Bardzo szybko o nim zapomniałam, aż po paru godzinach sie odezwał. Już zwietrzały urzekł mnie zapachem jakby kadzidła, chociaż widzę, że to raczej była mieszanka cedru i pozostałości po kawie i wanilli. Postanowiłam go wypróbować. Jednak szybko okazało się, że jest to typowy słodziak. Jeden z tych perfum, od których boli głowa i które ciągną się za mną, przepraszam za określenie, jak "smród po gaciach". Momentami, gdy juz łagodnieje, albo nosi się go na zewnątrz jest przyjemniejszy, kojarzy mi sie z zapachem pomadki BEBE (nie wiem, czy takie sa jeszcze produkowane, ale używałam ich jeszcze jako nastolatka). Natomiast gdy całkiem zwietrzeje, czyli najczęściej na drugi dzień lub na wieczór, robi się bardzo przyjemny i łagodny, właśnie taki kadzidlano-cedrowy. Jednak chyba dla tej końcówki nie jestem w stanie się poświęcać i zasładzać się przez cały dzień.

Krissmon
Krissmon

Przykry do recenzowania zapach...
A przykry z wielu powodów! Do bólu słodki i wtórny, tylko na początku może się wydawać, że to zapach wyjątkowy, po krótkiej chwili pojawia się zwykły, słodki zapach...

Wanilia, jaśmin, wanilia, jaśmin, gdzieś tam daleko odrobina różowego pieprzu, kawy i paczuli osobiście nie czuję wcale.

Przykro się go recenzuje również z tego powodu, że nie piszę wcale o zapachu marki Avon albo o kolejnym nudnym zapachu celebryty, tylko o perfumach marki Yves Saint Laurent! Każdy zapach tej marki jak dotąd kojarzył mi się z czymś wyjątkowym, uderzeniem nowości, czymś oryginalnym, a tutaj...? Typowa perfumeczka dla mas - zbyt mało odważnej, by założyć zapach ostrzejszy, więc woli otulić się takim ciemnym opium, które wcale ciemne nie jest, i dosładzać atmosferę...

Fakt, że te perfumy stworzył Cresp boli jeszcze bardziej. Jeden z ojców Angela? Naprawdę?
Mam takie wrażenie, że te perfumy miały trochę inaczej brzmieć, że Cresp wcale nie chciał, żeby one były takie... słabe. Ale oryginalność teraz nie jest niestety w cenie.

Niech żyje nijakość!

Nan
Nan

W książce dla młodzieży pt. „Szósta klepka”, jest taki passus. Rozmawiają dziadek z wnuczkiem (cytuję z pamięci, więc pewnie niedokładnie):
„- Dziadku, zobacz, udaje, że jest Zorrem, a tak naprawdę, to Kwapiszon!
- Gdy będziesz starszy przekonasz się, że większość zorrów to kwapiszony.”

Black Opium to taki kwapiszon właśnie. Udaje, że jest zorrem, no bo w końcu Opium i to jeszcze Black, a tymczasem nie jest to ani Opium, ani Black. Nie żebym się spodziewała, że flanker, zwłaszcza w dzisiejszych cukierkowych czasach, przebije pierwowzór, ale z firmą YSL mam generalnie dobre i bardzo dobre doświadczenia z dawnych i nawet nie tak bardzo dawnych lat, więc liczyłam, że pokuszą się o jakąś ciekawą reinterpretację legendarnego Opium. Nic z tych rzeczy – zapach jest słodki, przyjemny dla nosa, ale niestety bardzo zwyczajny i z gatunku „do zapomnienia”. Testowałam go kilka razy i nie jestem w stanie przywołać teraz do siebie nawet śladu jego woni, a to niedobrze, bo mam dobrą pamięć do zapachów. Świadczy to o tym, że w kompozycji nic mnie nie urzekło, żadna nuta nie wydała mi się wyjątkowa czy pociągająca na tyle, żeby zapach zapamiętać i żeby kupić sobie choćby odlewkę. Liczyłam dość mocno na nutę kawy, bo czasem bywa ciekawie podana (szczególnie lubiłam ją w wycofanym już chyba L’Or de Torrente), ale tu nie udało mi się jej odnaleźć. Słodziak jakich dziesiątki zalegają na półkach perfumeryjnych, a dziesiątki następnych już zapewne czekają na premierę, zwłaszcza po oszałamiającym sukcesie La Vie Est Belle. Pierwsze Opium, z którym opisywany zapach dzieli jedynie nazwę, miał niezaprzeczalną klasę i nie bez powodu stał się legendą, chociaż i przed nim i po nim powstawały zapachy oparte na podobnym pomyśle. Można go nie lubić, ale trudno nie docenić kunsztu perfumiarza. Może miałabym do niego inny stosunek, a i ton recenzji byłby inny, gdyby nie próbowano udawać, że jest zorrem. Ale nim nie jest – to kwapiszon.

Blablabla123
Blablabla123

Sadzac po modelce w filmie reklamowym spodziewałam sie czegoś zbuntowanego , dla młodej dziewczyny, która jest juz kobietka, ale ciagle dziewczynka. I nie zawiodlam sie. Zapach jest lekki, ale klasyczny. Jest to taki cytrusowy jaśmin na jakimś drewnie. Kawy nie czuje. Delikatnie waniliowe, ale niezbyt słodkie. Black Opium raczej własnej historii , jak klasyczne Opium nie napisze,ale sa sliczne! Sa dla młodej dziewczyny eleganckie i piekne. Ja osobiście wole dużo słodsze zapachy, ale kupilam 16 letniej córce i uwielbia i a i 20-letnia corka jest zachwycona. Takie odrobine sa alienowate przez ten jaśmin, ale, o ile mojego Aliena córki nie znoszą, ten uwielbiają! A trwałość kilkugodzinna. To po prostu wersja Opium dla młodych dziewczyn. Teraz mama ma swoje Opium, córcia-swoje.

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Sądząc po reklamie, opakowaniu i całej tej otoczce spodziewałam się czegoś dusznego, ciężkiego i mrocznego. Dekadenckiej orientalnej słodyczy czy czegoś w tym stylu. Tymczasem znajdujemy tu zupełnie niegroźny słodziak, który jest lekko uwodzicielski. Ale zupełnie nieszkodliwy :) Jednak okładka potrafi nieźle zmylić! Najbardziej czuję tu białe kwiaty połączone z wanilią i odrobiną gruszki. Zapach raczej nie ewoluuje, nie zaskoczy mnie już niczym nowym od psiknięcia. Przeznaczony raczej dla młodych kobiet, trochę taki dyskotekowy, nieco kiczowaty. Spodoba się fankom świeżych i owocowych nut. Lubię go, nie mogę powiedzieć, że nie. Ot, taki przyjemniaczek. Brakuje mi tu jednak orientalnej tajemnicy i czegoś, co umniejszy nieco ten infantylizm. Niemniej trwałość zapachu jest baaardzo dużo, czułam go nawet na pościeli 24h po aplikacji na skórę.

Niemal dokładnie tak samo pachnie Someday Biebera, który miałam kiedyś okazję powąchać w próbce dołączonej do zakupionych perfum. Jeśli ktoś nie wierzy - może sprawdzić. Aż chce się zaśpiewać: "ale to już było...".

lexis1979
lexis1979

Wstyd się przyznać ale klasycznego Opium nie znam. Wąchałam raz w życiu, nie pamiętam nic. I może to dobrze, bo żadnych oczekiwań w stosunku do Black Opium nie miałam.
To jedynie mój kolejny wybór w poszukiwaniach zapachu z nutą kawy.
Co można powiedzieć o Black Opium? Z całą pewnością, że to zapach nie mroczny i nie orientalny. Co oczywiście w żaden sposób go nie dyskwalifikuje. Natomiast niewątpliwie to zapach bardzo słodki i to w wydaniu waniliowym. Bo to, co w nim wyczuwam to przede wszystkim wanilia. Jest i dość ładna kawa, choć nieco przyduszona wanilią i jaśmin, który w perfumach bardzo lubię. Wszystko elegancko przełamane różowym pieprzem. Nie wyczuwam natomiast paczuli, przynajmniej w jej najgorszym, ziemistym wydaniu. Chyba, że akurat tu pokazała swoje ładniejsze oblicze. Zapach fajnie skomponowany, bardzo przyjemny, zbieram za niego sporo komplementów. Noszę go na codzień, myślę, że na jesienno-zimową porę jest w sam raz. Za to wiosną i latem raczej byłby dla mnie niestrawialny.
Trwałość bardzo przyzwoita, kilkugodzinna, projekcja też całkiem niezła.
Jedyny minus tego zapachu dla mnie to jego wtórność. Niestety, to zapach jeden z wielu, niewyróżniajacy się słodziak przyjemny dla otoczenia. Poprawny, bez zarzutu ale nie ma w nim nic zaskakującego.

perfumefreakz
perfumefreakz

Ktoś wpakował La Vie Est Belle do świetnego, glam-rockowego flakonika, dodał trochę upstrzonej cukrem ,,kawy" ( swoją drogą chociażby taka Rihanna lepiej oddała ten składnik w swoim Rebelle). To cukorwy zapychacz, umilacz czasu ale jeśli ktoś spodziewa się mocnych doznań czy chociaż nikłego orientalnego echa jak w Belle'd Opium - no cóż, będzie potwornie zawiedziony. Byłoby to niezłe zagranie gdyby po prostu nazwano go ,,Glam rock", opakowało w bardziej zabawowe rysy, bo kojarzy mi się z młodą kobietą w zadymionym, warszawskim klubie, a nie bazować na legendzie klasyka, który swoją drogą jest jednym z najlepszych zapachów wszechczasów i przynajmniej moim zdaniem, największym perfumiarskim osiągnięciem pana Laurenta.

tofik1984
tofik1984

Wiosną:
Zapach bardzo ładny, ale hm niestety obecnie jest bardzo dużo podobnych dzieł. Moim zdaniem pachną identycznie jak lody toffi w rożku firmy Koral. Dość trawałe, a na ubraniach to kilka dni je czuć i wcale nie trzeba się wwąchiwać. Polecam fankom słodkości.

Teraz:
Tak myślałam jw, jedkaże... Dostałam w prezencie całe 100ml i bardzo się cieszę. Jest to zapach który używam gdy nie wiem na co mam ochotę, słodki, prosty, otulający i nie męczy, nie ma w sobie nich trudnego.
Poza tym jest to ukochany zapach mojej 4 letniej córki, sposród kilkunastu buteleczek zdecydowanie najczęściej prosi aby psiknąć jej właśnie Black Opium na bluzeczkę:) I powiem wam że jednak ma on i moc i spory ogon:) Bardzo fajnie jest czuć go od innej osoby:)

gardenia

No to ja tylko dodam, że na mnie zapach jest również b. trwały, tzn. tak z 8 godzin wytrzymuje, wystarczą mi 2 psiki. Ale wiadomo, słynne PH :D

violka123
violka123

Zapach jest przepiękny, niestety trwałość już nie po 2 godzinach nic nie czułam. Miałam kilka próbek tych perfum. Nie opłaca się tych perfum w ogóle kupować ze względu na krótką trwałość.

newrrn
newrrn

W mainstreamie panują aktualnie 2 tendencje:

1. polegająca na tworzeniu zapachów megasłodkich, z ogromną dawką wanilii, okraszonych często piękną, drogą i różową kampanią reklamową.
2.wyciąganie starych, całkiem dobrych klasyków, projektowanie bardzo podobnego (często ciemnego) flakonu i wciskanie w niego zapachu z podpunktu pierwszego.

Moim zdaniem nie ma w tym nic złego, już od dłuższego czasu przemysł perfumiarski stawia na zysk, nie na klienta.

Jestem wyczulona jednak na jedną, bardzo nieistotną dla wielu kwestię- niewinne słowo "black", z angielskiego "czarny"- chyba ma oznaczać wzmocnienie zapachu, uwypuklenie cięższych nut, dodanie nutki tajemniczości... Tak, to coś dla mnie!

Tymczasem flankery z tym nieszczęsnym "black" to porażka. Mamy m. in.
-BLACK xs for her Paco Rabanne- nudnawy z domieszką różowego pieprzu
- Gucci Guilty BLACK (pachnie jak playboy, soczek z dużą dawką różowego pieprzu)
- BLACK Opium, czyli Zmieszaj Co Modne z Odrobiną Różowego Pieprzu

Żaden z tych zapachów nie sprzedałby się, gdyby nie leciał na dorobku (a raczej nazwie) "Ojca", a w przypadku BO nawet "dziada" :)
Bo Opium to zapach niezwykły, o czym każdy wie. Można lubić bądź nie, ale trzeba przyznać mu geniusz. Black Opium to miałkość, hit jednego sezonu, wtórność... Całkowite przeciwieństwo.

A teraz strzał w samo serce... Lubię pana, panie Cresp, za Angela, za Ange Ou Demon, ale tym razem powinieneś się pan wstydzić! Shame on you, mr Cresp!

EDIT: W ślepej furii zapomniałam o nutach, ale przecież je widzicie: Jaśmin, kwiat pomarańczy, wanilia, gruszka, sporo różowego pieprzu, jakaś pseudo-sandałowa baza.

Beata Maria
Beata Maria

W zasadzie chyba powinnam kliknąć "lubię", bo nie można temu zapachowi odmówić tego, że jest na swój przeciętny sposób ładny. Natomiast zastanowienia wymaga fakt, czy ja chce polubić kompozycję która nie jest absolutnie wyjątkowa. Mam nieodparte wrażenie, że Black Opium najzwyczajniej ma "lecieć" na opinii genialnego, "starego dobrego Opium". Sądzę, że gdyby nie flakon, nawiązujący do pierwowzoru zapach nie wzbudzałby dreszczyku. Jest przede wszystkim bezpieczny a tego ja nie poczytuję za zaletę. Być może producent-tak. Uważam , że kategorycznie należy zmienić nazwę bo nie ma on nic wspólnego z Opium a tym bardzie daleko mu do jakiegokolwiek Black:-(. To, że wanilia, lekka kawka i kwiecie otulają jak lekkim szaliczkiem nie wynosi tej kompozycji do pretendowania na numero uno marki. Z tego wszystkiego najbardziej podoba mi się flakon a interesujące zapachy znajdziemy gdzie indziej. Nie musi gościć na mojej toaletce, miejsce przyda się na inne propozycje.

gardenia

Rzadko zdarza się, żebym pisała ponowną recenzję zapachu ale w przypadku tych perfum uczynię to, bo któryś raz już noszę tę "kreację" od YSL i mam nowe odczucia, nie żeby były jakieś kompletnie inne, niż za pierwszym razem, jednak ich istota zmieniła się nieco.
No właśnie, czy to jest w ogóle "kreacja"? Black Opium to niezobowiązujący bezpieczny zestaw, nie rzucimy się nim szczególnie w oczy czy w nosy...To taki nowoczesny i wpisujący się w panujące trendy przyjemniaczek, nic ambitnego, nic na miarę, ma swój rozmiar taki "38", ma dobrze leżeć i nie wyrywać się z szeregu.
Po parokrotnym globalnym noszeniu wyczuwam głównie jaśmin zatopiony w gruszce, wanilii i kawie, nie wiem, czy to ten jaśmin jest sztuczny, czy słodycz wanilii i gruszki, w każdym razie obecna jest tu taka uzalezniająca mnie gęsta ale nie duszącą czy oblepiająca słodycz, nie do końca pralinkowa, bo nuta kawy a właściwie capuccino z paczki powoduje, że zapach jest suchawy, ciut drapiący i nie tak pralinkowy, jak przeciętne słodziaki, choć Black Opium, nie czarujmy się, do "originalniaków" też nie nalezy. Orzeżwienia, lekkości i małego kopa nadaje tu różowy pieprz i odrobina kwiatu pomarańczy. Całość daje efekt puchaty, słodki, lekko zadziorny ,jednakże b.kobiecy i smakowity.
Dlaczego uległam temu miłemu przeciętniakowi, ja wielka miłośniczka starego Opium? No właśnie, może uwiodła mnie luzacka nieskomplikowana, pogodna i młodzieńcza dusza tej wersji Opium? Może też to, że czuję się w tej "kreacji" lekko, młodo, pociągająco, nic nie odstaje, nie drapie, jest fajnie, na luzie, trwałość też niezła - po prostu dobrze nam razem: a to na co dzień, do pracy czy na spotkanie ze znajomymi, a i w offowym teatrze improwizacji na Kreuzbergu w Berlinie świetnie się sprawdził :)
Wniosek: może warto mieć i taki bezpieczny, sprawdzony zestaw w swojej garderobie, ja chcę ;D

lenuary
lenuary

dzisiaj dostałam próbkę-do legendarnego OPIUM ma się nijak, za to zapach jest niemalże klonem CINEMA również YSL. Nie bardzo rozumiem, po co klonowali swój własny zapach- perfumy są ok, jeżeli komuś się podobał właśnie CINEMA. Na mnie pachną słodko :)

aha, nuta kawy faktycznie jest-aczkolwiek jak bym nie doczytała...to bym nie poznała :)

Malzka
Malzka

Drogie Panie i Panowie nie jest to niestety ani Black ani Opium. Zapach nie ma w sobie nic z orientu, nie czuć w nim przypraw. Słodki ulepkowato kwiatowy zapach. Kawy również brak. Ładny flakon. Ale zapach nie powinien nazywać się Opium. Nie ma w nim nic łamiącego tę cukierkową słodycz. Zapach dla dziewczyn 20+ i na pewno nie na zimę. Oryginalne Opium znam, po reformulacji wprawdzie ale jednak. Jeżeli ktoś spodziewa się czegoś poważnego po Black Opium to szkoda pieniędzy. No chyba, że chce oglądać flakon na półce.

rosana16
rosana16

Delikatna kawa ze śmietanką i syropem toffi, zapach miękki i ciepły. Do klasyka ma się nijak. Nie jest to żadne wielkie odkrycie ale nie jest też wg mnie podobny do popularnych ostatnio słodziaków. Jest najzwyczajniej w świecie po prostu miły i przyjemny. Zapach na poprawę humoru.

Dagmy
Dagmy

Pamiętna charakteru oryginalnego opium, zapachu pięknego, ale niestety przedawnionego, ujęta do głębi urodą butelki, udałam się jakiś czas temu na zakup black opium i nie udało się... Za pospolity zapach niestety... A taka byłam pewna...
-----------------------
Jednak je chyba kupię, bo krążę koło nich przy każdej okazji. Nadają sie raczej na wiosnę, bo przy grudniowych temperaturach, po dwóch godzinach od użycia, muszę się wwąchiwać w nadgarstek, żeby je poczuć.
Przyznam, że bardziej niż zapach podoba mi się butelka Black Opium.

gardenia

Cenię Opium i po prostu uwielbiam, uważam, nie bójmy się tego słowa - stare Opium za dzieło perfumiarstwa, to sztuka przez duże S. Opium miało prowokować i tak też czyniło! To perfumy, które każdy zna i to dzieło, które dla Yves Saint Laurent okazało się wielkim sukcesem! Tak wielkim, że nawet dziś, przynajmniej ja - z wielkim zaciekawieniem wyczekiwałam nowej czarnej opiumowej premiery.
Flakon nie jest aż tak czarny, jak myślałąm, raczej szary i mnie jakoś tak nie do końca przypadł do gustu, na reklamie wygląda lepiej, ale co tam flakon, zapach się liczy!!! Trzęsącą ręką sięgnęłam po ten czarny zakazany owoc i psik! Stało się! Myśli zaczęły mi wirować a właściwie się kłębić, jak kumlusy przed burzą: chmura słodkości waniliowej ale nie oblepiającej i ciężkiej doszła do mojego nosa, ale zaraz zaraz ja to przecież znam, tylko,które to jest, tyle tego, o jest: ....Manifest! No i Szarada, masz rację i nosa: Forbidden Kiss - miałam, to wiem :
Black Opium to zestaw zbiorczy słodkości z perfumerii i drogerii: pachnie słodko, budyniowo-waniliowo, puchato, ciut drzewnie a ciut jaśminowo, ciut owocowo-syntetycznie, no tak, ciut gruszkowo, pralinkowo ciut i ciut różowo pieprzowo. No włąśnie, większość dzisiejszych zapachów z serii gourmand tak pachnie. To, co mnie najbardziej zawiodło, że zapach jest tak generyczny i tak przewidywalny a skłądniki jakby z tej kadzi ze skłądnikami dla niskopółkowców...
To, co wyróżnia Black Opium od całej tej słodko-owocowo-waniliowej reszty to kawa, nie nie kawa, to Capuccino z syropem toffi czy waniliowym, którą łykniemy z kartonu podczas zakupów w centrum handlowym. Nie powiem, zapach jest przyjemny, słodziak z budyniowatą wanilią, słodką gruszką popieprzoną na różowo i jaśminkiem. Całość jest w miarę lekka i puchata. Ja żadnej paczuli, żadnego cedru i KAWY, takiej kawy kawy porannej z espresso, albo ziaren całych czy jeszcze piękniej, świeżo zmielonych nie czuję, to, co na pewno czuję to zapach pieniędzy, byznesu i zamysł: zróbmy zapach trafiający w gusta większości, coś, co już jest na rynku, znane i lubiane, bezpieczne, dajmy do tego czegoś niby nowego, np. niby kawy, ale niech to będzie coś dla młodych zabieganych, czyli kawa lura, nazwijmy to Black Opium i gotowe! Zaoszczędzono na nowym flakonie, nowej nazwie itd itp. Sprzeda się? sprzeda, bo zapach jest ok, ale to NIE jest Black Opium i to NIE jest od YSL, a jednak...:(

Maverick
Maverick

Wczoraj wywachalam 3 nowosci: reveal, my Burberry I opium.

Black Opium to dla mnie Viva La Juicy Noir z kawa. Ok, sa to ladne perfumy ale brakuje im glebi. Moze kiedys zdecyduje sie na butelke, kiedy trafia na dyskontowe strony :)

Szarada
Szarada

Black Opium ciagle jeszcze nie zawitał na półki polskich perfumerii, więc postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i obsesyjnie sprawdzałam znany portal aukcyjny pod kątem dostępności próbek. Rzecz jasna, jak tylko się pojawiły, natychmiast rzuciłam się na nie jak jastrząb i kilka dni później już mogłam poznać ten zbierający cięgi na angielskiej wersji Fragrantiki wytwór L'oreala, ups, przepraszam YSL.

Po pierwsze, od razu chciałam wyraźnie zaznaczyć, że zapach zupełnie nie przypomina klasyka Opium. Jest odległy odeń o całe lata świetlne! To akurat nie jest dla mnie żadna wada, bo nie potrzebuję tysięcznej wersji Opium (wiecie - light, legere, intense, absolu, elixir, chyba nie muszę wymieniać dalej, chociaż mogłabym).

Po drugie, NIE jest podobny do La Vie Est Belle. Dziwi mnie wrzucanie do jednego wora z etykietką "La Vie Est Belle" wszystkich słodkich zapachów przez tak wielu ludzi (jakiś czas temu był to wór "Angel"). Black Opium bardzo mi coś jednak przypominał i cały dzień się męczyłam z tym, co. Najpierw przyszedł mi do głowy Black XS L'exces P. Rabbane, ale szybko porzuciłam tę myśl. Potem nagle mnie olśniło - Amor Amor Forbidden Kiss! Miałam gdzieś zachomikowaną próbkę, więc mogłam porównać oba zapachy na nadgarstkach. Black Opium jest odrobinę jak Forbidden Kiss z toną mdlącej słodyczy, tego ostatniego DNA wspólnego dla wszystkich zapachów produkowanych przez koncern L'oreal. Wyczuwam też echa niedawnego produktu YSL - Manifesto, ten sam rodzaj mulącej nieco słodyczy, która mi osobiście uniemożliwia noszenie tego zapachu.

Po trzecie - szumnie zapowiadana nuta kawy. Tak... ona tam jest. Pojawia się bezpośrednio po psiknięciu na skórę i trwa mniej więcej 3 minuty. Z tym, że nie to nie jest kawa taka w powszechnym rozumieniu, z Pożegnania z Afryką. To bardziej jest wyrób kawopodobny. Jeśli ktoś był w USA i pił tamtejszą "kawę" - rozwodnioną i chemicznie aromatyzowaną lurkę podawaną w kuble papierowym wielkości wiadra, to będzie wiedział jaka to nuta się pojawia w Opium Black.

Podsumowując, jeśli ktoś lubi ostatnie słodkości ze stajni L'oreala, czyli np. Manifesto (plus flankery), albo dajmy na to Dolce&Gabbana PF (plus flankery), to niech da szansę Black Opium. Ja na pewno nie kupię pełnej flaszki (dziś ktoś skomentował, że "pachnę jakby piernikiem"), ale rozumiem, że może się podobać.

Projekcja niezbyt rozległa, trwałość całkiem w porządku, ale nie nastawiajcie się na monstera typu LVEB.

Zakupowe okazje

81.99 USD
Black Opium by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 1.6 oz for Women
Black Opium by Yves Saint Laurent Eau de Parfum Spray 1.6 oz for Women
89.99 USD
Black Opium Perfume by Yves Saint Laurent, 3 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Yves Saint Laurent Black Opium Eau de Parfum, 1.6 oz
Yves Saint Laurent Black Opium 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent Black Opium 1.6 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent Black Opium 3 oz Eau de Parfum Spray
Yves Saint Laurent Black Opium 3 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent Black Opium, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent Black Opium, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Black Opium marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Black Opium marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Giorgio Armani Si Christian Dior Hypnotic Poison Lancome La Nuit Tresor Thierry Mugler Alien Lancome La Vie Est Belle Viktor&Rolf Flowerbomb Thierry Mugler Alien Essence Absolue Giorgio Armani Armani Code for Women Lancome Tresor Midnight Rose Prada Prada Candy Marc Jacobs Decadence Guerlain La Petite Robe Noir Gucci Gucci Guilty Lolita Lempicka Lolita Lempicka Dolce&Gabbana D&G Anthology L`Imperatrice 3 Salvatore Ferragamo Signorina Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Miss Dior (new) Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Yves Saint Laurent Manifesto