Marki » T-Z » orientalno - drzewne « Grupy

Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet

Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet

Mam: 61 Miałem: 53 Chcę: 56 Ukochany zapach: 2

Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Filmy
Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia Belle d`Opium Yves Saint Laurent dla kobiet Zdjęcia

Belle d`Opium marki Yves Saint Laurent to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Belle d`Opium został wydany w 2010 roku. Belle d`Opium stworzyli Honorine Blanc i Alberto Morillas. Nutami głowy są mandarynka, gardenia, jaśmin i lilia kasablancka; nutami serca są kadzidło, brzoskwinia, tytoń, nuty owocowe i biały pieprz; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula i ambra.

Mandarynka Gardenia Jaśmin Lilia kasablancka

Kadzidło Brzoskwinia Tytoń Nuty owocowe Biały pieprz

Drzewo sandałowe Paczula Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Belle d`Opium by Yves Saint Laurent.

Sensuous Noir
Belle d`Opium Eau de Parfum Éclat
Roohey Tehbak
Valentina Assoluto

Belle d`Opium Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Jakże odmienne od klasycznego Opium. Nieinwazyjne, niekrzykliwe, spokojne i subtelne, bardzo kobiece. Kompozycja kwiatowo-owocowa z kadzidłem w tle i drzewem sandałowym. Najbardziej lubię nosić je jesienią gdy za oknami szaro, mglisto i ponuro. Są jak kaszmirowy, ciepły szal otulający nas przed zimnem. Niestety wadą Belle jest to, że są skandalicznie nietrwałe. Znikają zaledwie po dwóch godzinach i jak dla mnie brak im ogona a szkoda bo są piękne. Flakon piękny, swoim wyglądem przypomina lampkę oliwną dodającą ciepła.

chjena
chjena

Piękne Opium? To klasyczne nie jest dostatecznie piękne? Ja tę wersję nazwałabym Jeune d'Opium, bo zdecydowanie sporo tutaj całkiem soczystych i wesołych nut owocowych, z brzoskwinią na czele. Roześmiana nastolatka, która dopiero wkracza w świat makijażu i wysokich obcasów, dostaje swoje pierwsze perfumy YSL. Pierwszy akord to właśnie te pełne życia i wigoru owoce, ale gdzieś z tyłu czai się już mroczna tajemnica dorastania: pierwsze papierosy wypalane po lekcjach za szkołą, czarna kreska na oku, czerwona szminka podebrana z kosmetyczki mamy...

Te ciemne akordy są cały czas nieco wycofane, w końcu trzeba się kryć przed rodzicami z pewnymi aspektami życia młodzieży. Tylko wyjątkowo czujna matka wywącha kadzidło, tytoń, pieprz i paczulę w Juene... Tfu! Belle d'Opium.

Wyobrażam sobie jak pięknie ten zapach musi wibrować jesienią, gdy chłodniejsza temperatura wydobywa na wierzch nuty bazy i serca. Póki co jest dla mnie za młodzieżowo-owocowo, a może jeszcze nie mając własnych zbuntowanych dzieci nie mam dostatecznie wyostrzonego węchu na pewne składniki. Ech, Belle... Spotkamy się jeszcze któregoś dnia!

EDIT: No i wykrakałam. Listopadową porą Belle d'Opium rozkwita, do tego stopnia, że wskakuje wdzięcznie na półkę zatytułowaną "chcę". Definitywnie pragnę tego kadzidła zmiksowanego z owocami!

Arsonist
Arsonist

Ach, Belle... Pierwsze "dorosłe" perfumy, które urzekły mnie, gdy byłam jeszcze podlotkiem gustującym wyłącznie w świeżych wodach i uznawałam noszenie perfum z nutami kadzidła czy paczuli za masochizm. Flakon Belle wypatrzyłam u starszej kuzynki, znanej mi z ciekawych nabytków perfumeryjnych - ze sceptycyzmem powąchałam - i pomyślałam: tak chcę pachnieć, gdy dorosnę! ;)

Minęło kilka lat. Szukałam jakiegoś głębokiego, rozgrzewającego zapachu na zbliżającą się jesień, jednocześnie nie czując się gotowa na żadne pół-męskie killery: chciałam czegoś subtelnego i kobiecego. Krążyłam wśród kilku typów, nie mogąc się zdecydować, aż w końcu mnie olśniło: dlaczego by nie Belle!

Flakon nabyłam po jednym szybkim teście na blotterku - pomimo upływu lat, na przestrzeni których mój gust dopiero się kształtował, Belle zachwyciła mnie tak, jak za pierwszym razem. A nawet bardziej.

Dla mnie to po prostu perfekcyjne połączenie ostrego aromatu przypraw i kadzidła ze słodyczą kwiatów i owoców. Belle najpierw kręci w nosie gorącym podmuchem orientu, by zaraz przynieść wytchnienie na napływającym słodkim owocowym obłoczku. Zapach jednocześnie charakterny i delikatny. Dla kobiety, która łączy w sobie siłę i wrażliwość.

Jakże przyjemnie jest otulić się ciepłą chmurką tego zapachu, gdy zimny deszcz i mgła spowijają piękny skądinąd widok kolorowych jesiennych liści. Belle noszę jak ciepły, mięciutki sweterek, który chroniąc przed chłodem, pozwala docenić urok jesiennej szarugi.

I jeszcze ten cudowny flakon w królewskich barwach, wyglądem nawiązujący do lampki oliwnej, która rozświetla mglisty wieczór miękkim, intymnym światłem i wydziela ciepły, przytulny zapach.

Nie wiem, od czego zależy taka rozbieżność w opiniach dotyczących trwałości, ale ja oceniam ją na co najmniej 6 godzin.

Niezmiernie się cieszę, że opiumowa pora roku tuż tuż!

samsara
samsara

Mmm...Belle d'Opium. Kocham! Zapach niezwykle sensualny i seksualny...jest jak szept albo niepohamowany okrzyk rozkoszy, ale nic pośredniego. Magiczny eliksir uruchamiający erotyczną wyobraźnię - jest niczym niedokończona opowieść, do której każdy może dopisać własne zakończenie, jak wielokropek - jak niedopowiedzenie, jak sex z opaską na oczach. Kojarzy mi się z dusznym, ciemnym, lecz pozytywnie wibrującym miejscem. Jest to zapach mocny, liliowo-kadzidlany, tajemniczy, pięknie się rozwijający. Gdzieś w tle owe owocowe nuty, które nijako ów zapach "odmładzają". Na mojej skórze był bardzo trwały. Używałam go jesienno-zimową porą, gdyż w moim odczuciu wspaniale współgra ze słotą. Klasyczne Opium to zupełnie inna bajka-nie moja, za to Belle d'Opium - pod tą bajką podpisałabym się oburącz. Cudowne!

Maverick

Ja musze Opium (ktore podobno przeszlo lifting, wiec moze juz nie jest takie jak oryginalne) wyprobowac na sobie, ale na razie sie go boje:) Belle natomiast bardzo lubie. Wlasnie ide sobie kupic 90ml butelke, bo wyczailam ja na wyprzedazy za 32 funty. Bede sie perfumowac do woli. Yuuppii!

gardenia
gardenia

Maverick: ja lubię i to i to: oba orientalne ciepłe otulacze, z tym że Opium jest dla mnie bardziej korzenne i miękkie a Belle słodsze i bardziej owocowe :)

Maverick

Dla mnie sprawa z Belle d'Opium jest oczywista. Ci, ktorzy kochali Opium, beda na Belle pluc, bo nie ma w nim uderzenia, nie dusi. Ci, ktorym Opium sie w miare podobalo, ale zabieralo tlen, beda Belle lubic. Ja wlasnie naleze do tej kategorii.

Nie rozpatruje Belle jako delikatniejszego Opium, a raczej jako zupelnie nowa kreacje, ktora miesci sie w podobnej przyprawowo-orientalnej kategorii. Moja mama nosila opium i naprawde nie bylo czym oddychac, a juz najgorzej jak bylismy w samochodzie. Jako dziecko wierzylam, ze tak pachnie to nieslawne opium palone przez artystow :)

Belle ma odrobine atmosfery Opium, ale o ile Opium jest brudne, ciemne, ciezkie to Belle jest wlasnie... ladne, duzo delikatniejsze, no i w koncu sa to perfumy, ktore sie nosi, a nie ktore nosza ciebie ;)

amanda
amanda

Dla mnie Belle D'Opium ukazuje różne oblicza.
Nie jest przewidywalny, nie mogę powiedzieć, że wiem jak będzie za każdym razem pachnieć.
Raz czuję przyjemną drzewność do której po krótkiej chwili dochodzi kadzidło i pieprz oraz nuta tytoniu ze słodyczą owoców i kwatów, które w pózniejszej fazie są najlepiej wyczuwalne i trwają do końca.
Innym razem trudno czegokolwiek się doszukać.
Mnie trochę juz męczy ta loteria zapachowa,więc oddaję go komuś innemu, ale nie dlatego, że mi się nie podobają. Po prostu ktoś z nich będzie miał frajdę i są to oczekiwane perfumy, do mnie trafiły w ciemno.
Ja zdecydowanie w tym przypadku wybieram mocny, zdecydowany orient.
Belle D'Opium są lekkie więc może dlatego uważa się,że ma słabą trwałość,ale też nie ma go co przyrównywać do mocarza klasyka bo on pochodzi z orientu przyprawowego a te z drzewnego, więc z "natury" są inne i te zdecydowanie są bliskoskórne.

gugusia
gugusia

Dla mnie Belle d'Opium jest totalnym rozczarowaniem. W momencie wejścia na rynek byłam nim zafascynowana. Ja-miłośniczka klasycznego Opium, ale zwyczajnie za młoda by nosić klasyka, iskrzącymi oczami patrzyłam na granatowy flakonik lżejszej wersji Opium. Dziś gdy stanęłam przed wyborem nowych perfum, pierwsze co to sięgnęłam własnie po Belle. I jakież było moje zdziwienie, gdy odkryłam że to już totalnie nie moja bajka. Na nadgarstku skandalicznie nietrwały! 2 godziny i znika w całości. Jakim zapachem jest Belle d'Opium? Na pewno miodowo-tytoniowym z lekką nutką mandarynki i drzewa sandałowego. Kojarzy mi się z czymś brudnym i zwierzęcym.
Flakon - cudowny.
Projekcja - bliskoskórny.
Trwałość - mizerna.

mala9mi
mala9mi

Pierwsze moje spotkanie z tym zapachem nastąpiło w Sephorze. Psik, psik na nadgarstek i ulotniłam się z tego przybytku aby w spokoju pokontemplować zapach. Z początku wydawał mi się dziwny, jakiś taki "nieperfumeryjny" a w dodatku skandalicznie nietrwały bo ulotnił się w ciągu dwóch godzin.

Potem jednak kilka razy znowu się z nim spotkałam i dopiero wtedy mnie zachwycił.
Tak, niewiele ma wspólnego z Opium. Nie jest to mocna siekiera. Ale czy to źle? W końcu jakoś nie widzę aby ktoś obiecywał, że będzie.
Poza tym nie wiem jak to się dzieje ale w testach nadgarstkowych zapach jakoś szybko się ulatnia ale za to w użyciu globalnym jest zdecydowanie trwały. Użyty rano, wieczorem wciąż jest wyczuwalny. Owszem nie ma pokaźnego ogona i nie przebija się przez warstwę swetrów i płaszczy ale za to jak przyjemnie migocze, gdy tylko się nieco rozbierzemy wchodząc do ciepłego pomieszczenia a skóra się nieco rozgrzeje.

Sam zapach zdecydowanie kojarzy mi się z drewnem i czymś suchym. Wyczuwalne jest dość wyraźnie kadzidło i pieprz nieco osłodzone owocami. Ale owoce też są suche , o dziwo, nie ma w nich soczystości. Pod koniec pojawia się tez trochę białego kwiecia.

Moim zdaniem zapach zdecydowanie jesienny. Nie wyobrażam sobie nosić go wiosną czy, o zgrozo, latem. Idealnie wpisują się w nieco nostalgiczny jesienny klimat. Mgła, szarość, opadłe liście pod stopami i zapach ogniska.

Tj
Tj

Piękne, ale niestety mało trwałe. Tak jak poprzedniczka nienawidzę braku trwałości w perfumach.

Izabela
Izabela

Zapach zupełnie inny niż „Opium,” pomimo, że znajduje się w tej samej grupie.
Jest to kwiatowo-owocowa kompozycja z orientem w tle. Nawet kadzidło jest tu mocno wyciszone.
Dużo lżejsza propozycja od YSL, ładna, ale nie uzależniająca.
Fanki tradycyjnego „Opium” będą zawiedzione, natomiast te kobiety, dla których „Opium” jest za głośne mogą w nich znaleźć orientalną propozycję dla siebie.
Powiedziałabym, że to kompozycja orientalna w wersji light.
Od „Belle d’Opium” można rozpocząć swoją przygodę z orientem.

xenia012
xenia012

Piękne i skandalicznie nietrwałe ! Po pierwszym psiknięciu jest super,ostro,czuć kwiaty,owoce i kadzidło.Ale to trwa tylko chwilkę i potem zapach się uspokaja żeby po 2-3 godzinach zniknąć na zawsze.Te perfumy nie są złe ale nie zasługują żeby w nazwie mieć "Opium".Podobny klimat do Eufhorii CK.
Po YSL spodziewałam się TRWAŁOŚCI,której tu nie ma!Jestem zawiedziona tym bardziej że do tanich nie należą.Zapach jest do tego powielony,już wiele podobnych było.Z klasykiem nie ma nic wspólnego.

Joskelyn
Joskelyn

Testuję, testuję i wciąż do końca nie mam zdania. Zapach jest bardzo fizjologiczny, zwierzęcy - po powąchaniu prosto z flakonu czuć hmmm... mocz? ;) Ale na szczęście po psiknięciu na skórę już nie ma tego wrażenia. Belle D'Opium to dla mnie zapach przede wszystkim suchy - kojarzy mi się z chrustem, suchymi gałązkami, czymś spalonym słońcem i lekko przywędzonym. Baza jest troszkę słodka, ale właśnie taka sucho-słodka - zupełnie nie ulepna, nie ciężka. Nie umiem wyczuć w nim żadnej z nut wskazanych przez producenta - czuję właśnie tylko to ogólne wrażenie czegoś wysuszonego i wędzonego.

Trzyma się na mnie bardzo dobrze - pod koniec dnia wciąż gdzieś tam czai się w tle.

Mogę go nosić bez problemu, ale też za nim szczegolnie nie tesknie, gdy go dlugo nie uzywam.

Może mroźną zimą będzie bardziej uwodzący niż na wiosnę.

kiniula835
kiniula835

Hmmmm...zapach jest bardzo ,bardzo ładny,orientalny,ciekawy lecz niestety trwałość jego jest marniutka,czego poprostu nienawidzę w perfumach zwłaszcza o takich nutach ,powinny być ciężkie mega trwałe...a tutaj... klapa! wielkie rozczarowanie,zdecydowanie nie warte swojej ceny ze względu właśnie na trwałość a właściwie jej brak.

Belle d`Opium by Yves Saint Laurent 3.64 out of 5 based on 128 ratings and 15 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Saint Laurent Belle d`Opium, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Saint Laurent Belle d`Opium, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Belle d`Opium marki Yves Saint Laurent. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Belle d`Opium marki Yves Saint Laurent reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Noir Christian Dior Midnight Poison Hermes Eau des Merveilles Serge Lutens Fille en Aiguilles Kenzo Kenzo Amour Guerlain Shalimar Parfum Initial Thierry Mugler Alien Guerlain Shalimar Lalique Perles De Lalique Christian Dior Dolce Vita Thierry Mugler Alien Essence Absolue Cartier Le Baiser Du Dragon Christian Dior Dune Bottega Veneta Bottega Veneta Yves Saint Laurent Elle Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Bvlgari Jasmin Noir Lolita Lempicka Si Lolita Christian Dior Poison Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau