Marki » T-Z » orientalno - waniliowe « Grupy

Monoi Eau des Vahines Yves Rocher dla kobiet

kokosowy
żółtych kwiatów
Monoi Eau des Vahines Yves Rocher dla kobiet Zdjęcia

Monoi Eau des Vahines marki Yves Rocher to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Monoi Eau des Vahines został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nathalie Gracia-Cetto. Perfumy zawierają takie składniki, jak ylang-ylang, wanilia, kokos i gardenia tahitańska.

Ylang-ylang Wanilia Kokos Gardenia tahitańska

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Monoi Eau des Vahines by Yves Rocher.

Terracotta Le Parfum
Songes
Terracotta Eau Sous Le Vent

Monoi Eau des Vahines Recenzje Perfum

sugarfairy
sugarfairy

Do testów Monoi przystąpiłam z nastawieniem, że zapach ten będzie podobny do Terracotty Guerlaina, który to szczerze polubiłam, a którego już niewiele mi zostało. Patrząc na nuty - Terracotta to praktycznie młodsza siostra Monoi (właśnie w takiej kolejności, biorąc pod uwagę czas powstania). Gardenia, kokos, wanilia - przyjemna kompozycja, zazwyczaj kojarząca się z letnią beztroską i olejkiem do opalania. Ja osobiście najbardziej liczyłam na kokos.
Otwarcie to kwaty. Słodkie, intensywnie pachnące. Dopiero po godzinie zaczyna pojawiać się kokos. Nieśmiało - na mnie w żadnym momencie nie jest główną nutą. Gardenia i yland skuteczniego zagłuszają. I tak sobie trwa ta przeplatanka kwiatowo-kokosowa przez jakieś 4 godziny. Po tym czasie zapach gaśnie. Jak się ma do Terracotty? Przede wszystkim, obie kompozycje są faktycznie bardzo podobne, zamiast recenzji Monoi na upartego można przeczytać moją, bardziej obrazową, recenzję Guerlaina. A jednak Terracotta ma w sobie jakąś "głębię", której tu brakuje. Wydaje mi się, że może to wynikać z jej piżmowej bazy. Ma też lepszą trwałość i projekcję. Taka wersja Monoi po tuningu.

Amelia32
Amelia32

Przyznaję,jestem fanką wszelkiej maści zapachów imitujących olejki do opalania i dających poczucie wylegiwania się na gorącej,piaszczystej plaży.Cóż, aż taki mam niedosyt wakacji albo po prostu w poprzednim wcieleniu byłam mieszkanką rajskich wysp ;P.Wracając jednak do zapachu YR.Pachnie on dosłownie jak czysty,ekskluzywny olejek do opalania z dużą domieszką duszącego,lekko pudrowego i słodkiego kwiatowego akordu.Kojarzy mi się z tancerkami Hula,ubranymi w naszyjniki z kwiatów.Pęłno w nim słońca,zapachu mocno opalonej na heban skóry namaszczonej wręcz,kokosowym olejem.Dla mnie bajka!Do tego wywołuje wspomnienie Francji bo jest kultowa wakacyjna woda Francuzek.Tak pachniał dla mnie Paryż upalnym latem.Kupowałam wówczas całe zestawy kosmetyków Monoi.Trwałość tej wersji jest bardzo dobra.Niesmowicie poprawia nastrój nawet w otoczeniu w pracy,spotkałam się z wieloma komplementami,że pachnę jak wakacje i jak plaża.Noszenie go latem w upalne dni,to dla mnie osobiście sentymentalna podróż do ukochanej Francji.

perfumeholic88
perfumeholic88

EDIT Po kilkukrotnych głębszych testach okazało się, że ten zapach kompletnie się nie mną nie zgrywa i pachnie na mnie jak kokosowy odświeżacz powietrza tudzież świeca zapachowa z tą różnicą, że był to zapach płaski, sztuczny i mocno drażniący jakby do produkcji użyto najtańszych składników. Zawartość wypsikałam właśnie jako odświeżacz do pomieszczeń i w tej roli spisywał się dobrze, a zapach był długo wyczuwalny. Jako perfumy jestem kategorycznie na nie.

Jestem fanką kokosa i wanilii i te składniki działają na mnie jak wabik, więc nie mogłam się oprzeć i nie zakupić w promocyjnej cenie wielkiej flachy Eau de Vahines. Jednak po testach mój entuzjazm nieco opadł. Nie, nie chodzi mi o to, że zapach jest nieładny, bo jest przyjemny tyle tylko, że na mojej skórze kokos z wanilią sa bardzo słabo wyczuwalne, bo rządzi tu ylang z kwiatem tiare od początku aż do końca. Zapach jest dosyć ciężki, mocno kwiatowy, słodkawy,ale żaden z niego ulep, choć nadaje się też na zimniejsze dni. Kojarzy mi sie z rozgrzanym piaskiem, ciepłym wiatrem i dobrej jakości kosmetykami do opalania. Polecam fankom słodko kwiatowych kompozycji tym bardziej, że jak na EDT to trwałość i projekcja są niczego sobie.

amanda
amanda

No i butla z kokosowym wkładem stała się u mnie faktem.
Wąchając już u korka odetchnęłam,że to nie tylko sam kokos,bo zdecydowanie wyczuwa się woń słodkiego kwiatu.
Ktoś by wołał,że to ulep,ja nie,bo mam dużą tolerancję na słodkie zapachy i tylko taka osoba może spokojne sięgnąć po niego.
Dla mnie jest najwięcej kwiatu,potem dopiero kokosu z wanilią. Chociaż jeszcze pokusiłabym się o słodziutką gruszkę.
Może to żaden kunszt perfumeryjny,ale to takie figlarne,wesołe perfumy na letnie urlopowe beztroskie dni.
A i jesienią podgrzeją nam atmosferę letnich dni
Będę używać rownież jako delikatnego podkładu do chłodniejszych zapachów.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Rocher Monoi Eau des Vahines, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Rocher Monoi Eau des Vahines, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Monoi Eau des Vahines marki Yves Rocher. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Monoi Eau des Vahines marki Yves Rocher reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Elizabeth Arden Sunflowers Calvin Klein Obsession Yves Rocher Vanille Noire Yves Rocher Neonatura Cocoon Halle Berry Halle Lolita Lempicka Midnight Couture Black Eau de Minuit Lolita Lempicka Fleur Defendue Guerlain Insolence Christian Dior Dolce Vita Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Avon Christian Lacroix Absynthe Kenzo Kenzo Amour La Perla Dark Extacy Givenchy Organza Alexander McQueen My Queen Karl Lagerfeld Sun Moon Stars Prada Prada Candy L'Eau Yves Rocher Moment de Bonheur Britney Spears Fantasy