Marki » T-Z » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Comme une Evidence Yves Rocher dla kobiet

Comme une Evidence Yves Rocher dla kobiet

Mam: 100 Miałem: 89 Chcę: 10 Ukochany zapach: 1

ozonowy
Comme une Evidence Yves Rocher dla kobiet Zdjęcia Comme une Evidence Yves Rocher dla kobiet Zdjęcia

Comme une Evidence marki Yves Rocher to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Comme une Evidence został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Annick Menardo. Nutami głowy są rabarbar i liść fiołka; nutami serca są konwalia i róża; nutami bazy są paczula, piżmo i mech dębowy.

Rabarbar Liść fiołka

Konwalia Róża

Paczula Piżmo mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Comme une Evidence by Yves Rocher.

Comme Une Evidence L`Eau
Miu Miu
Idylle Eau de toilette

Comme une Evidence Recenzje Perfum

Guermantes
Guermantes

Otwarcie i serce są śliczne, świeże, kwiatowe. Róża, konwalia i liść fiołka. Gdybyż tak zostało... Niestety na mnie ta faza trwa około dwudziestu, trzydziestu minut, potem niestety nie jest już tak pięknie. Zarówno na mojej skórze, jak i na ubraniach osiada coś na kształt kurzu, pyłu, w niczym nie przypomina on ani paczuli, ani piżma, ani tym bardziej mchu dębowego. Paczula jest jednym z moich ukochanych składników i w wersji czystych perfum Evidence rzeczywiście jest piękna, jak prawdziwy olejek paczulowy. Tu jednak wybrzmiewa jakoś tak... zakurzenie, pyliście, niemal pudrowo. Wszystkie te słowa mogłyby sugerować ciekawy zapach, jednak w istocie tak nie jest. Baza Comme une Evidence jest dla mnie po prostu śmiertelnie nudna. Tego nie mogę wybaczyć zapachowi. Trzymam buteleczkę w biurze na najnudniejsze i najbardziej oficjalne okazje.

Nell
Nell

Tuż po rozpyleniu zapach jest ostry. Kiedy ta nuta się ulotni - roztacza się cudna woń kwiecia, zdaje się, że najbardziej czuć fiołek, choć nie jestem pewna. Jednak i ta nuta nie trwa długo; zapach osiada na skórze jako typowa, mydlano-pudrowa woń. Nie jest na szczęście mocny, duszący, ale mimo tego mnie męczy. Pewnie to wina jego nijakości i monotonii. Ciekawe, że już zupełnie na szarym końcu, po kilku czy nawet kilkunastu godzinach pachnie zupełnie męsko, tak chłodno. Z czego wniosek, że jest trwały, ale jednocześnie lekki i nieekspansywny; podejrzewam, że otoczenie go nie czuje.
Buteleczka zupełnie nieefektowna i trudno otwiera się korek.
Comme une Evidence szalenie mi się spodobały, kiedy testowałam je w sklepie, ale ich używanie to niestety zupełnie co innego.

Nan
Nan

Nie byłam nigdy wielką fanką perfum firmy Yves Rocher, nie ze snobizmu, bo taki chyba u mnie nie występuje, a raczej dlatego, że zapachy te mają z reguły niezbyt wysokie parametry użytkowe, a to trudno mi wybaczyć. Mimo to kilka z nich miałam i najbardziej ze wszystkich podobają mi się właśnie te. Przyssałam się do nich na pewnym etapie życia tak, że wykończyłam, nosząc je dzień po dniu, całą buteleczkę 50 ml, a to jest wyczyn, który zdarza mi się niesłychanie rzadko. Jak myślę o tych perfumach, to pierwsze co mi przychodzi do głowy to przymiotnik „przejrzysty”. Ten zapach jest właśnie przejrzysty, kwiaty w nim mają pastelowe, rozmyte barwy, a całość spaja rześka, radosna zielona nuta, dzięki czemu nie są banalne i mdłe. Było mi z nimi po prostu dobrze. Czułam się czysta, pełna energii. Poprawiały mi humor. Jest w nich coś młodzieńczego, nieco zaraźliwej, wiosennej radości życia. Jest to zapach typowo dzienny, wiosenno-letni (zaryzykowałabym użycie nawet w największe upały), w gruncie rzeczy trochę świeżak wedle moich standardów, ale niesłychanie przyjemny. Nosiłam te perfumy, robiąc gigantyczny remont mieszkania, stąd wciąż, gdy gdzieś je czuję, oczami wyobraźni widzę tynki, zaprawy murarskie i rozwłóczone wszędzie kable. W sumie był to fajny okres w moim życiu i tak też mi się ten zapach kojarzy. Nie wykluczam, że pewnego dnia do niego wrócę, o ile będzie jeszcze dostępny, bo moją buteleczkę wysączyłam do ostatniej kropli. Naprawdę bardzo udany, bezpretensjonalny i co istotne: całkiem trwały zapach na dzień. Nigdy, ani przez chwilę mnie nie zmęczył. Dobry, gdy przejedzą się wszystkie wielkie perfumiarskie arcydzieła, orienty i mroczne klimaty, kiedy chcemy po prostu odpocząć i poczuć trochę prostych przyjemności życia.

Raz tylko zafundowały mi niezły szok. Poszłam przetestować Idylle Guerlaina, wersję EDT i spod pięknej chmury bzu, która niebawem się rozwiała, poczułam… Comme une Evidence. Słowo daję. Test ręka w rękę ujawnił, że są prawie identyczne. Pomyślałam sobie, że przynajmniej zżynają z najlepszych, by następnie się przekonać, że to Yves Rocher był pierwszy…

kadanka
kadanka

Oj, nie po drodze mi z nimi. Przeczytalam kiedys wywiad w Wysokich Obcasach z Viktorem Kochetovem, wlascicielem warszawskiej perfumerii Mood Scent Bar, ktory twierdzil, ze dla niego CuE pachnie jak drogie, ekskluzywne perfumy. No coz, moze i tak. Tyle ze dla mnie nienoszalne zupelnie. Zapach mocny, ciezki. Odbieram go jako polaczenie zimnej rozy z takimi chlodnymi zielonymi, męskimi wręcz nutami.Do tego duza projekcja i trwalosc. Zazwyczaj zle odbieram zapachy z duza ilosca mchu debowego, tym razem jest nieinaczej. CuE nie jestem w stanie nosic, bardzo tez przeszkadza mi u innych.

cirilla
cirilla

Forma EDP ma moc. Ubrania pachną nawet 3 dni...
Prym wiedzie tu róża oraz konwalia. Zastanawiałam się, czym jest lekko kwaśna nuta, a to rabarbar... Duszący, słodki zapaszek.
Jednak uważam, że raczej dla dojrzałej kobiety (mamy, babci), niż 20-25 latki. :)
Elegancki, nie taki jak perfumetki z Avonu. Ma jakąś klasę, jednak dla mnie jest zbyt kwiatowy, duszny i nie przypodobał mi się :(

MondoDiverso
MondoDiverso

Jako szalona perfumoholiczka muszę oczywiście wśród swojej kolekcji posiadać również zapachy takie jak Commes une Evidence.
Muszę, bo w zależności od pełni:) zmienia mi się potrzeba na jakiś zapach.
Teraz jestem na etapie upajania się lekkością, ciepłem i delikatnością. CuE daje mi to. Nie jest to jakiś perfumiarski geniusz, oj daleko mu do niego, może nawet milion lat świetlnych:), ale na potrzebę wyciszenia się odpowiada mi w 100%.
Używam CuE jako mgiełki do ciała bardziej. Czuję się jak po przyjemnej kąpieli w wodzie różanej z bąbelkami. Sam zapach jest delikatnie wibrujący, otulający w nienachalny sposób. Dla osób rozpoczynających przygodę z zapachami w ogóle jak najbardziej odpowiedni.
Moim zdaniem to nie jest szypr. CuE nawet obok szypru nie siedziało. To owocowo kwiatowy miks.
Trwałość: jak to mgiełka do ciała
Projekcja: mikrusek z mikrusków:)

agusia12321
agusia12321

Bardzo przyjemne, z biegiem czasu wręcz upajające Comme...
Za taki stan rzeczy odpowiada mój ukochany mech i równie kochana paczula, które ku mojej uciesze są obecne i wybijają się ponad pozostałe nuty.
Czuję i konwalię i cudną różę, a rabarbar w pewnym momencie burzy tę idyllę swym kwaskowym wejściem, ale nie przeszkadza mi to.
Naprawdę świetny zapach jak na tę markę.

Orzeszkuuu
Orzeszkuuu

Niezwykle kobiece perfumy, stosunkowo lekkie, suche, wyjątkowo trwałe.
Dla mnie pierwsze skrzypce w tej kompozycji zapachowej odgrywa klasyczna róża, która wydaje się nigdy nie znikać. Wyrażnie wyczuwalny fiołek i konwalia przepychają się, wibrują w nosie, ale zawsze przy różanym akompaniamencie. Mech wyłania się z czasem, nadając charakteru, nie pozwalając by ten kwiatowy zawrót głowy przeobraził się w infantylną łączkę.
Comme une Evidence wydają mi się być bardzo retro. Elegancja w klasycznym, starym wydaniu. Zapach młodej kobety w starym kadrze. Faktycznie róż, jest adekwatnym kolorem. Niemniej jednak, jak dla mnie nie jest to róż podlotka, słodkiej dziewczynki pośród kwiatów. Raczej mamy tu do czynienia z dojrzałą elegancją.

dosik5
dosik5

Bardzo delikatny i zmysłowy zapach. Swój urok zawdzięcza konwalii połączonej z nutą róży skąpanej w piżmie... Świetna i bardzo świeża mieszanka. W dobrym stylu. Przyznam, że ten perfum musiał u mnie odleżeć, trzeba do niego dojrzeć, spoważnieć. Dla kobiet subtelnych, eleganckich, ale też z charakterkiem które reprezentują sobą wysokie mierniki. Perfum bardzo dobrze się nosi, lekki, nie dusi, chce się go wąchać. Projekcja dość trwała, trzyma się ok 8 godzin blisko skóry. Idealny na lato, na dzień... zachęcam do przyzwyczajania noska w tym właśnie czasie :)... jesienią i zimą ciężko się już z nim rozstać :)

gingerjane
gingerjane

Niestety, ale nie dla mnie... Konwalii w ogóle w nim nie czuję, a to chyba moja ulubiona nuta. Zapach irytujący, i nomen omen niezwykle trwały jak na Rochery. Nie leży mi w ogóle, wymęczyłam małą buteleczkę ( chyba 15 ml ) i z ulgą odstawiłam na półkę z napisem "Nigdy więcej".

Eleonor
Eleonor

Dostałam dużą butelkę jak wszedł na rynek, dostałam też jakieś 3 lata temu kolejną wersję tego zapachu.Zapach przyzwoicie skomponowany, jak to u Rochera się zdarza w jego droższych zapachach. Widać, że ktoś się starał. Ale czy ten zapach zasłużył na swoją popularność ? Moim zdaniem raczej nie. Był pierwszym zapachem YR z grupy tych "luksusowych" (jak na markę) i może dlatego narobił tyle zamieszania. Jednak nie jest specjalnie odkrywczy ani charakterystyczny. Taki "przyzwoity" zapach na codzienne i popołudniowe okazje dla Pań młodych (ale nie za bardzo) i dla tych nieco starszych. Dość trwały jak na YR. Wykorzystując popularność perwotnej wersji marka wypuściła całą plejadę następców, z których każdy następny był już gorszy od poprzedniego.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

marta34 mam dokładnie tak samo! Też ,,odpoczywam" od tego zapachu - i również po 3 flakonie. Ale wiem, że do niego zatęsknie.

Świetnie na mnie leży, świetnie odbiera go otoczenie, czuję się w nim przytulnie i bardzo ,,kwiatowo". Ja przede wszystkim odczuwam w tym zapachu ,,kolor różowy" i zapach różnego rodzaju róż, konwalii i lekkiego drzewnego powiewu.

Super perfumy od yv, trwałe, wydajne (chociaż zlewam się nimi na potęgę)...No i wrócę do nich na bank!

Nadinee3
Nadinee3

Bardzo przyjemny subtelny zapach, idealny na dzień do pracy, jak i na letni wieczór we dwoje. Nie przeszkadza, nie przytłacza, ot, ładny dodatek do całości :)

marta34
marta34

Piekny, lekki a jednocześnie bardzo trwały zapach! Ja wyczówam mech, zielone nuty , konwalię itp...Delikatny a zarazem intrygujący kwiatowy !
Polecam na dzień, nie męczący otoczenia, zuzyłam 3 flaszki i narazie odpoczywam, ale zawsze byłam pytana czym tak pieknie pachnę!

Zakupowe okazje

Eau De Toilette 2.5oz
73.00 USD
Yves Rocher Comme Une Evidence Green Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz
Yves Rocher Comme Une Evidence Green Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Yves Rocher Comme une Evidence, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Yves Rocher Comme une Evidence, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Comme une Evidence marki Yves Rocher. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Comme une Evidence marki Yves Rocher reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Rocher Voile d'Ambre Yves Rocher Vanille Noire Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Chanel N°5 Lolita Lempicka Si Lolita Christian Dior Dolce Vita Estée Lauder Sensuous Lanvin Eclat d’Arpège Christian Dior Midnight Poison Calvin Klein Euphoria Hermes Eau des Merveilles Avon Passion Dance Yves Rocher So Elixir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Yves Saint Laurent Opium Donna Karan Black Cashmere Yves Rocher Secret d`Essences Neroli