Marki » T-Z » aromatyczno - przyprawowe « Grupy

Miałem: 1 Chcę: 4

rumowy
kawowy
Uden Xerjoff dla mężczyzn Zdjęcia

Uden marki Xerjoff to aromatyczno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Uden został wydany w 2009 roku. Nutami głowy są grejpfrut, cytrusy i cytryna; nutami serca są drzewo gwajakowe, rum, róża i drzewo sandałowe; nutami bazy są kawa, wanilia, piżmo i ambra.

Grejpfrut Cytrusy Cytryna

Drzewo gwajakowe Rum Róża Drzewo sandałowe

Kawa Wanilia Piżmo Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Uden by Xerjoff.

George

Uden Recenzje Perfum

Arttemiss
Arttemiss

Suita dla kameleona

Otwarcie jest tu tak aromatyczne, tak fougère, że bardziej chyba być już nie mogło. Owszem - czuje się grejfruta i cytrusy jakieś, ale nie patrząc na nuty upierała bym się przede wszystkim przy szałwii muszkatołowej, a co gorsze, będę się przy niej upierała przez dobrą połowę trwania kompozycji. Perspektywa szczypty lawendy, której też w spisie nut nie ma, także składa mi się w wierny obraz początkowej fazy tych ciekawych, kamelonowatych perfum. Są jak suita, wiążąca pomniejsze zapachowe motywy w jedną, zwartą opowieść. Taką, której fragmenty i owszem, znamy z kilku innych historyjek, ale nie tak złożonych i nie w tak świetnie skrojonej całości. Zatem nie dziwią mnie porównania do innych perfum, nie dziwią zarzuty o ukłon w kierunku mainstreamu, nie dziwią też utyskiwania o brak nowatorstwa. Bo to frazy, które dobrze znamy chociaż w innej, szlachetniejszej aranżacji. To ukłon w stronę klasyki - samo tak silne osadzenie w fougère coś już przecież mówi. A nuty - cóż - a kto by się przejmował tym, co Xerjoff deklaruje. Składników stosują wiele, wspominają o kilku. Z resztą większość ich kompozycji to dla mnie perfumiarskie zagadki Sfinksa: nieoczywiste i trudne. Zahaczając o starożytności: zwróciliście uwagę na "czapki" flakonów? To wypisz wymaluj deszeret, korona władców Dolnego Egiptu. Zatem i Sfinks i same zagadki może nie są tu tak całkiem od rzeczy...

A Uden? Uden to kameleon, bo każda z jego faz stanowi jakby inną, perfumową opowiastkę. Tak więc po ostrym, mocnym i wiercącym w nosie aromatycznym otwarciu przychodzi czas na zmiany. Na serce, w którym choćbym i chciała nie odnajdę ani absoluty rumu, ani sandałowca, ani róży. Pojawią się drewna, które pospołu z szałwią i kumaryną sukcesywnie spychać będą zapach z rejonów okołośródziemnomorskich w kierunku bardzo drzewnym, choć wciąż granym w tonacji fougère. Co ciekawe silny, drzewny akord serwowany jest z kumaryną: poczujemy charakterystyczne słodkawe, ziołowo-żubrówkowe tony. Tą też fazę przyjdzie nam podziwiać najdłużej. Po niej powitamy też drewna, ale spowite w delikatne przyprawy i piżma: objawi nam się fougère z ukłonem w stronę delikatnego, drzewnego orientu. Na tym etapie Uden przypomina mi o drewnie kaszmirowym, również nie ujętym w składzie, z wonią przypraw, żywic i czegoś leśnego. Zapach zaczyna nabierać swego rodzaju gładkości. A kawa, a wanilia? No cóż, nie stwierdzono.

Wiem, że opis rozrósł mi się wręcz nieprzyzwoicie i wiem, że przynudzam - przepraszam. Ale nie bardzo mogę opisać Uden krócej, nazbyt jest skomplikowany. Jest jak muzyka, która w jedną spójną całość składa wiele pomniejszych, odrębnych melodii. Jest jak kameleon: kształt ten sam, odcienie na skórze różne. Jest co wąchać, polecam.

Trwałość - doskonała, nie przejmuje się ani upływem godzin, ani myciem skóry. Dyfuzja - przeciętna, ale nie kiepska. Jak dla mnie, prócz ceny mają tylko jedną wadę: są tak jednoznacznie męskie, że nawet przy moich zapędach na tą stronę perfumowej mocy nie mogła bym ich nosić.

Uden by Xerjoff 3.80 out of 5 based on 5 ratings and 1 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Xerjoff Uden, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Xerjoff Uden, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Uden marki Xerjoff. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Uden marki Xerjoff reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

By Kilian Intoxicated Profumum Roma Acqua di Sale Frapin L`Humaniste Penhaligon`s Opus 1870 Amouage Sunshine Men Amouage The Library Collection Opus VI Profumum Roma Arso Amouage Interlude Man Tom Ford Tobacco Vanille Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Serge Lutens Fille en Aiguilles Creed Aventus Olivier Durbano Black Tourmaline Tom Ford Grey Vetiver Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Creed Royal Oud Penhaligon`s Juniper Sling Carner Barcelona Rima XI M. Micallef Ylang in Gold Byredo Pulp