Marki » T-Z » « Grupy

Shunkoin Xerjoff dla kobiet i mężczyzn

Shunkoin Xerjoff dla kobiet i mężczyzn

Mam: 1 Chcę: 4

Shunkoin Xerjoff dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Shunkoin Xerjoff dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Shunkoin marki Xerjoff to perfumy dla kobiet i mężczyzn. Shunkoin został wydany w 2012 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak liść herbaty, drzewo sandałowe, nuty drzewne, kwiat wiśni, olibanum, wanilia, korzeń irysa i nuty pudrowe.

Liść herbaty Drzewo sandałowe Nuty drzewne Kwiat wiśni Olibanum Wanilia Korzeń irysa Nuty pudrowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Shunkoin by Xerjoff.

Do Re
Kenzo Amour Le Parfum
Loukhoum
Bois Farine

Shunkoin Recenzje Perfum

Pierwsze wrażenie to waniliowy ryż na mleku. Naprawdę ładny i smakowity , ale niestety z biegiem czasu pojawia się gorzkawy, gęsty irys, co sprawia, że zapach traci swoją mleczną słodycz i staje się bardziej mączny i pylisty. Szkoda...

sugarfairy
sugarfairy

Shunkoin - buddyjska świątynia w Japonii. Miejsce medytacji, oddzielone od hałaśliwego świata pięknymi ogrodami. Po tych kilku słowach wstępu jasne robi się pochodzenie w tym zapachu nuty kwiatu wiśni i liścia herbaty, bo czyż są lepsze "zapachowe" wizytówki Japonii?
Xerjoff chciał stworzyć perfumy kojarzące się ze spokojem, bezpieczeństwem i czymś nieco efemerycznym - w pełni się to udało. Jednak czy pozwalają one osiągnąć obiecany olfaktoryczny Zen?
Shunkoin to zapach rozkosznie pudrowy, ale w taki właśnie spożywczy sposób. Przewijające się w recenzjach skojarzenia z ryżem na mleku są jak najbardziej na miejscu. Gotowany na wolnym ogniu, z laską wanilii, podany w białej, porcelanowej miseczce. Mi jeszcze majaczy gdzieś tam ślad słodkich migdałów, dziwne, że nie ma ich tutaj w nutach.
Wszystkie akordy idealnie współgrają, nic nie drażni, nic nie wybija się do przodu. Pełna harmonia. Wydawałoby się - raj dla wszystkich, którzy kochają pudrowe zapachy, ale Teint de Neige czy Powder Flowers są dla nich killerami. Jest jedno ale - ten stan uniesienie trwa 3 godziny, po czym znika, pozostawiając jedynie wspomnienie błogostanu.
Biorąc pod uwagę cenę za tę przyjemność, jest to ciężkie do zaakceptowania. Gdyby jeszcze projekcja była dobra... Ale nie - Shunkoin siedzi przy skórze, pozostawiając nas sam na sam z tajemnicą Zen. Może taki był zamysł, żeby to był zapach prywatny, tylko dla nas, dla naszego komfortu?
Gdybym nie miała co robić z pieniędzmi, Xerjoff pewnie już stałby na mojej toaletce. Niestety w obecnej sytuacji wolę już zrobić sobie ten ryż na mleku...

Szozda
Szozda

Zapach piękny, otulający zdecydowanie gourmand, właśnie mleczny, z aspektem słodkiej mączki ryżowej i wanili, sandału, ja też jakby wyczuwam wiśnie... ale krótko.
Mam do niego tylko zastrzeżenia co do mocy i projekcji w stosunku do ceny. Na mnie przeciętny ma żywot i jest bliskoskórny. Nie powinno to mieć miejsca przy cenie ponad 10 zł za 1 ml.

zielona
zielona

Mam słabość do pewnej nuty gourmand w perfumach: zapachu waniliowego ryżu na mleku. Uwielbiam ten akord w Kenzo Amour [na tyle mocno, że zeżarłam już dwa flakony] oraz w bardzo do Amour podobnym Vanille Noire YR. I szczerze mówiąc sądziłam, że lepiej i bardziej błogo być już nie może... aż nie powąchałam Shunkoin.

Przy nim - niestety! - Amour i VN bledną. Nie, to jeszcze nie to. Nawet nie że wyglądają przy Shunkoin jak "uboga krewna", ale... To takie uczucie, jakbyście po wielu latach jedzenia taniej czekoladopodobnej mamałygi spróbowali takiej najlepszej, najbardziej kremowej i najczystszej mlecznej czekolady na świecie. Choć wydawało wam się, że to co jedliście dotychczas było pyszne i ulubione, teraz dopiero rozumiecie że tak naprawdę było tanią, syntetyczną i sztuczną imitacją prawdziwej pyszności. Właśnie tak.
Teraz, mając porównanie do Shunkoin, rozumiem co mi przeszkadzało w Amour - które owszem kochałam, ale czasem drażniła mnie w nim ta pseudo-dymna, a w rzeczywistości plastikowo-kwaskowa nutka.

W Shunkoin nie ma ani grama gryzącej i niepasującej sztuczności. Wanilia w kremie jest idealnie roztarta, krem idealnie jednolity, a ryż na mleku perfekcyjnie szklisty i sypki. Całość jest niebiańsko puchata, miękka, słodka i wyważona.

Błogość, absolutna błogość.
Póki nie spojrzę na cenę.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Xerjoff Shunkoin, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Xerjoff Shunkoin, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Shunkoin marki Xerjoff. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Shunkoin marki Xerjoff reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy
The Body Shop The Apple Blossom Trish McEvoy Trish McEvoy 9 Blackberry & Vanilla Musk Ulric de Varens Varens Original Spring Tea Ulrich Lang Nightscape Maitre Parfumeur et Gantier Fraicheur Muskissime Demeter Fragrance Crayon Victoria`s Secret Life Is Pink Live Pink Escada Absolutely Me Clive Christian C for Women Cinq Mondes Pluie de Pétales de Fleurs d'Oranger Thierry Mugler Thierry Mugler Show Collection: Alien Couture Stone Hermes Hermessence Iris Ukiyoé