Marki » T-Z » orientalno - kwiatowe « Grupy

Lira Xerjoff dla kobiet

Mam: 7 Miałem: 6 Chcę: 14 Ukochany zapach: 1

karmelowy
cynamonowy

Lira marki Xerjoff to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Lira został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Chris Maurice. Nutami głowy są bergamotka, czerwona pomarańcza i lawenda; nutami serca są jaśmin, cynamon i lukrecja; nutami bazy są piżmo, wanilia i karmel.

Bergamotka Czerwona pomarańcza Lawenda

Jaśmin Cynamon Lukrecja

Piżmo Wanilia Karmel

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lira by Xerjoff.

L de Lolita Lempicka
Soft

Lira Recenzje Perfum

Kilka razy droższy klon L Lolity Lempickiej – duszna, spożywcza wanilia z kroplą cytrusów. Oba zapachy są tak podobne do siebie, że nie warto inwestować w Xerjoffa. Trwałość calodzienna, ale L – ka też jest bardzo trwała.

assu
assu

Najwyższy czas podzielić się wrażeniami, bo niestety, kończy mi się dekant z tym niezwykłym zapachem. Dekant, bo cena za butelkę przekracza moje możliwości finansowe (945 zł/75 ml w Quality Missala), czego bardzo żałuję.
O historii Casamorati na blogu Misala czytamy m.in., że Sergio Momo, założyciel domu perfumeryjnego Xerjoff, najbardziej dumny jest z linii Casamorati. Linia o przyjemnej dla ucha nazwie jest odnowieniem tradycji domu perfumeryjnego Casamorati, który powstał w 1888 r. w Bolonii i zakończył działalność podczas II wojny światowej.
Wśród zapachów tej linii jest i Lira.
Warto tu podkreślić, jakie dokładnie składniki tworzą nuty serca zapachu. Te nuty to: bułgarska róża, egipski jaśmin, cynamon i kwiat lukrecji.
Zapach uderza przede wszystkim słodyczą, bardzo mocną, ciężką, esencjonalną. Nie czuję w nim bogactwa wszystkich składników. Na mojej skórze to od razu karmel zaprawiony wanilią, który bardzo przypomina mi gorący aromat waty cukrowej. Do tego lukrecja. Cudowna lukrecja. Pyszna kompozycja, choć to właśnie lukrecja sprawiła, że zadurzyłam się w Lirze.
Może się wydawać, że to bardzo skromne olfaktoryczne doznanie, jak na to, co skrywa butelka, dla mnie jest jednak idealne. W umiarze tkwi piękna siła.

lady_poison
lady_poison

Po przeczytaniu nut - karmel, wanilia, cynamon - wiedziałam, że to będzie coś dla mnie.
I owszem jest! :)
Jest to zapach, którego używam już od kilku ładnych lat, wysączyłam dobre 200ml. i znam go na wskroś.
Bo to drodzy Państwo nic innego jak bliźniak jednojajowy L de Lolita. Bliźniak, tyle że w zaporowej cenie...
Ciągle przykładam nadgarstek do nosa i nie mogę uwierzyć. Nigdy jeszcze nie spotkałam tak dużego podobieństwa dwóch zapachów.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Xerjoff Lira, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Xerjoff Lira, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lira marki Xerjoff. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lira marki Xerjoff reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Kenzo Jungle le Tigre L`Erbolario Dolcelisir Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Evody Parfums Noir d`Orient Diptyque Eau Duelle Fendi Fendi Theorema Profumum Roma Acqua e Zucchero Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Thierry Mugler Innocent Guerlain Mahora Montale Intense Cafe Alexander McQueen Kingdom Guerlain Spiritueuse Double Vanille Xerjoff Bouquet Ideale Estée Lauder Sensuous Noir Donna Karan Black Cashmere By Kilian Back to Black Atelier Cologne Orange Sanguine Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais