Marki » T-Z » orientalno - kwiatowe « Grupy

Anglomania Vivienne Westwood dla kobiet

Anglomania Vivienne Westwood dla kobiet

skórzany
Anglomania Vivienne Westwood dla kobiet Zdjęcia

Anglomania marki Vivienne Westwood to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Anglomania został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Dominique Ropion. Nutami głowy są kolendra, zielona herbata i kardamon; nutami serca są gałka muszkatołowa, fiołek i róża; nutami bazy są skóra, ambra i wanilia.

Kolendra Zielona herbata Kardamon

Gałka muszkatołowa Fiołek Róża

Skóra Ambra Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Anglomania by Vivienne Westwood.

Flowerbomb Rose Explosion
Ta'if
Seductive Elixir
Rose Praline

Anglomania Recenzje Perfum

ela812
ela812

Powiem tak: ten zapach jest zmienny, jak prawdziwa kobieta. Wczoraj miałam okazję pierwszy raz go sobie zaaplikować i bardzo mi się spodobał. Spodobał na tyle, że zaczęłam przeszukiwać internetowe perfumerie, aby zorientować się w dostępności i ewentualnych cenach.
Jednak dzisiaj już nie jestem taka pewna swej chęci zakupu. O ile wczoraj Anglomania rozpachniła się kwietnie, lekko kwaskowo i słodko, o tyle dzisiaj przez spory czas czułam kamforowo-mentolowy "posmak". Wiem, w składzie nie ma grama żadnego z tych składników, ale z pewnością je czułam. Możliwe, że to złudzenie powstało na skutek wzajemnego przenikania się niektórych nut. Nie mówię, że było to jakieś nieprzyjemne doznanie, ale nie tego w końcu oczekujemy od zapachu ;-)
Dopiero po kilku godzinach ujawniło sie dzisiaj tchnienie kwaskowo-słodkiej róży na podłożu z wanilii i ambry. I właśnie ta faza podoba mi się najbardziej, ale jednocześnie jest ona najdelikatniejsza, najcichsza. Szkoda.
Z pewnością dam temu zapachowi kolejne (niejedną)szansę, bo jest tego wart. To rzeczywiście prawdziwy kameleon i pewnie zaskoczy mnie jeszcze nie raz ;-)

amanda
amanda

Róża mocno okraszona kardamonem, gałką muszkatołową i kolendrą,z pudrowym,ciepłym aromatem.

Taki jest początek,dość przyprawowy, zupełnie spychający różę z głównego planu. Wydaje się być zapachem z przyprawowych klimatów, lecz to jednak początkowe pozory.
Również z początku ,chwilę po aplikacji, po roztoczeniu się lekkiej korzenności,coś kwaskowatego zaczęło zakłócać spokojne tory zapachu,lecz po chwili wróciło wszystko do poprzedniego rytmu.
Różyczka stała się pudrowo pylista,lekka, taka miękko zamszowa.
Spodobał mi się ten zapach, ponieważ interesująco przechodzi w kolejne bazy. Z ciepłych przypraw przechodzi w miękką pylistość.
Następnie zapach zatrzymuje się w klimatach retro, gdzie wyczuć można puder z dawnych toaletek, wymieszany z zapachem szminek leżących na drewnianej starej toaletce.
Doprawdy ciekawy, zmienny to zapach.

marta34

Róża, puder , czasami coś krwistego i metalicznego! Są to perfumy, które na każdym pachną inaczej a wszystko zależy od ph skóry, odżywiania itp...potrafią być kapryśne jak nasz humor. Na mnie roztaczały cudowną woń, mega trwały , każdy pytał czym tak cudownie pachnę .Polecam 100% róży w róży z dodatkiem pudru, piękne:):)

Nie zachwycił mnie ten zapach, choć trzeba przyznać, że jest dość ciekawy.

Róża tutaj jest kwaśna, momentami dość mydlana, w tle wyczuwam też delikatny puder. Zgrzytem dla mnie są tutaj kuchenne przyprawy - kardamon, pieprz, gałka muszkatołowa, które pasują nijak do tej eleganckiej, przypudrowanej różyczki.

Później dołącza wanilia i na końcu na skórze zostaje już tylko waniliowo - pikantny obłoczek, róża gdzieś znika.

Przyzwoity zapach, o dobrej trwałości, ale bez rewelacji.

EJo
EJo

Nigdy nie przypuszczałabym, że nazwa może być w takim dysonansie z zawartością - dla mnie "angielskość" ma konotacje raczej z mokrą różyczką, odrobiną skórzanej woni i eleganckim chłodem. Anglomania zbiła mnie z pantałyku - a ja lubię pokrętne zapachy :)) Prześlicznie się otwiera a właściwie "wierci w nosie" kolendrą, kardamonem i herbatą, dla mnie jednak nie zieloną, raczej w typie Earl Grey z wysokiej półki. Chciałoby się, żeby ten aromat pozostał na dłużej, niezmienny - po jakimś czasie jednak pojawia się róża doprawiona gałką muszkatołową, co zupełnie nie odbiera zapachowi uroku. Róża jest czerwona, dość przejrzysta, cały czas w towarzystwie przyprawionej herbaty i fiołka - zapach staje się bliskoskórny, zdecydowanie ładniejszy gdy używa się go w suche, pozbawione wilgotności powietrza dni. I jak dla mnie - w tej postaci Anglomania jest najpiękniejsza, frapująca, wytrawna i przestrzenna, ma w sobie jakieś niedopowiedzenie, które chce się odkryć przytykając nos do nadgarstka ;) Baza podoba mi się najmniej - niewyczuwalna na mnie skóra, śladowe ilości ambry. Króluje wanilia, opanowując zapach i zamieniając go w pudrową słodycz. Z powodu owej końcówki czuję się zawiedziona :(

elczyk
elczyk

Już od pewnego czasu aplikuję sobie te wspaniałe perfumy i ciągle mnie zaskakuję.
Nie wiem od czego to zależy, ale zawsze odbieram je inaczej. Jednego dnia dominują kwiaty, drugiego cudowne przyprawy, a trzeciego jeszcze inne nuty, ciepłe, spokojne.

Istny Kameleon.

Kompozycja bardzo intensywna, długotrwała i przestrzenna.
Z niepokojem obserwuję jak ubywają we flakonie i zaczynam nerwowo przeszukiwać internet....

gugusia
gugusia

Pudrowy - to pierwsze co przychodzi mi na myśl wachając Anglomanię!

Dużo rózy doprawionej kardamonem i gałką muszkatałową. Z początku wychodzi też jakaś kwaśna nuta. Jak to w zapachach VW, tak i tu kojarzy mi się to wszystko z barokowym przepychem. Kiedyś kochałam, dziś już nie pałam aż tak wielkim entuzjazmem. Dobrze, że skończyło się na niewielkiej odlewce.

Trwałość - 1-2 h.
Projekcja - bliskoskórna.
Flakon - ładny.

marta34

Piękny, trwały , pudrowy, różany i kapryśny na każdym pachnie inaczej w zależnośći od ph skóry! Bardzo mi się podobał, może kiedys jeszcze do niego wrócę!

marialisa
marialisa

Róża dziwno-kwaśna na tle waniliowym, znależiona na dolnej półce szafki kuchennj między rozsypanymi przyprawami. Najdziwniejsze jest to, że wanilia nie osładza różę, ale trwa jakoś oddzielnie. Jakby ciastka leżały obok róży.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Vivienne Westwood Anglomania, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Vivienne Westwood Anglomania, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Anglomania marki Vivienne Westwood. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Anglomania marki Vivienne Westwood reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cacharel LouLou Joop! Joop! Le Bain Serge Lutens La Fille de Berlin Serge Lutens Un Bois Vanille Chanel Bois des Iles Donna Karan Black Cashmere Queen Latifah Queen of Hearts Cartier Le Baiser Du Dragon Yves Rocher Neonatura Cocoon Montale Chocolate Greedy Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Amouage Amouage Lyric Woman Serge Lutens Jeux de Peau Ginestet Botrytis Carner Barcelona Rima XI Alexander McQueen My Queen Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Hermes Hermessence Ambre Narguile Rochas Madame Rochas Serge Lutens Fourreau Noir