Marki » T-Z » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Versense Versace dla kobiet

Versense Versace dla kobiet

Mam: 81 Miałem: 66 Chcę: 69 Ukochany zapach: 1

Versense Versace dla kobiet Zdjęcia Versense Versace dla kobiet Zdjęcia Versense Versace dla kobiet Zdjęcia Versense Versace dla kobiet Zdjęcia Versense Versace dla kobiet Zdjęcia

Versense marki Versace to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet. Versense został wydany w 2009 roku. Nutami głowy są bergamotka, figa, zielona mandarynka, cytrusy i gruszka; nutami serca są lilia, jaśmin, kardamon i narcyz; nutami bazy są drzewo sandałowe, cedr virginia, drzewo oliwne i piżmo.

Bergamotka Figa Zielona mandarynka Cytrusy Gruszka

Lilia Jaśmin Kardamon Narcyz

Drzewo sandałowe Cedr Virginia Drzewo oliwne Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Versense by Versace.

Pop New York
Essence

Versense Recenzje Perfum

casiopea
casiopea

Ja ten zapach widzę tak, jak wygląda w kampanii. Cierpkie szarobłękitne morze środziemne, słone powietrze; wietrzne wybrzeże. Ciepło - chłodno, słodko - gorzko. Ostro. Pieprznie i cytrusowo. Przy ciele, na wiosnę i lato - szczególnie. Dają komfort, poczucie czystości i świeżości. Nie lubię zapachów Versace, ale ten dla mnie cudny. Nie lubię generalnie świeżaków - ale ten dla mnie cudny. Stawiam obok klasyka CK One, do obfitego zlewania się gorącym latem od rana do nocy. Migotliwy, przestrzenny. Po prostu uwielbiam.

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Nie znam innego zapachu z kategorii świeżych, który tak zapadłby mi w pamięć. Mam z nim same piękne wspomnienia za sprawą dobrych odpowiedników, które często dzierżyłam przy sobie podczas letnich wyjazdów podczas ostatnich kilku lat. Gdy wącham oryginał, wydaje się on jednak nieco intensywniejszym, mimo tego, że to tylko EDT.

I pomimo tego, że zapach nie zmienia się jak kameleon i raczej nie zaskakuje, to jednak wywołuje u mnie same przyjemne uczucia. Gałązka oliwka, herbata, cytrusy - wszystko tu jest wyważone, nieprzesadzone. Po prostu takie, jakie powinno być! Marzy mi się jeszcze większa trwałość, wtedy byłby to ideał do stosowania na cały rok.

Versace po raz kolejny uświadcza mnie w przekonaniu, że jak już coś zrobi, to robi to bardzo dobrze. Nie znam żadnego zapachu tej marki, który by mi się nie podobał, a przecież mają w swej ofercie naprawdę dużo niepodobnych do siebie zapachów. Ale może się mylę i za mało jeszcze widziałam... (a raczej czułam) :D

nellysa
nellysa

Bardzo ładny zapach, na pewno kiedyś po niego sięgnę w wersji pełnowymiarowej. Jest bardzo świeży, co jest zasługą zawartych w nim cytrusów i nut drzewynych, przy tym jednak ma w sobie odrobinę niewymuszonej słodyczy. Idealnie wyważony, nie jest zbyt kwaśny ani zbyt cukierkowy.

perfumeholic88
perfumeholic88

Jeden z najlepszych zapachów na lato, szczególnie upały i jako jeden z niewielu nie odrzuca chamską ´´cytrynką´´. Versence jest dopracowany w każdym szczególe, bo nawet kolor płynu idealnie odzwierciedla to co czujemy. Świeżość prawdziwych cytusów z bergamotą na czele,lekką goryczkę, dużo cedru, troszeczę jaśminu z sandałowcem na samym końcu i oczywiście delikatna acz łatwo do wychwycenia herbaciana, orzeżwiająca nuta. Wszystko to daje wrażenie picia mrożonej herbaty w urokliwej herbaciarni gdzieś w parku. Wokół panuje niemiłosierny upał, a my wachlujemy się pięknym wachlarzem przywiezionym z Sycylii i zamawiamy jeszcze sałatkę z cytrusów na lunch. Czuję w tej kompozycji wyraźnie męski pierwiastek i niezmiernie mi to odpowiada. Wielkie TAK dla Versence, szkoda tylko, że dość szybko lubi uciekać ze skóry.

Lizbet
Lizbet

Versense otwierają się cytrusami z delikatną figą w tle. Bardzo przyjemne i intrygujące połączenie, bo cytrusy są tu niebanalne, przełamane subtelną słodyczą. Po chwili figa się wycisza i zostają cytrusy z łagodnym piżmem. Kompozycja jest więc świeża, ostra na krawędziach. Dołącza się cedr i mieszanina kwiatów. Całość świeża, delikatnie wibrująca. Gdybym miała ten zapach opisać krótko: zielona woda toaletowa. Ni mniej ni więcej. Całość przyjemna, noszalna, świeża, ale nie ciekawa. Dość oczywista kompozycja. Nie zgodzę się, że niebanalny. Banalny bardzo, ale nie razi, nie krzyczy. Dobry zapach do biura, czy tam, gdzie nie wypada wyróżniać się zapachem.

chjena
chjena

Ale Versace wypuściło fajny zapach! To jeden z niewielu chlubnych wyjątków od reguły, że perfumy, które podobają się wszystkim, są nudne. Mimo, że nie znam nikogo, kogo by Versense odrzucało, nie wyczuwam go zbyt często na ulicach... aż szkoda, na sezon wiosenno-letni to wybór wprost idealny, odświeżający, elegancki, niemordujący projekcją otoczenia.

Połączenie nut cytrusowych, figi, jaśminu, cedru i drzewa sandałowego skutkuje otrzymaniem mieszanki odpowiedniej na każdą okazję i wszystkie lokalizacje na ziemi. Versense może nosić Greczynka w białej, przewiewnej sukni, zajadając się delikatnymi dolmadakias z liści winogron. Widzę w nim też Włoszkę zwiedzającą małe winnice toskańskie w ciężkim koku na głowie i jasnych spodniach. Na spacer wzdłuż Champs Elysees czy zaklinanie deszczowego, brytyjskiego czerwca to również dobry wybór. Przede wszystkim jednak docenią ten zapach kobiety, które większą część letnich miesięcy muszą spędzić w wielkich, klimatyzowanych biurowcach. Aplikacja Versense jest jak łyk świeżej, chłodnej lemoniady ze świeżą miętą i prawdopodobnie wszyscy będą wodzić wzrokiem z zazdrością za tym tajemniczym dystrybutorem pysznego, zimnego napoju... a to perfumy.

Mimo sporej ilości cytrusów, Versense nie ma sportowego charakteru - jak przystało na markę Versace, w są to raczej perfumy dla wymagających, zdecydowanych kobiet sukcesu. Nie zmienia to faktu, że nie będzie profanacją wyjście w nich na siłownię czy przejażdżkę rowerem. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że uprawianie sportu w Versense staje się tres chic!

Znakomity wybór dla poszukujących czegoś lekkiego, ale stroniących od wodno-ozonowych zapachów. Świetnie też sprawdzi się jako prezent dla osoby, której gustu nie znamy, jeśli już koniecznie chcemy kupić jej perfumy. Niebanalny, choć uniwersalny i powszechnie lubiany zapach - to doprawdy ewenement.

jagunia88
jagunia88

Kupiłam w ciemno, spodziewałam się cytrusów i porażającej świeżości. Otrzymałam wodę, która wciąż ewoluuje i mieni się wieloma nietuzinkowymi zapachami.

Dla mnie początek otwiera drzewo, cedr, duuużo świeżości ale takiej bardziej morskiej. Otwarcie przywodzi mi na myśl drzewa iglaste przy plaży. Cały czas w tle pobrzękują lekkie cytrusy i kwiaty, ale nie są wcale takie oczywiste. Po kilku godzinach cedr delikatnie się wycofuje i zapach robi się bardziej słodko-kwiatowy, co jakiś czas odzywają się owoce. Sama końcówka to dla mnie... migdał. Bardzo możliwe, że to zasługa tej gruszki :)

Podsumowując zapach początkowo chłodny i świeży, zmienia się w słodki, przeplatając się co jakiś czas z cytrusami. Piękny! Dla zodiakalnego bliźniaka zdecydowanie na stałe, właśnie dzięki tej wielowymiarowości. Trwałość- niezniszczalny, czuję go nawet po kilku prysznicach, ale jednocześnie projekcja zapachu jest słaba, u mnie trzyma się blisko. Mogłabym rzec, że znalazłam ideał.

fortissimo1603
fortissimo1603

Versense muszę podsumować słowem katastrofa. Sięgnęłam po ten zapach bo ma wiele przychylnych recenzji i lubię takie nuty w perfumach. Po tylu dobrych ocenach stwierdziłam, że na pewno się uda i na pewno dołączy do moich ulubionych zapachów. Uradowana przystąpiłam do testowania.
Pierwsze 30 sekund to genialna cytryna, taka że aż ślinka cieknie i buźkę wykrzywia. Po tym krótkim czasie zostaje brutalnie zdeptana przez cedrowy bucior z czego wychodzi mieszanka rodem z odświeżacza do toalet. Kiedy w końcu cedrowy bucior z cytryną na podeszwie sobie poszedł, na podium wychodzi jaśmin. W tym momencie nabrałam nadziei, że ładnie się rozwinie. Nie tym razem. Po chwili piękny kwiat przekształca się w okropnego indolowego węża, który wije się i ściska moje płuca. Perfumy w ogóle nie współgrają z chemią mojej skóry. Wydawać by się mogło, że takie świeże zapachy będą pasować każdej skórze a tu taka niespodzianka.
Co jakiś czas ten cedr z cytryną próbują przekrzyczeć węża, ale nie dość, że to boa to jeszcze jadowity i nie daje nikomu dojść do głosu.
Piramida nut, dzięki wyraźnie zarysowanym przejściom przypomina mi schody ale nie te do nieba a raczej w indolowe czeluście piekielne.
Nie wiem jak to mogło się stać, skoro na tylu osobach ten zapach jest świetny albo przynajmniej przyzwoity. Ależ mi smutno że tak się to potoczyło.

Winfryda
Winfryda

Ładna kompozycja. Nie jest wybitna, ale bardzo noszalna i przyjemna w odbiorze. Cytrusy są cierpkie, a nie cukierkowe, jak w wielu popularnych damskich kompozycjach. Na wiosnę-lato. Na co dzień.

mmnnaa
mmnnaa

Pierwszy raz spotkałam perfumy, które są tak świeże i eleganckie zarazem. Dość długo utrzymują się na skórze. Początek cytrusowy późniejsze nuty bardzo kobiece i otulające. Zapach wymarzony na upały- chłodzi i orzeźwia, choć zimą też czasem mam na niego ochotę.

centurylove
centurylove

lubię i planuję w końcu dokonac zakupu. świeży cytrynowo-zielony zapach. z klasą. nie jest typowym świeżakiem. chłodzi i orzeźwia.

amanda
amanda

Cytrusy,cytrusy..takie jak powinny.
Bez wściekłej intensywności,lekko przypudrowane.
Zapach jak się można domyślić świeży,lekki, w sam raz na ciepłe dni.
Mnie jednak coś w nich przeszkadza, właśnie ta podobność do Light Blue,których niestety nie lubię.
Toteż ten zapach poprzez podobność, nie wywołuje u mnie zbyt pozytywnych emocji.

Beata Maria
Beata Maria

Moj faworyt. Poza faktem, ze po prostu lubię Versace, to akurat Versens jest bez mala idealny. Zdecydowanie na cieple, wręcz gorące dni. Nie jakis tam świeżak ale bardzo elegancki zielony zapach który długo się utrzymuje i nie pozostawia innych w obojetności. Prawdopodobnie bogaty i ciekawy sklad sprawia, że zbiera się komplementy, z przykjemnością nosi nie naruszając terytorium innych. Pieknie o nim napisala Lady Daisy. No cóż, skoro jest i bergamotka i inne ciekaw skladniki musi przyciągać uwagę. Mimo iż zawiera figę której nie cierpię, tutaj jej nie czuję a zapach w tym klasycznym flakonie z Meduzą jest super. Oczywiście mam zapas w postaci kolejnego flakonika :-) . Polecam, bardzo orzeźwiający.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Ten zapach to jakiś fenomen!
Cytrusy, kwiaty... i piżmo. Te perfumy są przecudowne. Idealne na wiosnę i lato. Elegancja i orzeźwienie. To one są sprawcą większości komplementów od mężczyzn.
Niby lekkie, ale zapadają w pamięć i trudno przejść koło nich obojętnie.
Wydajne jak na ,,zielony zapach", który zwykle kojarzy się z mniejszą trwałością. Moją setkę noszę już 3 rok i rozkoszy nie ma końca...

fraupilz
fraupilz

Trawy, zielenie, a wśród nich... coś. Coś, co kiedyś czułam i teraz znowu poczułam, i właśnie mnie olśniło co to za nuta: Versace Versense pachnie RAJSTOPAMI. Takimi beżowymi przezroczystymi rajstopami zdjętymi z nóg, zwiniętymi w kulkę i rzuconymi byle gdzie, takimi właśnie, których nigdy nie założę, ale zauważę kiedy ktoś je zdejmie i walnie na środku. W pięknej romantycznej zielonej trawie rośnie uroczy krzew, a na nim wisi beżowa rajstopa i powiewa na wietrze.

Sama się dziwię, ale lubię ten zapach.

Karorina13
Karorina13

Niebanalny zapach, trwały, orzeźwiający, w sam ram na pierwsze promienie wiosny i upalne lato.
Zawsze mi poprwia humor - i mimo iż chciałam "z nim zerwać" nie dało się - poprostu mnie w sobie rozkochał.

Majka16
Majka16

Jako fanka cytrusowych zapachów latem nie omieszkalam go zakupić. W pierwszej fazie przypomina mi Miss Dior Cherie L'eau ale późniejsze fazy "kładą Diora na łopatki". Bardzo fajnie się rozwija, po lekkiej fazie cytrusowej następuje faza z lekka gorzkawa która też mi odpowiada. Długo utrzymuje się na skórze, z lekka ogoniasty.

Papillon
Papillon

Choć nie jestem fanką cytrusów lubię psiknąć się Versense podczas upalnych dni. Jest niesamowicie orzeźwiający, a do tego całkiem elegancki. Zapach raczej na dzień, a na jego korzyść przemawia fakt, że jak na tego typu pachnidło jest bardzo trwały i wręcz ogoniasty. Jak już wspomniałam czuć tu owoce cytrusowe. Mój nos wyłapuje przede wszystkim cytrynę, ale niech was to nie zniechęci, zapach nie jest w żadnym wypadku pochodną Domestosa :) czuć też delikatnie jakby zioła, cedr. Przypuszczam, że po pierwszych testach w perfumerii wiele z was szybko o nim zapomni, ale zapewniam, że Versense zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu :) Warto się z nim bliżej zapoznać bo właśnie za niego najczęściej zbierałam komplementy nawet po kilku godzinach od aplikacji. Polecam fankom prostych acz niebanalnych świeżaków. Buteleczka ładna i elegancka.

kpnz
kpnz

Z początku zapach mnie nie zainteresował i uznałam go za wtórną woń cytrusów, jakiej dużo w wielu perfumach. Jednak zapach zyskuje na wartości w trakcie przeobrażania się na skórze. Stopniowo, jak przystało na prawdziwe perfumy, przechodzi z nut głowy do bazowych i... intryguje. Jest świeży, ale też kwiatowy i lekko ciężkawy. Dobrze zgrywa się ze skórą. Warto dać mu szansę. Długotrwały, co niespotykane w tego rodzaju wodach.

mala9mi
mala9mi

Jak dla mnie Versense jest mocno zblizony do Light Blue D&G.
W tle pobrzmiewa ta sama nuta bawełny suszącej się na świezym powietrzu.Ale Versense jest bardziej cytrusowe.Z początku właściwie same cytrusy, dużo cytrusów.
Zapach jest nieco męski faktycznie, nie ma w nim dla mnie słodyczy.Jedynie kwaskowato-gorzkie orzeźwienie.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Dla mnie też bomba, najlepszy lekki, cytrusowo-herbaciany, zielony zapach! Do listy nut dodałabym jakiegoś grejpfruta i zieloną herbatę właśnie.
Butelka z Meduzą piękna :)
Gdybyż jeszcze były trochę trwalsze... ;)

Versense by Versace 3.86 out of 5 based on 158 ratings and 21 user reviews

Zakupowe okazje

Eau De Toilette 0.17oz
11.95 USD
Versace Versense Mini by Versace, .17 oz Mini EDT for Women
Versace Versense Mini by Versace, .17 oz Mini EDT for Women
Gift Set 2oz
19.55 USD
Versace Versense Gift Set II. Eau De Toilette 0,2 oz Shower Gel 0,8 oz Body Milk 0,8 oz
Eau De Toilette 1oz
Versace Versense Perfume by Versace, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Versace Versense Perfume by Versace, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Gift Set 4oz
53.94 USD
Versace Versense Gift Set XIX. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag 9,8 x 3,9 x 5,7 in
Gift Set 4oz
Eau De Toilette 3.4oz
78.00 USD
Versace Versense Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Versace Versense Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Versace Versense, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Versace Versense, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Versense marki Versace. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Versense marki Versace reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Chance Eau Fraiche Hermes Eau des Merveilles Estée Lauder Sensuous Giorgio Armani Armani Code for Women Donna Karan DKNY Kenzo L'Eau par Kenzo Chloe L`Eau de Chloe Shiseido Zen Chanel Coco Mademoiselle Moschino Cheap & Chic I Love Love Kenzo Kenzo Amour Lalique Perles De Lalique Bottega Veneta Bottega Veneta Lolita Lempicka Si Lolita Lacoste Lacoste Pour Femme Kenzo Le Monde Est Beau Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Cristalle Eau Verte Versace Crystal Noir Trussardi Donna Trussardi 2011