Marki » T-Z » orientalno - drzewne « Grupy

Versace Pour Homme Oud Noir Versace dla mężczyzn

agarowy
skórzany
Versace Pour Homme Oud Noir Versace dla mężczyzn Zdjęcia

Versace Pour Homme Oud Noir marki Versace to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Versace Pour Homme Oud Noir został wydany w 2013 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak skóra, agar (oud), nuty orientalnych drzew i przyprawy.

Skóra Agar (oud) Nuty orientalnych drzew Przyprawy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Versace Pour Homme Oud Noir by Versace.

Oud Wood
Versace Man
Steve McQueen Mythic

Versace Pour Homme Oud Noir Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Versace i oud? No way, to się nie może udać!
Tak właśnie pomyślałem, gdy zobaczyłem informację o wypuszczeniu przez markę znaną mi przede wszystkim z mainstreamowych pachnidełek „dla każdego”, zapachu z rzekomo dominującą nutą agaru. Moje zdziwienie po pierwszym niuchu było jednak dość znaczne – okazało się bowiem, że obcuję z naprawdę udaną kompozycją…
Głównymi filarami Oud Noir są przyprawy oraz drewno. Przyprawy są tutaj pyliste, delikatnie wiercące w nosie (szczególnie na początku) i dodające męskiego sznytu. Drewno natomiast ciemne, dobrej jakości. I nie mówię tu tylko o drewnie agarowym, bowiem ono wydaje się być raczej składową całej układanki. Agar u Versace jest raczej z gatunku tych bardziej przystępnych, możliwych do zaakceptowania nawet przez nieobyte w tych fascynujących klimatach nosy. Nie uświadczymy tu wspaniałego aromatu podkładów kolejowych, czy innych warsztatowych woni – oud jest zdecydowanie drzewny, suchy, choć podbity przyjemną słodyczą, wzbudzającą u mnie delikatne skojarzenia z charakterystyczną, syropowatą nutą z M7 od Yves Saint Laurent. I to bardziej odległe niż bliskie podobieństwo uważam za atut tej kompozycji – na legendach zawsze warto się (twórczo, a nie odtwórczo) wzorować! Nie mogę niestety porównać Versace do Oud Wood Forda, gdyż nie miałem jeszcze okazji poznać tego Tomka, a ciekaw jestem niezmiernie czy podobieństwo na które tak wiele osób zwraca uwagę, jest faktycznie aż tak znaczne. Z jednej strony byłoby to trochę „niefajne”, ale z drugiej mielibiśmy przecież dużo tańszą alternatywę, dla pachnidła z przesadnie drogiej (moim zdaniem) linii Private Blend ;)
Cała mieszanka prezentuje się naprawdę zgrabnie, niebanalnie i intrygująco. Właściwie jedyna kwestia do której mógłbym się przyczepić jeśli chodzi o kompozycję, to jakość składników. Mam bowiem wrażenie, że nie są one najlepszego sortu - chwilami zapach wydaję się być nazbyt „gryzący” i drażniący. Głównie z tego powodu, w podobnych klimatach postawiłbym chociażby na takiego M7 Oud Absolu, który moim zdaniem pachnie o wiele bardziej naturalnie.
Kolejnym (i ostatnim) mankamentem, są parametry użytkowe. O ile bowiem trwałość stoi na przyzwoitym poziomie i sięga około 6-7h, to już z projekcją nie jest tak różowo. Przez pierwsze ~2h Oud Noir jest dobrze wyczuwalny, natomiast po tym czasie drastycznie traci siły i zlokalizować go można już tylko ze względnie bliskiej odległości.
Pomimo pewnych wad, których nie udało się twórcy wyeliminować, Oud Noir jest bez dwóch zdań pachnidłem wartym poznania. Powiem więcej – jak na Versace jest to zapach kapitalny. Wieczorowy, niebanalny, lekko mroczny i z powodzeniem poruszający tak popularny ostatnio w perfumach temat, jakim jest oud. Moim zdaniem bardziej pasuje męskiej części użytkowników i przeznaczony jest raczej na chłodniejsze pory roku. Wtedy nawet lekko nadmiarowa aplikacja nie powinna specjalnie zmęczyć nosiciela, a mogłaby wręcz pomóc w wyciągnięciu z kompozycji tego co najlepsze ;)

adaszek
adaszek

Interesujące. Połakomili się na swoją interpretację oud’u, chociaż wyszedł nie do końca swój :) Podobieństwo do Oud Wood Toma Forda pojawiło się szybko. Właściwie różnią się tym, że postawiono na innych przewodzących. Ogólnie nie odbieram tego jako zły ruch. Marki badają rynek, patrzą co się pojawiło, co zachwyciło lub mogło zachwycić ale zabrakło np. trwałości i tworzą swoje odpowiedzi. Perfumiarze, będąc twórcami w sekundę stają się odbiorcami. Wąchają, inspirują się i mogą opierać swoje działania na czyiś pomysłach. Czasem zapachy będą niemalże identyczne, ale ten jeden niuans, jeden szczegół spowoduje, że sięgniemy po młodszą wersję B, zamiast pierwotnej i starszej A. Sama kompozycja, którą opisuję wnosi od siebie oud oparty na przyprawach. Ostrych, chłodnych, lecz znośnych. Zanim to nastąpi, mamy łagodny cytrusowy gest. Krótki i przelotny, jak skinienie głowy na powitanie. Gdy u Forda oud nie chciał za bardzo wychylić swojej głowy - wstydził się :) u Versace postawił na siebie wszystko! :) a właściwie to przyprawy :] i skórę. Doprawiono go zatem mocnym, wszechobecnym wiercącym pieprzem, ostro-kruchym kardamonem oraz korzennym szafranem. Wyszło sucho i poważnie, poniekąd dymnie, ale bez zapalonej fajki. Gdyby nie ta gładkość szafranu jak rozpromienione, pozbawione mimiki czoło, to cieli byśmy powietrze jak żyleta. Jest więc bardzo męsko. Dla mnie Oud Wood był unisexem, kobieta mogła go używać. Tutaj zostało to przechylone mocno kompozycyjnie dla panów, co oczywiście nie znaczy, że nie warto by Panie go poznały i nawet chciały mieć. Są takie dni w naszym życiu kiedy iskrzymy emocjami niczym krzemień wykorzystany do krzesania ognia. Wtedy ten zapach będzie dobrze obrazować nasze nastawienie. Czego zatem tutaj nie doświadczymy? Kremowości, balsamiczności. U Forda siedziałem sobie pod drzewem i szamałem marcepany, gdzie buzie miałem nasmarowaną balsamem po goleniu, a głowę posypaną odpadającą korą, jej popękaną strukturą. Pachniałem krucho i słodko, bezpiecznie, prawie że gourmandowo. Z Versace jestem z kolei na wizycie w miejscu składowania drewna. Gdzie nie mogę nabrać pełnego, głębokiego wdechu. Nie ma złagodzenia tej przestrzeni powietrzem zewnętrznym i wypchania jej ostrości, więc czujemy jak ta sucha drzewność odnajduje nasz nos i się w nim umiejscawia. Jakby tego było mało, pojawia się niezbyt nachalna skóra, która ogólnie w zapachach świetnie współgra z szafranem. Tak jest i tu. Dostałem całkiem dobrą trwałość w granicach 6-7 godzin, natomiast zapach nie wypełnia w moim przypadku pokoju (i dobrze), raczej kreśli ścieżkę podążając za nami. Flakon dopracowany, staranny - doceniam. Versace to jeden z tych domów mody, na którego premiery zawsze będę czekał. Zwłaszcza, że moje pierwsze markowe perfumy, to były Versace Blue Jeans. Gicior :)

mb
mb

dobre intensywne perfumy raczej na chlodniejsze dni

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Versace Versace Pour Homme Oud Noir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Versace Versace Pour Homme Oud Noir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Versace Pour Homme Oud Noir marki Versace. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Versace Pour Homme Oud Noir marki Versace reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Yves Saint Laurent M7 Bvlgari Black Comme des Garcons Wonderwood Montale Black Aoud Loewe Loewe 7 Natural Hermes Terre d'Hermes Tom Ford Oud Wood Hermes Hermes Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche Amouage Memoir Man Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Creed Aventus Serge Lutens Ambre Sultan Rasasi Dhan Al Oudh Al Nokhba Jovan Intense Oud Rasasi La Yuqawam Homme Clinique Simply Clinique Gucci Gucci pour Homme Lalique Encre Noire Chanel Egoiste Platinum