Marki » T-Z » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Les Saisons Automne Van Cleef & Arpels dla kobiet

Les Saisons Automne Van Cleef & Arpels dla kobiet

lekko korzenny

Les Saisons Automne marki Van Cleef & Arpels to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Les Saisons Automne został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Perfumy zawierają takie składniki, jak przyprawy, drzewo sandałowe, lilia, migdał, piżmo, liść czarnej porzeczki, cedr i czerwone jagody.

Przyprawy Drzewo sandałowe Lilia Migdał Piżmo Liść czarnej porzeczki Cedr Czerwone jagody

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Saisons Automne by Van Cleef & Arpels.

Les Saisons Automne Recenzje Perfum

patetico
patetico

Według mnie doskonała kompozycja mistrza Kurkdjiana. Chyba trochę niedoceniona, potraktowana jak sezonowa nowinka, o której szybko zapominamy.
Mnie jednak zapadła głęboko w pamięć urzekając monstrualną dawką naturalnej słodyczy.
Mam wrażenie, że twórca chciał wyrazić tu swoją miłość do dwóch odurzających kwiatów - lilii i heliotropu po równo rozdzielając między nie swoje uczucie.
Otwarcie soczyste, porzeczkowo-cytrynowe delikatnie doprawione cynamonem, kardamonem i gożdzikami, szybko zostaje wygładzone szlachetnym sandałowcem nietypowo w sercu zapachu, co powoduje wrażenie harmonii.
Migdały są słodkie, niemal cukrowe, bez często spotykanej goryczki.
Cedrowo-piżmowa baza mogłaby tę słodycz nieco wyciszyć, gdyby nie heliotrop kremowy, zmysłowy.
Jego specyficzny zapach powoduje złudzenie, że dodano tu sporo wanilii (ponoć nienawidzą go meszki, więc wyczuwając go, uciekają, gdzie pieprz rośnie, a tu jest naprawdę spora dawka:).
Lubię słodycz tych perfum, ciekawe uplasowanie poszczególnych składników w zapachowej piramidzie, walkę o względy między lilią i heliotropem.
Związek z jesienią jest taki, że jest radośnie i kolorowo, w szary dzień ten zapach na pewno poprawia samopoczucie.
Ale mi na pewno bardziej skojarzy się z podróżą do Casablanki, niż ze złoto-rudym lasem typowym u nas o tej porze roku, czy sadem pełnym owoców.
Jest słodko-drzewno-kwiatowo w dowolnej kolejności, jest też uroczo i baaaaardzo kobieco.
Trwałość i projekcja bardzo duża.
Dla tych, co lubią mocno i słodko:)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Van Cleef & Arpels Les Saisons Automne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Van Cleef & Arpels Les Saisons Automne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Saisons Automne marki Van Cleef & Arpels. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Saisons Automne marki Van Cleef & Arpels reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere Frapin 1270 Jil Sander Style Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Issey Miyake Le Feu d'Issey Rochas Absolu Laura Biagiotti Roma Serge Lutens Ambre Sultan Fendi Fendi Theorema Yves Saint Laurent Nu Givenchy Organza Indecence Guerlain Samsara Eau de Parfum Hilary Duff With Love Lubin Idole Eau de Parfum Caron Parfum Sacre Aramis Tuscany Per Donna Mauboussin Histoire d`Eau Molinard Habanita L'Esprit Lanvin Arpege