Marki » T-Z » kwiatowo - owocowe « Grupy

Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet

Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet

Mam: 30 Miałem: 20 Chcę: 27 Ukochany zapach: 1

Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet Zdjęcia Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet Zdjęcia Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet Zdjęcia Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet Zdjęcia Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet Zdjęcia Feerie Van Cleef & Arpels dla kobiet Zdjęcia

Feerie marki Van Cleef & Arpels to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Feerie został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Antoine Maisondieu. Nutami głowy są czarna porzeczka, fiołek, włoska mandarynka i czerwone jagody; nutami serca są róża bułgarska i egipski jaśmin; nutami bazy są irys i wetyweria.

Czarna porzeczka Fiołek Włoska mandarynka Czerwone jagody

Róża bułgarska Egipski jaśmin

Irys Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Feerie by Van Cleef & Arpels.

Bellissima Acqua di Primavera
Glam Rose
Embrace Her
Fairy Dust

Feerie Recenzje Perfum

adarca
adarca

Dla mojego nosa i skóry nieprzyswajalny. Na początku-interesujący na zachętę. Dalej to zapach plastiku, ze szczyptą fiołka i wetywerii. Gdyby nie ten plastik...
Flakon ok, ale zatyczka -również plastikowa (wróżka na gałęzi, powleczona srebrną farbką) wygląda jak z odpustu. W zasadzie flakonik oddaje zawartość - jest interesujący, tajemniczy, chłodny i ciepły- w pierwszym kontakcie; gdy się zbliżysz widzisz, że za wróżkę podszywa się bazarowa handlara, dla której małe oszustwo to chleb powszedni.

Ana Collection
Ana Collection

Nie jestem fanką zapachów kwiatowych. Szczerze mówiąc, sięgam po nie dość rzadko, ale w tym przypadku z wielką przyjemnością robię ten wyjątek.

Zacznijmy od buteleczki. Jest przeurocza...dzięki niej, swoimi oczyma wyobraźni przenoszę się na łąkę, po której latają elfy i wrózki, z tymi swoimi magicznymi różkami. Wcale nie jestem pewna, czy wróżki akurat latają po łącę, ale cóż, ja tak to właśnie swoją jakże bujną chwilami wyobraźnią widzę...Widzę jak schylają się nad kwiatkiem,dotykają ich swoimi magicznymi różkami a dookoło rozpyla się magiczny zapach. Ach Feerie, Feerie...tak własnie pachnie wróżka. Robi się tak dobrze, tak sielsko i anielsko, że wcale mi się nie chce otwierać oczu. I już jestem kupiona i z wielką przyjemnoścą kupuję flakon.

Kiedy już moje oczy nacieszy ten obłędny flakon ( jak cudownie wygląda on na mojej białej toaletce), czas na kolejny zmysł...Zapach Wróżki odpowiada moim wyobrażeniom. Tutaj nie ma miejsca na przypadek, na misz masz składników, wszystko jest z apteczną wręcz precyzją wymierzone, żaden składnik nie góruje na drugim , lecz tworzą razem niezwykle klasyczną, spójną kompozycję. Jest w nim fiołek, róża, porzeczka. jaśmin...niby nic wyszukanego, a jednak wyszło bardzo zgrabnie. Dla mnie ten zapach to synonim elegancji,kojarzy mi się z innymi moim klasykiem, a mianowice Coco Mademoiselle, aczolwiek nie ma w niej tej kapryśności i zmienności Panienki, którą niektórzy jej zarzucają. Jestem skłonna postawić oba te zapachy w jednym szeregu. Klasyka, klasyka i to w najlepszym w wydaniu, taka która nigdy się nie znudzi. Plusem Feerie jest to, że nie jest to oklepany zapach, ja osobiście nie spotkałam jeszcze nikogo, kto by tak pachniał.

Na wiosnę i lato preferowany jest przeze mnie, oczywiście nie ma przeszkód, aby cieszyć się w nim także w chłodniejsze dni, niemniej wtedy wolę cięższe kompozycje. Zdecydowanie najlepszy zapach z całej serii (biały i czerwony przyzwoite, ale to wszystko). Ach, gdyby na świecie naprawdę istniały wrózki, jestem pewna, że pachniały Feerie...

Trwałośc bardzo przyzwoita, zapach raczej nie jest z gatunku ogoniastych, niemniej na pewno w subtelny sposób wyczuwalny dla otoczenia.

Tsukichan
Tsukichan

Feerie miałam na oku od bardzo dawna- przede wszystkim ze względu na niebanalny flakon, dla mnie jeden z najciekawszych (niezbyt praktyczny w torebce, ale w razie czego można go użyć jako broń:)). W składzie skusiła mnie przede wszystkim wizja porzeczek z półączeniu z różą i jaśminem. Porzeczek niestety nie dostałam tyle, ile bym chciała, w buteleczce znajduje się za to śliczy fiołkowy eliksir.

Na mnie to właśnie fiołek gra pierwszą rolę w zapachu. Przypomina mi nieco Unicorn Spell, tylko że tam fiołek przygniótł wszystko i okazał się niesamowicie migrenogenny, tu jest o wiele bardziej łagodny i stonowany. Jaśmin, róża i irys tworzą równie ładne tło. Mało tu dla mnie owocó, dla mnei Feerie jest właśnie głównie zapachem kwiatowym. Mnie oczarował, otacza fajną chmurką, w chłodniejszy wieczór po upalnym dniu nosi się go niesłychanie przyjemnie. Trwałośc przeciętna, ale nie znika też bardzo szybko. Wystarczy jeden psik by zapewnić niezłą projekcję.

Prokrastynacja
Prokrastynacja

Słodko, kwaśno, drażniąco. Nie mój gust zapachowy, Niesamowicie się narzucał i przeszkadzał mi.

gardenia
gardenia

Bardzo smakowita,lekka i równie lekko posłodzona galaretka owocowa o smaku owoców lesnych.
Jest troszkę kwaskowato,pudrowo-rózanie,a pewna doza suchych gałązek wetywerii ratuje Feerie przed zbytnia spożywczośćią i infantylnośćią.Choć i tak to zapach bardzo młodzieńczy,rzeczywiście taki ciemnoniebieski,doprawdy nie brak mu uroku,a buteleczka i cudny "korek"to gratka dla kolekcjonerów flakonów,czyli np.mnie :)
Trwałość średnia,ale przyjemność noszenia tych perfum- również u dam w dojrzałym wieku-spora,przyłączając się do wątku przedszkolnego Tam z Queen Latifah-6 klasa,wycieczka do lasu i wszyscy dziarsko śpiewają:"My jesteśmy jagódki,małe jagódki,noski mamy czarne a usta granatowe"-czy jakos tak:)))

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Van Cleef & Arpels Feerie, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Van Cleef & Arpels Feerie, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Feerie marki Van Cleef & Arpels. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Feerie marki Van Cleef & Arpels reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Burberry London Prada Infusion d'Iris Salvatore Ferragamo Signorina Cartier Le Baiser Du Dragon Guerlain La Petite Robe Noir Lalique Amethyst Thierry Mugler Alien Kenzo Kenzo Amour Lolita Lempicka Si Lolita Hermes Eau des Merveilles Yves Saint Laurent Belle d`Opium Lalique Tendre Kiss Lalique Perles De Lalique Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Bvlgari Jasmin Noir Marc Jacobs Daisy Estée Lauder Sensuous Nude Guerlain Shalimar Parfum Initial Prada Prada Candy L'Eau Yves Rocher Neonatura Cocoon