Marki » T-Z » skórzane « Grupy

Valentino Uomo Valentino dla mężczyzn

orzechowy
kakaowy
kawowy

Valentino Uomo marki Valentino to skórzane perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Valentino Uomo został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge. Nutami głowy są bergamotka i mirt; nutami serca są palone ziarna kawy, czekolada i orzech laskowy; nutami bazy są skóra i cedr.

Bergamotka Mirt

Palone ziarna kawy Czekolada Orzech laskowy

Skóra Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Valentino Uomo by Valentino.

Dior Homme
Valentino Uomo 2015
Very Irresistible for men
Dior Homme
Dior Homme Parfum

Valentino Uomo Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Valentino Uomo to poprawny, dość przyjemny zapach. Nie spodziewałem się cudów, a kiczowaty flakon nie zapowiadał nadzwyczaj interesującej kompozycji…
Moje oczekiwania sprawdziły się niemal w 100% - ani to odkrywcze, ani wielce porywające, na dodatek (i nie potrafię w ten sposób o Uomo nie myśleć) wzorujące się w pewnym stopniu na hicie od Diora. Warto wziąć pod uwagę to, że oba pachnidła zostały skomponowane przez tego samego perfumiarza... Fakt, irysa w kompozycji brak, ale jest za to niezwykle charakterystyczne, słodko-pudrowe wrażenie, momentalnie wywołujące skojarzenie ze sposobem wybrzmiewania Homme czy Homme Intense. Mimo tego swoistego podobieństwa, Valentino to niestety dużo prostszy i najzwyczajniej w świecie słabszy zapach od któregokolwiek z wyżej wymienionych Diorów. Kompozycja to przede wszystkim kakaowo-orzechowa słodycz, lekko urozmaicona na początku delikatnym cytrusem, a w dalszej części podbita gdzieś „w oddali” skórzano-drzewnym akcentem. No i to by było właściwie na tyle… Kawy niestety nie uświadczyłem, a szkoda, bo mogłaby tutaj zadziałać in plus.
Jakościowo na szczęście wybrzmiewa to wszystko „na poziomie” i myślę, że zapach z dużym prawdopodobieństwem może się podobać większości zwykłych, niepokręconych olfaktorycznie śmiertelników ;)
Trwałość przyzwoita, perfumy trzymają się mojej skóry około 6-7h, przy dość dobrej projekcji przez pierwsze ~3h.
Reasumując - na mnie Valentino Uomo większego wrażenia nie zrobił. Postrzegam go jako przyzwoite, jesienno-zimowe pachnidło, nie tylko dla panów – według mnie spokojnie mogłoby być zakwalifikowane jako unisex. Poznać może i warto, ale w sumie to niekoniecznie… Dior będzie według mnie zdecydowanie lepszym, ciekawszym i bardziej oryginalnym wyborem.

Kokos ;)
Kokos ;)

Świetny orzechowy zapach. Jako zwolennik wytrawnych woni bardzo mi się spodobał. Testuje go na nadgarstku. Ciepły, nieco gorzkawy. Jednak nikt mi nie wmówi że nie pachnie podobnie do Dior Homme. Być może to zależy od skóry w jaki sposób się układa. Na mojej pachnie bardzo podobnie do DH.

Marcin__

Bardzo ciekawe spostrzeżenia, jednak ja niczego "irysopodobnego" nie czuję ani w górnych, ani w środkowych, ani w dolnych nutach Valentino Uomo. Gianfranco Ferre Ferre nie znam, ale od Diora Homme Cologne dzielą Valentino Uomo lata świetlne.

Valentino Uomo jest po prostu kakaowo-orzechowy, z małą dozą kawy. Ma też o wiele ostrzejsze i wyraźniejsze drewno cedrowe aniżeli Dior Homme. Orzechów laskowych(czy też jakichkolwiek innych orzechów) można w Diorze "ze świecą szukać", a i tak się ich nie znajdzie.

Marcin__

Cały czas czytam recenzje na zagranicznych portalach (Fragrantica, BaseNotes), a w nich nieskończone porównania tego zapachu do Dior Homme/Dior Homme Intense. Kompletnie tego nie rozumiem.

Dwa ww. produkty Dior to perfumy oparte na irysie. Tutaj irysa nie ma i na tym zakończę porównanie.

Valentino Uomo pachnie wg mnie jak krem czekoladowo-orzechowy Nutella. Nutą dominującą jest orzech laskowy, ale czuję też wyraźnie mleczną czekoladę (chyba nie ma jej w składzie) i odrobinę kawy. Całość najbardziej zbieżna jest właśnie z zapachem Nutelli, jak już wspomniałem.

Po aplikacji na dłoń od razu przyszło mi na myśl skojarzenie: gdzieś to czułem. Owszem, ale nie był to żaden Dior. Uomo jest podobny do Givenchy Very Irresistible for Men, wyjąwszy cytrusowo - miętowy wstęp tego drugiego. Cieszy mnie to, ponieważ Very Irresistible jest podobno wycofany z produkcji. Innymi słowy - znalazłem dobry jakościowo zamiennik.

Trwałość wynosi ok. 9-10 h, projekcja jest dobra przez jakieś 5 pierwszych h.

Podsumowując - bardzo udane perfumy, moim zdaniem jeden z pretendentów do zapachu roku 2014.

Valentino Uomo by Valentino 3.82 out of 5 based on 39 ratings and 4 user reviews

Zakupowe okazje

Valentino Valentino Uomo Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
95.00 USD
Valentino 'Uomo - Edition Noire' Eau de Toilette Limited Edition Nordstrom Exclusive
NORDSTROM.com
Eau De Toilette
95.00 USD
Eau De Toilette 5.1oz
103.00 USD
Valentino Valentino Uomo Eau De Toilette Spray 150ml 5.1oz
Valentino Valentino Uomo Eau De Toilette Spray 150ml 5.1oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Valentino Valentino Uomo, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Valentino Valentino Uomo, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Valentino Uomo marki Valentino. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Valentino Uomo marki Valentino reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Dolce&Gabbana D&G Calvin Klein CK One Shock For Him Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Bleu de Chanel Guerlain L’Homme Ideal Chanel Egoiste Platinum Christian Dior Dior Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Versace Versace Pour Homme Frapin 1270 Christian Dior Fahrenheit Absolute Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 M. Micallef Gaiac Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Giorgio Armani Armani Code Burberry London for Men Yves Saint Laurent L'Homme Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme