Marki » T-Z » orientalno - kwiatowe « Grupy

Valentina Acqua Floreale Valentino dla kobiet

Valentina Acqua Floreale Valentino dla kobiet

tuberozowy

Valentina Acqua Floreale marki Valentino to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Valentina Acqua Floreale został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Cresp. Nutami głowy są bergamotka i kwiat pomarańczy; nutami serca są neroli, mimoza, tuberoza i jaśmin; nutami bazy są paczula i ambra.

Bergamotka Kwiat pomarańczy

Neroli Mimoza Tuberoza Jaśmin

Paczula Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Valentina Acqua Floreale by Valentino.

The Beat
Kenzo Amour Florale
Parisian Chic
Modern Muse

Valentina Acqua Floreale Recenzje Perfum

Lizbet
Lizbet

Serię Valentina cenię przede wszystkim za opakowanie: przepiękna, krągła butelka z subtelnym kwiatkiem i atomizerem, który wygląda, jak głowa czarnoskórej kobiety w golfie z kucykiem na czubku głowy. No jak tego nie lubić? :)
Jeśli chodzi o zapach, jest już trochę gorzej. Nuty głowy to bergamotka z białymi kwiatami - raczej tuberoza, bo ja tu ani jaśminu ani kawiatu pomarańczy nie czuję, do których w sercu dołączają żółte kwiaty, wszystko bardzo delikatnie pudrowe i lekko zielone, ale mimo, że w teorii powinno być fajnie, to nic ciekawego się tu nie dzieje. Na koniec pojawia się obiecywana Acqua z kwiatkami, paczulą i żywicą - i ten moment perfum chyba lubię najbardziej. Wodnistość tego zapachu jest przyjemnie intrygująca ze względu na to, że jest na granicy wyczuwalności. Szkoda, że nie zagrano tym tematem bardziej, bo niesty powstał zapach sztampowy i bez wyrazu. Można, ale można kupić też coś tańszego i lepszego. Ale co im oddaję to to, że pięknie się prezentują na półce - coś za coś.

gardenia
gardenia

Jakie ładne i niespotykane ujęcie jaśminu.
Słodkawy kobiecy jaśmin ujęty w ciepłe i delikatne ramiona bergamotki, kwiatu pomarańczy i ambry...Pobrzmiewa też w tle tuberoza, paczuli i mimoza, ale cały ten ciekawy bukiet nut jest idealnie wymieszany, harmonijny i jakiś taki spokojny. Nie ma tu niczego zbyt kanciastego, czy chropowatego, tuberoza nie zabija, paczula tylko podkreśla ciepło, mimoza jest cudowna, bardzo delikatna, jaśmin również - jednakże zapach nie jest zbyt uładzony, zbyt słodki i przymilny, w tej puchatej, pudrowej i lekkiej wonnej harmonii jest też pewien pazurek, coś drapiącego, głębokiego i orzeźwiającego, to pewnie bergamotka i ambra ale i ona jest taka przyjazna, miła...
Dla mnie kwietna wersja Valentiny to bardzo udany flankier, nie ma tu jakiś fajerwerków i odkryć, jest po prostu wytchnienie, miękkość, subtelność i delikatna słodycz wiosny...
Wbrew flakonikowi uważam, że Valentina Acqua Floreale to perfumy dojrzałe, nadające się dla każdego, szczególnie dla tych, którzy zmęczyli się mocnymi woniami i szukają przyjemnej niewymagającej alternatywy.
Ja polecam :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Valentino Valentina Acqua Floreale, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Valentino Valentina Acqua Floreale, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Valentina Acqua Floreale marki Valentino. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Valentina Acqua Floreale marki Valentino reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Calvin Klein CK IN2U for Her Calvin Klein Eternity Guerlain Insolence Eau de Parfum Clinique Aromatics in White Balenciaga Balenciaga Paris Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Yves Rocher Voile d'Ambre Bvlgari Bvlgari Pour Femme Bvlgari Mon Jasmin Noir L'Eau Exquise Gucci Envy Me Yves Saint Laurent Saharienne Michael Kors Michael Bottega Veneta Knot Gucci Flora by Gucci Gorgeous Gardenia Chanel Cristalle Eau Verte Christian Dior Dune Giorgio Armani Acqua di Gio Donna Karan Pure DKNY Burberry My Burberry