Marki » T-Z » szyprowo - kwiatowe « Grupy

White Patchouli Tom Ford dla kobiet

White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia White Patchouli Tom Ford dla kobiet Zdjęcia

White Patchouli marki Tom Ford to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. White Patchouli został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Givaudan. Nutami głowy są bergamotka, piwonia, kolendra i białe kwiaty; nutami serca są róża, jaśmin i ambrette (piżmo ambrowe); nutami bazy są paczula, kadzidło i nuty drzewne.

Bergamotka Piwonia Kolendra Białe kwiaty

Róża Jaśmin Ambrette (piżmo ambrowe)

Paczula Kadzidło Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about White Patchouli by Tom Ford.

Fancy Nights
Shiloh
Pink Quartz

White Patchouli Recenzje Perfum

Ewa Ewunia
Ewa Ewunia

Lubię,gdy perfumy mnie uwodzą,gdy trwają na mnie długo,gdy nie boli mnie od nich głowa, a otoczenie zauważa ich urodę.I takie właśnie są White Patchouli.Piwonia, róża, bergamotka, paczula to nuty, które uwielbiam.One tworzą mocno kwiatowy, świeży obłok, w którym dane jest mi trwać 10 godzin.Dodam,że to nie są takie tam kwiatki-to bukiet dorodny , szykowny ,elegancki i bardzo trwały.Z czasem perfumy tracą odrobinę swojej kwiatowej mocy i wtedy dołącza ciekawa nuta drzewne.Przez cały czas jego trwania czuję się z nimi bardzo dobrze.White Patchouli to produkt doskonałej jakości.

mimozka
mimozka

Kwiaty...czuję kwiaty...mroźny powiew zimnej róży i upajający aromat niedocenianej piwonii. Przy czym róża nie zostawia po sobie syntetycznego niesmaku tylko łagodnie i spójnie wchodzi w interakcję z piwonią. Paczula nadaje zdystansowany ton całemu towarzystwu. Nie pozwala nutom drzewnym na ocieplenie stosunków między składnikami jak to zazwyczaj mają w zwyczaju.
Reasumując mamy perfumy eleganckie, ale chłodne;
trzymające otoczenie na dystans...

Po upłynięciu doby zapach na swetrze jest iście ziemisty, jakbyśmy mieli przed nosem mokrą ziemię w którą wetknięto przez czysty przypadek białe kwiecie.
I ten końcowy efekt podoba mi się najbardziej.

katty_p13
katty_p13

Zapach dający poczucie chłodnego luksusu, czystości, dystansu. Zapach, który się kocha lub ninawidzi - nie jest jednym z wielu ;)
Ja się w nim zakochałam za jego nieoczywistość i wiele twarzy. I za to, że w nim czuję się w pełni profesjonalistką.

Lincoln
Lincoln

Na pasku nigdy nie ma co oczekiwać rewelacji. Na skórze WP ukazuje interesujący obraz paczuli.

Dagmy
Dagmy

Przy pierwszym niuchu czuję klej w bardzo mocnym stężeniu. Przy drugim nadal jestem w stolarni ;-)
Odkładam blotter do kieszenie z nadzieją wyciągnięcia po jakimś czasie perfumiarskiego cuda... I co... Cud nie następuje. Kleju już nie czuć, no ale nie ma paczuli dla której tylko testowałam ten zapach, jedynie białe kwiaty za którymi nie przepadam.
Niestety nic z tego. Dla mnie to nie white patchouli, ale tylko white.

fabiolkaa
fabiolkaa

Po raz pierwszy poczułam te perfumy na mężczyźnie - tak mnie zaintrygowały, że postanowiłam zapytać go co ma na sobie... Jeszcze w tym samym dniu zrobiłam sobie wycieczkę do Douglasa.

White Patchouli są niesamowite, takie luksusowe, szlachetne, arystokratyczne. Całkiem inne od wszystkich perfum które zdążyłam poznać do tej pory (ok, przyznaję puki co obracałam się w nurcie sephorowo - douglasowym). Było to moje pierwsze zetkniecie z zapachami Toma Forda i z niszą w ogóle. Nie umiem sobie wyobrazić lepszego początku :P.

Jest to zapach ciężki do jednoznaczego zaszufladkowania - raz ciepły, przytulny, a po chwili.. zdystansowany, dostojny, mocno szyprowy. Słodyczy tu jak na lekarstwo - jest za to miękkość - która doskonale outli nas w zimne dni. Coś pięknego.
Trwałość bardzo dobra - na ubraniach nawet do 2 dni, na skórze spokojnie 8 godzin. Nienachalny ogon.

Jakie było moje zdziwienie,kiedy zobaczyłam, że te perfumy figurują na fragrantice jako zapach dla kobiet. Nie umieszczałabym bym ich w sztywnych ramach - dla mnie to zdecydowanie unisex.

aistionnelle
aistionnelle

White Patchouli to perfumy dla osób, które lubią kwiaty nieoczywiste, doprawione szlachetnymi składnikami. Nie ma tu grama słodyczy, jest za to kwiatowa rześkość, odrobina zieleni, przyprawy. Wszystko bardzo umiejętnie rozpostarte na paczulowo-drzewnej podstawie. Trochę tak, jakby ktoś położył w cieniu ogrodu czy w altanie na drewnianym stole bukiet świeżo zerwanych kwiatów i tam zastał je wieczór, może skropił deszcz. Mimo, iż są to białe kwiaty nie spodziewajmy się duszących akordów.
Ford stworzył szypr daleki od klasyków, początkowo odświeżony bergamotką, ale bez galbanum oraz innych `nose twisters` znanych z niektórych kompozycji Chanel czy Diora.
WP to mimo swej delikatności bardzo trwały zapach -kwiatowe serce, z akordami róży, jaśminu i piwonii z czasem nabiera mocy i szlachetności, zaczyna mocniej bić, do głosu dochodzą przyprawy, wymieniana w składzie kolendra, ale ja czuję także pieprz...W bazie pojawia się charakterystyczna, paczulowa goryczka i odrobina szlachetnego piżma. Zapach jest zupełnie nieinwazyjny, uniwersalny, niemal transparentny, trzyma się blisko skóry. W moim pojęciu bardzo elegancki, wytrawny, ale raczej nie dla wielbicielek radosnych, ekspansywnie pachnących bukietów z różową wstążką ;)

White Patchouli by Tom Ford 3.42 out of 5 based on 63 ratings and 7 user reviews

Zakupowe okazje

Macys.com
165.00 USD
Tom Ford White Patchouli Eau de Parfum Spray, 3.4 oz
Tom Ford White Patchouli Eau de Parfum Spray, 3.4 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tom Ford White Patchouli, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tom Ford White Patchouli, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum White Patchouli marki Tom Ford. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu White Patchouli marki Tom Ford reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lalique Perles De Lalique Bottega Veneta Bottega Veneta Sisley Soir de Lune Tom Ford Black Orchid Tom Ford Tobacco Vanille Sisley Eau du Soir Hermes Un Jardin En Mediterranee Tom Ford Velvet Orchid Chloe L`Eau de Chloe Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Shalimar Christian Dior Poison Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Narciso Rodriguez Narciso Christian Dior Dune Hermes Eau des Merveilles Serge Lutens Santal Majuscule Pierre Balmain Extatic Intense Gold Serge Lutens Ambre Sultan