Marki » T-Z » orientalno - drzewne « Grupy

Oud Wood Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

Oud Wood Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

Mam: 27 Miałem: 9 Chcę: 18 Ukochany zapach: 2

agarowy

Oud Wood marki Tom Ford to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Oud Wood został wydany w 2007 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak agar (oud), brazylijskie drzewo różane, kardamon, pieprz syczuański, drzewo sandałowe, wetyweria, fasolka tonka, wanilia i ambra.

Agar (oud) Brazylijskie drzewo różane Kardamon Pieprz syczuański Drzewo sandałowe Wetyweria Fasolka tonka Wanilia Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Oud Wood by Tom Ford.

Versace Pour Homme Oud Noir
Shaal Nur
Songe d'un Bois d'Ete

Oud Wood Recenzje Perfum

adaszek
adaszek

Muszę przyznać, że niezmiernie przyjemnie testuje mi się Oud Wood. Jest to spowodowane tym, że kompozycja jest fantastycznie wyważona. Nic nie razi, nie uwiera, nie szokuje. No chyba, że jakość :) co uważam za całkiem normalne, bo ten Pan akurat wie jak robi się perfumy. To jest jak z samochodami, zarówno fiatem 126p dojedziesz do celu jak i mercedesem. Różnicę w obu markach jednak doświadczysz, tak jak i w ich cenie. Od samego początku wyczuwam akcent, który został pociągnięty prawie do samego końca zapachu. Przypomina mi cukierki karmelowe. Jest też tutaj trochę sucho, chyba za sprawą kardamonu. Mniej więcej po 2-2,5 godzinie od aplikacji pojawia się coś na kształt spróchniałej kory drzewa. Być może to ten tytułowy Oud. Nie trwa to jednak długo. Tak jakby to był swoisty manifest dla obrony nazwy ;) Zejście jak cała kompozycja jest niezwykle przyjemne i zrównoważone. Robi się marcepanowo :) Nie wiem jaki jest poszczególny udział składników w bazie kompozycji, ale żaden z nich nie epatuje swoim "ja", nie wychodzi przed szereg. Jak w orkiestrze symfonicznej, każdy zna swoje miejsce i się go trzyma. Co mnie najbardziej tutaj cieszy, to brak przeładowania tonką. Lubię ten składnik za jego zmysłowość, lecz w za dużym stężeniu razem z wanilią mogłoby powstać coś nie do noszenia, zwłaszcza dla faceta. Zapach w sumie jest liniowy, ma delikatną tylko ewolucję, jednak mi to nie przeszkadza. Pachnie przy tym jakoś tak niezaprzeczalnie dojrzale, że nie mogę wyjść z podziwu. Trwałość ma kapitalną, całodniową. Projekcję zaś stonowaną, elegancką, bez nadmiernej atencji. Nie ma mowy o szukaniu zapachu nosem, bo czuć go przez cały okres jego bytności. Warto też zrobić więcej testów OW, niż jeden. Na początku bowiem może nie zaiskrzyć, gdyż nie ma tutaj nastawienia na blotter, pierwszy efekt i zakup w 2 minuty. To nie ten styl.

krzysiekk
krzysiekk

Witam,

Na Oud Wood trafiłem przypadkiem, bo po ciężkich przejściach z Aoud Man od Micallef i zepsutym M7 miałem dość zapachów zawierających drzewo agarowe w składzie.

Kompozycja:
Otwarcie Oud Wood nijak ma się do tego syropiarskiego z M7, a tym bardziej z Aoud Man Micallef. Od samego początku zapach jest niesamowicie jednorodny i dający poczucie komfortu od pierwszych chwil. Choć skóry w składzie nie ma, odczuwam wrażenie, że jakieś akordy z powodzeniem ją imitują. Muszę też napisać, że wyczuwam coś na kształt gorzkiej czekolady (pralin). Przed oczami stają mi właśnie te dwa składniki zblendowane na gładką kremową masę i zalane alkoholem. Taki Black Orchid z przechyłem w męską stronę.

Stosowanie:
Nazwa może być trochę myląca – przynajmniej u mnie tak było. Sądziłem, że to ciężka i toporna kompozycja. W rzeczywistości zapach jest bardzo uniwersalny i może mieć wiele zastosowań – od wyjścia na zakupy, aż po ważne uroczystości. Myślę, że poza okresem lata sprawdzi się doskonalne, bez szczególnych rozróżnień dzień/noc.

Projekcja:
Zapach przez pierwsze kilkadziesiąt minut pachnie na odległość ramion, potem cichnie i jest wyczuwalny z kilkunastu centymetrów. Projekcja zatem umiarkowana, nie męcząca użytkownika i osób wokół, co zawsze uważam za plus.

Trwałość:
Do tej pory po 2 psikach zawsze osiągałem 12h, choć wiem, że u niektórych wyniki są zdecydowanie lepsze. Taki rezultat jak najbardziej na plus.

Ocena końcowa: 9/10
Choć to Tobacco Vanille jest bodaj najpowszechniejszą i najbardziej chwaloną pozycją linii - ja rekomenduję Oud Wood, jako bogate pachnidło o uniwersalnym charakterze. Cena mogłaby być trochę niższa, ale wspaniała wydajność świetnie ją rekompensuje. Polecam!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tom Ford Oud Wood, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tom Ford Oud Wood, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Oud Wood marki Tom Ford. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Oud Wood marki Tom Ford reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Grey Vetiver Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Tom Ford Tuscan Leather Tom Ford Sahara Noir Serge Lutens Fille en Aiguilles Tom Ford Tobacco Vanille Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Amouage Amouage Epic Man L`Occitane en Provence Eau des Baux Comme des Garcons Wonderwood Hermes Terre d'Hermes Hermes Elixir des Merveilles Lubin Idole Amouage Jubilation for Men Lubin Idole Eau de Parfum Loewe Loewe 7 Hermes L’Ambre des Merveilles Bond No 9 New Haarlem