Marki » T-Z » drzewno - przyprawowe « Grupy

London Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

London Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

dymny
skórzany

London marki Tom Ford to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. London został wydany w 2013 roku. Nutami głowy są czarny pieprz, szafran, kardamon, kolendra, kmin i kawa; nutami serca są geranium, jaśmin, kadzidło i labdanum; nutami bazy są agar (oud), piżmo, brzoza, cedr i drzewo balsamowe.

Czarny pieprz Szafran Kardamon Kolendra Kmin Kawa

Geranium Jaśmin Kadzidło Labdanum

Agar (oud) Piżmo Brzoza Cedr Drzewo balsamowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about London by Tom Ford.

London Recenzje Perfum

Aleksxs
Aleksxs

Tylko no czekam aż Tom Ford stworzy Paryż-Francja- perfumy albo jeszcze lepiej Rosja-Moskwa, ukazanie jej bogactwa. Tak, takie zapachy mogły by powstać. Dlaczego tak myślę? Bowiem mam już London, Italian Cypress jak i Arabian Wood i każdy z tych zapachów przenosi nas w te części Świata.
London to niewątpliwie ciekawe perfumy. Perfumy te, to ukazanie XIX wiecznego Londynu pełnego mgły ale tej od dymów fabryk, które powodują, że powietrze ma ostry, suchy zapach pyłu. Taki jest Tom Ford London. Są to bardzo suche perfumy, pełne wszelakich korzeni, dymu i balsamu. London początkowo pachnie intensywnym czarnym pieprzem, kminkiem, kolendrą, które to podkreślają suchy i ostry wymiar zapachu. Jednakże dodatkowo zostały one otulone delikatnym oud, który również daje nam dymny charakter zapachu. Po około 20 minutach perfumy te delikatnie się rozwijają, dochodzą kolejne nuty zapachowe ale i nie tylko. Po pierwsze czarny pieprz staje się bardziej szczypiący (cudny), mocniej czuć kolendrę, kminek. Dodatkowo dochodzą delikatne nuty: brzozy, chłodny powiew paczuli ale z drugiej strony ciepły akord drzew balsamicznych. Wszystko ciekawie zostało zrównoważone. Niewątpliwie całości, ciekawego charakteru dodaje ciemna, świeża, mocno palona kawa. Oczywiście cały czas, wciąż jest wyczuwalny tajemnicy, dymny oud. Gdy London w pełni się rozwinie, staje się wyczuwalny suchy bukiet kwiatów: róż, jaśmin, geranium.
Oprócz tego powoli rozwijają się ciepłe, orientalne, przytulne nuty, w których to czuję , labdanum, szafran (szkoda, że mocniej go nie czuć) i zmysłowe piżmo. Jednakże dodatkowo jest tam też orientalny, chłodny cedr, który podkreśla ostrość kminku i kolendry. Pod koniec London staje się trochę takim korzennym balsamem dla ciała bowiem rozwijają się ciepłe akordy kadzidła. Perfumy te są bardzo ciekawe, uniwersalne. Odpowiednie na każdą porę roku i dnia. Wytrzymują na skórze tak około 10h ale ich projekcja jest na długość ramion a pod koniec zdecydowanie bliska skórze. London - zdecydowanie warto poznać jego walory zapachowe.

2017
Li
Li

Obłędny, oszałamiający zapach. W pierwszej chwili nie zwiastuje nic nadzywczajnego - dostajemy chmurkę suchych przypraw, z pieprzem, kminem i kolendrą na czele. Wrażenie, jakbym upuściła koszyczek z otwartymi przyprawami i w powietrze wzbiła się taka chmurka, łaskocząca w nos. Ale za króciutką chwilkę znika, bo nagle do głosu dochodzi kawa - sypana, rzucona na wrzątek z dodatkiem kardamonu i przypraw. Zapach staje się mocno ocieplony, choć nie otula, o nie. Jest mocny, intensywny, stawiający na nogi niczym właśnie najmocniejsza kawa. Nie jest grzeczny i poukładany. Nie. On wyznacza granice - tu jestem ja i mój właściciel, ty z łaski swojej odsuń się o krok czy dwa, bo nie ma tu dla ciebie miejsca. Wrażenie jest nawet mocniejsze w ciepłe dni, więc wówczas trzeba ostrożnie obchodzić się z aplikacją. W zimne dni natomiast staje się ostry, tnący jak nóż. W obu wersjach - cudowny. Kadzidło i labdanum dochodzą do głosu stopniowo, podkreślając w piękny, miękki sposób cały czas wyczuwalne przyprawy, jeszcze bardziej ujmując im suchości. To między innymi najbardziej nie-suchy szafran, jaki kiedykolwiek miałam okazję wyczuć w perfumach. Dolne nuty nie zmieniają znacząco wydźwięku całości kompozycji, jedynie dodają jej sznytu, szlachetności. Pogłębiają w elegancki sposób całość. Jeśli ktoś lubi mocny oud - tu go nie uświadczy. Oud wtapia się w całość w bardzo wyważony sposób - niby wyczuwalny, ale bardziej jako 'idea oudu' niż realnie wyczuwane agar, dookoła której pięknie owija się, układa reszta składników (myślę, że to podobny efekt jak w Plum Japonais TF, w której również pojawia się całkiem niecharakterystyczny, przynajmniej dla mojego nosa, oud). Nie wyczułam ani grama jaśminu czy geranium, zaryzykowałabym stwierdzenie, że odrobinę zmiękczają kompozycję niż faktycznie są możliwe do wyczucia. Zapach cudowny, aczkolwiek zdecydowanie zwracający uwagę, do noszenia z wysoko podniesioną głową i twardym spojrzeniem. Mam nadzieję, że kiedyś w moich skromnych progach zawita cała flaszka, bo to jedno z najpiękniejszych połączeń moich ulubionych nut - i przyprawowych, i kadzidlanych, i drzewnych.

Dla porządku - projekcja średnia, nie zwala otoczenia z nóg, ale jest wyrazista. Natomiast trwałość nawet na mnie sięga 10 godzin, a ze mnie zapachy naprawdę lubią szybko ulatywać.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tom Ford London, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tom Ford London, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum London marki Tom Ford. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu London marki Tom Ford reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Olivier Durbano Citrine Frapin 1270 Tom Ford Black Orchid Tom Ford Italian Cypress CoSTUME NATIONAL 21 Piotr Czarnecki Sensei Parfum d`Empire Ambre Russe Tom Ford Tuscan Leather Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Guerlain Shalimar Chanel Coco Eau de Parfum Hermes Elixir des Merveilles Gucci Gucci pour Homme Serge Lutens Ambre Sultan Tom Ford Amber Absolute Parfumerie Generale PG13 Brulure de Rose Diptyque Eau Lente Ferrari Leather Essence  Olfactive Studio Lumiere Blanche