Marki » T-Z » drzewno - przyprawowe « Grupy

London Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

London Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

dymny
skórzany

London marki Tom Ford to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. London został wydany w 2013 roku. Nutami głowy są czarny pieprz, szafran, kardamon, kolendra, kmin i kawa; nutami serca są geranium, jaśmin, kadzidło i labdanum; nutami bazy są agar (oud), piżmo, brzoza, cedr i drzewo balsamowe.

Czarny pieprz Szafran Kardamon Kolendra Kmin Kawa

Geranium Jaśmin Kadzidło Labdanum

Agar (oud) Piżmo Brzoza Cedr Drzewo balsamowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about London by Tom Ford.

London Recenzje Perfum

Li
Li

Obłędny, oszałamiający zapach. W pierwszej chwili nie zwiastuje nic nadzywczajnego - dostajemy chmurkę suchych przypraw, z pieprzem, kminem i kolendrą na czele. Wrażenie, jakbym upuściła koszyczek z otwartymi przyprawami i w powietrze wzbiła się taka chmurka, łaskocząca w nos. Ale za króciutką chwilkę znika, bo nagle do głosu dochodzi kawa - sypana, rzucona na wrzątek z dodatkiem kardamonu i przypraw. Zapach staje się mocno ocieplony, choć nie otula, o nie. Jest mocny, intensywny, stawiający na nogi niczym właśnie najmocniejsza kawa. Nie jest grzeczny i poukładany. Nie. On wyznacza granice - tu jestem ja i mój właściciel, ty z łaski swojej odsuń się o krok czy dwa, bo nie ma tu dla ciebie miejsca. Wrażenie jest nawet mocniejsze w ciepłe dni, więc wówczas trzeba ostrożnie obchodzić się z aplikacją. W zimne dni natomiast staje się ostry, tnący jak nóż. W obu wersjach - cudowny. Kadzidło i labdanum dochodzą do głosu stopniowo, podkreślając w piękny, miękki sposób cały czas wyczuwalne przyprawy, jeszcze bardziej ujmując im suchości. To między innymi najbardziej nie-suchy szafran, jaki kiedykolwiek miałam okazję wyczuć w perfumach. Dolne nuty nie zmieniają znacząco wydźwięku całości kompozycji, jedynie dodają jej sznytu, szlachetności. Pogłębiają w elegancki sposób całość. Jeśli ktoś lubi mocny oud - tu go nie uświadczy. Oud wtapia się w całość w bardzo wyważony sposób - niby wyczuwalny, ale bardziej jako 'idea oudu' niż realnie wyczuwane agar, dookoła której pięknie owija się, układa reszta składników (myślę, że to podobny efekt jak w Plum Japonais TF, w której również pojawia się całkiem niecharakterystyczny, przynajmniej dla mojego nosa, oud). Nie wyczułam ani grama jaśminu czy geranium, zaryzykowałabym stwierdzenie, że odrobinę zmiękczają kompozycję niż faktycznie są możliwe do wyczucia. Zapach cudowny, aczkolwiek zdecydowanie zwracający uwagę, do noszenia z wysoko podniesioną głową i twardym spojrzeniem. Mam nadzieję, że kiedyś w moich skromnych progach zawita cała flaszka, bo to jedno z najpiękniejszych połączeń moich ulubionych nut - i przyprawowych, i kadzidlanych, i drzewnych.

Dla porządku - projekcja średnia, nie zwala otoczenia z nóg, ale jest wyrazista. Natomiast trwałość nawet na mnie sięga 10 godzin, a ze mnie zapachy naprawdę lubią szybko ulatywać.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tom Ford London, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tom Ford London, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum London marki Tom Ford. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu London marki Tom Ford reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Frapin 1270 Hermes Elixir des Merveilles Olivier Durbano Citrine CoSTUME NATIONAL 21 Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Tom Ford Black Orchid Tom Ford Amber Absolute Diptyque Eau Lente Olfactive Studio Lumiere Blanche Ferrari Leather Essence  Atelier Cologne Orange Sanguine Estée Lauder Sensuous Noir Christian Lacroix Tumulte pour Homme Amouage Interlude Man Thierry Mugler A*Men Hermes Hermessence Ambre Narguile Christian Dior Midnight Poison Lubin Idole Eau de Parfum Tom Ford Tobacco Vanille