Marki » T-Z » drzewno - przyprawowe « Grupy

Grey Vetiver Tom Ford dla mężczyzn

Grey Vetiver Tom Ford dla mężczyzn Zdjęcia Grey Vetiver Tom Ford dla mężczyzn Zdjęcia

Grey Vetiver marki Tom Ford to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Grey Vetiver został wydany w 2009 roku. Nutami głowy są grejpfrut, kwiat pomarańczy i szałwia; nutami serca są gałka muszkatołowa, korzeń irysa i papryczka pimento; nutami bazy są wetyweria, nuty drzewne, ambra i mech dębowy.

Grejpfrut Kwiat pomarańczy Szałwia

Gałka muszkatołowa Korzeń irysa Papryczka pimento

Wetyweria Nuty drzewne Ambra mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Grey Vetiver by Tom Ford.

Vetiver
Vetiver
Guerlain L'Homme L'Eau Boisée
Haitian Vetiver
Cuir Vetiver

Grey Vetiver Recenzje Perfum

blueberry
blueberry

Dziwnie zmienny zależnie od dnia - raz pokazuje intensywną, wilgotną nutę tytułową w otoczeniu gałki muszkatołowej oraz szałwii i wtedy przypomina wariację na temat Guerlain Vetiver, innym razem natomiast stanowi połączenie suchych i niezbyt ostrych, ale też nie słodkich, przyprawowych nut z bardziej wytrawną i łykowatą wetywerią. Niewątpliwie świeży, aromatyczny, odprężający, a jednocześnie dość formalny i... nie tyle zimny, co szorstkawy i z rezerwą. Zamknięty w minimalistycznym, estetycznie wykonanym i praktycznym flakonie, tak jak on jest prosty i jednostajny w kompozycji (zarówno w opcji "wilgotnej", jak i "suchej"), co według mnie jest atutem, kiedy nie chcemy, by perfumy nadmiernie absorbowały naszą i otoczenia uwagę, a tylko zacnie nas odświeżały i otaczały aurą schludności. Nadadzą się świetnie na wiosnę i niezbyt ciepły letni dzień, bo, choć świeże i lekkie, to jednak zbyt ulotne i słabe w wysokich, upalnych temperaturach. Szary Wetiwer oszołomił mnie przy pierwszym spotkaniu, uwiódł miłą nutą od dawna bliską memu sercu i tak romansujemy od czasu do czasu (polecam go zresztą również kobietom, szukającym czegoś świeżego i drzewno-aromatycznego i przy tym nie uważającym, że wetyweria to stricte męska rzecz), ale nie jest to prawdziwa miłość do grobowej deski, bo to taki intelektualista z deficytem emocjonalnym. Wykończenie zapachu jest bowiem odrobinę słonawe (czyżby zasługa mchu dębowego?) i myślę, że świetnie będzie pasować współczesnym "zimnym draniom", z którymi kontakt nieraz wyciśnie (słone, a jakże!) łzy. Jest jak wnuczek guerlainowskiego Vetivera - elegancki, nowoczesny i mobilny, świetnie odnajdujący się w różnych sytuacjach oportunista, ale egoistyczny i wyrachowany, a w dodatku nie potrafiący opowiadać ciekawych historii jak jego szlachetny, niezłomny, wyrazisty, pełen pasji i ciepłych uczuć dziadek, który zawsze wywołuje mój uśmiech... Niemniej jednak prawdziwie ładne i zacne to perfumy, których poznania żaden wetyweriomaniak bez względu na płeć nie powinien omieszkać, zresztą lojalnie ostrzegam: prawdopodobieństwo romansu, choćby i przelotnego, bardzo wysokie!
Trwałość: na skórze 6h, na ubraniach oczywiście można sprawę znacznie poprawić, ale jak na wodę perfumowaną i to wcale nie tanią, mogłoby być znaczniej lepiej.
Projekcja: bez szału, ale plusem jest wyczuwalność dla nosiciela przez cały czas trwania.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Szara wetyweria od Forda. Jak już wielu zauważyło, można by tę kompozycję nazwać odmłodzoną wersją klasycznego Vetiveru od Guerlaina. I rzeczywiście, analogii jest dość dużo, ale jednocześnie dzieli je wystarczająco wiele, żeby Grey Vetiver uznać za pełnoprawny, odrębny zapach.
Otwarcie to przede wszystkim cytrusy, ale nie tylko. Pojawia się też sporo szałwii, przez co początek staje się nieco ziołowy. Osobiście niezbyt mi to odpowiada, bo w tej fazie zapach od Tomka przypomina mi pewne znienawidzone lekarstwo z dzieciństwa (niestety nie pamiętam nazwy)… Na szczęście to wrażenie po niedługim czasie znika, a szałwia uchodzi w cień, dając dojść do głosu nutom przewodnim tej kompozycji – wetywerii oraz nutom drzewnym. Wetyweria ukazana jest zasadniczo w sposób radosny, choć została przełamana nutami „poważnymi” – przede wszystkim drewnem oraz mchem dębowym, które dodatkowo dodają klasy i męskości temu dziełu. Właśnie przez owe dodatki, zapach może sprawiać wrażenie specyficznie „szarego” – nie jest to świeżość jednoznacznie biała i „przejrzysta”. Po pewnym czasie, aromat staje się trochę mydlany, przywodzi mi na myśl świeżo wyprane prześcieradła i taką specyficzną „hotelową” czystość. Całkiem fajne wrażenie.
Całościowo, kompozycja jest niezwykle elegancka, a zarazem bardzo noszalna. Szara Wetyweria bardzo dobrze sprawdziłaby się jako biznesowy casual - codzienny zapach do biura, do pracy. Mimo to, myślę że z powodzeniem można jej używać także na „luźniejsze” okazje. Przede wszystkim w tym aspekcie widzę różnicę pomiędzy Fordem a Guerlainem – klasyczny Vetiver wydaje mi się kompozycją bardziej wymagającą (przy czym bogatszą i bardziej złożoną), Ford natomiast jest jakby wygładzony i uwspółcześniony, zwyczajnie łatwiejszy do noszenia. I wcale nie uznaję tego za wadę, bo są to perfumy bardzo przyjemne, choć mnie nie do końca porwały.
Trwałość wyniosła na mnie około 7 godzin, przy dobrej dyfuzji przez pierwsze 3-4 godziny.
Pomimo tego, że Grey Vetiver nie jest „moim” zapachem, doceniam go i podoba mi się sposób w jaki Ford podszedł do tematu. Odmłodzenie starego klasyka było dobrym pomysłem i wyszło mu w sposób bardzo zgrabny, owocując powstaniem nowego, interesującego wetiwerowca.
Testy obowiązkowe dla każdego fana tego trawska. Rozczarowania być nie powinno :)

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

W porównaniu z klasykami wetiwerii (typu M7, Eau Sauvage) dość delikatna kompozycja (z powodu wyrażnie poprowadzonych cytrusowych nut) . Słusznie nazwana też szarą - ma leciusieńki odcień kadzidlany. Pasuje do obu płci.

e.es
e.es

Łagodniejszy od Vetiver Guerlain'a, ale nie wygładzony. Bardziej cytrusowy i elegantszy.

Nadinee3
Nadinee3

Ja też polubiłam, ale rzeczywiście, trwałość pozostawia wiele do życzenia. Zresztą podobnie, jak we wszystkich pozostałych zapachach Forda, które wąchałam. Analogia do hitu Guerlain wydaje mi się bardzo trafna!

kwiatek
kwiatek

Grey Vetiver jest ostry, tnący nos, świeży ale zarazem nie lekki. Ma pewną "szarość" w sobie, która nawiązuje do klasyka Guerlain. Tak jakby wziąć Vetiver Guerlain'a i odmłodzić kompozycję na maksa, usunąć tytoniową nutę oraz wszystko co tam sprawia, że jest dosyć samczy. Ten zabieg pozwala na uważanie tej pozycji za nadającą się dla obu płci. Tom stworzył swoją współczesną interpretację zielonego trawska, odpowiednią do dzisiejszych wymogów rynku. O dziwo mój pierwszy kontakt z GV nie był zbyt dobry. Sama kompozycja spodobała mi się, ale trwałość zostawiała wiele do życzenia. Kilka testów póżniej zakupiłem flakon. Teraz jest to jeden z najdłużej utrzymujących się świeżaków w mojej kolekcji. Do tego GV ma uniwersalny charakter nadający się na "signature scent". Będzie to dłuuugi romans :)

Zakupowe okazje

TOM FORD Grey Vetiver Eau De Toilette 3.4 oz Eau De Toilette Spray
TOM FORD Grey Vetiver Eau De Toilette 3.4 oz Eau De Toilette Spray
TOM FORD Grey Vetiver Eau de Parfum 3.4 oz Eau de Parfum Spray
TOM FORD Grey Vetiver Eau de Parfum 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tom Ford Grey Vetiver, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tom Ford Grey Vetiver, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Grey Vetiver marki Tom Ford. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Grey Vetiver marki Tom Ford reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Creed Aventus Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Gucci Gucci Pour Homme II Lubin Idole Eau de Parfum Amouage Interlude Man Hermes Terre d'Hermes Serge Lutens Fille en Aiguilles Yves Saint Laurent M7 Tom Ford Tobacco Vanille Lalique Encre Noire Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Dior Homme Intense Chanel Egoiste Amouage Jubilation for Men Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Burberry London for Men Gucci Gucci pour Homme Chanel Egoiste Platinum Nasomatto Black Afgano Tom Ford Oud Wood