Marki » T-Z » orientalno - kwiatowe « Grupy

Champaca Absolute Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

Champaca Absolute Tom Ford dla kobiet i mężczyzn

żółtych kwiatów
Champaca Absolute Tom Ford dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Champaca Absolute marki Tom Ford to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Champaca Absolute został wydany w 2009 roku. Nutami głowy są koniak, bergamotka i janowiec barwierski; nutami serca są magnolia champaka, orchidea, fiołek i jaśmin; nutami bazy są wanilia, ambra, drzewo sandałowe i kasztan w lukrze.

Koniak Bergamotka Janowiec barwierski

Magnolia champaka Orchidea Fiołek Jaśmin

Wanilia Ambra Drzewo sandałowe Kasztan w lukrze

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Champaca Absolute by Tom Ford.

Champaca Absolute Recenzje Perfum

Tsukichan
Tsukichan

Uwielbiam ten zapach. Champaca zaczarowała mnie od samego początku. Z dość typowym dla Forda stylu, jest to zapach gęsty, mroczny, tajemniczy. Większość zapachów Forda jakoś mi specjalnie nie podchodzi, Cgampaca jest jednym z wyjątków. Wychodząc dziś do teatru, psiknęłam trochę pzrez pomyłkę na rękaw bluzki- skóra ręki pod bluzką pachnie mi tak pięknie, że aż trudno odstawić od niej nos.
Nie będę specjalnie rozkładać zapachu na części pierwsze, ale Champaca Absolute psuje mi do definicji mrocznych kwiatów, spacerów w ogrodzie botanicznym po północy, upojnych, ciepłych wieczorów w egzotycznym miejscu. Otacza mnie upojna woń kwiatów w oparach wanilii i koniaku. Bardzo kobiece, z długim ogonem i o świetnej trwałości.

Isztar
Isztar

Zapach ciekawy i piękny. Trochę możne zbyt jednolity i przewidywalny, no i zbyt kwaśny, a za mało zamszowy, jak dla mnie.

lenuary
lenuary

Mam okazje i zaszczyt posiadadać takowe. Na mojej skórze ten TF układa się zupełnie nie kwiatowo..układa się mszyście, drewnianie, dystyngowanie i oleisto...a ja uwielbiam olejki eteryczne do kominków zapachowych-gęsty skoncentrowany masyw zapachu. Właśnie tak pracuje na mnie TF: na myśl przychodzi mi zapach bardzo zadbanego masywnego drewnianego mebla z przed wojny-takiego "wyniunianego" i olejowinego przy każdym przetarciu kurzu, z rzeźbionymi rączkami i ciężkimi wysuwanymi szufladami....właścicelka, dama wyższego rodu-dbała o niego niezwykle, od zarania dziejów, odkąd dostała go z rąk swojej szanownej mumusi...dba o niego tak jak i o reszte obszernego i jasnego zakazdu... Piękna porcelana, koronkowe serwetki i ciężkie gobelinowe zasłony-w dzień wpuszczają wiele słońca wpadającego do pokoju i miękko spoczywającego na kaszmirowym tureckim dywanie. Kapelusz z dużym rondem, rękawiczki z koronki oraz nienaganne, starannie dobrane ubranie-to jej atrybuty. No i ta stara komoda (zdaje się że to antyczna wiśnia lub dąb)...w górnej szufladzie trzymała wanilie i kasztany jadalne..nieco niżej odrobinę drzewa sandałowego. Na srebnej paterze, na wierzchu, stoi dobry koniak, a obok obficie kwitnący fiołek...którego zapach miesza się z zapachem magnolii-który niesie wiatr z jej ogrodu, uchylając ciężki tiul przedwojennej firanki...
Zapach trwa i trwa..pracuje..napominając co i rusz o tym że tu jest...
Nie są to łatwe perfumy-zresztą żaden TF nie jest...tym samym nie dla każdego. Może postarzać...ale nie ma to nic wspólnego z popularnie nadużywanym terminem zapachu "starszej Pani", bo TA Pani mimo wieku-jest dalej w kwiecie siły i młoda duchem...a w jej spojrzeniu nadal tli się płomyk porządania, które niegdyś wzbudzała w niejednym kawalerze.

Izabela
Izabela

Miałam wcześniej Champaca EDT Comme des Garcons, zatęskniłam za upajającym zapachem tego kwiatu.
Jednak Tom Ford pokazał go zupełnie inaczej. W CdG champaca jest majestatyczna, bardzo realistyczna, prawie ma się wrażenie, że wyskoczy z flakonu.
Natomiast u TF jest niejako na drugim planie. Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy, gdy je powąchałam to zapach słodkiego, czystego pudru. Nie zapach cukru, tylko cukru pudru. W ten puder jest wkomponowany zapach tytułowej bohaterki - magnolii champaca.
Podejrzewam, że ten pudrowy efekt jest spotęgowany przez fiołka.
Muszę szczerze przyznać, że jestem nimi lekko rozczarowana. Gdybym nie miała wcześniej wersji zaprezentowanej przez CdG, myślę, że ten zapach bardzo by mi się spodobał. A tak jest mi trochę żal, bo upojnie pachnący kwiat został zasypany w słodkim cukrze pudrze.

lukesho
lukesho

Nazwa zapachu jednoznacznie wskazuje kierunek, w jakim będzie podążała jego ewolucja. Jest to propozycja stricte kwiatowa. Nie wiem jak w naturze pachnie kwiat magnolii champaca, więc nie będę się wymądrzał i pisał, że go czuję. Jeśli jednak pachnie to tak, jak to czuję - to jest to rewelacyjna propozycja na dzień. Oprócz tego wyraźnie zaznaczono jaśmin. A to wszystko w lekko słodkiej alkoholowej nucie (kwiaty są w dalszym ciągu dominujące). Jak ktoś szuka bezpiecznego, przyjemnego, w miarę lekkiego zapachu na wiosnę/jesień/ciepłą zimę, to polecam przetestować - na pewno nie przytłoczy. Projekcję określiłbym jako średnia (przez większość "życia" zapachu), trwałość to nieco ponad 10 godzin.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tom Ford Champaca Absolute, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tom Ford Champaca Absolute, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Champaca Absolute marki Tom Ford. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Champaca Absolute marki Tom Ford reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Tuscan Leather Vivienne Westwood Boudoir Byredo Black Saffron Byredo Bal d'Afrique Tom Ford Mandarino di Amalfi The Different Company Sublime Balkiss Narciso Rodriguez Narciso Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Precious Oud Clinique Aromatics in White Tom Ford Neroli Portofino Penhaligon`s Peoneve L`Erbolario Dolcelisir Balenciaga Balenciaga Paris Hermes Eau des Merveilles Penhaligon`s Lily & Spice Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Ambre Velours Penhaligon`s Iris Prima Juliette Has A Gun Citizen Queen Jil Sander Simply Jil Sander Hermes Jour d`Hermes Absolu