Marki » T-Z » orientalno - drzewne « Grupy

The Taste of Fragrance A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn

The Taste of Fragrance A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn

Mam: 21 Miałem: 8 Chcę: 11 Ukochany zapach: 1

kawowy
The Taste of Fragrance A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia The Taste of Fragrance A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia The Taste of Fragrance A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia The Taste of Fragrance A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia

The Taste of Fragrance A*Men marki Thierry Mugler to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. The Taste of Fragrance A*Men został wydany w 2011 roku. Nutami głowy są lawenda, kolendra, bergamotka i mięta; nutami serca są paczula, cedr virginia i papryczka chili; nutami bazy są piżmo, fasolka tonka, wanilia i kawa.

Lawenda Kolendra Bergamotka Mięta

Paczula Cedr Virginia Papryczka chili

Piżmo Fasolka tonka Wanilia Kawa

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about The Taste of Fragrance A*Men by Thierry Mugler.

A*Men Les Parfums de Cuir

The Taste of Fragrance A*Men Recenzje Perfum

Piodr
Piodr

Dla mnie od samego początku mocne uderzenie chili, jakbym wsadził nos w saszetkę ze zmieloną papryczką. Potem stopniowo przygasa, by w końcu dojść do momentu kiedy czuć wspomnianą już papryczkę chili plus pierwiastek z A*Men'a, który ciężko mi zdefiniować.

Parametry zdecydowanie słabsze od tych z pierwowzoru, ale i tak nie jest źle.

Ogólnie rzecz biorąc jest to smaczny zapach na chłodne dni. Ja odbieram The Taste of Fragrance bardziej jako ciekawostkę, niż perfumy z prawdziwego zdarzenia...

blueberry
blueberry

Czegoś brak w tym wydaniu. Chyba właśnie tego chili, na które się nastawiałam czytając niektóre opinie, mimo że w piramidzie nut go nie podano. To co czuję przypomina raczej słodką paprykę w proszku, a nie drapieżną, ostrą i charakterną jej odmianę. Różowego pieprzu jest tu naprawdę sporo i to on odpowiada za lekko piekące złudzenie, niestety karmelowe słodkości są fatalnie mdłe jak PRL-owskie mleko zagęszczone w tubce, kawa też jakby zwietrzała, a lawenda mocno rachityczna. Nie ma to wszystko ani pazura, ani wyrazu, ani "myśli przewodniej".
Jest po prostu przyjemnie, ale zwyczajnie i zupełnie bez emocji. Poprawność i uniseksowość to zdecydowanie za mało, żeby mnie wzruszyć, więc uznaję TTOF za taką trochę na siłę wypustkę Muglera - w poszukiwaniu przypraw i charakteru lepiej sięgnąć po B*mena, póki jeszcze jest na rynku, a już znającym B*mena i nie przepadającym za A*menem nie polecam inwestycji w ciemno w tę limitowankę - ryzyko rozczarowania dość wysokie.
Na plus zaliczam natomiast fenomenalną projekcję: w życiu nie zdobyłam tylu komplementów w ciągu jednego dnia, co z tym "smakowitym" A*menem. Aż dziwne, że to się ludziom tak podoba ;)

pknbgr
pknbgr

W zasadzie zapach ten można by opisać trzema słowami: A*Men gotuje gulasz.
Początek to (dosłownie) atak chili w proszku. Zaczyna się tak, jakby ktoś nam dmuchnął prosto w twarz tą przyprawą. Przy pierwszym kontakcie nie mogłem powstrzymać kichania. Tak sugestywnie i dosłownie podane. Z czasem zza tej paprykowej chmury wychodzi znany nam już akord z klasyka. Z jedną różnicą. Zamiast dominującej czekoladowo-karmelowej nuty, mamy chili z karmelem. Jakaś nutka przypomina mi maliny, ale jest na tyle nieistotna, że można ją pominąć, ponieważ dominującym akcentem wciąż jest kuchenna strona A*Mena.
Przez to chili nie do końca rozumiem, o co chodzi w tej kompozycji. Lubię pikantną czekoladę, ale to pachnie jak krówka wrzucona do gulaszu.
Trwałości i projekcji praojca mu brakuje i na skórze siedzi gdzieś ok. 8 godzin, po czym znika bezpowrotnie.
Nie pachnie to źle, ale jak na limitowaną edycję chciałoby się czegoś więcej. Zresztą przez ok. godzinę po aplikacji czuję się, jakbym wyszedł z kuchni z pysznym obiadem.

zielona
zielona

Mam jakąś słabość do limitowanych A*Menów, co zawsze kończy się flakonem, krótkim romansem i transferem w/w flakonu do kolekcji ojca. Dzięki czemu najprawdopodobniej do końca życia jest on "ustawiony" jeśli chodzi o zapas perfum :D

Tak też było tym razem. Le Gout du Parfum zachwycił mnie najmocniej - choć nie wyczuwam tu ani grama chili, bardzo mi się podoba lekko chropowaty akord wiśni w likierze i kawowej esencji. Zapach ma zabójczą moc i ciągnie się za noszącym upajającą smugą. No ale.
Ale coś mi w nim po kilku godzinach przestaje grać. Zmęczona jednostajną słodyczą, czuję drażniącą syntetyczno-plastikową nutę, która coraz intensywniej gryzie w nos. I nagle okazuje się, że to nie wiśnie w likierze, tylko chamsko barwione kandyzowane wisienki, a kawowa esencja to trzy ziarna kawy w wyrobie czekoladopodobnym. No nie wiem, za dużo szczęścia w jednym flakonie.

david
david

The Taste of Fragrance A*Men niejako zamyka moją całą, mozolnie nabytą, kolekcję Amen i jest jednocześnie najsłabszą pozycją ze wszystkich.
Otwarcie każdego Amena, do czego zdołałem przywyknąć, to mocne uderzenie, nie zawsze przyjemne, w tym jednak przypadku jest to wręcz brutalny atak na zmysł powonienia. Woń kawy, chili (pieprzu?) i kolendry jest na początku kompletnie nie do zniesienia i stan ten utrzymuje się koło 20 minut. Po +/- pół godziny zapach staje się przyzwoity, nawet przyjemny – chili przebija delikatna nuta wanilii, lawendy i lukrecji, choć nadal bardzo nachalna jest sztuczna woń kawy, typowa dla odświeżaczy powietrza imitujących zapach świeżo parzonej kawy w kawiarniach.
The Taste of Fragrance A*Men do złudzenia przypomina B*Men, jest jednak bardziej ostry, krzykliwy, rzekłbym : ordynarny. Nie można oprzeć się wrażeniu, że kilka składników zostało wrzuconych do jednego kotła bez ładu i składu, bez jakichkolwiek proporcji, bez pomyślunku i to tylko po to, aby zakończyć swój żywot delikatną słodką nutą wanilii… tak czy inaczej, jakkolwiek zabrzmi to jak zaprzeczanie samemu sobie – zapach jest poniekąd interesujący, tyle, że nie dla mnie. Dla wielbicieli B*Mena – świetna odmiana, dla znudzonych A*Menem – pikantna alternatywa.
Trwałość mogłaby być lepsza; zdecydowanie lepiej niż w przypadku Pure Shot, stanowczo gorzej niż w przypadku Pure Malt i Pure Havane. Ogólnie nie jest źle (maks.do 5h na skórze), ale Taste of Fragrance A*Men to zapach, bez którego można się spokojnie obyć.

lukesho
lukesho

Otwarcie pikantne, chili w pięknym wydaniu. Jeśli masz wrażliwszy nos, lepiej go nie zbliżaj do ręki. Po kilkunastu minutach zapach się wysładza. Słodycz jest przełamana delikatnym kwaskowatym "czymś", posypanym dodatkowo jakby papryką w proszku. Baza w moim odczuciu ma niewiele wspólnego z niebieskim A*Menem.
Projekcja na bardzo dobrym poziomie. 5 psików pozwala pachnieć na przyzwoitym poziomie przez 4-6 godzin, a przy skórze zapach wyciąga 10-11 godzin. Jest naprawdę dobrze. Z pewnością warto spróbować, jako odskoczni od przeładowanej czekoladą i wanilią klasycznej wersji.
I jako ciekawostka - ciecz jest przezroczysta, a nie czerwona, czego można się spodziewać po zdjęciach flakonu ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Thierry Mugler The Taste of Fragrance A*Men, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Thierry Mugler The Taste of Fragrance A*Men, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum The Taste of Fragrance A*Men marki Thierry Mugler. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu The Taste of Fragrance A*Men marki Thierry Mugler reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent M7 Thierry Mugler A*Men Pure Havane Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Thierry Mugler A*Men Pure Malt Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Christian Dior Dior Homme Intense Burberry London for Men Christian Dior Fahrenheit Gucci Gucci pour Homme Davidoff Zino Davidoff Thierry Mugler A*Men Pure Coffee Montale Dark Aoud Creed Aventus Christian Dior Fahrenheit Le Parfum Christian Dior Fahrenheit Absolute Christian Dior Dior Homme Intense L`Occitane en Provence Eau des Baux Lalique Hommage a L'Homme