Marki » T-Z » orientalne « Grupy

Oriental Express Thierry Mugler dla kobiet i mężczyzn

Oriental Express Thierry Mugler dla kobiet i mężczyzn

Oriental Express Thierry Mugler dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Oriental Express marki Thierry Mugler to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Oriental Express został wydany w 2014 roku. Oriental Express stworzyli Jean-Christophe Herault i Olivier Polge. Nutę głowy stanowi bazylia; nutami serca są drzewo sandałowe i wanilia; nutą bazy jest nasiona marchwi.

Bazylia

Drzewo sandałowe Wanilia

Nasiona marchwi

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Oriental Express by Thierry Mugler.

Oriental Express Recenzje Perfum

marialisa
marialisa

Test z lanej próbki.
Na początku - wielkie zaskoczenie. To jest Mugler? Ten od czekolady, waty cukrowej i paczuli, nietutejszych jaśminowych potworów oraz ragout z fig i makreli? Nie - ta kolekcja jest zupełnie inna, a jej gwiazdą bez wątpienia jest Oriental Express. Gwiazdą dla tych, kto lubi, ceni i tęskni za zapachami vintage, mocno vintage, tak sprzed lat 50;).
Startuje Ekspres Orientalny bardzo znajomo - ostrymi lawendą i bergamotką z niewielkim dodatkiem niespożywczej wanilii. Znajomo, bo to start Shalimara (ale w wersji sprzed lat 90-tych). Początek jest obiecujący, i dalszy ciąg nas nie rozczaruje, bowiem niemal natychmiast wstępują niższe tony chinolinowe, odpowiedzialne za akordy skórzane. Jednak nie jest to "cuir de russie", czyli dziegciowo-brzozowa nuta, bowiem, zanim ucichną nuty głowy, na scenę wychodzi irys, a dokładniej - jego korzeń.
Nie jestem zwolenniczką czerpania z inwencji nazewniczej twórców zapachów, bo najczęściej nie ma ona nic wspólnego z samym aromatem, ale te perfumy dla mnie naprawdę pachną Oriental Expressem - kreozotem podkładów kolejowych, skórą luksusowych kanap pullmanowskich wagonów, lawendowymi saszetkami z bagaży dam, ich pudrem i szminką, wodą kolońską panów, mijanymi cedrami i sandałowcami.
Baza jest głęboka jak studnia; te perfumy wręcz dudnią głębią całkowicie obcą większości współczesnych woni. To jest spełniony sen vintagemaniaka, lepszy od niejednego vintage ((c)by Paloma z aromablog.ru).
Ja mam tylko jedno zastrzeżenie do tego zapachu - między kapitalnym startem i bazą, która przychodzi zbyt szybko, nie ma konstrukcyjnego środka. Brakuje mi tu złożoności, wielopiętrowości vintage'ów. Jeśli porównać ten aromat do budowli, to ma on jedynie dach i piwnicę. Ja chętnie zobaczyłabym tu kwiaty, w najlepszych tradycjach klasycznego perfumiarstwa.
I jeszcze jedna, gorzka, refleksja. Mimo wszelkich możliwych zakazów IFRA okazuje się, że da się zrobić zapach "niejednokomórkowy". Czuję na przykład bergamotkę, której być nie powinno; sandał, o dziwo, pachnie jak sandał, cedr jak cedr, a nie jak Iso+ambroksan, czyli można zrobić z gołej chemii cudeńko - można i wychodzi znakomicie, Herault i Polge to udowodnili. To jakimi słowami trzeba nazwać to, co ostatnimi czasy firmuje Guerlain - marka ze 163-letnią tradycją perfumiarską, z ponad 700 pozycjami w dorobku? Wystarczyłoby wziąć pierwszy z brzegu brulion i odtworzyć przy pomocy nowych nut, zamiast produkować kolejną małą czarną koszulkę nocną, przepraszam za offtop.
Oriental express to must sniff i być może have dla każdego opętanego vintage'ami perfumaniaka. Takich rzeczy teraz się nie robi, bo nie ma dla kogo. Nikt inny tego nie potrzebuje.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Thierry Mugler Oriental Express, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Thierry Mugler Oriental Express, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Oriental Express marki Thierry Mugler. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Oriental Express marki Thierry Mugler reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy orientalne
Avon Perceive Thierry Mugler A*Men Pure Coffee Shaik Opulent Shaik Classic No 77 Memo Siwa Missoni Missoni Loewe Solo Loewe Fragonard Cette Nuit La Confidentiel Diptyque Eau Lente Creed Vanisia Bond No 9 Harrods Swarovski Limited Edition Boadicea the Victorious Intriguing Six Scents Six Scents Series Three 6 Ohne Titel: M