Marki » T-Z » orientalno - drzewne « Grupy

A*Men Pure Malt Thierry Mugler dla mężczyzn

A*Men Pure Malt Thierry Mugler dla mężczyzn

whiskey
A*Men Pure Malt Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia

A*Men Pure Malt marki Thierry Mugler to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. A*Men Pure Malt został wydany w 2009 roku. Nutę głowy stanowi nuty owocowe; nutami serca są nuty drzewne i słód; nutami bazy są torf i nuty orientalne.

Nuty owocowe

Nuty drzewne Słód

Torf Nuty orientalne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about A*Men Pure Malt by Thierry Mugler.

A*Men Pure Malt Creation
Animale Animale for Men
Miles

A*Men Pure Malt Recenzje Perfum

hasi
hasi

Uwielbiam, moja ulubiona wariacja na temat A*Mena.
Najbardziej lubię początek- na mnie połączenie ostrej whisky z delikatną wanilią. Potem wychodzą słodkie owoce przemieszane z dymną alkoholową nutą oraz lawendą. Nie jest zbyt słodki, nie wyczuwam karmelu.
Często noszę go jesienią/zimą, co mnie jednak zaskakuje to to, że trwałość to max. 4-5 godz,a projekcja licha- zupełne przeciwieństwo klasyka.

yhmmma
yhmmma

Po pierwszej aplikacji byłem zachwycony. Zapach jest rewelacyjny ! Od razu chciałem mieć cały flakon, ale wtedy kosztował w granicach 400 zł i praktycznie nie można było go dostać ;/
Nie wygra z klasykiem, ale po wielu przemyśleniach jest najlepszą wariacją klasyka.
Miałem dekant, sprzedałem na rzecz Pure Coffee bo czytałem o nim tyle opinii, że taki super i teraz żałuję.
Na pewno wrócę do niego.

Przepiękny zapach ! Z tym, że w moich oczach idealny unisex.
Podoba mi się połączenie słodkich owoców z aromatem dobrego trunku - chyba to najbardziej mnie w nim urzeka.
Idealnie nadaje się na chłodniejsze dni do użytku codziennego.

Trwałość ok. 8h wyczuwalny przez pierwsze 5h, a potem sobie trwa i czasami o sobie przypomina.
Mimo wszystko w takiej cenie jak jest teraz to aż żal go nie mieć ;)!

Niszka
Niszka

W chwilę po zaaplikowaniu przypomina mi się plakat reklamowy pewnych perfum Frapin, przedstawiający mroczną piwnicę pełną beczek dobrego alkoholu. W otwarciu czuć alkoholową nutę whiskey, oraz zapach jej beczki, zapewne uzyskany za sprawą nut drzewnych. Czy whiskey pachnie naturalnie, czy też sztucznie jak piszą poprzednicy, tu bym się spierał, moim zdaniem jest w miarę naturalnie, zresztą w perfumach Frapin, chociaż tam jest koniak, nuta alkoholowa jest dość podobna. To beczkowo - alkoholowe otwarcie jest dość krótkie, a szkoda. W międzyczasie aromat wzbogaca się o owoce, aczkolwiek nie potrafię zinterpretować jakie. Od samego początku Pure Malt przypomina klasycznego A*Men i jednak dość szybko w niego przechodzi (kwestia bodaj 60 - 120 minut?). Czy Pure Malt jest bardziej słodki lub wytrawny w porównaniu do klasyka? Chyba nie, co prawda nie ma tutaj karmelowej nutki A*Men, ale owoce i whiskey są dość słodkie.

Trwałość na skórze i projekcja Pure Malt są niższe w porównaniu do A*Men. Co prawda zapach utrzymuje się na mojej skórze jakieś 6 - 7 godzin (klasyk ponad 10), to projekcja jest dość słaba, mniej więcej po dwóch - trzech godzinach zapach robi się bliskoskórny. To co w nim ciekawe, czyli nuta whiskey, ulatnia się po mniej więcej 90 minutach, później pozostaje na skórze klasyczny A*Men bez nut karmelu czy kawy. Myślę, że warto go posiadać, ale nie aż tak aby przy obecnych cenach wydawać 300 czy 400 złotych, w tej cenie można dostać coś ciekawszego z nutą alkoholową, choćby niszowej marki Frapin.

blueberry
blueberry

Pure Malt. Że niby jakaś whisky słodowa? No chyba, że przetrawiona, ale o to nawet Muglera nie podejrzewam. W najlepszym razie są tu sfermentowane owoce i trochę zbożowego aromatu. Żadnych dębowych beczek, żadnej wytrawności i wielowymiarowości szlachetnego trunku. Kolejny raz nazwa na wyrost. Przyjemne w pierwszej chwili słodkie owocowe otwarcie i zapach ziarna ze szczyptą przypraw bliżej nieokreślonej natury szybko nuży i zaczyna irytować, a karmelowa słodycz niestety jest już całkiem zwietrzała. Limitowanka ta może być z powodzeniem uniseksowa, ale obawiam się, że tak naprawdę jest raczej bezpłciowa. Nie sądziłam, że oryginalny A*men zyska parę punkcików w moim rankingu perfum TM, ale z Pure Maltem przegrać się po prostu nie da. Stosunkowo bliskoskórny i o zaskakująco kiepskiej jak na tę markę trwałości - po 6 h znika ze skóry całkowicie. Krótko mówiąc: zapach obowiązkowy wyłącznie dla kolekcjonerów o grubych portfelach ;)

Roq
Roq

Taki był szum na forach zapachowych na temat tego niezwykłego ponoć zapachu, że w końcu kupiłem setę. Przed pierwszym psikiem nawet usiadłem, żeby nie upaść z wrażenia, ale okazało się, że niepotrzebnie.
Zastałem słabszej mocy wersję A*Mana podlaną whisky.
Od urodzenia mam wstręt do alkoholu, więc nie byłem szczęśliwy z tego, co zastałem na mojej ręce, i wciągałem nosem.
Żeby bardziej obrazowo opisać ten zapach, przypomina mi nawianego gościa spryskanego A*Manem wracającego z imprezy sylwestrowej, od czasu do czasu bekającego częściowo przetrawioną whisky...
Pure Malt nie jest zły. Ale tak naprawdę, to tylko lekko przebrany A*Man. Nie wart tych pieniędzy, jakie życzy sobie za nie producent. Lepiej tanio kupić protoplastę, a resztę zainwestować w dobrą whisky, wypić 100 gram i efekt będzie podobny.
PS. Kiedy na YouTube obejrzałem recenzje PM publikowane głównie przez egzaltowanych czarnych raperów i tzw. ziomów, którzy pół życia spędzają na dyskotekach i klubach, wtedy zrozumiałem, że Pure Malt chyba nie dla mnie...
Po paru tygodniach pchnąłem mojego Pure Malt na ebay. Jakiś nawiedzony szaleniec zdecydował się go kupić za dwukrotnie wyższą cenę, niż zapłaciłem, więc moja radość z pozbycia się zapachu była dwukrotnie wyższa :)

gurlen87
gurlen87

Spodziewałem się czegoś w klimacie klasycznego A-Mena. Otrzymałem coś, co w otwarciu przypomina gnijące mirabelki a później naśladuje whisky..., by w końcu zapachniec co najwyżej krówkami o smaku toffi. Starszy brat, to zapachowy kiler, gdy on się pojawia inne zapachy giną. Pure Malt jest ugłaskany do bólu. Nieciekawa na mój nos wariacja.

lukesho
lukesho

Projekcja na zadowalającym poziomie. 3-4 godziny godziny jest ok, później blisko skóry.
Zapach jest delikatny, z pewnością nie tak nachalny jak niebieski A*Men. Co do trwałości to jest zdecydowanie gorsza niż u klasycznego A*Mena, na mnie wytrzymuje 6-8 godzin. Dobra pozycja na wiosnę, używam go głównie za dnia, chłodne wieczory należą do klasyka.

david
david

A*Men Pure Malt to dla mnie taki mroczniejszy poprzednik Havane, którego od słodkawej woni tytoniu i miodu różnią gorzkie akcenty. Pierwsze skojarzenia po aplikacji to zdecydowana i cierpka woń whisky, delikatniej wanilii, która pod koniec jako jedyna wysuwa się na pierwszy plan. Ziemisty, torfowy, momentami dymny akcent ujął mnie chyba najbardziej. Coś, z czym zetknąłem się po raz pierwszy. Zapach jak wszystkie limitowane edycje A*Men jest wyjątkowy; elegancki, ale nie do przesady, idealnie skomponowany, mniej nachalny niż Pure Havane i trwały… w nieskończoność. Perfekcyjny na wieczór. Pomimo tylu zalet Pure Malt, preferuję Pure Havane (którego bombowa mieszanka woni urzekła mnie od samego początku). Kwestia gustu.
Jedyne na co można ponarzekać, to obecna cena A*Men Pure Malt: 200-500 $ na serwisach aukcyjnych…

A*Men Pure Malt by Thierry Mugler 4.00 out of 5 based on 58 ratings and 8 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Thierry Mugler A*Men Pure Malt, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Thierry Mugler A*Men Pure Malt, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum A*Men Pure Malt marki Thierry Mugler. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu A*Men Pure Malt marki Thierry Mugler reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent M7 Creed Aventus Thierry Mugler A*Men Pure Havane Hermes Terre d'Hermes Burberry London for Men Gucci Gucci pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Dior Homme Intense Lubin Idole Eau de Parfum Olivier Durbano Black Tourmaline Rochas Rochas Man Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Carolina Herrera 212 Men Chanel Allure Homme Sport Montale Dark Aoud Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Bleu de Chanel Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme