Marki » T-Z » orientalno - drzewne « Grupy

Mam: 140 Miałem: 57 Chcę: 50 Ukochany zapach: 6

karmelowy
kawowy
A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Filmy
A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia A*Men Thierry Mugler dla mężczyzn Zdjęcia

A*Men marki Thierry Mugler to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. A*Men został wydany w 1996 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Huclier. Nutami głowy są kolendra, lawenda, nuty zielone, nuty owocowe i przyprawowe, mięta i bergamotka; nutami serca są miód, paczula, jaśmin, mleko, karmel, konwalia i cedr; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, paczula, piżmo, benzoes, wanilia i kawa.

Kolendra Lawenda Nuty zielone Nuty owocowe i przyprawowe Mięta Bergamotka

Miód Paczula Jaśmin Mleko Karmel Konwalia Cedr

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Paczula Piżmo Benzoes Wanilia Kawa

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about A*Men by Thierry Mugler.

Angel
A*Men Les Parfums de Cuir
Intoxicated
Cuba Prestige
A*Men Ultra Zest

A*Men Recenzje Perfum

Dorota7777
Dorota7777

Zapach dość odważny, mocny i m.in. za to go lubię. Bardzo trwały i ze sporą projekcją, co bardzo sobie w perfumach cenię. Połączenie słodkich nut z paczulą uważam za znakomite. Jest to zapach dla mnie bardzo ciepły i takie lubię szczególnie w wieczory, gdy za oknem ciemno i deszczowo. Uwielbiam go na ciele mężczyzny, ale przyznam się, ze sama czasem po niego sięgam :)

Maniak87
Maniak87

Trwałość tego cacka jest dla mnie zagadką...
Jak można osiągnąć coś co pachnie tak długo.
Popsikałem sobie starą rozdartą bluzę, którą zostawiłem kiedyś w pracy i zakładałem ją tylko do okazji malowania drewna. Nie piorąc jej w ogóle. Zapach czułem jeszcze na niej po dobrych kilku miesiącach!!! To jest fenomen! Drugiegiego tak trwałego perfumu nie znalazłem.

ganczar666
ganczar666

pamiętacie jak robi się masę krówkową ??
1 litr mleka + 1 kg cukru gotuje się wolno na ogniu,do smaku olejek waniliowy ( taki sam jak do ciasta ).
całość powoli gotujemy na małym ogniu,a jak się przypali to wyjdzie a*MEN :-)
Smak dzieciństwa na wiosce - i za to go KOCHAM

Marcin__
Marcin__

A*Men... Zapach typu - powąchasz i albo pokochasz, albo znienawidzisz.

Zaznaczę na wstępie, że perfumy te przeszły reformulację i to, co można dostać obecnie w sklepach, nie jest tym samym A*Menem co w 2010 r i wcześniej. Wrócę do tego później.

Otwarcie jest dla mnie najtrudniejszą częścią tego zapachu. Jest bardzo mocne i naprawdę trzeba zachować umiar w aplikacji. Jest to po prostu paczula, czasem mam wrażenie, że aż zatęchła (jednak nie aż tak, jak w Givenchy Gentleman), w otoczeniu innych ziół. Wiem, że one tam są, ale nie potrafię ich nazwać.

Po jakiejś godzinie zapach się zmienia. Paczula staje się jeszcze wyraźniejsza, a jej ciężar podkreślają nuty słodkie, całe multum. Osobiście jestem w stanie wyłapać z nich karmel i czekoladę. Nie jest to jednak ulep, ta ogromna słodycz jest przełamana kawą i drewnem. I tutaj następuje koniec fazy rozwoju zapachu, dalej A*Men po prostu "pachnie" ww. elementami.

Trwałość wynosi ok. 15-24 h, projekcja jest świetna przez 9 h.

Około 2011 roku zmieniono formułę A*Mena. Nie jest już tak "piwniczny", przez co wyraźniej czuć karmel, czekoladę i jakieś nuty mleczne. Jest też mniej trwały i słabiej projektuje, trwałość zmienionej wersji wynosi ok.10-12 h, a projekcja jest bardzo dobra przez ok. 5-6 h.

aegon
aegon

Ostatnio zastanawiałem się nad następującą rzeczą: które z poznanych zapachów wywarły na mnie najbardziej negatywne wrażenie. Doszedłem do wniosku, że było kilka takich przypadków. Dziwne, że w ogóle mogą istnieć pachnidła (sic!), które stają się przekleństwem dla obcującego z nim gentlemana (lub lady). Przecież w swoim zamiarze stworzone zostały po to, aby dostarczać nam niebiańskich doznań. A jednak...recenzje są przykładem, jak jedne zapachy łączą, a inne dzielą i doczekują się skrajnych opinii: od zachwytów po całkowitą dezaprobatę. Pewnie wielu się na mnie obrazi, ale w moim rankingu dezaprobaty the winner is: A*Men from Thierry Mugler. Być może nie jest to przeciętniak, być może jest w nim coś czym się można zachwycać, jednak jego krzyczące ego jest dla mnie nie do zniesienia. Starcie karmelu z paczulą, kawą i miodem to zbyt wiele dla moich nozdrzy, za bardzo to wybuchowe, a do tego lepiące. Dlatego biedaczysko wylądował na mojej liście "dzieł straconych" na samym końcu. Można rzec: trzyma czerwoną latarnię. Zupełnie poza moim kręgiem zainteresowań, ba nawet horyzontów.
Bo z nim jest jak z człowiekiem, którego niedawno poznaliśmy, ale wiemy że nic nas z nim nie łączy. Żadna płaszczyzna porozumienia, nawet żeby starał się on i żebym starał się ja - to nie będzie z tego nic i nigdy. Gość z innej planety, nadaje na innych falach, inny poziom wrażliwości, inteligencji, humoru...
Dlatego też, nie wyobrażam sobie faceta pachnącego tym specyfikiem. Ja po prostu nie rozumiem skąd pomysł, aby uczynić takie połączenie i kazać tym pachnieć...Nie pojmuję tej logiki.
Gdy pierwszy raz go poczułem zostałem znokautowany. Wyszedłem z Sephory, na dworze +25 st.C, a na moim nadgarstku ów wyziew. Woń była nie do zniesienia, a wszelka próba pozbycia się go prowadziła do odwrotnych skutków. Gdyby zapachy mogły krzyczeć, on darłby się najgłośniej:"Halo, to ja! Produkt krzyżówki karmelu, miodu i kawy Primy z podbijającą doniosłość wrażeń paczulą!" I chociaż wielu uwiódłby swym wołaniem - to ja musiałbym go zakneblować.
Tak więc, od tamtej pory przezornie trzymam się od niego z daleka, byleby nie czuć, byleby nie słyszeć...a chcąc zgrabnie zamknąć wieko tej trumny, muszę użyć słowa jakże znamiennego w tej sytuacji: AMEN...

blackpalomito
blackpalomito

Ciekawe perfumy, niepowtarzalny zapach, mimo że czytając recenzje spodziewałem się czegoś innego. Niesamowicie słodki - trzeba uważać z dawkowaniem bo łatwo można przesadzić co mi się oczywiście zdarzyło, nie spodziewałem się że tak dają czadu, psiknąłem się chyba z 5 razy i szczerze mówiąc aż ciężko mi bylo wytrzymać we własnym towarzystwie ;) Brakuje mi w tym zapachu pazura - co podobno miała starsza wersja i właśnie dlatego jak dla mnie to jest unisex, gdybym go powąchał na kobiecie to stawiałbym, że to damski zapach. Niby początek jest bardziej kadzidlany, ale za szybko się kończy, a dalej głównie wyczuwam karmel i kawę z mlekiem.

perfumebitch
perfumebitch

Mój ulubiony, męski perfum. Jak zwykle Mugler zaszalal i postanowił stworzyć męską wersję damskiego Aniołka, który też miał coś paczulowego w sobie i wedle mnie nadaje się dla obu płci. Amen jest nieco milszy od kobiecej wersji,ale nadal bardzo na sterydach i nadal baaaaaaardzo mocny.

Otwarcie jest dymne i ciężkie - to za sprawą bergamotki, mleka i paczuli i nie każdemu może się spodobać. Amen jest meżczyzną nieco przesadzonym, trochę niemożliwym, takim, którego musi być wszędzie bardzo dużo. Karmel dodaje mnóstwa słodyczy, wręcz nieadekwatnej do męskiego zapachu, a kawa, również mocno wyczuwalna, mimo tego, że też jest słodka, swoją kadzidlaną powłoką pokazuje, że mimo gourmandowości dzieła jes to nadal męski zapach. Pięknie ewoluuje, a jego kadzidlana słodycz ogrzewa i zdecydowanie dodaje pewności siebie i można powiedzieć, że zapach jest nieco kiczowaty, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ma coś z kościelnego kadzidła i słodkości oraz cytrusów przypiekanych na ogniu, ale moim zdaniem jest o wiele łatwiejszy do zmierzenia się z kobiecą wersją.

Trwałość i projekcja, tak jak u każdego Muglera: kosmiczna.

Kokos ;)
Kokos ;)

Niestety ale ja się nie mogę do niego przełamać.
Doceniam go i szanuje jako że jest bardzo udanym i mocnym zapachem jednak jestem jego zdecydowanym przeciwnikiem . Dla mnie to jest słodki ulepek waty cukrowej wraz z jakąś dziwną nutą. Zapach jest tak słodki że mnie po prostu mdli.
Kiedyś może się polubimy z A*Men podkreślam może.
EDIT: No i stało się, polubiłem się a może nawet i będzie z tego coś więcej ?

Beata Maria
Beata Maria

Dzięki próbce otrzymanej od Argentum przetestowałam tego męskiego angelka. Podoba mi się, chociaż nie wywołuje drżenia nóg i motyli w brzuchu. Otwarcie wręcz kolońskie a to za sprawą zielonych i owocowych nut przyprawionych mietą i bergamotką. Trwa to jednak chwilę,bowiem już pchają się zasadnicze akrdy charakterystyczne dla anielskiej kolekcji. Miód, kawa, karmel i wanilia.Ciepło i interesująco. Tonka i drzewo sandałowe dają nowe brzmienie. Całość zgrabna i niekoniecznie tylko dla męzczyzn. Mimo, iż kobiety mają całą masę do wyboru przygotowanych aniołów, mogą spokojnie siegnąć i po tę wersję.

sener1986
sener1986

zapach który mnie odrzuca, na mojej skórze rozwija sie w slodki do porzygu spalony badyl z ogniska jeszcze spróbuje b*mena

arturovittorio
arturovittorio

Rewelacyjna, odważna i oryginalna kompozycja. Perfumy ciężkie do bólu, ale niezwykle, nieprzyzwoicie wręcz trwałe, co dziś zdarza się nad wyraz rzadko. Dla mnie to zapach przede wszystkim czekoladowy i... bardzo seksowny. Ale mowa o czekoladzie gorzkiej, przełamanej właśnie goryczą, głównie aromatycznych ziół. Na szalone imprezy, wielkie wyjścia, awangardowe koncerty i bardzo intymne okazje. Dla ryzykantów, artystów, osób bezkompromisowych, totalnych świrów ;-)

pawelota
pawelota

A MEN zapach wzbudzający skrajne emocje. Kochany i znienawidzony. Pamiętam kiedy pierwszy raz zetknąłem się z tym pachnidłem poczułem ogromne zdziwienie. Jak można było stworzyć takie coś? Pociągała mnie jego moc i kontroweryjna jak dla mężczyzn słodycz. Ta ulepkowa słodycz i zarazem gorycz czarnej czekolady burzyły wszelkie zasady dobrego smaku, pociągając jednocześnie i niepokojąc. Po pół godzinie miałem jednak tego stanowczo dość. Czułem się jak dziecko przejedzone lodami waniliowymi z bakaliami i karmelem. A Men to bezguście, skrajna komercja kusząca swoją mocą i bezczelnością. Uwodzi słodyczą i zabija wszelkie inne wonie. Radzę zapoznać się z Animale Animale, zapachem który bez wątpienia zainspirował twórców A MEN, a który według mnie stanowi kwintesencję słodkawego zapachu z klasą w męskich pachnidłach.

ryszard
ryszard

Zapach zdecydowanie odrzuciła moja żona. Jest mega trwały, ciężki, słodki, kawowy. Według mnie tylko na imprezy + ostrożna aplikacja. Dla mnie za mocny.

PeterPan
PeterPan

To jest to! Jestem bardzo podekscytowany tym zapachem. Nigdy go nie znalem. Jest to zapach, ktory mi odpowiada, pasuje do mojego charakteru i lezy na mnie, pomimo, ze nie mialem mozliwosci przetestowania go przez caly dzien jak ulal. Dzis pani listonosz przyniosla mi go w paczuszce. Po takim malym bzdyknieciu na przedramienie, zostawilem go. On zaczal kwitnac. Czuje kawe, czekolade, troche wanilii, duzo slodkosci a przede wszystkim drzewo, jest nawet troche kwaskowate. Jest strasznie orginalna, nie spotkalem sie z niczym takim. Czuje sie jakbym zaciagal sie 'ganja', ona jest na prawde 'great'. Moja butelka, jest plastykowa, przycisk do psikania jest troche kiepski, wiec nastepna bedzie na pewno ze stali. Mysle, ze jest 'the spray' dla tych co lubia isc na impreze i wyhaczyc jakas 'panienke', ale mysle, ze taka troche po trzydziestce. Malolaty moga sie czuc zagubione zaciagajac sie okropnie adyktywna woda przerastajaca ich wyobrazenie o doroslym mezczyznie :)

W skali od 1-10. Daje spokojnie 9. Dychy jeszcze nie znalazlem, ale mam juz kilka 'pikow' na 9-tke. Projekcja i trwalosc to Formula 1.
Jeszcze jedno, nie mysle, ze bede ja uzywal latem, albo w kosciele. Napewno spsikalbym sie na a*men w autobusie linii 75/76 w moim kochanym Szczecinie, bo zawsze byla zapchana. Nagle zrobiloby sie duzo miejsca, kiedy faceci zaczeliby opuszczac autobus, czujac sie jak meskosc opuszcza ich duzo za szybko. Jest to ciezka woda, impreza, spacer, sex z kochana osoba tak. Fitness club, klub majsterkowicza, szkola, czy szpital - NIE.

Chce dodac jedna bardzo wazna rzecz.
Nie szalec z dawkowaniem!!
Ja przedawkowalem i myslalem, ze peknie mi glowa.
Walnac jeden psik na klate, jeden na nadgarstek i rozetrzec o drugi.
To wystarczy, chyba, ze chcecie miec cieknacy nos i bol glowy.

Marciu

A*Men otwiera sie na mnie ziolowo, wydaje mi sie, ze jest to mix kolendry i lawendy. Otwarcie jest inne, niz "reszta" zapachu, ale za to trwa najkrocej. Bardzo szybko dolacza do nich karmel, i to jego czuje najbardziej, zostaje on ponadto az do konca. Oprocz karmelu, czuc oczywiscie tez paczule, w ogole, A*Men to chyba jedyny zapach, ktory ma paczule w 2 nutach(glowa i serce). Z wymienionych "prawdziwych" skladnikow, to tyle, co zdazylem zanotowac nosem. Bo juz w nucie serca, az do konca trwania, czuje czekolade. Nie jestem pewien czy gorzka, czy mleczna, ale chyba jednak mleczna :D Moze jeszcze jakies pol filizanki kawy dochodzi do tego. Po wielokrotnym noszeniu zapachu na sobie, tyle zdazylem wyczuc. Aha, te 2 strzaly to jednak za malo. Stosuje 3 :P Co ciekawe, w "moich" kregach, wcale nie jest popularny. I czesto za niego lapie komplementy, od pan rzecz jasna :D

Seth
Seth

W przeciwieństwie do kpiącego z archetypów Le Male, kompozycja Jacques Huclier oddaje hołd animie – kobiecemu aspektowi męskiej natury. Wyraźnie nawiązując do wcześniejszej, damskiej wersji, nie stawia jednak pytania o definicję męskości. Nie wiem, czy kobiecie pomoże zrozumieć używającego go mężczyznę i czy mężczyźnie, pozwoli pojąć istotę kobiecości, a obydwojgu dualizm natury ludzkiej. Wiem jednak, że do właściwego rozumienia tych kwestii nie są konieczne mimowolne próby usprawiedliwiania własnych preferencji. Na mojej skórze rozpoczyna się akordem ziołowo-owocowym – któremu innowacyjności nadaje molekuła zwana helonialem – szybko ustępującym pod naporem intensywnej caramel cafe latte, której słodycz zbalansowano wyraźną goryczą paczuli i podkreślono piżmem. Niepospolita koncepcja, świetne wykonanie, dobrej jakości ingrediencje składają się na zagęszczoną i nieco mroczną fakturę, sprawiając, że trudno odmówić uroku tej miksturze, choć w momencie pojawienia zdecydowanie mnie odrzucała dosadnością i ciężarem lepkiej słodyczy. Wydaje się, że w zabiegu cichej i nader udanej reformulacji pozbawiono ją ekshibicjonistycznego wymiaru i uczyniono bardziej harmonijną oraz zmysłową, pozostawiając to, co czyniło ją wyjątkową. Idealna na wieczorowe tete-a-tete, stosowna tylko na nieformalne okazje, raczej wieczorowe niż dzienne i bardziej zimną porą roku. Ekspozycja, choć już nie gargantuiczna, pozostaje bardzo dobra, natomiast trwałość ograniczy – w zależności od okazji : ) – dopiero poranna lub wieczorna toaleta. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,00.

Marciu

Nie mam wątpliwości, że jest to ciężki zapach. Z ogonem. Ale ciekawi mnie. Szczególnie ta kawa, która się ujawnia po jakimś czasie. Pierwsza nuta - powiedzialbym, ze jest calkiem wywazona i przyjemna, dobrze dobrana kompozycja ziol. W nucie serca wyraznie czuje paczulowy smrodek... A na koniec zostaje mistrzostwo świata, czyli kawa. Dawkuje go w ilosci 2 strzaly, wiecej zabiloby otoczenie :D I mimo wszystko, bardzo go lubie i cenie :D

Roq
Roq

Król słodkich zapachów. Najpierw jest A*Men, potem cała reszta. Jak już napisano - kochaj, albo rzuć. Ja pokochałem. To nie był żaden wyczyn, bo A*Men zawiera najpiękniejsze zapachy, jakie pamiętam z dzieciństwa. Wata cukrowa, świąteczne pierniki itp.
Osobiście uważam, że faceci którzy go nie "kumają", lub uważają, że tylko piżmo i kadzidło przystoi mężczyźnie, nie powinni go oceniać, bo A*Men to zupełnie inne spojrzenie na męskość. A*Men to facet otwarty, który ma dystans do siebie, świata i tradycyjnie pojmowanej męskości.
Oczywiście, nie jest to woda na lato czy do biura. Ale jako zapach imprezowy jest w zasadzie idealny. Trwałość - mega, więc lepiej się nim nie zlewać, a jedynie lekko "pierdyknąć" na klatę.
Jest tylko jeden minus - istnieje duże prawdopodobieństwo, że na jednej imprezie spotkamy wielu A*Menów. Zbyt wielu...
A czy najlepszy do seksu? Jeśli kobieta czuje silny pociąg do Świętych Mikołajów, to dlaczego nie? Osobiście uważam, że do seksu, najlepszy jest jednak silny wzwód. Ale oczywiście, mogę się mylić :)

pknbgr
pknbgr

Bardzo odważne zestawienie nut bardzo słodkich z gorzkimi. Zapach niezwykle apetyczny, do zjedzenia wręcz. Użytkownik również. To już niewątpliwy klasyk.
Dobry na zimowy wieczór, najlepszy do seksu ;)

belor
belor

No cóż A*Men to coś niezwykłego. Pod każdym względem zapach szczególny. tytaniczne - moc i trwałość. Szokujące połączenie - słodkości (karmel, miód, kawa) i paczuli, które u niektórych wywołuje zachwyt u innych obrzydzenie. To kontrastowy zapach na wieczór, do klubu, dla tych którzy mają odwagę i charakter by go nosić. W sześciostopniowej skali - minimum to 5, ale chyba nawet 6 nie byłoby przesadą.

A*Men by Thierry Mugler 3.89 out of 5 based on 206 ratings and 20 user reviews

Thierry Mugler A Men eau de toilette for men 3.3 oz Refill With Atomizer
Thierry Mugler A Men eau de toilette for men 3.3 oz Refill With Atomizer
Gift Set 7oz
40.69 USD
Thierry Mugler A Men Gift Set VI. Eau De Toilette 1,7 oz Shower Gel 1,7 oz Cosmetic Bag
41.69 USD
Thierry Mugler A Men eau de toilette tester for men 3.3 oz Refillable Perfume Atomizer
44.41 USD
85.00 USD
Thierry Mugler A Men Refill Bottle Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Thierry Mugler A Men Refill Bottle Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
88.50 USD
Thierry Mugler A Men Gomme Rubber Flask Eau De Toilette Refillable Spray 100ml 3.4oz
89.00 USD
Thierry Mugler A Men Metal Eau De Toilette Refillable Metal Spray 100ml 3.4oz
116.00 USD
Thierry Mugler A Men Metal Reflexion Refillable Eau de Toilette, 3.4 oz
Thierry Mugler A Men Metal Reflexion Refillable Eau de Toilette, 3.4 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Thierry Mugler A*Men, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Thierry Mugler A*Men, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum A*Men marki Thierry Mugler. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu A*Men marki Thierry Mugler reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Pi Gucci Gucci pour Homme Yves Saint Laurent M7 Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Pure Malt Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Serge Lutens Fille en Aiguilles Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Dior Homme Intense Burberry London for Men Christian Dior Dior Homme Intense Chanel Bleu de Chanel Christian Dior Fahrenheit Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Dior Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane