Marki » T-Z » kwiatowe « Grupy

Osmanthus The Different Company dla kobiet

Osmanthus The Different Company dla kobiet

Miałem: 2

Osmanthus marki The Different Company to kwiatowe perfumy dla kobiet. Osmanthus został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są mandarynka, bergamotka i nuty zielone; nutami serca są osmantus, jaśmin i geranium; nutami bazy są piżmo i róża.

Mandarynka Bergamotka Nuty zielone

Osmantus Jaśmin Geranium

Piżmo Róża

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Osmanthus by The Different Company.

Osmanthus Recenzje Perfum

patetico
patetico

Podobno aromat osmantusa doskonale komponuje się z herbatą.
Ten kwiat niezwykle popularny w Chinach znajduje zastosowanie nie tylko w ogrodach.
Kiedy wącham Osmanthus od DC myślę o woni delikatnych krzewów, których aromat rozsiewa wiatr, bo ponoć z osmantusem tak już jest, że wspaniale pachnie właśnie z pewnej odległości i jest wrażliwy na surowsze warunki klimatyczne.
DC z bogatej, kwiatowej esencji wytwarza zapach bardzo lekki w odbiorze, aż by się chciało użyć słowa "medytacyjny", w stylu Zen, zważywszy na azjatyckie pochodzenie głównego składnika.
Osmantus jest niewątpliwie na pierwszym planie w otoczeniu dużej ilości zielonych nut oraz cytrusowych skórek i młodych listków (pominięty w opisie liść pomarańczy).
To bardzo ładny zapach na lato, lekki, nieinwazyjny.
Na upał może być jednak zbyt ulotny, bo nosząc go dziś cały dzień, miałam wrażenie, że jest bardzo bliskoskórny.
Cóż jeszcze?
W opisie pominięto różowy pieprz, kastoreum i siano, które jest tu najbardziej wyczuwalne.
Gdyby ktoś miał obawy co do mydlanej nuty - nie, na szczęście jej tu nie ma, mimo śladowej obecności róży i piżma.
A w kwestii cytrusów - nie, nie jest kwaśno, absolutnie, raczej roślinnie, powierzchniowo.
Całość jest mieszanką subtelnych aromatów i w odbiorze najbardziej przypomina mi lekką herbatę, białą lub zieloną, zaparzoną z płatkami kwiatów.
Czyli coś z gatunku "bądźmy bardziej delikatni":)
Kategoria kwiatowe lub kwiatowo-zielone.
Kilkugodzinna trwałosć, delikatna projekcja.
Polecam wielbicielkom spokojnych, bardzo naturalnych zapachów:)

vertigo
vertigo

Duże rozczarowanie.
Jak dla mnie - to koło osmantusa nie stało.

Bardzo kwaśny, mocno zielony początek. Potem dużo bergamotki i mieszaniny leniwych kwiatów bez charakteru, oprócz wyraźnie wyczuwalnego geranium, które wiadomo jaki ma charakter :)
Czyli całość mało osmantusowa.
Również jakość nie zachwyca: zapach raczej bliskoskórny, trwałość słaba, bo jedynie około 3 godziny.

W sumie Osmanthus jest delikatny, dyskretny, 'biurowy'. Jakby rozcieńczony.
90 euro za 50 ml? Litości ...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum The Different Company Osmanthus, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu The Different Company Osmanthus, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Osmanthus marki The Different Company. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Osmanthus marki The Different Company reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Davidoff Cool Water Ocean Radiance Vera Wang Vera Wang Princesse Marina De Bourbon Eau de Lys Nina Ricci L`Air du Temps Couture Edition Lalique Le Baiser Acca Kappa Calycanthus O Boticario Ops! Fashion Bronnley Lily of the Valley Pascal Morabito Mon Classique Romane Vida Tiger Lily Black Phoenix Alchemy Lab Cottonmouth The Body Shop Dreams Unlimited