Marki » T-Z » orientalno - fougere « Grupy

Lapidus Pour Homme Black Extreme Ted Lapidus dla mężczyzn

Mam: 17 Miałem: 10 Chcę: 10 Ukochany zapach: 1

ozonowy
Lapidus Pour Homme Black Extreme Ted Lapidus dla mężczyzn Filmy
Lapidus Pour Homme Black Extreme Ted Lapidus dla mężczyzn Zdjęcia Lapidus Pour Homme Black Extreme Ted Lapidus dla mężczyzn Zdjęcia

Lapidus Pour Homme Black Extreme marki Ted Lapidus to orientalno - fougere perfumy dla mężczyzn. Lapidus Pour Homme Black Extreme został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean Jacques. Nutami głowy są cytrusy, czarny pieprz i liść fiołka; nutami serca są szafran, kwiat pomarańczy i nuty drzewne; nutami bazy są fasolka tonka i labdanum.

Cytrusy Czarny pieprz Liść fiołka

Szafran Kwiat pomarańczy Nuty drzewne

Fasolka tonka Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lapidus Pour Homme Black Extreme by Ted Lapidus.

Roberto Cavalli Eau de Parfum
L'Homme Parfum Intense

Lapidus Pour Homme Black Extreme Recenzje Perfum

arturovittorio
arturovittorio

Bardzo lubię, jak wszystkie Lapidusy zresztą. Nieco mroczny i słodki zarazem, a to jest to, co mnie pociąga najbardziej. Ja wyczuwam gdzieś w głębi kadzidło, co jeszcze dodatkowo mnie podkręca. Nie jest to zapach łatwy i przyjemny. Wymaga uwagi i nie porwie tłumów, ale to akurat dobrze. Raczej na chłodniejsze pory roku i dni, ale sądzę, że całodzienne, choć wieczorem się podrasuje. Dla tych o chmurnych spojrzeniach i pojemnych sercach.

Walter
Walter

Zapach ciekawy, dosyć ciężki i mroczny. Zachowuje wysoki poziom. W kilku miejscach przeczytałem, że niektórzy wyczuwają w nim pierwszego Lapidus'a zmieszanego z Black Imperial i odrobiną 1 milion od paco r. Niestety nie znam Black Soul Imp. i nie jestem w stanie stwierdzić, czy to prawda. Czuję odrobinę klasycznej wersji z '87, ale ten jest cięższy, dużo słodszy (ale bez przesady), mocno kadzidlany ze sporą domieszką fiołka i drewna. Trochę pieprzny. Jest nowoczesny. Tradycyjnie, jak na Ted'a Lapidus'a przystało, nie jest to zapach dla każdego, ale jest o niebo przystępniejszy od protoplasty, który nawiasem mówiąc jest genialny, choć bardzo trudny (ale ja mam chyba trochę dziwny gust ;) ). Według mnie jest idealny na jesień-zimę.

Mr. Orgrind
Mr. Orgrind

Fiołkowy. Koloński. Obłędny. Głęboki. Gdzieś "under the surface" przepyszna, słodko-ciężka kadzidlana żywica. Przebłyski gorzkawych nut drzewnych. Półmrok i elegancki aksamit. "Ektremista" przywołuje moje wyobrażenia o wcześniejszych fazach sztuki perfumiarskiej, o na wpół alchemicznych realiach pracy osiemnastowiecznych mistrzów - tak! - takich jak mentor bohatera "Pachnidła". Zapach ciemny, jak ciemna jest miłość w sonetach Lorki, wytworny, jak hiszpańscy grandowie. Trafia na moją półkę perfum najbliższych sercu :)

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Trzeci z braci Black Teda Lapidusa jest najtańszy, za to to najtrwalszy i najładniejszy. Choć otwarcie może nieuchronnie sprowokować myśl, że oto pomieszano starego Lapidusa Pour Homme z nowym Black Soul Imperial, wrażenie to na szczęście jest krótkotrwałe, bo zapach, choć ewidentnie odwołujący się do obu wspomnianych wód, zaczyna ewoluować inaczej, czarując najpierw liśćmi fiołka, by po kilkunastu minutach upodobnić się do suchego i mrocznego Jacomo de Jacomo- nuty drzewne i szafran grają tutaj pierwsze skrzypce. Ostatecznie jednak do głosu dochodzi balsamiczno-żywiczna nuta labdanum, która w otoczeniu ambry i piżma stanowi piękne, męskie i zmysłowe zakończenie. Trwałość, jak już wspomniałem jest świetna- zapach zaaplikowany rano, pachnie wciąż równie mocno po wzięciu wieczornego prysznica a projekcja jest znakomita!

pawelota
pawelota

Witam serdecznie!
Kiedy w listopadzie ubiegłego roku usłyszałem o nowym Lapidusie Black Extreme bardzo się ucieszyłem, ponieważ lubię starą wersję. No i ta nazwa dała mi wiele do myślenia. Jeszcze mocniejszy i ciemniejszy jak poprzednik? Może coś w stylu Kouros YSL, albo Salwador Dali Pour Homme. Ale czy to możliwe w tych czasach? No i ten skład niezbyt odkrywczy ale dość nowoczesny. Wiedziałem jedno, na pewno nie spodoba się większości odbiorców, ponieważ jego starszy brat to zapach dla wąskiej grupy perfumeryjnych maniaków. Każdy przyzna chyba, że nie jest to zapach łatwy i dla przeciętnego odbiorcy z ulicy. Sam swego czasu potrzebowałem trochę czasu aby zaakceptować charakter tego specyfiku, i żeby go pokochać( a to niełatwa miłość). Tak więc i nowy zapach według moich przewidywań miał być "dzieckiem trudnym i niezwykłym". Od dwóch miesięcy siedzę i wącham obydwa nadgarstki( na jednym Lapidus Pour Homme, a na drugim Black Extreme). Siedzę i zachwycam się obiema kompozycjami. Stary Lapidus potęga i moc w stylu Kouros YSL, odrobinę Salwador Dali Pour Homme, ciut z Zino Davidoff. Piękne ananasy, mech dębu, paczula, miód i tytoń. Słodko, skrajnie męsko, wręcz samczo. Black Extreme o dziwo jest jeszcze bardziej słodki ( lecz ta słodycz z fasoli tonka nie jest ckliwa, a bardzo wyrafinowana i mroczna). Cytrusy nie są tu zbyt wyczuwalne, bardziej czarny pieprz i fiołki. Później wchodzi piękny szafran ( coś jakby połączenie skoszonej trawy z vetiverią) Im dalej tym ciemniej. W nucie serca wyraźnie czuć kwiat pomarańczy( to akurat odrobinę męczy). Labdanum w bazie kończy to dzieło otaczając wszystko słodką i mroczną tajemnicą. Tak ten zapach ma klasę i może powiecie, że pachnie syntetycznie i dziwnie, to odpowiem tak to prawda. I prawdą jest, że w starym Lapidusie zapach bardziej przechodzi zmiany, emanuje z jednej nuty na drugą. Jego młodszy brat jest bardziej syntetyczny i bardziej "płaski" w swojej formie, ale według mojej skromnej osoby zasługuje na uznanie. Łączy klasykę Lapidus Pour Homme z nowoczesnością takich zapachów Givenchy Pi, Paco Rabanne 1 milion, czy Le male Gaultier. Na pewno bardziej wprawione nosy odnajdą ślady tych kompozycji w Black Extreme. Najbardziej doceniam odwagę firmy Lapidus, że w tych trudnych czasach, kiedy sztuka perfumeryjna zeszła na psy i gdzie sprzedają się zapachy łatwe, miłe i przyjemne, zdecydowała się na wypuszczenie produktu tak oryginalnego i przeznaczonego praktycznie wyłącznie dla indywidualistów i romantyków. Jakość jak zwykle w zapachach firmy Lapidus powalająca. Trwałość na mojej skórze to 24 godziny, po prysznicu pachnie dalej. Stary Lapidus około 16 godzin. Flakon podobny w formie do starego, ale czarne a właściwie ciemno fioletowe szkło, ozdobione srebrem prezentuje się na półce rewelacyjnie! Cena do jakości budzi śmiech. Bravo!

Lapidus Pour Homme Black Extreme by Ted Lapidus 4.12 out of 5 based on 21 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Black Extreme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Black Extreme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lapidus Pour Homme Black Extreme marki Ted Lapidus. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lapidus Pour Homme Black Extreme marki Ted Lapidus reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent Body Kouros Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Adidas Adidas Active Bodies Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Ted Lapidus Black Soul Jacomo Jacomo de Jacomo Rouge Joop! Joop! Homme Calvin Klein Obsession for Men Givenchy Givenchy Gentleman Ted Lapidus Black Soul Imperial Thierry Mugler A*Men Versace Dreamer Azzaro Visit For Men Lalique Lalique Pour Homme Davidoff Zino Davidoff Mirato Malizia Uomo Vetyver Montale Black Aoud Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Eau de Parfum