Marki » T-Z » kwiatowo - owocowe « Grupy

Creation Ted Lapidus dla kobiet

Creation Ted Lapidus dla kobiet

Creation Ted Lapidus dla kobiet Zdjęcia Creation Ted Lapidus dla kobiet Zdjęcia Creation Ted Lapidus dla kobiet Zdjęcia

Creation marki Ted Lapidus to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Creation został wydany w 1984 roku. Nutami głowy są marakuja, czarna porzeczka, mandarynka, galbanum, brzoskwinia, mango, bergamotka, cytryna i neroli; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, gardenia, jaśmin, ylang-ylang, konwalia, róża, narcyz i irys; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, wanilia, mech dębowy i wetyweria.

Marakuja Czarna porzeczka Mandarynka Galbanum Brzoskwinia Mango Bergamotka Cytryna Neroli

Goździk (roślina) Tuberoza Gardenia Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża Narcyz Irys

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Wanilia Mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Creation by Ted Lapidus.

Creation
Charlie

Creation Recenzje Perfum

Roma
Roma

W Creation, (vintage) kwiaty sa doskonale wplecione w calosc, nie wybija sie tu nic, moze za wyjatkiem narcyza i tuberozy... to dobrze, bo konwalii nie lubie, a jasmin jedynie w dobrej kompozycji. Tlem, nad wyraz pieknym, sa tu swieze, soczyste, zolte owoce, a irys i gozdzik dodaja im pikanterii i pudrowosci, sypkosci.

Pachnie bardzo nieprzyzwoicie, zmyslowo... czuje pizmo, ale nie takie czyste, mydlane, nie, nie, nie - pizmo czysto zwierzece... I nieoceniona, slona jak cialo, ambre... cos niesamowitego... jest i odrobinke slodko (miod) i gorzko... idealnie. Jednak raczej czuje Creation jako calosc - swietna, zwiezla kompozycja.
Co jakis czas przemyka sie moja ukochana nuta dymu, a zywice: galbanum dodaja zapachowi glebi. Po wybuchu rozkoszy (tak) - po jakims czasie, kompozycja staje sie stonowana, jest piekna, uspokajajaca... pozostaje ten lekki dymek jakby rodem z pasieki.

Chcialobyby sie (moze) powiedziec: "Glodnemu - chleb na mysli", ale nie da sie - to sa naprawde erotyczne perfumy, choc moze nie na kazdego tak dzialaja, jak na mnie. Tak samo odbieram Parfum de Peau, Youth Dew, Paloma Picasso i kilka innych;-].
Oby udalo mi sie kupic nastepna sztuke w takim samym flakoniku, jest fajny - oryginalny i poreczny... no i najwazniejsze - zawartosc, ktora wiele obiecuje i bardzo wiele daje.

Mozna kupic te wode w internetowych perfumeriach (super) w innym flakonie, takim o ksztalcie kuli, nie znam ich zapachu, ale mam nadzieje, ze jest taki sam jak pierwowzor, ze nie "wycieto" z nich niczego... wiem tylko, ze na pewno jest podobny. Moje ulubione pachnidlo... i to pomimo, ze nie mroczne, a dosc optymistyczne...
Nie polecam nikomu, rzecz jasna;-)

ela812
ela812

Jeśli ktoś sądzi, że Creation przyodzieje nas aromatem słodkich owoców i kwiatów, w myśl kategorii, do jakiej ten zapach zaliczono, to od razu mówię "stop"! To nie te same kwiaty i owoce, jakimi raczą nas producenci współcześnie.
Ten zapach idealnie ukazuje ducha lat 80-tych, jeśli chodzi o sztukę tworzenia perfum.
Bo owoce, to owszem, są obecne, ale w sposób niezwykle wyważony, bez cukru, słodzików i innych "umilaczy". Nawet wanilia nie wytyka nosa za bardzo, tylko chyłkiem tak jakoś przemyka, jakby chciała powiedzieć "Tak, jestem obecna, ale znam swoje miejsce w szeregu, więc nie wychylam nosa. A poza tym, moje najlepsze czasy w perfumach jeszcze przede mną, tak po roku 2000 ;-)"
W Creation naczelne miejsce zajmuje mech dębowy, po nim zaraz wetyweria, a następnie cała reszta "tałatajstwa", czyli kwiaty i owoce. Zapach zresztą pięknie migocze na przemian owocami, kwiatami i mocnym szyprowym akcentem. Ten ostatni stopniowo wychodzi na prowadzenie i pozostaje już tak do końca.
Gdybym więc miała zakwalifikować współcześnie te perfumy, to z pewnością określiłabym je jako szyprowo-owocowe, ewentualnie szyprowo-kwiatowe. Między nimi a współczesnymi miksami owoców i kwiatów zieje przepaść, która dla niektórych nosów może być trudna do pokonania.
Polecam jednak testy. Kto wie, może dla kogoś będzie to piękna przygoda z szyprem? I okaże się, że nie taki szypr straszny ;-)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Ted Lapidus Creation, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Ted Lapidus Creation, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Creation marki Ted Lapidus. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Creation marki Ted Lapidus reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lanvin Arpege Molinard Habanita Gres Cabochard Guerlain Shalimar Yves Saint Laurent Opium Van Cleef & Arpels First Pierre Balmain Balmain de Balmain Dana Tabu Clinique Aromatics Elixir Pierre Balmain Jolie Madame Rochas Byzance Revlon Ciara Salvador Dali Salvador Dali Rochas Femme Rochas Halston Catalyst Revlon Jontue Al-Rehab Shaikhah Balenciaga Le Dix Perfume Rochas Madame Rochas Van Cleef & Arpels Midnight in Paris