Marki » T-Z » drzewno - przyprawowe « Grupy

Black Soul Imperial Ted Lapidus dla mężczyzn

kawowy
skórzany
Black Soul Imperial Ted Lapidus dla mężczyzn Zdjęcia

Black Soul Imperial marki Ted Lapidus to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Black Soul Imperial został wydany w 2011 roku. Nutami głowy są cytrusy i kawa; nutami serca są przyprawy i mięta; nutami bazy są nuty drzewne, ambra i skóra.

Cytrusy Kawa

Przyprawy Mięta

Nuty drzewne Ambra Skóra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Black Soul Imperial by Ted Lapidus.

Black Soul Imperial Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

Dziwne to, ale jak nie znoszę pić kawy i nic by mnie do tego nie zmusiło, nienawidzę kawowych słodyczy czy deserów tak bardzo lubię kawowe aromaty w perfumach! Szukam ich, a kiedy znajdę to aż oczy mi się błyszczą, bo chcę to poczuć. Nie inaczej było z Black Soul Imperial, bo i jest kawa, przyprawy i tak świetne opisy, że nie było mowy, żeby było źle. Tymczasem źle nie jest, ale żeby jakieś fajerwerki? Nieee nic z tych rzeczy! Przede wszystkim dla mnie ten zapach jest dość podobny do CK Shock for him tyle, że kleinowski zapach bardziej mi odpowiada i nie razi taką sztucznością jak u Lapidusa, bo ja tę sztucznawą nutę kawy naprawde czuję. Zresztą tej kawy jest bardzo mało. Śladowe wręcz ilości i napewno nie powiedziałabym, że to jakiś likier czy cukierek. Słabo to wyczuwam o ile w ogóle, bo początek to dośc intensywne niezidentifkowane przyprawy, które wiercą w nosie, potem do nich dołączają klasyczne cytrusy oraz ciepłe nuty drzewne,a całośc okraszona jest pewną dziwaczną słodkawą nutą i myślałam, że za to odpowiada tonka, ale jak widać go tu nie ma. Co to jest? Nie wiem, ale z kawą ma mało wspólnego. Kompozycja jak dla mnie wcale Czarna ani tajemnicza nie jest. Dość prosta, nieskomplikowana i bezpieczna na ciepłe wiosenne dni jak i na jesienną szarugę. Nosi się dobrze, ale żeby to było jakieś szalenie rewelacyjne to nie.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Na dobry początek powiem, że Imperialna Czarna Dusza to obiektywnie patrząc zapach dobry. Dobry, ale moim skromnym zdaniem tylko dobry…
Kompozycja rozpoczyna się dziwnie, co by nie powiedzieć – dziwacznie. Mięta w połączeniu z przyprawami i kawą (choć według mnie, ta nuta z prawdziwą kawą ma niewiele wspólnego i daleko jej choćby do tej z Kabul Aoud od Montale) daje całkiem interesujący, ciepło-zielonkawy efekt, ale bez typowego dla mięty orzeźwienia. Tutaj jest ona właśnie taka „czekoladkowa”, podana na słodko, acz warto zaznaczyć, że słodyczy w całej kompozycji nie ma przesadnie dużo. Początkowo dość mocne, prawie że gryzące przyprawy, już po krótkim czasie ugładzają się i dołączają do „papki” złożonej z pozostałych składników. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że cała ta papka wybrzmiewa raczej w syntetyczny sposób – i to naprawdę czuć… Po kilku minutach na skórze, mieszanka nabiera dziwnie „gumowatego” i sztucznego charakteru (możliwe, że akord skóry dodatkowo potęguje to wrażenie), co totalnie mi nie odpowiada. Co do czerni – według mnie nie jest to zapach mroczny, ale nie jest też wesołym i „fajniastym” słodziakiem, raczej usytuowałbym go gdzieś pomiędzy tymi dwoma światami. Krótko mówiąc – ciężkawy, wieczorowy, nieprzesłodzony zapach z pazurkiem i względnie męskim charakterem.
Parametry stoją na dobrym poziomie – trwałość spokojnie sięga 8h, przy wyraźnej, acz nieprzesadnie krzykliwej projekcji przez pierwsze kilka godzin.
Podsumowując, Black Soul Imperial to niezły zapach za przyzwoite pieniądze, który pomimo niezbyt wysokiej jakości składników (oczywiście w moim odczuciu – istnieje pewne prawdopodobieństwo, że zwyczajnie się z moją skórą nie polubił) prezentuje ciekawą, niebanalną kompozycję i połączenie nut, z którym wcześniej się nie spotkałem. Polecam poznać, mimo że sam niespecjalnie lubię :)

Arsenicum
Arsenicum

Jeden z najciekawszych zapachów "ciemnej strony męskiej perfumerii". Są takie marki, o których każdy słyszał, ale nikomu nie chce się sprawdzać, co one oferują. Trudno je spotkać w jakiejkolwiek perfumerii, nie ma ich też w drogeriach, niewiele ich w gazetach i dużo w Internecie. Jedną z takich marek, jest właśnie Ted Lapidus. Wszystkie informacje o Lapidusie mam z internetu, ściślej mówiąc: z perfuforum, gdyż tylko tam mówi się o tych perfumach. Jeśli Ted Lapidus ma w swojej ofercie zapachy, które jakościowo i kompozycyjnie korespondują z Black Soul Imperial, to wyruszam na łowy! Wam również polecam zaopatrzyć się w amunicję ---> próbki.

Czerń, czerń, czerń... Bardzo dziwna, mocna mięta, do tego mnóstwo kawy, dalej znowu czerń, a to wszystko w otoczeniu jakiejś (paradoksalnie) przyjemnej, syntetycznej, ciepłej nuty. Tutejsza mięta, to mięta z czekoladek, do tego lekko nadpalona. Nuty kawy i mięty, dobrze ze sobą współgrają, tworząc unikalny zapach, a dodatek słodkich, nieco korzennych nut cynamonu, nie czyni z tej kompozycji niszowej chimery, gdyż jestem przekonany, że taki duet mięty i kawy, bez odpowiedniej aranżacji, mógłby powstać np. u CDG. Czy wyszło by ładnie? Nie wiem, w sumie, to nieważne, bo Lapidusowi się udało i nie mam potrzeby poznania podobnej aranżacji. Jest ładnie, solidnie, głośno, ale nie ordynarnie. Super!
Black Soul Imperial, to unikalny zapach, cieszę się, że nie ma nic wspólnego z A*menem. Ted Lapidus poszedł w zupełnie inną stronę, tworząc zapach trwały, mocny, ale nie kiczowaty, czy przeładowany. Myślę, że Black Soul Imperial będą doskonałym wyborem na zimę, czy też na letnią randkę, wydaje mi się, że idealnie sprawdzą się właśnie podczas spotkań, a także na większych imprezach (kluczem jest jak zawsze aplikacja). Polecam na zimę i na letnie, ciepłe wieczory. Jesienią i wiosną, raczej się nie sprawdzą.
Bardzo duża projekcja przez 3-4 godziny, trwałość do 8 godzin.

Nie zważajcie na to, że marka nie jest znana i nie gości na półkach perfumerii – warto przetestować ten zapach. Jak z innymi? Nie wiem, ale obiecuję napisać, jak coś poznam.

Savanoja
Savanoja

To jeden z moich osobistych ulubieńców. Przepyszny, niebanalny, mnie zachwycający! Odkryłam go przypadkiem, gdy buszowałam po męskich półkach w perfumerii. Nie mogłam się oprzeć ciekawości - co też kryje w sobie ten fajny i sprawiający wrażenia solidności flakon. Jeden psik na rękę i przepadłam, byłam gotowa kupić już, teraz, natychmiast!
Kompozycja podoba mi się absolutnie i od początku do końca. Jest słodkawy, bursztynowy, jakby świeżo uprażone ziarenka kawy polane syropkiem ze świeżych soków drewna z delikatnym oudem, doprawione to wszystko lekko świdrującymi w nosie przyprawami. Na samym początku jest bardziej rześko, odrobinę cytrusowo, z kroplą mięty, a z czasem kompozycja przybiera postać lekko skórzaną. Wysładza się nieco, w miejscu mięty pojawia się suchy szafran, więc nic tu nie przymula. Dla mnie bomba. Nie przeładowana, komfortowa bardzo i wiem, że bez obaw mogę jej używać sama :)
Parametry bardzo dobre, jest wyczuwalnie i dłuuuugo, bo naprawdę cały dzień.

Melitele
Melitele

Wciągający, uzależniający.
Próbkę obracam w dłoniach z niemałym pietyzmem i celebruję każdy wdech.
Doskonale wyważona kompozycja.
Jest tu cały dzban cudownej, aromatycznej arabiki, której brakuje typowo kwaśnej nutki kawy robusty.
Dzban stoi w kuchni gdzie na parapecie znajduje się wesoły zielnik z miętą na czele, a na blacie drewniane pudełko z przyprawami.
Wszystkie zapachy się ze sobą łączą i dają przytulną, ciepłą całość.

W moim odczuciu to doskonały uniseks.

Ziu
Ziu

Ted Lapidus Black Soul Imperial – to jest kompozycja magiczna, która mi kojarzy się z Balladyną i sceną w lesie, gdy [spojler!] Balladyna zabija Alinę i kradnie jej maliny. Czuję te słodkie, przesiąknięte dymem, kawą, tajemnicą i pewnością siebie owoce [choć skład mówi co innego oczywiście :D]. Mniam!

lukas87
lukas87

DLa mnie zapach kawowo tytoniowy,idealny na zimę,trwałość ok 10 godzin,dobra projekcja.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Młodszy z braci "Black Soul" zaskakuje otwarciem, mocno ziołowym, z wyczuwalną nutką kawy, nieco agresywnym, ale wciągającym. Przechodzącym po kilkunastu minutach w nieco cieplejsze, spokojniejsze drzewne klimaty posłodzone obficie miodem. Mnie w pewnym momencie zapach strasznie przypomina herbatę z rumem- chyba wyczuwam też cynamon, dzięki któremu jest tak ciepło i aromatycznie. O starszym bracie Black Soul wiele osób pisze, że jest podobny do 1 Million Paco Rabanne, ale ja uważam, że to właśnie Black Soul Imperial ma bardziej po drodze z tym zapachem, jak również z Altamirem Teda Lapidusa czy Jaguarem Excellence- podobnie "słodzą". Od starszego brata Imperial jest nieco intensywniejszy ale jednak mniej ciekawy. Chociaż może to kwestia aury i w zimniejszych porach roku zmienię zdanie. Trwałość bdb.

Roq
Roq

Black Soul w wersji Imperial to bardzo "misiowy" zapach.
Faktycznie, ciepły, słodki, trochę przyprawowy, a z czasem, ze względu na trudne do sprecyzowania nuty, nawet odrobinę tajemniczy.
Trwałość uważam za bardzo dobrą, a jeśli dodać do tego niewygórowaną cenę i niecodzienny flakon zapakowany w gustowną, metalową puszkę, wychodzi na to, że BSI jest ciekawym kąskiem.
Kupowałem w ciemno, ale był to jeden z dobrych zakupów.
Fajna sprawa...

amen
amen

dymny cukierek polany kawowym słodkim likierem. Bardzo przyprawowy ale nutka cukierka jest bardzo wyraźna i zdecydowanie wyróżnia ten zapach od innych. Wyraźnie wyczuwalny jest również złoty tytoń, który dopełnia całą kompozycję i pięknie współgra z paloną kawą. Nie jest to zapach zupełnie słodki, mozna wyczuć lekką nutę cytrusów, jest ona zdominowana jednak przez cięższe nuty więc czarna dusza pozostaje zdecydowanie czarna jak smoła... Piękny zapach, w sam raz na zimę!

narde
narde

Troszke niemrawy i niekompletny opis aż prosi się o poprawkę:
Bergamota, rozmaryn, kawa, galka muszkatalowa, geranium, szafran, złoty tytoń, oud, nuty skórzane. To według producenta jak i moich nosowych doświadczeń pewniaki. Osobiście zaliczył bym kompozycje do kategorii orientalno-drzewnej

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Ted Lapidus Black Soul Imperial, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Ted Lapidus Black Soul Imperial, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Black Soul Imperial marki Ted Lapidus. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Black Soul Imperial marki Ted Lapidus reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Thierry Mugler A*Men Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu L`Occitane en Provence Eau des Baux Rochas Rochas Man Azzaro Visit For Men Ted Lapidus Black Soul Yves Saint Laurent M7 Tom Ford Tobacco Vanille Viktor&Rolf Spicebomb Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Dior Homme Intense Olivier Durbano Black Tourmaline Lalique Encre Noire Bentley Bentley for Men Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Franck Olivier Black Touch Lalique Hommage a L'Homme