Marki » T-Z » szyprowo - kwiatowe « Grupy

08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet

08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet

Miałem: 2 Chcę: 2

cynamonowy
08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet Zdjęcia 08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet Zdjęcia 08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet Zdjęcia 08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet Zdjęcia 08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet Zdjęcia 08 Une Rose Chypree Tauer Perfumes dla kobiet Zdjęcia

08 Une Rose Chypree marki Tauer Perfumes to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. 08 Une Rose Chypree został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Andy Tauer. Nutami głowy są cynamon, liść laurowy, bergamotka, cytryna i klementynka; nutami serca są róża bułgarska, róża i geranium bourbon; nutami bazy są labdanum, mech dębowy, paczula, wetyweria i wanilia.

Cynamon Liść laurowy Bergamotka Cytryna Klementynka

Róża bułgarska Róża Geranium bourbon

Labdanum mech dębowy Paczula Wetyweria Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 08 Une Rose Chypree by Tauer Perfumes.

08 Une Rose Chypree Recenzje Perfum

Początek ogromnie mi się podoba – wytrawne ziołowo – kwiatowe nuty, z dominującą, niesłodką różą i delikatny, ziemisty szypr. Po krótkim czasie zapach cichnie tak bardzo, że jest niemal niewyczuwalny. Później ożywa, ale zamiast szyprowej róży na skórze pojawiają się nuty bazy – głównie paczula z delikatnym wetiwerem i labdanum.

Niestety, rozczarowanie – liczyłam na różany szypr, a tutaj mamy bardziej kwiatowy orient i to w dość średnim wydaniu.

adaszek
adaszek

Istna bomba z zapłonem ustawionym na zegar. Tyka i dobiega już do końca, nie zrobimy nic, nie zdążymy. 6, 5, 4, 3, 2… Podrasowana i podkręcona przede wszystkim cynamonem oraz w dalszej linii suchym liściem laurowym. Dookoła słychać strzały, nie ma szans na wyłapanie dźwięków przyrody oraz poza wojennego otoczenia, bo teraz na nim toczy się walka. Co gorsza, nie słyszymy nawet własnych myśli. Cynamon to szturmowiec który wyrusza ze wschodniego traktu na ostrzał, by sprawdzić ustawienie wroga. Przedziera się pomiędzy świstami kul, plac jest ogromny i niby pusty, ale ma się wrażenie jego gęstości od strzałów, wybuchów i koalicji wroga. Na uboczu podąża za nim liść laurowy, pełniący rolę jego medyka, a cytrusy z kolei pełnią funkcję osłaniającą z oddali. W drugim paśmie migocze klementynka z cytryną, pachną mi one razem trochę szaletowo, ale nie odrzucająco. Może to ze strachu żołnierze nie wytrzymują fizjologicznie? Jaka to jest dla nich jazda być w centrum takich wydarzeń. Ta pierwsza wstępna faza trwa sporo czasu. A gdzie jest saper? czyli róża. Pojawia się i wchodzi bardzo powoli i systematycznie. Wszystkie jego ruchy są wyrobione i poprzedzone wiedzą oraz nietrzęsącą się ręką, wieczną nadzieją, że tylko nieomylność nas promuje do życia i strachem, który w chwili rozbrajania ładunku zamienia się w podświadome działanie. Róża, nie znam się na jej odmianach więc nie wyszczególnię która oraz nie napiszę szczegółowo na ich temat jest potężna. Czuję naraz jej mokrą łodygę po nasiąknięciu wodą, która spłynęła już oraz jej kwiat. Obok niej zaczepia mnie żółty żonkil. Nie ma go w składzie, ale takie odczucie mnie nadeszło. Wciąż za nami jest klementynka, chroniąc nas przed nieprzyjacielskimi siłami. Niestety cytryna została trafiona. Taki los, wojna nie wybiera. Nie wiem tak naprawdę dlaczego, ale uzależniłem się od tego zapachu. No szukam go nosem nieustannie, co chwila wciągając powietrze by razem z nim napłynął mi do płuc. W tle wybuchy granatów, które ogłuszają i potęgują ból w uszach, bębenki falują. A my walczymy o życie, o to co nam nakazał przywódca. To nie jest do końca nasza wojna, choć bierzemy w niej udział. Barwy narodowe zobowiązują. Cały plac jest rozniesiony i wyniszczony. My czołgamy się po ziemi, bo zza zakrętu wypatrzyliśmy wysuwającą się lufę czołgu. Chowamy się przed nią za niską i naruszoną z prawej strony wybuchem ceglaną ściankę, z ziemi unosi się kurz na naszą twarz. Jak kwiat tej róży o pudrowym nalocie. Wspaniale długo się to serce utrzymuje, chcąc żyć jak my. Owszem z czasem słabnie na mocy, nawet w wojnie są chwile przejściowej ciszy w celu przeładowania broni, zmiany szyków, przeistoczenia miejscowej taktyki walki. Dla mnie nie wpływa to negatywnie na mój pozytywny odbiór Une Rose Chypree. Na koniec tego całego pobojowiska robi się słono w kompozycji tak jak na wargach, z braku wody oraz potu spływającego nam z czoła do ust. Jesteśmy zmęczeni i spragnieni. Gdzieś tam w oddali przebija się delikatna, bardzo słaba wanilia, która jest lekarskim opatrunkiem na nasze rany wojenne. Niezwykłe jest to poświęcenie i niezwykła kompozycja.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 08 Une Rose Chypree marki Tauer Perfumes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 08 Une Rose Chypree marki Tauer Perfumes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Eau D`Italie Paestum Rose Ormonde Jayne Tolu L`Artisan Parfumeur Al Oudh L`Artisan Parfumeur Timbuktu Amouage Jubilation for Men Czech & Speake No 88 Czech & Speake Frankincense and Myrrh Ormonde Jayne Orris Noir Czech & Speake Oxford & Cambridge Frederic Malle Vetiver Extraordinaire Le Labo Patchouli 24 Eau D`Italie Bois d’Ombrie M. Micallef Aoud Amouage Amouage Lyric Man Eau D`Italie Baume du Doge Profumum Roma Fumidus Frederic Malle French Lover Lancaster Lancaster Eau de Concentree Jil Sander Simply Jil Sander Molinard Habanita L'Esprit