Marki » T-Z » orientalno - przyprawowe « Grupy

02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes dla kobiet i mężczyzn

02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes dla kobiet i mężczyzn

02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

02 L`Air du Desert Marocain marki Tauer Perfumes to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. 02 L`Air du Desert Marocain został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Andy Tauer. Nutami głowy są kolendra, petitgrain, kmin i lawenda; nutami serca są jaśmin, labdanum, brzoza i geranium; nutami bazy są ambra, wetyweria, cedr, paczula i mech dębowy.

Kolendra Petitgrain Kmin Lawenda

Jaśmin Labdanum Brzoza Geranium

Ambra Wetyweria Cedr Paczula Mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 02 L`Air du Desert Marocain by Tauer Perfumes.

Ambre 114
Ambre Sultan
Timbuktu

02 L`Air du Desert Marocain Recenzje Perfum

Magda14012
Magda14012

Dymny, zakurzony, ciepły. Kojarzy mi się z wieczorem na plaży, dymem z ogniska, słoną morską bryzą i ciepłym piaskiem pod stopami. Od kilku nocy zasypiam z kropelką tego zapachu, bo daje poczucie spokoju, komfortu. Jest suchy, przyprawowy i silnie uzależniający...

Zmienna
Zmienna

Piekny, gleboki zapach. Obecnie moj ulubiony, choc teraz na wiosne nie jestem w stanie go uzywac, wiec musi poczekac do jesieni. Intrygujacy, magiczny, a zarazem przytulny, wrecz w pewnym sensie swojski. Kiedy go po raz pierwszy sprobowalam wyobrazilam sobie, ze ide polna drozka pod lasem. Jest pozne lato albo wczesna jesien. W wieczornej mgle zapachy kwiatow mieszaja sie z dymem z jakiegos ogniska, snujacym sie nad laka. Spokoj, cisza, w oddali slychac szczekanie psa. Czerwone slonce zachodzi za horyzont. Dla mnie idealny na koniec lata i jesien.

Marcin__
Marcin__

Ilekroć noszę L'Air Desert du Marocain, przed oczyma mam...

Nie potrafię wyobrazić sobie niczego innego, jak świeżo uprażonych orzechów (w zasadzie wszystko jedno, jakiego rodzaju, niech będą ziemne), dopiero co zanurzonych w karmelu.

Ten zapach jest dla mnie strasznie "jadalny", zwłaszcza - zaraz po aplikacji.

Na pewno mnóstwo tu ambry, ale z przykrością stwierdzam, że nie jest to "moja" ambra. Bliżej jest "Pustyni Marokańskiej" do ambry podanej na słodko - nie aż tak słodko, jak np. w Ambre 114 Histoires des Parfums, ale jednak. Na mojej skórze to, co wychodzi np. z Ambrarem (także od HdP) - czyli ambra słonawa, rustykalna i żywiczna, nie pojawia się w ogóle w LAdDM. A szkoda. Uważam, że przesadzono z ilością nut łagodzących zapach samej ambry - czyli kwiatów i owoców. Podkreślam - dzieje się to wyłącznie na mojej skórze. "Pustynia" testowana na bloterze jest zapachem dużo ciekawszym.

Trwałość, jak na wodę toaletową, wzorowa - ok. 12 h, czasem pachnie jeszcze podczas wieczornego prysznica.

Lubię te perfumy, ale czy zdecyduję się na flakon... Nie wiem... Na chwilę obecną nie. To moja druga próbka - podczas testów pierwszej entuzjazm na początku był ogromny i stopniowo spadał. Teraz nie wzbudzają już we mnie emocji...

EDIT: Widzę, że z orzechami jest coś na rzeczy, po przeczytaniu recenzji Moniki (GreenEyes).

GreenEyes
GreenEyes

Pierwsze wrażenia przywodzą mi na myśl prażone jeszcze gorące orzechy piniowe obficie posypane gruboziarnistą solą morską ( orzechów tych od dawna nie używałam więc może mnie pamięć lekko zawodzi , są to też pierwsze perfumy które mogę określić mianem słonych )
… a gdy zamykam oczy…
nie przenoszę się na marokańską pustynię czy orientalne targowisko, ze straganami uginającymi się od przypraw …

… jest sierpniowe upalne późne popołudnie nad Bałtykiem, błękitne niebo jest upstrzone biało szarymi obłokami , nieco różowiejącymi na zachodniej jego części , na ich tle szybują krzykliwe mewy . Szaro-niebieskie morze wzbija się w spienione fale które swoim szumem niemal zagłuszają pozostałe odgłosy natury .
Spaceruję skrajem sosnowego lasu , odziana w letnią sukienkę , mocno już opalona skóra jeszcze pachnie użytym o poranku Ambre Sultan . Pokonując wzniesienia i wystające korzenie przytrzymuję się drzew , na moich dłoniach pozostają lepkie bursztynowe plamki intensywnie pachnącej żywicy sosnowej , morska słona bryza przynosi ulgę w upale .
L`Air du Desert Marocain Tauer – jest niezwykle dziwne , niepokojące i uzależniające zarazem.

vertigo
vertigo

Przepiękne perfumy, które pokochałam od pierwszego powąchania. Nie patrzę w ogóle na nuty, jakoś trudno mi się do nich odnieść w tym przypadku.
Przede wszystkim, na mnie L'Air du Desert Marocain są słodkie, słodkie taką dziwną (jak na współczesne perfumy), naturalną słodyczą. Odbieram je jako herbaciano-przyprawowe. Mimo niezaprzeczalnie orientalnego charakteru, w moich myślach mają srebrny, chłodny kolor.
Według mnie również - lepiej pachną na mężczyźnie (niż na mnie).
Bardzo prawdziwe, przyprawowe, ziemiste, żywe.
Nie potrafię nic więcej napisać, ale rozumiem zachwyty nad tą kompozycją i sama trwam w zachwycie.
Dla wielbicieli orientu: must-sniff.

Jadwisia
Jadwisia

Uwielbiam nieokrzesane kompozycje szwajcarskiego perfumiarza. Można wyczuć, że są to dzieła "autorskie", łączy je pewna wizja, wspólny sznyt, często również charakterystyczna bazowa nuta szarej ambry (dla mnie jedna z wytycznych tauerowskiego stylu).
Od pierwszego wdechu L'Air zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Nie mam pojęcia, na ile to, co czuję na swojej skórze oddaje zapach marokańskiego powietrza... w otwarciu atakuje mnie gryzący podmuch przypraw (gdy użytkowałam dekant z wcześniejszej serii produkcyjnej otwarcie było łagodniejsze), potem, gdy zapach umości się na skórze, leniwie pieści zmysły delikatnymi nutami kwiatowymi, wspomnianą szarą ambrą i iście guerlainowską wanilią (nasuwając mi mgliste i odległe skojarzenia z Habit Rouge bez cytrusów i skóry). I tak już trwa do samego końca... potężna moc i trwałość, których tak mi brakuje w przeważającej większości współczesnych pachnideł. Surowe, nieoszlifowane piękno. L'Air nie sprawia, że czuję się bardziej powabna, wyrafinowana, kobieca. Sprawia, że świat wydaje się bardziej przyjazny, a ja czuję się odrobinę lepszym człowiekiem.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 02 L`Air du Desert Marocain marki Tauer Perfumes. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 02 L`Air du Desert Marocain marki Tauer Perfumes reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Frapin 1270 Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Ambre Sultan Serge Lutens Fille en Aiguilles Rouge Bunny Rouge Embers Frederic Malle Musc Ravageur Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais M. Micallef Gaiac Lubin Idole Serge Lutens Chergui Montale Blue Amber Amouage Amouage Epic Man Yves Rocher Neonatura Cocoon Gucci Gucci pour Homme Jesus Del Pozo Arabian Nights Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This By Kilian Straight to Heaven Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Bvlgari Eau Parfumee au The Rouge