Marki » R S » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Eau de Campagne Sisley dla kobiet i mężczyzn

Eau de Campagne Sisley dla kobiet i mężczyzn

Eau de Campagne Sisley dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Eau de Campagne Sisley dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Eau de Campagne Sisley dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Eau de Campagne Sisley dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Eau de Campagne Sisley dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Eau de Campagne marki Sisley to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Eau de Campagne został wydany w 1974 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Perfumy zawierają takie składniki, jak bergamotka, Śliwka, paczula, piżmo, galbanum, bazylia, jaśmin, mech dębowy, wetyweria, konwalia, liść pomidora, geranium i cytryna.

Bergamotka Śliwka Paczula Piżmo Galbanum Bazylia Jaśmin Mech dębowy Wetyweria Konwalia Liść pomidora Geranium Cytryna

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de Campagne by Sisley.

Barry Lyndon
Eau de Rochas

Eau de Campagne Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Fragrantica mówi, że to pierwsza kompozycja Elleny. Jak jest? Do końca nie wiem. Mówią, że First były zmieszane przed nimi, jednak ich premiera miała miejsce później. Przyznam, że nie czuję tutaj NIC ze stylu Elleny. Nigdy nie powiedziałbym, że to perfumy stworzone przez niego, w związku z tym, trudno mi je ocenić. Rok 1974 zadania nie ułatwia. Pójdę zatem po najmniejszej linii oporu i opiszę tylko kompozycję, która według mnie twórcza nie jest. Ellena pokazał tutaj kunszt, bo udało mu się stworzyć naprawdę znakomity zapach, w którym analitycy dopatrzą się szypru, ziół, a nawet cienia fougeree. Konstrukcja jest doskonała i spójna, tylko głupiec mógłby zarzucić tym perfumom cokolwiek, pod względem samej kompozycji. Jednak jeśli chodzi o oryginalność... No właśnie, tutaj zaczyna się kamienista ścieżka pod górkę. To już było - czy to w lepszym, czy to gorszym wydaniu, jednak mimo wszystko było. Gdzie było? Nie wiem. Tego typu zapachy są tak pospolite, że KAŻDY dopatrzy się w Eau de Campagne akordów ze znanych sobie kompozycji. Ja np. odnotowuje wiele detali z Azzaro Pour Homme i Grey Flannel. Zdaję sobie sprawę z tego, że to kompozycje późniejsze, ale mimo wszystko, ich znajomość odbiera mi frajdę z wąchania Eau de Campagne. A może to właśnie ten zapach był inspiracją dla owych kompozycji? Bardzo chciałbym poświęcić temu tematowi więcej czasu, jednak męska perfumeria lat 70-tych nie jest moim konikiem, a ja staram się unikać argumentów, które nie są podparte doświadczeniem. Mimo lichej trwałości, delikatnej projekcji i wrażeniu wszędobylstwa tutejszych akordów, serdecznie polecam! Zwłaszcza tym, którzy interesują się historią perfum.

Dostrzegłem jedną, ogromną korzyść dydaktyczną, płynącą z przetestowania tego zapachu - teraz muszę zgłębić perfumerię lat 70-tych, bo czuję się kulawy w tej dziedzinie!
Stop!
Dostrzegłem jeszcze jedną korzyść! Dotyczy ona samego Elleny – okazuje się, że perfumiarz ten również musiał przejść formację własnego stylu, nic nie spadło mu z nieba, a na wypracowanie swego zapachowego charakteru, musiał poświęcić wiele, wiele czasu…

Raisa
Raisa

Dlaczego takie piękno trwa tak krótko?
Dokładnie jakieś 30 sekund. W otwarciu wybuchają ścięte krzaki i zioła, które rosły u ich podnóża, i liście, które opadły na ziemię, i... I już nie wiem, czy na pewno to czułam.
Pozostaje zielone mydełko, całkiem przyjemne.

Alarte
Alarte

Dla mnie każdy z kolejno poznawanych zapachów Sisleya jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. Nie dziwię się jednak, że Eau de Campagne jest zaklasyfikowany jako unisex. Moim zdaniem, ten zapach i tak ma charakter bardziej męski niż damski, ale na kobiecie nie będzie mnie zdumiewał aż tak, jak teoretycznie damski Eau de Sisley 3. Poza tym, Eau de Campagne jest kompozycją o wiele ciekwaszą od "Trójki" - ja bym go nazwał oryginalnym zapachem ogrodu warzywnego w najlepszym znaczeniu tego słowa - sama wytrawność bez żadnych słodkich kwiatków. Dominuje liść pomidora (naprawdę bardzo wyraźny) z bazylią i cytryną, a całość rozwija się w kierunku nieustannie wytrawnym, czyli idzie w stronę mchu, wetywerii, pelargonii i bergamotki.
Według mnie, ten zapach nie ma posmaku vintage. Na panach niezależnie od wieku pachnie dobrze. Z paniami może być różnie, ale może przypaść do gustu zwolenniczkom mocno wytrawnych ogrodnicznych klimatów bez klasycznych nut kwiatowych.
Projekcja poniżej średniej; trwałość około 6 godzin.

blueberry
blueberry

Wszystko co najlepsze z Eau Sauvage i Chanel Pour Monsieur (cytrusy, bazylia, mech dębowy, odrobina jaśminu), ale bez "brody", za to ze sporą dawką pomidorowego liścia (a nawet całego krzaka), odrobiny geranium oraz galbanum, które bardzo ładnie akcentuje zieloność kompozycji. Wyszedł wspaniały aromatyczny, zielono-cytrusowy zapach, który w bazie staje się lekko-słony dzięki wyrazistej nucie mchu. Już zwątpiłam w to, że kiedykolwiek natrafię na perfumy łączące te cechy w sposób dla mnie w pełni noszalny, bez echa wody po goleniu Eau Sauvage dziadka. Co ciekawe, perfumy te, choć pozbawione "zapachu" mojego dziadka, przywołują jego żywy obraz - aplikuję Eau de Campagne na skórę, zamykam oczy i dosłownie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, widzę jego pochyloną sylwetkę odzianą w ogrodnicze ubranie i słomkowy kapelusz na głowie, kiedy z poświęceniem podwiązuje i podlewa pomidory, a w szklarni unosi się ten charakterystyczny aromat przerywanych pomidorowych liści, wilgotnej ziemi i dusznego, nagrzanego powietrza. Sisley stworzył według mnie bardzo naturalnie pachnącą wodę, o delikatnej, intymnej wręcz projekcji i średniej trwałości około 6 h na skórze. Dla mnie niezwykle przyjemne wspomnienie lata i beztroskiego dzieciństwa...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Sisley Eau de Campagne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Sisley Eau de Campagne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de Campagne marki Sisley. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de Campagne marki Sisley reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cacharel Cacharel Pour Homme Christian Dior Eau Sauvage Serge Lutens Ambre Sultan Bentley Bentley for Men Intense Christian Dior Fahrenheit Absolute Valentino Valentino Uomo Lalique Encre Noire Chanel Pour Monsieur Dolce&Gabbana D&G Michael Kors Michael for Men Christian Dior Higher Versace Versace Pour Homme Christian Dior Dune Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Yves Saint Laurent Opium Calvin Klein CK One Shock For Him Givenchy Givenchy Gentleman Guerlain L’Homme Ideal Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Guerlain Samsara Eau de Parfum