Marki » R S » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Zen Shiseido dla kobiet

Zen Shiseido dla kobiet

Mam: 61 Miałem: 31 Chcę: 39 Ukochany zapach: 4

Zen Shiseido dla kobiet Zdjęcia Zen Shiseido dla kobiet Zdjęcia Zen Shiseido dla kobiet Zdjęcia Zen Shiseido dla kobiet Zdjęcia

Zen marki Shiseido to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Zen został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Almairac. Nutami głowy są grejpfrut, bergamotka, pomarańcza, ananas i róża; nutami serca są frezja, gardenia, fiołek, konwalia, hiacynt, lotos i czerwone jabłko; nutami bazy są paczula, cedr, kadzidło, Żywica bursztynowa i piżmo.

Grejpfrut Bergamotka Pomarańcza Ananas Róża

Frezja Gardenia Fiołek Konwalia Hiacynt Lotos Czerwone jabłko

Paczula Cedr Kadzidło Żywica bursztynowa Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Zen by Shiseido.

So Elixir Eau de Toilette
Coco Mademoiselle

Zen Recenzje Perfum

adarca
adarca

Zen w moim odczuciu jest ładnym, bezpiecznym zapachem. Na początku cytrusowo świeży, później mięknie. W tej fazie kilka nut gra melodię CocoM. Następnie pojawia się męskawa szyprowa nuta, która na mojej skórze śmierdzi Brutalem. Ogólnie, do pewnego momentu ładny... i tylko tyle; nie porywa, nie zachwyca. Choć lubię wszystko co związane z Japonią, Zen mnie rozczarował. Irytuje mnie to chwilowe poobieństwo do CM; w So Elixir także. Obywa są bardziej do siebie zbliżone niż do CM, ale jednak. Brzmi to jak tania,targówkowa podróba zapachu, który jest nie do podrobienia. Dlatego SO ELixir dawno pożegnałam, a Zen z żalem niedawno odstawiłam. Nie kupię więcej żadnego z nich.

fortissimo1603
fortissimo1603

Nie widzę podobieństwa do Mademoiselle. Dla mnie to są dwa różne zapachy. Chanel jest cięższy i układa się solidnie na skórze a Shiseido jest świeży, bardziej przestrzenny i taki ładniutki. Więc ani nutami ani klimatem nie są według mnie podobne. No ale co nos to opinia :)
Lubię paczulowe duety. Urzekła mnie paczulowa róża w Miss Dior a Zen na mojej skórze tworzy duet paczula-grejpfrut, który jest jeszcze lepszy. Jest tu też frezja, trochę konwalii, które są tylko tłem dla owego połączenia. Ten piękny duet wyczuwalny jest do samej bazy, co mnie zaskoczyło, bo przecież cytrusy dość szybko znikają. No chyba, że połączenie innych nut wywołuje u mnie takie wrażenie. Nie wiem, nie wnikam, podoba mi się taki jaki jest :) A jest cudownie świeży. Jak go noszę, to czuję się jak w pachnącej bańce, nie czuję żebym to ja tak pachniała, mam wrażenie jakby powietrze mnie otaczające miało taki piękny aromat. Nie zgodzę, się jedynie z poprzednimi recenzjami, na mnie nie jest dynamiczny, na mnie jest taki jak powinien być czyli harmonijny. Chociaż za każdym razem pachnie trochę inaczej ale to nie znaczy, że jest dynamiczny, po prostu z każdym kolejnym dniem odsłania wszystkie swoje zalety. Wprowadza mnie w świetny nastrój. Chciałabym go mieć w swojej kolekcji. Stanowczo jest wart polecenia.

casiopea
casiopea

Kocham ZEN. Gęste, ciepłe, otulające, migotliwe; są jak kaszmirowy szal, albo ciepły puchaty sweter. Kojarzą mi się ze Wschodem, ciepłem, orientem. Balsamiczne i trochę miodowe, kadzidlane i przyprawowe. Zwracają uwagę otoczenia. Uwielbiam je mieć na sobie w chłodne dni. Uwielbiam ogon, jaki się za nimi ciągnie. Moim zdaniem zapach dla kobiet ok 30-tki. Na pewno nie dla młodej dziewczyny. Niewiarygodnie seksowny, zmysłowy. Na pewno kupię kolejny flakon na jesień.

blawatekb
blawatekb

Ależ to jest zapach! Czuję w nim w zasadzie samą paczulę w różnych ciekawych odsłonach. Na wejściu zostaje ona zmiękczona nutkami cytrusowymi, nie mniej jednak wciąż jest paczulą. W międzyczasie prawie niepostrzeżenie przemyka chyłkiem delikatna róża, delikatnie muskając paczule różowymi płatkami. Potem jest już tylko coraz bardziej ostro, aż do bazy,gdzie dodatkowo popalić daje jeszcze cedr.

Zapach jest ostry, dziki i bez kompromisów. Jestem na razie właścicielką 5ml i używam go tylko w jednej sytuacji: gdy biorę udział w zawodach sportowych. Wtedy ostra, drapieżna paczula daje kopa na linii startu jak zastrzyk testosteronu!!! Polecam ostrym babeczkom ;)

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Fantastyczne. Klasa. Absolutnie kobiece. Sensualne. Kwiaty i lekka cytrusowa poświata dodają elegancji i wytworności. Bardzo chciałabym mieć je w swojej kolekcji, mimo że nie powalają trwałością i projekcją.

fabiolkaa
fabiolkaa

Na mojej skórze ten zapach to prawdziwy kameleon. Zmienia twarz w zależności od pogody, mojego nastroju (!) czy Bóg wie jeszcze czego. Raz daje popalić męską nutą, to znowu uderza w nozdrza cytrusami, jeśli ma takie "widzimisie" potrafi być przepięknym, otulającym kadzidełkiem.

Ogólnie rzecz ujmując Zen robi co chce, kiedy chce, nie oglądając się przy tym na moje zachcianki czy potrzeby. On ma swoje drogi, to prawdziwy 'freespirit' mojej skromnej kolekcji. Medytacja jest ostatnią rzeczą z jaką kojarzy mi się ten zapach - nie nie..on do wyciszonych i ułożonych na pewno nie należy.

Sillage
Sillage

Zacznę od tego, że mnie Zen w ogóle nie przypomina Coco Mademoiselle. Ta ostatnia otwiera mi się o wiele bardziej "męską" nutą, potdczas gdy Zen jest trochę łagodniejszy, ma w sobie większą słodycz. Dodatkowo wydaje mi się lekko podszyty jakby zieloną herbatą, choć jej nie ma w składzie.

W Zen czuję frezję i paczulę, natomiast zupełnie nie czuję kadzidła. Szkoda.
Zapragnęłam tych perfum pod wpływem wielu pozytywnych ocen oraz ze względu na moje zainteresowanie Wschodem. Choć muszę przyznać, że z filozofią zen to zapach ten jakoś mi się nie kojarzy. Flakon jest za to już bardziej w duchu zen. Cieszę się, że mam go w mojej małej kolekcji.

Majka16
Majka16

Mamy piękną różę z paczula. Wstęp slodko -gorzki a później ciepło...pięknie ciepło. Nie widzę a raczej nie wyczuwam podobieństwa ani do Lady Milion ani do Chanel Mademoiselle a tym bardziej do Versace. ZEN rozwija się powoli uwydatniajac piekno składników, jest niepowtarzalny, zmienny, chwilami wystawi "koci pazurek" by po chwili spokojnie osiąść na ciele i trwac tak ok. 8 godzin. Nie jest ogoniasty raczej osobisty, wszak używamy zapachów dla siebie a przynajmniej ja tak mam. Flakon ciężki i niewygodny w użyciu ale zawartość piękna.
dokupiłam krem do ciała i jest superrr ... :)

fraupilz
fraupilz

Chanel Mademoiselle powoli przechodzący w Versace Vanity, przeprowadzając po drodze przez ulicę miłego starszego pana (a może tylko zasugerowałam się poprzednimi recenzjami?). Bardzo przyjemny, ale nie ulubiony.

Joskelyn
Joskelyn

Duze nadzieje pokladalam w testasch tak zachwalanego w recenzjach ZENu i po tescie na bleterku bylam zachwycona. Na skorze natomiast pierwsza godzina to dla mnie wypisz-wymaluj Lady Million Paco Rabbane tyle, ze w wersji lzejszej i bardziej litosciwej dla otoczenia. Nie do konca to rozumiem, bo nie mają zbyt wielu wspolnych nut?

Po jakims czasie podobienstwo sie konczy, bo LM pozstawia na skorze niekonczacy sie odór fermentu, natomiast ZEN jakąs męską, zwierzecą nutę - irytuje mnie ona niemilosiernie!!! Głowa mnie od tego boli, jest nie do wytrzymania. Testuje duzo zapachow, ale niewiele jest takich po ktorych musze isc w trybie nstychmiastowym pod prysznic. A potem leczyc sie AA Herba Fresca.

Nie mój.

Bardzo trwały.

cherie97
cherie97

Byłam właścicielką tych perfum przez krótką chwilę i wciąż czasami tęsknię za tym zapachem!
Na początku Zen pachnie cytrusami, latem, ciepłym, rozgrzanym słońcem powietrzem. Słodki, ale nie przesadzony, radosny i jednocześnie spokojny.
Potem zapach się zmienia, dochodzą do głosu kadzidła, niezwykle zmysłowa, otulająca woń, przywracająca harmonię ciału i umysłowi.
Flakon jest piękny w swojej prostocie, uwielbiam złote akcenty i proste, geometryczne linie.

Niestety, mój flakon odsprzedałam po tym, jak przez kilka dni mój narzeczony narzekał, że pachnę jak starszy facet. Może faktycznie Zen ma taką "męską" nutę? Niemniej jednak, wspaniały zapach - polecam, jeśli ktoś nie ma niezwykle wybrednego partnera, a sam zakochał się w tym zapachu ;)
Utrzymuje się na skórze cały dzień. Wart swojej ceny.

iv3
iv3

Kocham ZEN , kojarzy mi się z latem , pięknym latem, szczególnie zachodami bądź wschodami na plaży, jest skomponowany wprost dla mnie, mimo, że nienawidzę konwalii w perfumach, tutaj jej nie czuję , pięknie mnie otulają , czuje się w nich jak w drugiej skórze. Są ze mną długo i napewno długo jeszcze pozostaną.

Zen by Shiseido 3.93 out of 5 based on 89 ratings and 12 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Shiseido Zen, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Shiseido Zen, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Zen marki Shiseido. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Zen marki Shiseido reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Yves Saint Laurent Elle Christian Dior Midnight Poison Lacoste Lacoste Pour Femme Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Hermes Eau des Merveilles Giorgio Armani Idole d`Armani Kenzo Kenzo Amour Versace Versense Lalique Perles De Lalique Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Coco Noir Moschino Moschino Funny! Yves Saint Laurent Cinema Gucci Gucci Rush 2 Kenzo L'Eau par Kenzo Christian Dior Dior Addict Kenzo Le Monde Est Beau Guerlain Shalimar Parfum Initial Narciso Rodriguez Narciso Chanel Coco Mademoiselle