Marki » R S » orientalno - drzewne « Grupy

Miel De Bois Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

Miel De Bois Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

miodowy
Miel De Bois Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Miel De Bois Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Miel De Bois marki Serge Lutens to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Miel De Bois został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Perfumy zawierają takie składniki, jak miód, irys, drzewo hebanowe, drzewo gwajakowe, dąb i piżmo.

Miód Irys Drzewo hebanowe Drzewo gwajakowe Dąb Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Miel De Bois by Serge Lutens.

Bois Lumière

Miel De Bois Recenzje Perfum

chjena
chjena

Ale mnie nastraszył Arsenicum w poniższej recenzji, zresztą od kilku innych osób usłyszałam, że Miel de Bois to porażka totalna. Piątkowe przedpołudnia mam wolne, idealna pora na mały teścik nadgarstkowy, niech już będzie ta kontrowersja. No i miałam dylemat: kusiło włożenie globalnie, bo ten miód nie taki zły, z drugiej strony coś tam dziwacznego w tle ewidentnie się czai, a jak już człowiek raz w tygodniu pokazuje się na uczelni, to wypada by jednak pachniał po ludzku, zwłaszcza, że perspektywa siedzenia samotnie w ławce (bo wszyscy znajomi by zwiali) do godziny 20 w odrażających oparach była naprawdę smutna. Ale założyłam.

Miel de Bois to miód totalny, dziki, drzewny, leśny. Żaden kwiatowiec, lipowiec, akacjowiec, tylko zebrany prosto od pszczół, które uwiły ul w próchniejącym dębie w środku mrocznego lasu. Początek może być trudny, bo ten miód ma taki niecywilizowany posmak całej leśnej roślinności, pieni się, burzy, zupełnie jak pszczoły, broniące swego skarbu na śmierć i życie. W końcu jednak udaje nam się zapakować go do słoików, zwiać z powrotem do miasta i cieszyć oko pięknym, złocistym kolorem, głęboką słodyczą i wspaniałym, niepowtarzalnym aromatem.

To nie jest miód komercyjny w otoczeniu kwiatków czy owocków. Czuję tu trochę charakterystyczną lutensową szorstkość, z którą spotkałam się już w Jeux de Peau czy Daim Blond. Z całej trójki Miel de Bois jest jednak dla mnie najbardziej noszalny, mimo, że statystyki Fragrantici wskazują jego jako szczególnie nielubiany. Na jesienną czy zimową aurę w sam raz. Parametry znakomite, trwałość całodzienna, projekcja świetna - 3 psiki całkowicie wystarczą.

Argentum
Argentum

Nie lubię! Brzydkie! Achtung!

Miel de Bois zostały wycofane z produkcji, rzekomo z powodu reformulacji, która je zniszczyła. Nie wiem ile w tym prawdy, według mnie, ten zapach jest nienoszalny i po prostu się nie sprzedawał. Unikalna kompozycja z najciemniejszych zakamarków niszowego boru. Prawdę powiedziawszy, jedyny zapach Lutensa, którego nie lubię, choć pod względem wkładu w sztukę, doceniam. Takie perfumy spotyka się bardzo rzadko - są niepowtarzalne. Jestem przekonany, że nie mają swego odpowiednika w perfumowym świecie.
Skład obiecuje wiele. Irys, drewno hebanowe, gwajakowe i dębowe. Jedynym składnikiem, który może wzbudzić niepokój perfumomaniaka jest miód, który niejednokrotnie nadaje perfumom fizjologiczny wydźwięk. W Miel de Bois, nie odnotowałem fizjologicznej nutki, odnotowałem za to czystą fizjologię.
Otwarcie nie przywołuje skojarzeń z tytułowymi, słodkimi drewnami. Zdecydowanie bardziej kojarzy się z… łazienką. Zaparowana glazura i lustro. Zaduch, po gorącej kąpieli. W pomieszczeniu unosi się zapach odżywki do włosów, ktoś przypadkowo wylał część mazi na płytki. Zapach odżywki panoszy się niczym dżuma. Perfumy leniwie ewoluują, a otwarcie zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Projekcja, przez pierwszą fazę jest gigantyczna. Nie znam żadnych perfum Lutensa, które charakteryzują się taką lotnością. Jeśli ktoś liczył na bukiet drewien, to gorzko się rozczaruje… Pobrzmiewają one jedynie w tej fazie, jednak zostają skutecznie zagłuszone przez inne, waleczniejsze wonie.
Okno zostało otwarte, łazienka się wietrzy, ktoś wytarł resztki odżywki. Zapach schodzi z tonu. Dziwne, dość chemiczne nuty uciekają, by ustąpić miejsca królowej wieczoru - zapraszamy Urynę na scenę (oklaski!). Uryna, jak na gwiazdę wieczoru przystało, musiała zaszokować publiczność. Przyszła na scenę z laską! Z laską wanilii, rzecz jasna. Mocz, słodycz, odżywka, mocz, słodycz, odżywka... I tak w kółko, przez jakieś cztery godziny.
Baza daje nam odetchnąć, lecz tylko pozornie... Zmniejsza się projekcja, lecz rośnie ordynarność. Wszelkie ozdobniki schodzą ze sceny, Uryna prezentuje nam swoje show! Ostatnie nuty Miel de Bois, to… zasikane majtki.
Sam nie wiem, czy polecam. Chyba polecam, ale na własne ryzyko. Zapach jest bardzo ordynarny, niebywale ekspansywny, dziwny, fizjologicznie słodki i fizjologiczny sam w sobie. Nie podam Wam dokładnie, ile wytrzymują na skórze, gdyż co dzień biorę prysznic… Umówmy się, że trzymają do prysznica (ok. 12h).:) Projekcja gigantyczna…

Miel De Bois by Serge Lutens 3.09 out of 5 based on 11 ratings and 2 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens Miel De Bois, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens Miel De Bois, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Miel De Bois marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Miel De Bois marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Annayake Miyako Naomi Goodsir Bois d'Ascese Serge Lutens Rousse Serge Lutens Borneo 1834 Serge Lutens Fille en Aiguilles L`Occitane en Provence Ambre Lubin Idole Etro Ambra Frapin 1697 Comme des Garcons Black Lubin Idole Eau de Parfum Givenchy Organza Indecence Caron Parfum Sacre Chopard Madness Serge Lutens Jeux de Peau Estée Lauder Wood Mystique L`Artisan Parfumeur Patchouli Patch Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Bond No 9 Chinatown Yves Rocher Vanile Noire Eau de Parfum