Marki » R S » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Iris Silver Mist Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

Iris Silver Mist Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

Iris Silver Mist marki Serge Lutens to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Iris Silver Mist został wydany w 1994 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Perfumy zawierają takie składniki, jak wetyweria, piżmo, irys, drzewo sandałowe, cedr virginia, galbanum, goździk (przyprawa), kadzidło i benzoes.

Wetyweria Piżmo Irys Drzewo sandałowe Cedr Virginia Galbanum Goździk (przyprawa) Kadzidło Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Iris Silver Mist by Serge Lutens.

Bas de Soie

Iris Silver Mist Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Iris Silver Mist miałam okazję poznać kilka lat temu. Pamiętam, że nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia, choć irys jest jedną z moich ulubionych nut w perfumach.
Całkiem niedawno miałam okazję przypomnieć sobie ten zapach i cóż, to nienajlepsze wrażenie niestety utrzymało się w mocy. Otwarcie to chyba najgorszy obraz irysa, jaki mogę sobie wyobrazić - ziemisty, ciężki i mocno pudrowy, buchający plastikowym, jadowitym aromatem marchwi na wszystkie strony. Zdecydowanie nie lubię marchewkowych irysów, robią mi straszną krzywdę. Sytuację próbuje ratować piżmowo-sandałowy duet, ale niestety tonie w marchewkowych oparach. Mordęga serwowana przez te agrarne klimaty trwa jakieś 2-3 godziny i muszę przyznać, że warto to przeczekać, bo nagle, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko ulega zmianie - irys pozostaje, ale jest zgoła odmienny od tego, co serwuje nam wstęp - miękki, kosmetyczny, subtelnie pudrowy, podszyty galbanum i delikatną smugą jasnego, lekkiego kadzidła. Szczypta benzoesu wzbogaca i osładza kompozycję, która w końcu staje się przyjemna dla nosa, szlachetna, perfekcyjnie skrojona.
Dysonans między początkiem a bazą jest niesamowity, z jednej strony poczytuję to jako plus, a z drugiej traktuję jako coś, co mimo wszystko nie pozwala mi w pełni korzystać z piękna tego zapachu. Niby fajnie, magia, coś się dzieje, ewolucja jest niesamowita, ale jednak szkoda, bo choćbym chciała, to psychodelicznego, rozkopanego ogródka nad którym wisi chmura marchewkowej traumy nie zdzierżę.
Trwałość średnia, mniej więcej 5-6 godzin, co do intensywności, to tylko wstęp próbował mnie obezwładnić, potem było subtelnie i delikatnie.

Arsenicum
Arsenicum

Iris Silver Mist, nie nadają się na pierwszą randkę z irysem, mogą zarysować psychikę, a tym samym skutecznie zniechęcić do poznawania niszowej nuty irysa. Przyznam, łatwo nie było, wiele testów nadgarstkowych, które złagodziły opory przed testem globalnym. Co ujawnił global? Niesamowite piękno, brak marchewki, zwiewność, i idealne zgranie z białą koszulą. ISM sprawdzą się o każdej porze - testowałem je w białej koszuli na długi rękaw, w temperaturze 30 stopni, testowałem je też w pochmurny, wilgotny dzień. Nieważne jaka jest pogoda, zawsze pachną wspaniale i niezmiennie, co świadczy o prostocie samej kompozycji. Te perfumy ujęły mnie również swoim dystansem, który dotychczas odnajdywałem tylko w kobiecych szyprach, których z wiadomych powodów nie noszę. Szukałem dystansującego, chłodnego pachnidła, w którym będę czuł się jak facet - oto jest!
Otwarcie, to rzeczywiście spora dawka "marchewkowatości", jednak efekt ten odczuwa się szczególnie podczas testu nadgarstkowego - w trakcie globalnego noszenia, nie jest tak intensywny. Każdy, kto powąchał już ileś irysów, wie, że to bardzo wdzięczna nuta. Po kilkunastu minutach nieciekawej woni, tutejszy irys zaczyna pachnieć bardzo elegancko, czyniąc z nosiciela "luksusowy obiekt pożądania" (:D). Gdy pomarańcz uleci w powietrze, rozpoczyna się koncert! Pudrowy irys, w towarzystwie kadzidlanego obłoku i roślinnego galbanum, znanego z Bas de Soie. Im bliżej bazy, tym mniej kadzidła i galbanum - zostaje tylko pudrowa, charakterystyczna nuta irysa.
Polecam, nie trzeba ich lubić, ale wypada je znać. Dla mnie to majstersztyk, już wiem, co będzie moim „w białej koszuli scent”.
Parametry kuleją, ale to w końcu „mist”. Projekcja subtelna, trwałość to w porywach sześć godzin.

Iris Silver Mist by Serge Lutens 3.09 out of 5 based on 11 ratings and 2 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens Iris Silver Mist, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens Iris Silver Mist, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Iris Silver Mist marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Iris Silver Mist marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Ambre Sultan Serge Lutens Muscs Koublai Khan Byredo Pulp Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Musc Ravageur Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Parfum d`Empire Wazamba Frapin 1270 Serge Lutens Douce Amere Chanel Bois des Iles M. Micallef Gaiac DSQUARED² Potion Amouage Amouage Epic Woman Serge Lutens Boxeuses Keiko Mecheri Oliban Lubin Idole Eau de Parfum Profumum Roma Olibanum Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Clinique Simply Clinique