Marki » R S » orientalno - kwiatowe « Grupy

Fleurs de Citronnier Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

Fleurs de Citronnier Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

miodowy
tuberozowy
Fleurs de Citronnier Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Fleurs de Citronnier Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Fleurs de Citronnier Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Fleurs de Citronnier Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Fleurs de Citronnier marki Serge Lutens to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Fleurs de Citronnier został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Nutami głowy są kwiat cytryny, petitgrain i gałka muszkatołowa; nutami serca są neroli, tuberoza i miód; nutami bazy są piżmo, irys i styraks.

Kwiat cytryny Petitgrain Gałka muszkatołowa

Neroli Tuberoza Miód

Piżmo Irys Styraks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fleurs de Citronnier by Serge Lutens.

Full

Fleurs de Citronnier Recenzje Perfum

Argentum
Argentum

Trudna do zdobycia, świeża i przede wszystkim dobra kompozycja. Etykietka uniseks nie jest nieporozumieniem. Wyważony, kwiatowo-koloński. Dla każdego, jednak niełatwy, wymagający kilku podejść. Moje pierwsze spotkanie z nim, było traumatyczne. Testowałem go dwa miesiące temu, próbeczka wymknęła mi się z rąk i cała zawartość wylała się na pościel - byłem wściekły. Mydło, mydło, mydło! W dodatku nadpalone... Takie miałem wrażenia po pierwszym "teście", teraz już wiem, że były one spowodowane "nadmierną aplikacją" - sampler był napełniony po brzegi. Po okresie rekonwalescencji, otrzymałem próbkę Kwiatu Cytryny w atomizerze - bez wahania ponowiłem testy, stare koszmary odpłynęły wraz z pierwszymi nutami.
Otwarcie to istne cudo - świeże, z kolońskim zacięciem, jednak nie czyniące zapachu męskim. Neroli i liście gorzkiej pomarańczy wskazują na męski charakter, jednak tytułowy kwiat cytryny nie pozwala im występować w całej, kwaskowatej okazałości. Miałem styczność z tym składnikiem dwa razy - na tyle, by nie umieć go wyodrębnić i na tyle, by wiedzieć jak pachnie. Mam wrażenie, że "coś" wypełnia tę kompozycję, coś nietypowego, coś, co mogę porównać do zapachu/smaku pestek cytrusów - tak odbieram kwiat cytryny.
Druga faza tych perfum, to faza kwiatowa, może lekko kobieca, jednak tylko odrobinkę. Niewielka ilość tuberozy (tej samej, którą znam z innych kompozycji Lutensa) i ogromna ilość domniemanego kwiatu cytryny - piszę domniemanego, gdyż nie mam pewności, jak owy pachnie. Nie czuję miodu, nie czuję irysa, nie czuję żywic - w moim, męskim przypadku, to dobrze. Czuję tylko odrobinę neutralnej, lekkiej słodyczy. Miód niejednokrotnie wpędza kompozycje w urynowe zakamarki, a irys? Irys, w połączeniu z miodem zwiastuje fizjologiczną katastrofę - na szczęście w tej kompozycji nie ma ani grama cielesnych nut, co przy takim połączeniu zahacza o cud (nie zapominajmy, że jest tu tuberoza i przedstawiciel białych kwiatów).
Fleurs de Citronnier to wbrew pozorom zapach lekki, niezobowiązujący, idealny na lato, o właściwościach odświeżających i chłodzących - testowałem globalnie podczas upałów, nie męczył mnie ani trochę. Będzie znakomitą odskocznią od "muglerowej" kolońskiej, Neroli Portofino, czy słynnej Original Eau de Cologne. Polecam testy, nie tylko dlatego, że odkryjemy nowe rejony olfaktoryczne, ale również dlatego, że niedługo możemy stracić okazję, by go go poznać.
Projekcja umiarkowana, trwałość jak na letnią propozycje wyśmienita - sześć godzin.

blueberry
blueberry

Kwiat cytryny w moim odczuciu pachnie podobnie do kwiatu pomarańczy - to pokrewieństwo zdaje się spore, nawet w najnowszej wersji Alien Aqua Chic 2013 mam wrażenie, że zlewają się one w jedno.
We Fleurs de Citronnier, mimo miodowo-tuberozowej słodyczy, wyczuwam też odrobinę neroli, które niczym kropla soku z cytryny nadaje kompozycji odrobinę wytrawności, a bardziej nawet gumowatości. Zapach ubrudzono też piżmem - nie jest tutaj miękkie i puchate, ale takie brudnawe, animalne i ten dodatek bardzo mi się podoba, nadaje bowiem perfumom cielistej intymności, ani na chwilę nie przekraczając granicy dobrego smaku.
Dość gęsty i ciepły, pozbawiony akcentów kolońskich, ale mimo wszystko jest w nim coś letniego, rozleniwiającego i błogiego jak popołudniowa sjesta i słodkie polegiwanie na kanapie w chłodnym pomieszczeniu, kiedy na zewnątrz skwar i nieznośny bezruch powietrza.
W pewnym sensie zapach przypomniał mi swoją świetlistością perfumy Orange Tulle, choć te są dużo bardziej optymistyczne, lotne i pełne wigoru. U Lutensa wkracza jak zwykle odrobina refleksji, nostalgii i melancholii - nie będzie to zapach beztroskiej zabawy i flirtu, ale chilloutu w samotności, który może zakończyć się podróżą w głąb siebie. Ja nie mogłam się nie zakochać :)

aistionnelle
aistionnelle

Sięgając po zapachy Serge`a Lutensa mam czasami wrażenie, że jest w nich pewna ciągłość. Widzę w wyobraźni laboratorium, takie z bulgoczącymi kolbkami;) w którym niektóre frakcje zapachów są odkładane na później, jako nie pasujące do bieżącego konceptu, ale wykorzystywane już w innej kompozycji. Tak też jest z opisywanymi Fleurs de Citronnier, kwiatami cytryny. Wydają się być jednym z elementów tria, mieszcząc się gdzieś między słodyczą Datura Noir, a wytrawnością Fleur d`Oranger. We wszystkich trzech zapachach obecne są białe kwiaty, na czele z tuberozą, w każdej jednak ułożone zostały inaczej.Datura Noir to zapach gourmandowy, z mlekiem kokosowym, migdałami, oprószony słodkawym obłokiem pudru, podczas gdy Fleurs de Citronnier to perfumy aromatyczne, zarazem miękkie i kremowe, jak cytrynowy sorbet, dosłodzony miodem-może akacjowym a może rzeczywiście pochodzącym z tuberozy? Jej słodycz dodaje zapachowi charakteru, mocy. Co ciekawe nie ma tu pudru, buduaru, a wrażenie czystości, świeżości tworzą akcenty białego piżma. Fleurs de Citronnier nie jest jednak zapachem odświeżającym, odpowiednim jedynie na lato i zawsze zastanawiały mnie recenzje doszukujące się w nim akcentów kolońskich. Nie ma też znanej z większości współczesnych kompozycji cytrusowych goryczki, ponieważ nie ma ani neroli, ani petitgrain, te składniki spotkamy z pewnością w Fleur d`Oranger. Kwiaty cytryny są jedną z trudniejszych do zdobycia kompozycji Lutensa, obecnie włączone do kolekcji pałacowej mają postać dzwonka. Pięknie grają na skórze akcentami kwiatów, owoców, piżma, śródziemnomorskiego światła i wspinającego się po niebie słońca. Wystarczy zamknąć oczy,żeby zobaczyć włoski pejzaż, toskański dziedziniec o poranku, kwitnące drzewa, białe płachty suszącej się bielizny, a na stoliku przygotowanym do śniadania szklanki wypełnione świeżym sokiem:) Esencja tego wszystkiego znajduje się w butelce podpisanej Fleurs de Citronnier.

Fleurs de Citronnier by Serge Lutens 2.92 out of 5 based on 13 ratings and 3 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens Fleurs de Citronnier, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens Fleurs de Citronnier, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fleurs de Citronnier marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fleurs de Citronnier marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Timbuktu L`Artisan Parfumeur Bois Farine Bvlgari Jasmin Noir Serge Lutens Fleurs d'Oranger Serge Lutens Jeux de Peau Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain Shalimar Serge Lutens Santal Majuscule Jean Paul Gaultier Classique Tom Ford Tobacco Vanille L`Artisan Parfumeur Tea for Two Jovoy Paris L’Enfant Terrible Reminiscence Inoubliable Elixir Patchouli Jean Desprez Bal a Versailles Tom Ford Noir Pour Femme Reminiscence Patchouli Annick Goutal Ambre Fétiche L`Artisan Parfumeur Batucada L`Artisan Parfumeur Al Oudh Christian Dior Poison