Marki » R S » kwiatowe « Grupy

De Profundis Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 2 Chcę: 8

ziołowy
De Profundis Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

De Profundis marki Serge Lutens to kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. De Profundis został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Perfumy zawierają takie składniki, jak fiołek, nuty zielone, esencja ziemi, Śliwa, chryzantema i kadzidło.

Fiołek Nuty zielone Esencja ziemi Śliwa Chryzantema Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about De Profundis by Serge Lutens.

Johana

De Profundis Recenzje Perfum

madame_no
madame_no

Miała być otchłań, śmierć, smutek i cisza. Miało być przerażająco, chłodno, bo z czym innym może się kojarzyć nazwa "de profundis"?
Jest nostalgia, jest nawet śmierć. Tylko, że to raczej tęsknota po jakiejś starej, podupadłej kwiaciarni, w której jeszcze stoi i gnije kilka wazonów kwiatów z niezmienianą od kilku tygodni wodą. Może nawet właśnie trwa pogrzeb- żegnane są ostatnie, jeszcze nie uschnięte lilie i chryzantemy. Zamiast ziemią, trumna zasypywana jest płatkami, nie pierwszej świeżości, kwiatów.

Jak dla mnie, to ogromne rozczarowanie.
Perfumy w ogóle nie ewoluują. Przez kilka godzin stoję w tej samej, starej kwiaciarni i płaczę.

Arttemiss
Arttemiss

De profundis. De profundis clamavi ad te, Domine (...). Psalm 130, całkiem nośny kulturowo, zwłaszcza w obszarze muzyki. De profundis. Z otchłani. Wąchając te perfumy nie jestem w stanie uwolnić się od ich nazwy i od tego, co ze sobą niesie. Od melancholii, od poczucia smutku, od żalu. To byłby nawet dobry kandydat na jasminumowy zapach zapominania (Jasminum, reż. J.J.Kolski), gdyby nie to, że w perfumach tych w odróżnieniu od treści psalmu tak jakby zabrakło wyrazistszych emocji. Jest tylko smutek, uleżały taki, co już nie wykrwawia serca, chociaż ciągle jest.

Nieodwołalnie i bezspornie dominują kwiaty. Słodkawe i zimne, zdominowane bardzo silną wonią ciętych chryzantem i dąbków. Następnie - zapach śliwy, dla mnie nawet bardziej drewna, niż kwitnącego drzewa, choć i pączki kwiatowe się znajdą. Dalej - nuty zielone przypominające mi asparagus - oraz zapach ziemi. A kto kopał w ogródku ten wie, w czym rzecz. Wreszcie ledwo wyczuwalne ale obecne jak werniks na obrazie fiołki z bardzo dalekim kadzidłem. Przy czym od początku do końca dominuje chryzantema ze śliwą, śliwą cokolwiek zdrewniałą. Raz jeszcze: kwiaty + coś drewnianego + ziemia + echa kadzideł. Nie poradzę - skład, woń i nazwa spychają mnie nieodparcie w kierunku wątków eternalnych, by nie powiedzieć wręcz że funeralnych. Nie ma krzyczących świeżych emocji, nie ma dymu i ciepła świec, złotych liści, nie ma więc 1szego listopada. Ale nie ma też lilii. Jest zatem bardziej żałowanie czy wspomnienia z pogrzebu oraz daleki smutek. Takie mam skojarzenia i tak odbieram te perfumy, nie, że nie są ciekawe, nie, że nie pachną pięknie i interesująco, ja po prostu chyba nie chciała bym tak pachnieć... Wszystko przez specyficzne ujęcie chryzantemy, którą w innych okolicznościach bardzo z resztą lubię. I ta nazwa... Ja wiem, że to tylko balast kulturowy, wiem, że przykładowo żaden Japończyk nie odebrał by chryzantem jako kwiatów pogrzebowych czy wieszczących smutek, hindus podobnież, tyle tylko, że co z tego...?

Perfumy całkiem ciekawe, choć monotematyczne. Zarazem też jedno z moich większych perfumiarskich rozczarowań, ale to nie ich wina, tylko moja. Tak wiele sobie po nich obiecywałam, a tymczasem żadnego "gloria gloria in excelsis De-e-o"! [brakująca ikonka nutki] nie będzie.

Trwałość: przeciętna w kierunku dużej, projekcja: raczej kiepska. Ewolucja: przebiega praktycznie tylko w jednym kierunku: w siłę rosną kwiaty. Znać drewno w ziemi coraz głębiej, a kwiatów przybywa i przybywa, aż przykryją wreszcie wszystko inne... Nie, nie mogę już tak dłużej, idę popłakać cichutko do kącika w nadgarstek...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens De Profundis, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens De Profundis, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum De Profundis marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu De Profundis marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Pleasures Summer Fun Blumarine Blu Shiseido Energizing Fragrance Victoria`s Secret Very Sexy for Her 2 Trance Essence Pink Kat becker.eshaya b.e. Ayala Moriel Zohar John Galliano John Galliano Eau de Toilette M. Micallef Gardenia Succes de Paris Dreaming Princess Oriflame Chiffon Lalique Fleur de Cristal