Marki » R S » orientalno - waniliowe « Grupy

Datura Noir Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

tuberozowy
migdałowy

Datura Noir marki Serge Lutens to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Datura Noir został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Perfumy zawierają takie składniki, jak kokos, tuberoza, fasolka tonka, migdał, kwiat cytryny, mandarynka, piżmo, chiński osmantus, heliotrop, mirra, wanilia i morela.

Kokos Tuberoza Fasolka tonka Migdał Kwiat cytryny Mandarynka Piżmo Chiński osmantus Heliotrop Mirra Wanilia Morela

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Datura Noir by Serge Lutens.

Pure eVe
Stylessence

Datura Noir Recenzje Perfum

Tsukichan
Tsukichan

Datura Noir to piękny zapach. Egzotyczny, kremowo-kwiatowy, przywodzący na myśl rozgrzaną słońcem skórę, dotyk piasku, mleko wypływające z orzecha kokosowego. Lutens stworzył zapach niby letni (a w każdym razie z typowo letnich nut), ale jednocześnie w swoim typowym luntensowskim stylu. Datura Noir jest zapachem kremowym, bogaty, i jak to u Lutensa bywa, o nieco orientalnym zacięciu. jest tu wspaniała, migdałowa nuta, soczysta morela, słodka tonka, pudrowy heliotrop, a przede wszystkim koskosowo-waniliowa baza z bujnym naręczem tuberozy. Tuberoza jest tu na pierwszym planie, nie jest jednak ostra jak bywa w niektórych zapachach, jest miękka, olulająca.
Dla mnie, idealny, i wersatylny zapach na lato, nadający się zarówno na gorące dni jak i na chłodniejsze wieczory.

pachniewitch
pachniewitch

Hmm..Lutens jak nie Lutens...
Bo co tu duzo gadac, to jest perfumeryjna extraklasa i apetyty sa rozbudzone, zwlaszcza po genialnych gestych CEDRE .. czy arcysubtelnych Daim Blond...

Datura pachnie zbyt banalnie , jak....zwykle perfumy...

Kokos, tuberoza, migdal...mocne, stwarzajace dystans, slodkie
Dla kobiety ktora robi zbyt mocne kreski, lubi zbyt wysokie obcasy i nie bywa subtelna...
Jak na Lutensa , rozczarowanie...
Perfumy namalowane ( zbyt)gruba kreska...
Skladniki jakby chemiczne...

Ide odurzyc sie CEDRE ...:) to jest mistrzostwo swiata :)

chjena
chjena

Ostatnio coraz mniej zapachów zachwyca mój nos, z czego bardzo się cieszę, bo ileż można wydawać okrzyków zachwytu nad perfumami i z ciężkim sercem wydłużać listę "do kupienia"? O wiele lżej skreśla się kolejne potencjalne pozycje nabywcze. Czekam na dzień, w którym w mojej szufladzie pozostanie miejsce tylko dla ścisłego grona ulubieńców. Chyba powoli nadchodzi. Chwarny dzień!

Już raz Serge Lutens przekonał mnie do połączenia lilii i migdałów w Douce Amere. Lilii nie lubię jeszcze bardziej niż tuberozy, więc teoretycznie Datura Noir miała ułatwione zadanie. I znowu, podobnie jak w In Black, tutaj nie ma nic z czerni. Otwarcie jest typową gumową tuberozą, która po czasie wzbogacona jest aromatem kokosa, wanilii, piżma i heliotropu, dając efekt olejku do opalania na plaży przez marne 4 godziny. Jak na markę niszową ceniącą swoje zapachy powyżej przeciętnej to marnie, choć z drugiej strony trudno się dziwić, Serge Lutens nie słynie ze swojej trwałości.

Nie jest to słoneczny skin scent typu Jil Sander, raczej ciężkawa i typowo kosmetyczna kompozycja. Migdały lubię, kokosa trochę mniej, cała reszta poza tuberozą jest mi wysoce obojętna. Podobnie jak cała Datura Noir - początek nieznośny, a im dalej w zapach, tym zwyklej i... ciszej.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Rewelacyjny zapach, 1 z moich ulubionych SL. Piękna odurzająca tuberoza z kokosem, bardzo sugestywny, komplementowany na każdym kroku, wzbudza niesamowite zainteresowanie - rewelacyjna trwałość, ogromna, nie zdarcia. 1 z moich ulubionych zapachów z tuberozą, uwielbiam. Swoją rolę odgrywa też fasolka tonka i migdał, ale z słodkości kokos-migdal, to kokos wiedzie prym. Mało jest zapachów, które mam w ilości podwójnej (zdublowane flakony) - ten zapach to 1 z nich.

agusia12321
agusia12321

Datura otwiera się piękną tuberozą, po czym po krótkim czasie wkracza do akcji fasolka tonka i kokos, który osładza zapach.
Migdał dodaje pewnej miękkości, otula całość jak puchata przyjemna kołderka.
Bardzo przyjemny zapach, który niezmiennie kojarzy mi się z Crystal noir Vesace.

Początek to gęsta tuberoza na słodkim, kokosowym tle. Z upływem czasu zapach coraz bardziej się wysładza, dochodzi nuta migdałów – w bazie zostają właściwie juz tylko one, z małym dodatkiem wanilii.

Jeden z przyjemniejszych dla mnie Lutensów. Trwałość dość dobra, choć raczej blisko skóry.

Argentum
Argentum

Ich testowanie nie było dla mnie przyjemnością. Czułem się, jakbym nosił perukę i miał na sobie dużo makijażu. Bardzo kobiecy zapach, nie zamierzam do niego wracać, bo nie mam po co. Opiszę go tylko pod względem kompozycji i parametrów.
Bardzo ciężkie pachnidło. W początkowych fazach trudno je udźwignąć, gdyż niesie ze sobą ogromne pokłady słodyczy. Na nic zdają się pierwsze nuty mandarynki i kwiatu cytryny, gdyż po kilku minutach zostają zdominowane przez morderczą słodycz.
Nuty głowy to kakofonia delikatnych nut cytrusowych i zawiesistej słodyczy. Po kilku minutach jedyne kwaskowate elementy kompozycji ulatują w powietrze, wtedy Datura Noir wchodzi w najsłodszą, najbardziej intensywną i najtrudniejszą dla mnie fazę. Nie mogę jej unieść, męczę się z nią, czekam, aż ze mnie zejdzie...
Wąż stopniowo rozluźnia uścisk, deserowe nuty odparowują, całość lekko się zmydla, pojawia się tuberoza – ciekawa, lekko brzoskwiniowa. W tej, niestety końcowej fazie Datura Noir zdobyła moją akceptację. Szkoda, że tak późno.
Przez pierwsze trzy godziny zapach utrudnia normalne funkcjonowanie i bez trudu opanowuje pomieszczenie, w którym przebywamy. Po upływie trzech godzin, projekcja niewiarygodnie się zmniejsza, Datura Noir wręcz osiada na skórze. Jej trwałość to ok. 5h.

Izabela
Izabela

Piękna tuberoza lekka i przestrzenna.
Wyraźnie czuć dodatek osmantusa i kwiatu cytryny, które to składniki odpowiadają za ten efekt lekkości i świeżości.
Często w perfumach tuberoza jest ciężka, jakby z nadwagą.
Ale nie u SL.
Odważę się napisać, że to jedna z piękniej ukazanych tuberoz w perfumach.
Polecam do testów nie tylko fankom tuberozy :)

blueberry
blueberry

Dla wielbicielek tuberozy - czyli dla mnie ;)
Upajająco kwiatowy, słodki, czarujący i uwodzicielski - na szczęście u mnie kokos prawie nie dochodzi do głosu, a całość jest dość soczysta i mroczna, bardzo odpowiednia na wieczorne wyjścia albo do stosowania w ramach aromaterapii.
Wydaje mi się, że Datura Noir może spodobać się zwolenniczkom Poison, LouLou oraz Secret Obsession.
Umiarkowana projekcja i średnia trwałość na mojej skórze (6h).
Szkoda, że jest to bardzo linearny zapach, ale mimo wszystko pokochałam i nosiłabym z ogromną przyjemnością.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens Datura Noir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens Datura Noir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Datura Noir marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Datura Noir marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Annick Goutal Songes Ginestet Botrytis Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Christian Dior Midnight Poison Estée Lauder Sensuous Noir Hermes Eau des Merveilles Thierry Mugler Alien Essence Absolue Hermes Elixir des Merveilles Tom Ford Tobacco Vanille Serge Lutens Feminite du Bois Cacharel LouLou L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Christian Dior Poison Sisley Soir de Lune Kenzo Kenzo Amour Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Guerlain Shalimar Yves Rocher Neonatura Cocoon