Marki » R S » skórzane « Grupy

Cuir Mauresque Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

Cuir Mauresque Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

skórzany
dymny
Cuir Mauresque Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Cuir Mauresque Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Cuir Mauresque marki Serge Lutens to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. Cuir Mauresque został wydany w 1996 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Perfumy zawierają takie składniki, jak piżmo, kwiat afrykańskiej pomarańczy, cedr virginia, ambra, gałka muszkatołowa, goździk (przyprawa), cynamon, styraks, kadzidło, mandarynka, mirra, cywet, kminek, skóra i agar (oud).

Piżmo Kwiat afrykańskiej pomarańczy Cedr Virginia Ambra Gałka muszkatołowa Goździk (przyprawa) Cynamon Styraks Kadzidło Mandarynka Mirra Cywet Kminek Skóra Agar (oud)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Cuir Mauresque by Serge Lutens.

Cuir Mauresque Recenzje Perfum

Tsukichan
Tsukichan

Przepiękna skóra. Tak, jak za skórzanymi zapachami nie przepadam, tak ten mogłabym nosić- może nawet kiedyś mieć flakon.

Cuir Mauresque to zapach, który przywodzi mi na myśl skórzane siodło, rozgrzaną skórę konia, ciepłe popołudnie, cynamonowa herbata, i piękna, ambrowa otoczka. Skóra ponadczasowa, która wyjątkowo pięknei rozwija się w temperaturach minusowych, jakie akurat panują na zewnątrz, oraz jak się również wydaje wewnątrz mojego mieszkania. podobnie jak wiele innych kompozycji Sheldraka/Lutensa, jest to zapach gęsty, dymny. Zapach zwierzęcy, ale jednocześnie w jakiś sposób miękki. Wiele skór na mnie pachnie bardzo męsko, CM o dziwo nie. Pięknie otula.
8/10.

Arsenicum
Arsenicum

Zupełnie inna skóra. Orzechowo-ziemna, dymna, z dużą ilością kwiatu pomarańczy i cywetu. Nosi się ją trudno, jednak kompozycyjnie, to mistrzostwo.
Cuir Mauresque, to zapach pełen niuansów, pojawiających się i znikających w trakcie ewolucji - właśnie one czynią ten zapach tak trudnym do rozszyfrowania. Najgorsze jest to, że on nie przywołuje mi żadnych obrazów, jednak to nie czyni go zapachem słabym, jego meandry i kręte ścieżki to rozrywka dla nosa w długie, zimowe wieczory. Pierwszy raz nie wiem co napisać, zważywszy na to, że Cuir testuje już chyba dziesiąty raz, czuję się zakłopotany, jednak kiedyś obiecałem sobie, że zrecenzuje wszystkie perfumy Lutensa, które wpadną w moje szpony - no cóż, to nie jest recenzja, to raczej krótka notatka, ale mam nadzieję, że wybaczycie mi ułomność mojej wyobraźni i receptorów zapachowych, które nie pozwalają mi na rozgryzienie tej kompozycji w takim stopniu, w jakim bym chciał.
Czuję mnóstwo cywetu w otwarciu, które jest przebogate i bardzo "lutensowe", jest też dużo technicznego zapachu smarów, który po chwili znika. Jest też osławiony aromat chińskiej gumy, który również gości tylko w preludium. W sercu, wszystko ładnie się zaokrągla, pojawia się kwiat pomarańczy, bardzo wyraźny, nadający skórze zupełnie inny wydźwięk. Ewolucja od nut głowy, do nut serca przebiega bardzo gwałtownie - po pięciu minutach od aplikacji mamy do czynienia z zupełnie innymi perfumami. Baza? Baza, to czarny, skórzany but wypolerowany pastą na bazie zwierzęcego tłuszczu. Nie jestem zbyt obyty w skórzanych kompozycjach, więc na dzień dzisiejszy Cuir Mauresque to dla mnie pachnący unikat. Polecam fanom skóry i dymnych akordów zwierzęcych.
Parametry rzeczywiście takie sobie - projekcja średnia, zapach znika po pięciu godzinach.

vertigo
vertigo

Cuir Mauresque to skóra ziemna.
Tak: skóra i suchy, ciepły piach.
Bardzo mocno wyczuwalne w tej kompozycji jest też kadzidło, które w fazie bazy zdecydowanie dominuje.
Jest też trochę gałki muszkatołowej i zwierzęcych, ciepłych nut.
Przez kompozycję przebija delikatnie słodkawo-gorzki aromat kwiatu pomarańczy. To sprawia, że jest bardziej interesująca, niż gdyby tego nie było :)

Trwałość i projekcja są zdecydowanie słabsze, niż można by oczekiwać.
Sam zapach w mojej prywatnej klasyfikacji skórzanych perfum otrzymuje ocenę 4.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens Cuir Mauresque, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens Cuir Mauresque, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Cuir Mauresque marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Cuir Mauresque marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Mahora Annayake Miyako Serge Lutens Ambre Sultan Parfum d`Empire Cuir Ottoman Parfum d`Empire Ambre Russe Serge Lutens Borneo 1834 Lubin Idole Eau de Parfum Amouage Amouage Lyric Woman DSQUARED² Potion Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Demeter Fragrance Oud Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Oriflame Chiffon Yves Rocher Vanille Noire Donna Karan Black Cashmere M. Micallef Aoud L`Artisan Parfumeur Patchouli Patch Serge Lutens L’Eau Serge Lutens Givenchy Pi