Marki » R S » orientalno - drzewne « Grupy

Borneo 1834 Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

Borneo 1834 Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

kakaowy
Borneo 1834 Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Borneo 1834 Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Borneo 1834 marki Serge Lutens to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Borneo 1834 został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Perfumy zawierają takie składniki, jak paczula, białe kwiaty, kardamon, galbanum, francuskie labdanum i kakao.

Paczula Białe kwiaty Kardamon Galbanum Francuskie labdanum Kakao

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Borneo 1834 by Serge Lutens.

Neonatura Cocoon
Patchouli
Arthes Essential Patchouli Sumatra

Borneo 1834 Recenzje Perfum

newrrn
newrrn

Te perfumy wywołują u mnie jesienno-nostalgiczne wspomnienia. Bynajmniej nie wzniosłe!
Ale do rzeczy- rokrocznie jeździmy z rodziną w Karkonosze w sierpniu. Wtedy najlepiej- na szlaku chłód, w miasteczku upał, a wszystko takie świeże i rześkie.
Jeździmy wtedy do Czech- po piwo i słodycze (jakże oryginalnie), zwożąc tonami pyszności od naszych południowych sąsiadów.
Wiadomo, jak upał wpływa na czekoladę- trzymaliśmy nasze czeskie skarby w bagażniku, pod kołem zapasowym.
Leżały tam sobie one zapomniane... przez 2 miesiące. W trakcie jesiennych porządków oczom moim ukazał się widok okrutny- 4 piernikowe czekolady, roztopione pod tym kołem, aż żal było patrzeć.
Wiecie jak to pachniało? Starą, zjełczałą czekoladą, kurzem, oponą, stęchlizną.
Borneo 1834 jawi mi się właśnie tak. Na pewno to hmm... ciekawa pozycja Lutensa, ale ja najzwyczajniej w świecie nie mogę się uwolnić od tego zapachu starej czekolady i kurzu, niezwykle irytującej mój nos mieszanki. Trwałość i projekcja są bardzo dobre. Zapach nie ewoluuje, od początku do końca jest taki sam. Żeby nie było, nosiłam globalnie kilkakrotnie i nie, nie, nie chcę więcej! Chcę zapomnieć. Aż dziw bierze, że tylu perfumomaniaków poluje na tę horrendalnie drogą wersję w dzwonku...
Wymyślił sobie Sheldrake, nie ma co!

Arsenicum
Arsenicum

Nietypowa prezentacja paczuli, niby taka jak wszystkie, a jednak inna. Duet paczuli i kakao, odrobinę kojarzący się z Neonaturą. Zapach jest surowy, praktycznie się nie rozwija, jego projekcja jest taka sama, od początku, do końca (nie uwzględniam "otwarcia"). Pachnie paczulowo, jednak bez piwnicznych, czy spleśniałych niuansów. Mało tego... Pachnie apetycznie! Rzadko kiedy, podczas testów perfum pojawiają się u mnie jakieś odruchy, Borneo, za każdym razem wywołuje u mnie... ślinotok, jakkolwiek głupio to nie brzmi. Gdy je testuje, muszę pędzić do sklepu po coś słodkiego.
Cóż, flakon, tej, wbrew pozorom przyjaznej i znakomicie noszalnej paczuli, pozostaje w sferze moich marzeń, cieszę się, że mogłem zawiesić swój nos, nad tą znakomitą aranżacją, cieszę się również z tego, że moja próbka nie została do końca zdrenowana i pójdzie w świat.
Trwałość: sześć godzin, dobra projekcja.

EJo
EJo

Posiadam sporą odlewkę, gdyż swego czasu namiętnie testowałam Lutensy. W kompozycji czuć kunszt p. Sheldrake'a - to niewątpliwie bardzo charakterystyczny zapach. Na początku trudny w odbiorze, przynajmniej dla mnie. Otwarcie dość nieprzyjemne, kamforowe wręcz - trzeba trzymać nadgarstek z dala od nosa. Później pojawia się kakao - gorzkie, bez cienia słodkości, suche, połączone z paczulą - właściwie kakao doskonałe, którego "niuchnięcie" przyprawia o drapanie w gardle i w nosie, czego osobiście doświadczyłam. Szlachetność ziaren kakaowca nie niknie do ostatniej chwili, paczula nadaje miękkości - ale nie wilgotności, jakiej się spodziewałam po nazwie ;) Obcując z Borneo można doznać wrażenia "zawładnięcia zapachem", gdyż raz użyty nie odpuszcza i ciężko o nim zapomnieć. Trwałość porażająca.

Edytuję: W chłodniejsze dni rozwija się przepięknie. Nigdy wcześniej nie poznałam tak prostego, a jednak genialnego zapachu. Paczula - kakao mon amour :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens Borneo 1834, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens Borneo 1834, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Borneo 1834 marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Borneo 1834 marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent M7 Serge Lutens Fille en Aiguilles Serge Lutens Santal Majuscule Serge Lutens Ambre Sultan Serge Lutens Jeux de Peau Serge Lutens Rousse Annayake Miyako Cartier Le Baiser Du Dragon Parfum d`Empire Cuir Ottoman Montale Patchouli Leaves L`Artisan Parfumeur Patchouli Patch Donna Karan Black Cashmere Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Mahora Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Lubin Idole Eau de Parfum Givenchy Pi Yves Rocher Neonatura Cocoon Montale Chocolate Greedy Parfum d`Empire Ambre Russe