Marki » R S » orientalno - drzewne « Grupy

Bois et Fruits Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn

gorzki
mleczny
Bois et Fruits Serge Lutens dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Bois et Fruits marki Serge Lutens to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois et Fruits został wydany w 1992 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Perfumy zawierają takie składniki, jak cedr, Śliwka, figa, brzoskwinia i morela.

Cedr Śliwka Figa Brzoskwinia Morela

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bois et Fruits by Serge Lutens.

Feminite du Bois
Feminite du Bois

Bois et Fruits Recenzje Perfum

pachniewitch
pachniewitch

Zapach piekny , przyprawowo-sliwkowo-kadzidlany ale

IDENTYCZNY jak Feminite du.....Nie podobny ! Identyczny !!!!

Wiec niby jest wspaniale ale czuje sie "nabita w butelke" ...
Totalna replika czemu????

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Bois et Fruits dały mi do zrozumienia, że tak naprawdę bardzo lubię cedr w perfumach, szczególnie ten w wydaniu lutensowym. Wcześniej nie zwracałam na tę nutę jakiejś szczególnej uwagi, być może z tego względu, że jest stosowana powszechnie, a może dlatego, że nie zawsze przedstawiana jest w odpowiedni dla mnie sposób... trudno powiedzieć.
Bois et Fruits to dla mnie cedr idealny - szorstki, chłodny, majestatyczny. Przypomina mi gęsty, ciemny, zaśnieżony las iglasty, pełen tajemnic i magii. Z jednej strony jest niebezpieczny, z drugiej - niesamowicie przyciągający. W opozycji do tego chłodu pozostaje soczysty, słodki, śliwkowy miąższ, dojrzała brzoskwinia posypana cynamonem (podobnie jak w Dolce Vita Diora) i odrobina aromatycznych goździków.
Ulegając stereotypom i schematycznym obrazkom, łączę Bois et Fruits z okresem bożonarodzeniowym - jest tu przeszywający chłód grudniowej nocy, skrzypiący pod butami śnieg, intensywnie pachnące iglaki, ciepło domowego ogniska, aromatyczne przyprawy, dymna słodycz kompotu z suszonych owoców oraz inne świąteczne przysmaki (oczywiście nie mam na myśli karpia czy barszczu z uszkami, tylko słodycz kandyzowanych owoców). Bardzo nastrojowe, klimatyczne perfumy.
Bois et Fruits to jeden z moich ulubionych Lutensów, żałuję, że trwałość (do pięciu godzin) i moc (po godzinie perfumy stają się bliskoskórne) nie są tak imponujace jak sam zapach.

Pola
Pola

Tak podaje S. Lutens w opisie na stronie firmy, gdzie obecnie Bois et Fruits jest sprzedawany już tylko w serii exclusive bottles jako tzw. "dzwoniec":

"Like candied fruit.

This is another descendant of Féminité du bois, whose base notes contained a complex blend of several types of plums. Here, unadulterated, it’s like candied fruit."

Serge Lutens

I tyle też ja bym powiedziała - nie dajcie się zwieść owocom w składzie- te perfumy to FdB SOWICIE doprawione słodyczą KANDYZOWANYCH owoców to nie są lekkie, słodkie, świeże owocowe soki. Ponadto w skład nie podaje korzennych przypraw których tak jak w Feminite du Bois jest bardzo dużo. Przede wszystkim goździk i cynamon, jest tu ich cale morze.
Tak więc potomek FdB udał się nader nadobnie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens Bois et Fruits, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens Bois et Fruits, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bois et Fruits marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bois et Fruits marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Profumum Roma Battito d`Ali Serge Lutens Santal Majuscule M. Micallef Gaiac L`Artisan Parfumeur Tea for Two Serge Lutens Ambre Sultan Frapin 1270 Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Parfum d`Empire Wazamba Profumum Roma Acqua e Zucchero Serge Lutens Bois de Violette Fendi Fendi Theorema Diptyque Eau Duelle M. Micallef Mon Parfum Cristal Givenchy Organza Indecence Yves Rocher Voile d'Ambre Donna Karan Black Cashmere Lorenzo Villoresi Teint de Neige Rochas Femme Rochas Byredo Pulp Serge Lutens Fille en Aiguilles