Marki » R S » orientalno - kwiatowe « Grupy

A La Nuit Serge Lutens dla kobiet

A La Nuit Serge Lutens dla kobiet

miodowy
A La Nuit Serge Lutens dla kobiet Zdjęcia

A La Nuit marki Serge Lutens to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. A La Nuit został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Perfumy zawierają takie składniki, jak miód, egipski i indyjski jaśmin, piżmo, benzoes, grenadyna, nuty zielone i goździk (przyprawa).

Miód Egipski i indyjski jaśmin Piżmo Benzoes Grenadyna Nuty zielone Goździk (przyprawa)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about A La Nuit by Serge Lutens.

Fleur et Feuille de Jasmin
PG23 Drama Nuui
Nuda
JMT
Jasmine Full

A La Nuit Recenzje Perfum

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Ależ uderzenie białych kwiatów! Są bardzo intensywne, bardzo kwiatowe, dość duszne. Po aplikacji aż zakręciło mi się w nosie (i w głowie). Z czasem nuty zaczynają mieszać się z zapachem skóry i wychodzi z tego jakaś ultrakwiatowa, organiczna kompozycja. To jest totalnie nie moja bajka.

Lincoln
Lincoln

Jaśmin majowy, pozbawiony jednak fizjologicznych adnotacji = jaśmin idealny. Jaśminowy mocarz, który posiada dar przyciąganie płci przeciwnej (a raczej mało który z nich to potrafi, nie tracąc na naturalności). Zapach, który poleciłem siostrze jako dodatek do kreacji vintage (biała suknia w czarne groszki) na jej bal studniówkowy. Sam w sobie jest hołdem dla dawnych perfumeryjnych standardów, kojarzy się z klimatami Diorissimo - tudzież obok SS mojej mamy, jakim jest ten klasyk Diora, A La Nuit stały się jej ulubieńcem. Gdybym był przedstawicielką płci pięknej, ich flakonik stanąłby na półce moich ulubieńców.

A, i wcale nie jest nietrwały. ;-)

marialisa
marialisa

Ależ one są na stronie SL, cały czas w ofercie za 85 euro;( Wycofano je z Polski, bo pewnie się kiepsko sprzedawały.

Izabela
Izabela

Idealny balans.
Czasy się zmieniają, gust też. Jeszcze rok temu bym do nich nie podeszła, a teraz?
Zawsze mówiłam, że nie lubię się z kompozycjami Serge Lutensa. Aż trafiłam taką, którą uwielbiam.
Moim zdaniem "A La Nuit" to wzorzec jaśminu, taki, który chciałabym czuć w każdych perfumach, gdzie jaśmin stanowi główny temat kompozycji.
Jest wspaniały. Idealnie balansuje pomiędzy słodyczą miodu a kwaskową nutą grenadyny (jest to syrop z owoców granatu). Czuć też zielone nuty, które dodają lekkości.
Jak mam ten zapach na sobie, to czuję się szczęśliwa i ...piękna. Są dla mnie kwintesencją kobiecości.
Jednakże nurtuje mnie jedno pytanie. Dlaczego Lutens zdecydował o zaprzestaniu produkcji? Zostawił dużo słabsze perfumy, a te skazał na bycie unikatem.
To mój jaśminowy Graal.

Argentum
Argentum

Jak dobrze, że nie muszę go lubić.
Jaśmin jaśminowi nierówny. Nie mam nic do jaśminu, jednak ta odsłona nie przypadła mi do gustu, być może z powodu zbyt wysokiego stężenia olejku jaśminowego, w połączeniu z akordem miodowym i sztucznym otwarciem. Gdy tylko widzę jakieś kolorowe trunki w piramidzie nut, to od razu spisuję kompozycję na straty - nie jest to bezpodstawne kamienowanie zapachu, lecz poparta doświadczeniem segregacja, która ułatwia zaksięgowanie zapachu do kategorii: "zdobywamy próbkę, trzeba zrecenzować/chłam, nie ma co sobie zawracać gitary". Pierwszy argument: to w końcu Lutens, drugi: piszę cykl, więc nie mogę ominąć tych perfum. Testowane pieczołowicie, z uporem szalonego naukowca, jednak z testów niewiele wynika - a może jednak? O tym za chwilę.
Nie mogę polecić, nie mogę ostrzec - zapach nie wywołał we mnie żadnych emocji, zważywszy na to, że czuć w nim "akord kałowy", to dość chłodna reakcja z mojej strony. Cóż ja poradzę, że podczas każdego testu tych perfum, mam jakieś dziwne przeświadczenie o moim niedomyciu, pomimo tego, że kilkadziesiąt minut wcześniej brałem prysznic?
A La Nuit, to perfumy bardzo łazienkowe, zapach średnio zadbanej łazienki, miesza się z zapachem zwykłego, aromatyzowanego najtańszymi mieszankami zapachowymi mydła. Niejedna łazienka w Polsce pachnie A La Nuit, sam nie wiem, czy to ujma dla polskich łazienek, czy dla tych perfum.
Tymczasem idę się umyć...
Trwałość, to w porywach sześć godzin, przy nienagannej projekcji.

Beata Maria
Beata Maria

Jaśmin. Od początku do końca, od A do Z. Jaśmin i tylko jasmin. Różny- mocny, słaby, słodszy, mniej słodki, intensywny i delikatny ale cały czas jaśmin. Hmmmm aż do znudzenia jasmin. Dla zwolenników kompozycji monotematycznych jak najbardziej tak, dla mnie za dużo tego jasminu, już mnie znudził, zmeczył. Nie chcę więcej, bo mi obrzydnie.Dla mnie tego jaśminu jest do przeesady ale jeśli lubisz takie zapachy- to idealnie dla Ciebie.Ja dziękuję.

amanda
amanda

Bogaty,gęsty,jaśminowo miodny. Tak w skrócie można przedstawić początek zapachu.
Lubię jaśmin i w naturze i w perfumach,ale krzewy jaśminu polany miodem,hm..to i dla mnie trochę za dużo.
Zaskakująca jest jednak dalsza część ,kiedy to z intensywnego jaśminowca zapach łagodnieje i staje się bardziej bliskoskórny.
Powiem,że nie spodziewałam się takiego obrotu.
Jaśmin delikatny, prawie całkiem prywatny,spodobało mi się to.

blueberry
blueberry

Dla mnie A La Nuit to piękny, aromatyczny i "gęsty" od monotematycznej treści zapach. Zamykam oczy i momentalnie znajduję się w ogrodzie nagrzanym upalnym słońcem, które sprawiło, że krzak jaśminu aż paruje od woni swoich kwiatów, które jeszcze długo, bo całą noc, będą kusić swoją słodką (zapewne tutaj zasługa miodu) i lekko duszącą zmysłowością, stopniowo zmieniającą swe oblicze wraz ze spadkiem temperatury otoczenia. Moim skromnym zdaniem, bardzo naturalna interpretacja jaśminu - dzięki wspaniałemu zbalansowaniu jaśminu egipskiego i indyjskiego i pokaźnemu dosłodzeniu miodem, kompozycja należy do "jaśminowców" lekko indolicznych, ale nie odstręczających. A La Nuit to jednoznacznie kobiece, wyraziste, eleganckie i naprawdę urocze perfumy, które nazwałabym tak naprawdę jednokwiatowcem, bo trudno wyłuskać cokolwiek innego z kompozycji, w której pozostałe składniki po prostu idealnie stopiły się w jednym, jedynym celu - oddać upajający i zniewalający aromat boskiego kwiatu.

Choć jaśmin w perfumach lubię przełamać jeszcze innymi wyrazistymi nutami - drzewnymi lub przyprawowymi, jak w przypadku Alien czy Jasmin Noir - jestem pod ogromnym wrażeniem i walczę z pokusą zakupienia całego flakonu tylko dlatego, że na brak mocno kwiatowych perfum póki co nie narzekam i tak naprawdę dość rzadko po nie sięgam.
Dobra trwałość - 8 h, nie do końca jednak zadowalająca projekcja, która po 2 h zmniejsza się do szalenie bliskoskórnej, choć może to wynikać ze sposobu aplikacji (brak atomizera).

gardenia
gardenia

Włąściwie nie mam nic do dodania do świetnej recenzji Lady Vader.
Początek mnie zatyka, jednak to jedne z najbardziej autentycznych perfum oddających zapach jaśminu: obsesyjnego, powalającego, dusznego, słodkiego miodową omdlewającą słodkością.
Zaraz po aplikacji przeniosłam się do Tunezji, gdzie spacerując gorącą nocą, przechodziłam koło ciemnozielonych krzaków z białymi delikatnymi kwiatami - jaśminem. Niezapomniane wrażenie, ta ciemność i niesamowita narkotyczna wręcz obecność tego zapachu...Zupełnie jak otwarcie w A La Nuit. Dalej zapach jest dla mnie trochę zbyt miodowy, ale nadal piękny, erotyczny wręcz...
Niestety, nietrwały również na mnie. Mimo to, naciskam na : Chcę!!! I to bardzo :)

Przepiękny jaśmin. Odurzający, narkotyczny, słodki, indolowy - czuć momentami nieco "fekalne" nuty, które są charakterystyczne dla zapachu białych kwiatów, jaśminu w szczególności. Dla niektórych mogą być odpychające, ja je bardzo lubię - przypominają, że kwiaty to nie zawsze słodko pachnące szamponiki z Sephory - że potrafią pachnieć mrocznie, niepokojąco, czasem nieprzyjemnie.

Niestety - A la Nuit jest na mnie koszmarnie nietrwały. Ma opinię killera - ja nosiłam go kilka razy i za każdym razem czuję go na sobie najwyżej 2 godziny. Może dlatego, że nie ma on solidnej waniliowej, ambrowej bądź piżmowej bazy. Jest tylko jaśmin - cudowny, ale niestety ulotny. Wielka szkoda :(.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Serge Lutens A La Nuit, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Serge Lutens A La Nuit, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum A La Nuit marki Serge Lutens. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu A La Nuit marki Serge Lutens reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere Christian Dior Poison Frapin 1270 Estée Lauder Sensuous Noir Cacharel LouLou Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Sisley Soir de Lune Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Shalimar Givenchy Organza Indecence Givenchy Amarige Guerlain L'Heure Bleue Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Clinique Aromatics Elixir Reminiscence Patchouli Hermes Un Jardin En Mediterranee Annick Goutal Mandragore Chloe Chloe Narcisse Serge Lutens Ambre Sultan Dolce&Gabbana D&G