Marki » R S » orientalno - przyprawowe « Grupy

Padparadscha Satellite dla kobiet

Padparadscha Satellite dla kobiet

Padparadscha Satellite dla kobiet Zdjęcia

Padparadscha marki Satellite to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Padparadscha został wydany w 2003 roku. Nutami głowy są jagody jałowca i pieprz; nutami serca są papryczka chili i jaśmin; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo i cedr.

Jagody jałowca Pieprz

Papryczka chili Jaśmin

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Padparadscha by Satellite.

Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer
Le Boise

Padparadscha Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Padparadscha to zapach, który pozytywnie zapisze się w mojej pamięci. Stanowi bowiem przykład bardzo dobrze skomponowanego „przyprawowca”, na dodatek z pięknie odwzorowaną, przewodnią nutą lubianego przeze mnie jałowca.
Owa nuta, najmocniej wyczuwalna jest w początkowym etapie rozwoju kompozycji. Otwarcie to istne uderzenie świeżo zerwanych, jałowcowych kuleczek, roztartych energicznie w moździerzu wraz z aromatycznym pieprzem i niewielkim dodatkiem ostrej papryczki. Zapach przyjemnie szczypie w nos, delikatnie drażniąc receptory węchowe, ale nie będąc przy tym zbyt nachalnym. Dla mnie bomba. Niestety, stan ten nie trwa zbyt długo, bowiem dość szybko zaczyna się nam kompozycja „wygładzać”. Staje się bardziej drzewno-ciepła, trochę dymna, choć nadal bezsprzecznie przyprawowa, wytrawna i co najważniejsze - nadal ładna. I rzeczywiście, pojawia się również bardzo delikatny powiew jaśminu, który może być odebrany jako mydlany – ja tego tak nie odczuwam. Dla mnie z kolei, jest to jedyny aspekt „kobiecy” w tej kompozycji. Nie wiem dlaczego są to perfumy damskie – osobiście nie miałbym żadnych oporów, żeby ich użyć.
Jak już poprzednicy zauważyli (bo i ciężko tego nie zauważyć…), parametry pozostawiają wiele do życzenia, powiem więcej – dla mnie automatycznie eliminują ten zapach jako potencjalny nabytek. Trwałość na poziomie ~3-4h, przy tolerowalnej projekcji przez pierwszą godzinę, to wyniki wręcz żałosne…
Mimo to, mając na względzie jakość samej kompozycji, jestem w stanie to Padparadschy przebaczyć i zaznaczyć opcję „lubię”. Gdyby parametry były lepsze, byłaby to zdecydowanie warta uwagi pozycja, bo zapach sam w sobie jest po prostu świetny. Polecam się z nim zapoznać, ale flaszki nie kupować :)

czerwiec
czerwiec

Tak wyraźna dominacja owoców jałowca w opisie nut oznaczała dla mnie przymus zapoznania się z perfumami o trudnej do wymówienia nazwie. Kusił też ich kolor, kusiły recenzje.

Moja interpretacja składu trochę różni się od tej obrazkowej. W otwarciu umieściłabym pieprz, paprykę i jałowiec, w sercu goździk oraz akord oudowy z cedrem, a w bazie ambrę i sandałowiec. Bo właśnie, jałowcowa nuta to niezupełnie jest zapach jagód: pikantnych, balsamicznych i oleistych. To raczej połączenie jałowcowego drewna, cedrowych igieł i tłustawgo oudu, z resztą bardzo zręcznie zestawionych.

Nie nazwałabym tej kompozycji suchą, ale z pewnością jest ciepła. Gdzieś na początku Padparadscha pobrzmiewa kamforą i to ujęło mnie jako pierwsze. Potem rekonstrukcja jałowca i kadzidełkowy efekt. Niestety, te tony rozwiewają się dużo za szybko i zostaje bliskoskórna ambrowa baza. Ładna, delikatna i trochę bez charakteru.

Całkiem przyjemne, delikatne kadzidełko – choć na mnie bardziej przypomina przyprawowe mydło, może to przez ten jaśmin w nutach. Wyczuwam sporo jałowca i cynamonu, ale wszystko mi się zmydla na skórze i po 3 godzinach nie czuję już kompletnie nic.

Savanoja
Savanoja

Otwarcie jest żywiczno-cierpko-ostre, zupełnie jak kolce jałowca. Dużo pieprzu i gorącej papryki, bardzo aromatyczne i kompletnie pozbawione słodyczy. Całość jest zdecydowanie wytrawna aż do końca i nawet sandałowiec nie łagodzi efektu szorstkości. Wrażenie mam takie, jakbym nagle upadła w ciemną gęstwinę kolczastego jałowca porośniętego mocno zimnym i szorstkim mchem. Z upływem czasu mieszanka łagodnieje, jednak nie wysładza się... z czego jestem bardzo zadowolona.
Jedynym mankamentem tych perfum jest dla mnie trwałość, 2-3 godziny to trochę za krótko. Projekcja natomiast jest taka w sam raz - nie zadręczy otoczenia.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Satellite Padparadscha, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Satellite Padparadscha, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Padparadscha marki Satellite. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Padparadscha marki Satellite reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Cartier Le Baiser Du Dragon Ginestet Botrytis Gucci Gucci pour Homme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Hermes Elixir des Merveilles Donna Karan Black Cashmere Lubin Idole Yves Rocher Neonatura Cocoon Parfum d`Empire Ambre Russe Thierry Mugler A*Men Fendi Fendi Theorema Montale Greyland Alexander McQueen Kingdom Diptyque Tam Dao Thierry Mugler Womanity Serge Lutens Fille en Aiguilles Christian Dior Poison Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Hermes Hermessence Ambre Narguile