Marki » R S » drzewne « Grupy

Peau D'Espagne Santa Maria Novella dla mężczyzn

Mam: 1 Chcę: 4

skórzany
dymny

Peau D'Espagne marki Santa Maria Novella to drzewne perfumy dla mężczyzn. Peau D'Espagne został wydany w 1901 roku. Nutami głowy są goździk (roślina), jaśmin i bergamotka; nutami serca są neroli, cedr virginia, głóg i liść fiołka; nutami bazy są brzoza i cywet.

Goździk (roślina) Jaśmin Bergamotka

Neroli Cedr Virginia Głóg Liść fiołka

Brzoza Cywet

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Peau D'Espagne by Santa Maria Novella.

Peau D'Espagne Recenzje Perfum

SignoreMachiavelli
SignoreMachiavelli

Peau D'Espagne jest wyjątkowo wyrazisty, "ostry", zupełnie brak mu kolońskiego wydźwięku. Trwałość i projekcja również są bardziej godne wody toaletowej, niż kolońskiej.

Zwarty i ciężki, ale gładki, "ociosany". Nieco ziołowy, ale to woń ziół skąpanych w dymie. Jawi się jako zgrabne dzieło perfumeryjne. Mało zaskakujące, za to mocno klasyczne i wyjątkowo eleganckie.
To wiekowa kompozycja, która wyraźnie odznacza się na tle współczesnych zapachów. Nie jest sympatyczna, nie sili się na pokazywanie swoich różnych odsłon, ma za to swój stały charakter, buduje konkretną atmosferę.

To atmosfera florenckiego, kupieckiego domu. Bogatych, starych, ręcznie rzeźbionych mebli, regałów ze starymi, zakurzonymi księgami, masywnych skrzyń wypełnionych skórą, tkaninami, przyprawami i ziołami. Domu, w którym panuje półmrok. I tylko z małego okienka jawi się widok na Piazza di Santa Maria Novella skąpany w słońcu.

Nie jest łatwy do polubienia, za to odwdzięcza się cudownymi doznaniami zapachowymi.

Początek to skóra zmieszana z odrobiną dziegciu, później znika i pojawia się typowa dla SMN nuta apteczna, wraz z odrobiną słodkiego, ziołowego syropu.

Potem mamy odrobinę dymku, łudząco przypominający zapach kadzidełek w sklepie indyjskim, a baza jest nieco kwaśna i wytrawna i kojarzy mi się z jakimś retro – szyprem.

Świetny zapach – bardzo zmienny i trwały, jak na wodę kolońska.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Santa Maria Novella Peau D'Espagne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Santa Maria Novella Peau D'Espagne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Peau D'Espagne marki Santa Maria Novella. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Peau D'Espagne marki Santa Maria Novella reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy drzewne
Princesse Marina De Bourbon Aqua di Aqua Homme L`Occitane en Provence Eau d'Iparie Ulric de Varens Hot! Fragrances Black Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia Zara Sandalo Sonoma Scent Studio Champagne de Bois Le Labo Gaiac 10 Tokyo Pacifica Tibetan Mountain Temple Jalaine Patchouli Jacques Bogart Witness Oriflame Eclat for Men Galimard Bel Canto