Marki » R S » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Salvatore Ferragamo pour Homme Salvatore Ferragamo dla mężczyzn

Salvatore Ferragamo pour Homme Salvatore Ferragamo dla mężczyzn

Salvatore Ferragamo pour Homme Salvatore Ferragamo dla mężczyzn Zdjęcia Salvatore Ferragamo pour Homme Salvatore Ferragamo dla mężczyzn Zdjęcia Salvatore Ferragamo pour Homme Salvatore Ferragamo dla mężczyzn Zdjęcia Salvatore Ferragamo pour Homme Salvatore Ferragamo dla mężczyzn Zdjęcia

Salvatore Ferragamo pour Homme marki Salvatore Ferragamo to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Salvatore Ferragamo pour Homme został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Pierre Mary. Nutami głowy są cyklamen, kminek, afrykańskie geranium, liść figi, grejpfrut, neroli i brazylijskie drzewo różane; nutami serca są goździk (roślina), korzeń irysa, jaśmin, róża i kardamon; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, piżmo, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Cyklamen Kminek Afrykańskie geranium Liść figi Grejpfrut Neroli Brazylijskie drzewo różane

Goździk (roślina) Korzeń irysa Jaśmin Róża Kardamon

Skóra Drzewo sandałowe Piżmo Mech dębowy Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Salvatore Ferragamo pour Homme by Salvatore Ferragamo.

John Varvatos

Salvatore Ferragamo pour Homme Recenzje Perfum

Pinball Wizard
Pinball Wizard

Salvatore Ferragamo pour Homme to świeży, słoneczny zapach.
W stylistyce podobny do recenzowanego niedawno Salvador Dali Agua Verde. Chodzi mi o skojarzenie dwóch charakterystycznych nut – grejpfruta i figi. Tutaj ten akord jest bardziej wytrawny, gorzki i cierpki, wręcz soczyście „świdrujący” w nosie po otwarciu.
Wyraźna dominacja liścia figowego trwa zadziwiająco długo i zamiast z czasem łagodnieć, na przekór logice staje się jeszcze bardziej intensywna. Sądzę, że przeciwwagą mógł być dlań duet wetywerii z cedrem, ale w mojej opinii pełni raczej rolę „wzmacniacza”, a może i taki był zamiar (s)twórcy tych perfum? Wyczuwam jeszcze kardamon, który lekko schładza całość i nie pozwala skręcać w bardziej cieplejsze rejestry, ale nie ma w tym żadnej wilgotnej wzmianki.
A cóż takiego okrywa ów listek figowy na drugim planie? Kwiatowy festiwal, ale nie mam pojęcia z czyim udziałem. Sporo tego kwiecia, jak w jakimś ogrodzie, kobierzec z kwiatów w pełnym rozkwicie – taka sucha woń w południowym słońcu, kiedy po rosie nie zostało nawet wspomnienia, a na wieczorne schłodzenie jest jeszcze za wcześnie.
Ten ogród i faza z ostrego wstępu koegzystują ze sobą równolegle i w zgodzie aż do wystudzenia aromatu – zielono i z odrobinę pikantnym akcentem, bardzo czysto.
Zdecydowanie męskie granie. Gdyby wlać tu jakiejś słodyczy, mógłby być również ciekawą propozycją dla kobiet, ale słodkości tu nie uświadczyłem.
To niewątpliwie zapach z charakterem, trochę szorstkim, ale nie na tyle, aby odpychać – wręcz przeciwnie. Dobra trwałość i umiarkowana projekcja są dodatkowym plusem.
Najlepiej sprawdzi się chyba dojrzałym latem, niekoniecznie na dojrzałym mężczyźnie i w ciągu dnia, ale jak ktoś zechce mieć sierpień w połowie lutego – to brać! ;-).

2017
Prorok
Prorok

Zapach charakterystyczny i oryginalny .
Bardzo intensywny i aromatyczny zaraz po aplikacji - czuje wyrażnie figę , goździka i grapefruit , inne kwiaty , których nie jestem w stanie rozróznić . Świetna projekcja . Czuje go na sobie wyrażnie po 6 godzinach od aplikacji . Piekny meski zapach. Pomimo tej swojej intensywnie kwiatowej woni nie kojarzy mi sie kobieco - może dlatego , ze nie ma w sobie żadnej wanilii ani innej słodyczy , odbieram go jako cierpko - zielono - kwiatowego . Bardzo włosko-śródziemnomorski . Świetna propozycja na wiosnę i lato , myślę zę spokojnie sprawdzi się też jesienią

ryszard
ryszard

Tyle składników, że głowa boli a ja czuję tylko figę.
Polecam przetestować przed zakupem, bo to linearny zapach i może męczyć.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Salvatore Ferragamo Salvatore Ferragamo pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Salvatore Ferragamo Salvatore Ferragamo pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Salvatore Ferragamo pour Homme marki Salvatore Ferragamo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Salvatore Ferragamo pour Homme marki Salvatore Ferragamo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guy Laroche Drakkar Noir Givenchy Givenchy Gentleman Prada Infusion d`Homme Davidoff Zino Davidoff Loewe Esencia pour Homme Antonio Puig Quorum Aramis Aramis Tom Ford Grey Vetiver Yves Saint Laurent M7 Mirato Malizia Uomo Vetyver Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Chanel Allure Pour Homme Joop! Joop! Homme Halston Halston Z14 Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Lalique Hommage a L'Homme The Different Company Sel de Vetiver Cerruti 1881 Men Amouage Amouage Lyric Man Geoffrey Beene Grey Flannel