Marki » R S » kwiatowo - owocowe « Grupy

Laguna Salvador Dali dla kobiet

Laguna Salvador Dali dla kobiet

Mam: 31 Miałem: 62 Chcę: 18 Ukochany zapach: 1

Laguna Salvador Dali dla kobiet Zdjęcia Laguna Salvador Dali dla kobiet Zdjęcia Laguna Salvador Dali dla kobiet Zdjęcia

Laguna marki Salvador Dali to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Laguna został wydany w 1991 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mark Buxton. Nutami głowy są marokańska cytryna, ananas, Śliwka, liść galbanum, mandarynka, brzoskwinia, grejpfrut i malina; nutami serca są irys włoski, jaśmin, róża egipska, konwalia i brazylijskie drzewo różane; nutami bazy są fasolka tonka, ambra, paczula, kokos, piżmo, wanilia, cedr i madagaskarskie drzewo sandałowe.

Marokańska cytryna Ananas Śliwka Liść galbanum Mandarynka Brzoskwinia Grejpfrut Malina

Irys włoski Jaśmin Róża egipska Konwalia Brazylijskie drzewo różane

Fasolka tonka Ambra Paczula Kokos Piżmo Wanilia Cedr Madagaskarskie drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Laguna by Salvador Dali.

Laguna Maravilla
Plus Plus Feminine
Mini Pretty
Jaguar

Laguna Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Dostałam w prezencie miniaturę tego zapachu. Już zielony flakonik zraził mnie do testowania bo ja nie trawię zielonych flakonów i zielonych perfum. Jedyny w mojej kolekcji zielony flakon to "Elka" Lempickiej ale to zupełnie inna bajka. Piękna bajka. Laguna to dla mnie zapach typowo męski. Otwiera się ostro i cytrusowo. Brakuje mu choć odrobiny słodyczy a już wanilii nie wyczuwam w ogóle. Gdzie podziała się tonka, ambra, paczula??? To moje ukochane nuty a ja nie znajduję ich obecności. Wszystko zagłuszyły cytrusy. W końcowej fazie na chwile pojawiają sie nuty drzewne i zapach lekko się ociepla. Jednakże trwa to krótko bo później zapach ulatnia się ze skóry i nie czuć go w ogóle. Flakon z lekka kiczowaty.

anne44
anne44

Zamówiłam sobie próbkę tego zapachu, by poczuć w końcu zapach tej "laguny".. Jedno psiknięcie i poczułam ogrom świeżości, lecz wbrew pozorom nie jest to morska świeżość. Zapach na moim ciele pachnie dla mnie zbyt męsko. Pomimo pięknie waniliowej nuty końcowej, którą (na szczęście) wyczuwam, to akcent męski jest chyba dla mnie zbyt wyraźny.
Aczkolwiek zapach godny testów !

samsara
samsara

Seledynowe usta są tak ciekawe, jak zapewne byłoby posiadanie szminki w tym kolorze. To zapach spokojny i świeży, acz zdecydowanie intrygujący. Pozornie nieinwazyjny, lecz na pewno niepozbawiony własnej, odrębnej tożsamości. Początek jest taki przyjemny i gumowy, jakby miętowo-oponowy. Na tym pierwszym etapie nie wyczuwam owoców ani soczystości, zapach jest surowy, choć wciąż przyjemny i przystępny. Drugi etap to jak dla mnie zapach gumy Juicy Fruit - wspomnienie dzieciństwa. Ta gumowa elastyczność zapachu wciąż dominuje, ale do głosu dochodzą owocowe nuty. Bardzo na plus zaskoczył mnie finał-puchaty, słodki, rozkoszny, wręcz zmysłowy i totalnie zmieniający oblicze zapachu! Reasumując Laguna bardzo się z moim nadgarstkiem polubiła. Ewolucja zapachu godna podziwu - szczerze zaskoczona jestem tą kompozycją, gdyż flakonik zdobyć można za śmieszne pieniądze. Polecam!

Agnieszka1974
Agnieszka1974

Pokazała mi je moja mama i zawsze będę je kojarzyć z nią, mimo, że jej już nie ma......, a zapach jest. To jest najcudowniejszy zapach pod słońcem, zawsze będę się z nim identyfikować. Używam go przez cały rok, czasami zdradzę z innymi cięższymi zapachami, ale zawsze powracam. Jest naprawdę trwały i intensywny, nie czuję męskiej nutki.Zapach lata, plaży, iglastego lasu, troszkę egzotyki (kokos i wanilia) i ta cudowna świeżość połączona z egzotyką. Znam również ich odmianę, a mianowicie Maravillę - jest podobna lecz bardziej uboga w składniki, wolę Lagunę.

Lizbet
Lizbet

Z tym zapachem mam jeden problem: czy już go kocham, czy jeszcze lubię. Dali to taka marka, która zaliczyła bardzo wiele wpadek, ale kilka jej produktów jest warte polecenia.

Delikatnie cytrusowe otwarcie, które zamienia się w akordy z owoców. Mimo swojej zapachowej "jadalności" nie umieściłabym tego zapachu w kategorii gourmand, ale w owocowo-kwiatowej też nie, jest gdzieś pomiędzy. Genialną robotę robi tu ananas z kokosem, które w teorii powinny dać nam po prostu pinacoladę, ale tu nic takiego się nie dzieje. Choć gdzieś to wrażenie przepysznego drinka idealnego na lazurową plaże jest. Zapach przesuwa się po akordach owocowych, krąży po nich, cały czas tworząc nowe dźwięki. Aż umiera drzewem sandałowym. Trudno mi pisać o tym zapachu, bo jest bardzo "ruchliwy", trzeba go po prostu powąchać.

Świetne perfumy, mało świetna trwałość, po 2 godzinach znika bez śladu, ale cena przystępna to można się zlewać.

amanda
amanda

Laguna to nie jest taki oczywisty letni przyjemniaczek o pięknym kolorze butelki przywodzącym nam na myśl kolor wody w dalekich stonach,gdzie jest przysłowiowa palma i kolorowy drink.
Ona nie każdego rozpieści letnią porą.
Jest bardziej męskawa,drzewno wodna z dużą ilością przestrzeni,powietrza,zapachu wody.
Trochę owoców,ale to zdecydowanie wodność i drzewność w nim przewodzi.

salvadora
salvadora

Flakon obłędny - dosłownie uwielbiam na niego patrzeć, działa niesamowicie na moją wyobraźnię- przenosząc do pięknych miejsc i dając poczucie beztroski. Kolor sam mówi za siebie; orzeźwienie, przyjemność, oryginalność. Nie potrafię słowami opisać zapachu Laguny, jest tak wszechstronny i nie banalny. Daleko Lagunie, do rozwodnionych letnich owocowych kompotów, to zapach bogaty i nieoczywisty. Kocham w nim to, że jest taki jaki jest, od lat. U mnie zawsze będzie miał swoje miejsce na półce.

dianthus
dianthus

Ja dziś 'jadę' po biednym Dalim... Początek był przyjemny i taki kokosowy, troszkę plażą powiało i olejkami do opalania, lekką dusznością stojacego goracego powietrza. Po 20 min, skryty pod rękawem wypachniony kawałek ciała zaczął mi przypominac lżejszą wersję gumowego Black Bvlgari. Nosowi nie wierzyłam i wwąchiwałam się naprawdę intensywnie, jednak wrażenie pozostało. "Black Holidays" ;) Bardziej radośnie, przejrzysto, owocowo.. ale jednak sztuczna nutka z Black zatłukła dla mnie szansę na zachwyt zapachem.

malavida
malavida

Laguna to wakacyjny romans na tropikalnej plaży dla amatorek korzennych, orientalnych perfum, szukających latem chwilowego zapomnienia i wytchnienia od ciężkich nut zapachowych.
Najpierw pojawia się aromat tropikalnych kwiatów, słodycz dojrzewających egzotycznych owoców, zaś w tle drzewne, tajemnicze nuty dżungli, lecz w tej samej chwili od strony plaży dociera do nas świeża, morska bryza niosąca ochłodzenie od intensywnych, upojnej woni równikowego lasu. Kołysze nas do leniwego snu. Ciepło piasku, szum fal, słonce pieszczące naszą skórę.
Lecz uwaga, podobnie jak każda wakacyjna przygoda,także zauroczenie tym zapachem z końcem lata przemija. Laguna nie przywiązuje do siebie. To radosny, letni flirt, któremu brakuje głębi, by przeobrazić się w głębsze uczucie.

monika690
monika690

Niestety ja zaniżę wspaniałe oceny tego zapachu. Kiedyś się skusiłam na zakup 30ml, używałam czasami ale zapach do mnie nie przemawiał, był jakiś plastikowy, przeładowany, wyczuwałam w nim sztuczne nuty i do tego nietrwały. Chciałam go polubić, ale on się nie dał więc poleciał w świat. Widocznie zapachy sygnowane nazwiskiem Dali nie są dla mnie, bo próbowałam chyba ze 3 zapachy i żaden mi nie podszedł.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Niezwykły zapach :) Wąchając "w ciemno" wskazałabym, że zawiera: tytoń, nuty morskie, wetiwer, mango, brzoskwinie lub morele, jakieś drewna i ambrę. Niewiele z tych nut widzę powyżej :D
Zapach trzyma się dość blisko skóry, trwałość tak na 2-3 godziny. Myślę, że bardzo sprawdzi się latem - jest wytrawnie i orzeźwiająco, ale przy tym tropikalnie, kojarzy mi się z wilgotną roślinnością i wysokimi temperaturami. Czyli nazwa jak najbardziej a propos.
Super oryginalny, warto się skusić, tym bardziej, że cena niska.

Tam
Tam

Laguna to tajemnica. Raz słodycz tropicalnych owoców i kwiatów, raz bagniste, trawiaste nuty. Doprawdy zawsze z niecierpliwością czekam, co dzisiaj bryza przyniesie -
czy zapach kwiatów od strony lądu, czy słonego drewna i gorącego piasku od strony oceanu. Zapach intrygujący, jednak nie na każdej skórze rozwija się ciekawie, radzę przed kupnem przeprowadzić testy na swojej skórze. Znam przypadki, gdy Laguna wyzłośliwiała się kwaśnym akordem cytryny i na tym poprzestawała.
Z dwóch zapachów bagnisto/trawiasto/kwiatowo/przybrzeżnych jakie używam latem, a to Laguny właśnie i Hermesa Un Jardin Sur Le Nil zdecydowanie preferuję Lagunę za przepiękną, przytulną bazę i wyśmienitą trwałość. Laguna, choć to dama w latach jest, jakże pięknie się trzyma!:)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Salvador Dali Laguna, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Salvador Dali Laguna, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Laguna marki Salvador Dali. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Laguna marki Salvador Dali reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cacharel LouLou Christian Dior Dune Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Yves Saint Laurent Elle Yves Rocher Neonatura Cocoon Kenzo Le Monde Est Beau Christian Dior Dolce Vita Lanvin Oxygene Cartier Le Baiser Du Dragon Hermes Elixir des Merveilles Lolita Lempicka Lolita Lempicka Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Yves Saint Laurent Baby Doll Agent Provocateur L'Agent Hermes L’Ambre des Merveilles Torrente L`Or de Torrente Lalique Perles De Lalique Yves Rocher Voile d'Ambre Burberry Burberry Women Guerlain Shalimar