Marki » R S » kwiatowo - owocowe « Grupy

Dalissime Salvador Dali dla kobiet

Dalissime Salvador Dali dla kobiet

Dalissime Salvador Dali dla kobiet Zdjęcia Dalissime Salvador Dali dla kobiet Zdjęcia

Dalissime marki Salvador Dali to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Dalissime został wydany w 1994 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mark Buxton. Nutami głowy są morela, brzoskwinia, ananas i Śliwka; nutami serca są jaśmin, konwalia, róża, nagietek i narcyz; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, wanilia, fasolka tonka, liczi i ambra.

Morela Brzoskwinia Ananas Śliwka

Jaśmin Konwalia Róża Nagietek Narcyz

Drzewo sandałowe Piżmo Wanilia Fasolka tonka Liczi Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dalissime by Salvador Dali.

Liaisons Dangereuses

Dalissime Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

Salvador Dali był artystą kontrowersyjnym. W tamtych czasach jego zachowanie jak i to co tworzył wprawiało w osłupienie, zdziwienie, nierzadko niesmak i zgorszenie. Był skomplikowany, lubił szokować i był sobą, wyrażał to na wszystkie sposoby. Cenię jego prace, zawsze mi się podobały i myślę, że on sam chyba nie chciałby, żeby perfumy sygnowane jego nazwiskiem pachniały tak banalnie. Dalissime może sobie uścisknąć dłoń razem z Burberry Woman i The One i jestem przekonana, że te dwie kopmpozycje były na nim wzorowane wszak Dalissime wydano wcześniej. Dla mnie nie do zaakaceptowania jest duet wanilia + morele, brzoskwinie i właśnie to jest główna przyczyna dlaczego nie będę się Dalissime zachwycać i powiem wprost, że mi sie nie podoba. Drażni mnie, dusi i chcę ją z siebie jak najszybciej zmyć. Kosz mocno dojrzałych moreli i brzoskwiń posypano hojnie cukrem waniliowym. Nie dodano żadych innych owoców, kwiatów ani niczego innego. Jest tylko pudrowa, dusząca owocowość z wanilią. Co prawda mniej słodka niż Burberry i The One, mniej syropowa, ale i tak w ciepły dzień skutecznie dało mi w kość. Nie moge polubić i nie chcę.

gardenia
gardenia

Nie ma tu żadnej receznji dla Dalissime? A zatem:
Dalissime to głównie śliwka, słodka, bardzo dojrzała, taka, wokół której już krążą osy, zgranulowany brązowo złocisty cukier wycieka z granatowo-fioletowego owocu. Jednak zdziwi się kto pomyśli teraz, że to jakaś smakowita konfiturka na śniadanie...Śliweczka traci bowiem kolor i robi sie dokładnie taka jak kolor buteleczki skrywającej zapach: pudrowo morelowy...dołącza bowiem sandałowiec i piżmo, następnie morela i skórka od mandarynki, zapach jest jest suchy, ma jakiś dziwny niezbadany aromat, ni to metaliczny ni to brzoskwiniowy ni to zielsko jakieś, trudno mi to uchwycić, ja czuję tu głównie śliwkę zatopioną w pudernicy damy dworu Ludwika XVI, jakies organki w tle, kontredanse, białe wysokie peruki w loczki, czarny przyklejony pieprzyk, dziwny absurdalny obraz, może to Dali za bardzo rzuca mi się na wyobrażnię, nie przepadam za jego sztuką ale ten jego zawadiacki wąsik ;)
Polecam zapach wielbicielkom słodkich niebanalnych owocowo pudrowych zapachów, nutka vintage jest, ja czuję tu lata 90 - te ale nic z kącika "Arszenik i stare koronki"...
Trwałość: ok. 3 godzin czuję Dalissime na sobie b. wyrażnie i dobrze mi z tym, bo wiem, ze nie spotkam nikogo, dosłownie nikogo, kto pachnieć będzie tak jak ja! Dalissime z jednej strony puszcza do nas oko: ta buteleczka i nazwa a z drugiej proponuje ciekawe podejście do owoców i kwiatów, niebanalne i nieuchwytne. Na plus oceniam ponadczasowość tych perfum. O cenie i dostępności nie wspomnę. Mark, bravissimo!!!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Salvador Dali Dalissime, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Salvador Dali Dalissime, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dalissime marki Salvador Dali. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dalissime marki Salvador Dali reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cacharel LouLou Cacharel Eden Lanvin Eclat d’Arpège Lolita Lempicka Lolita Lempicka Jil Sander Sun Guerlain Shalimar Givenchy Organza Revlon Charlie Gold Oscar de la Renta Volupte Yves Rocher Nature Millenaire Alexander McQueen Kingdom Estée Lauder Sensuous Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Cacharel Noa Al-Rehab Balkis Emanuel Ungaro Apparition Al-Rehab Nebras Cacharel Amor Amor Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Mauboussin Histoire d`Eau