Marki » R S » szyprowo - kwiatowe « Grupy

S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet

S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet

S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet Zdjęcia S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet Zdjęcia

S.T. Dupont pour Femme marki S.T. Dupont to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. S.T. Dupont pour Femme został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są czarna porzeczka, marakuja, melon, mandarynka, galbanum i cytryna; nutami serca są cyklamen, magnolia, goździk (roślina), gardenia, orchidea, jaśmin, ylang-ylang, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, mech dębowy, cedr i brazylijskie drzewo różane.

Czarna porzeczka Marakuja Melon Mandarynka Galbanum Cytryna

Cyklamen Magnolia Goździk (roślina) Gardenia Orchidea Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Mech dębowy Cedr Brazylijskie drzewo różane

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about S.T. Dupont pour Femme by S.T. Dupont.

Balmain de Balmain
Chanel No 19 Eau de Parfum
La Panthere

S.T. Dupont pour Femme Recenzje Perfum

Gosiaczek
Gosiaczek

Piękny, piękny i jeszcze raz piękny. Cudowna ambra połączona z cyklamenem. Jestem po prostu zauroczona równowagą pomiędzy słodyczą a cierpkością, jaka ujawnia się od samego otwarcia zapachu. Pour Femme nie ma w sobie ani grama syntetyczności, nie trąci niczym sztucznym, jest wspaniałym, puchatym otulaczem. Dla mnie to typowy zapach na chłodne dni - rozgrzewający i poprawiający nastrój w paskudną, mokrą jesień, choć nuty orzeźwiające spokojnie pozwalają na użycie całoroczne. Polecam z całego serca, szczególnie, że cena jest po prostu śmieszna. Ogon ma bardzo dyskretny, a co do trwałości jeszcze się nie wypowiem, bo jestem dopiero po psiku testowym i to wyłącznie na nadgarstek.

lucy
lucy

Zaczynam przekonywać się do retro szyprów. Lata 90-te to lata mojej młodości, coś czuję jednak że ten zapach w przeszłości nie zrobiłby na mnie większego wrażenia, bo ja w tym czasie zalewałam się Słoniem i Tygrysem od Kenzo, mlecznym Dieslem i świeżym One. Ta kompozycja jest w zupełnie innym stylu, jest bardziej klasyczna i elegancka, jest też dużo spokojniejsza. Początek jest bardzo owocowy,są to raczej słodkie owoce..porzeczki to nie czuję niestety.Marakuja i owszem jest ale jakaś ugładzona.Wyraźnie czuję cyklamen, goździki i różę. Po dłuższej chwili pojawiają się nuty drzewne które pięknie równoważą całość. Na butelkę się nie skuszę, ale kompozycję doceniam. Potwierdzam też, że to szypr dla początkujących.

madamii8
madamii8

Piękny.Trzeba, jak to bywa z szyprami przeczekać taki sobie początek by doczekać nagrody.Świetnie nosi się latem bo rześki i zarazem elegancki.Mało pań zna i nosi więc jeśli któraś z Was chce pachnieć inaczej niż "ulica"to polecam bardzo(a zwłaszcza paniom,które mają dość cukierasów,zarówno na sobie jak i w tłumie).Trwałość zadowalająca.

chjena
chjena

Ładny, zupełnie wiosenny szypr. Nie duszący czy nazbyt mocny, bo złagodzony owocami i kwiatami, ale nie wyłącznie tymi w stylu retro (choć goździk, róża czy ylang-ylang oczywiście obecne na planie), lecz całą plejadą charakterystyczną dla bogactwa lat 90. Mamy tutaj świeżą i lekką magnolię, wyczuwam też orchideę, choć nie widać jej w spisie nut, i smaczny owocowy koktajl: melon, czarna porzeczka, marakuja, mandarynka.

Towarzystwo rozsiadło się na poduszkach mchowo-paczulowych, dominując wytrawny czy dostojny charakter zapachu, niczym rozszczebiotane nastolatki w wykwintnej restauracji serwującej klasyczne dania kuchni polskiej w najlepszym stylu. Wbrew pozorom, to ciekawy i miły dla nosa kontrast, bardzo ułatwia (mi osobiście) noszenie szypru, zwłaszcza na co dzień, bo w kontekstach wieczorowych wiadomo, że pasuje znacznie bardziej.

Jeśli dopiero przekonujecie się do szyprów, albo jesteście trochę zmęczeni ich powagą, ale nie chcecie z nich całkowicie rezygnować, to S.T. Dupont pour Femme jest bardzo dobrym kompromisem, zwłaszcza w te pierwsze wiosenne dni, kiedy potrzeba nam na rozbieg po długiej zimie energetycznego kopa.

EJo
EJo

Przyznaję, kupiłam w ciemno mając nadzieję na kwiat goździka, który zawzięcie tropię. Ale goździka na mnie nie ma w żadnej fazie, jest za to całe mnóstwo doskonale dobranych składników. Na początku czuję lekko cierpkawy aromat czarnej porzeczki, który stopniowo zamienia się w mgiełkę cyklamenu a później w ciepłą, rozkwitłą różę, przynosząc na chwilę minimalną dawkę kwiatowej słodyczy. Sądziłam prawdę mówiąc, iż ylang w połączeniu z białymi kwiatami z nut środkowych będzie wiódł prym w tym zapachu - nic takiego jednak się nie wydarzyło. Na pierwszy plan wysuwa się bowiem szypr, żywiczny, mszysty, wilgotnawy, lekko gorzkawy - na mojej skórze połączenie galbanum z górnych nut z mchem dębowym i paczulą z dolnych zdecydowanie dominuje przez cały czas obcowania z zapachem. Mnie ta dominacja ogromnie się podoba - ma charakter :)

Reasumując - kolejna perełka zakupiona bez testów, która zostanie ze mną na dłużej.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum S.T. Dupont S.T. Dupont pour Femme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu S.T. Dupont S.T. Dupont pour Femme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum S.T. Dupont pour Femme marki S.T. Dupont. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu S.T. Dupont pour Femme marki S.T. Dupont reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Sisley Soir de Lune Gucci Envy Givenchy Organza Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Sisley Eau du Soir Gucci Gucci Eau de Parfum Hermes Eau des Merveilles Chloe L`Eau de Chloe Balenciaga Le Dix Perfume Laura Biagiotti Venezia Joop! Joop! Le Bain Montale Intense Cafe Cacharel Noa Chanel Allure Sensuelle Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Karl Lagerfeld Sun Moon Stars Avon Today Yves Saint Laurent Belle d`Opium Serge Lutens Feminite du Bois