Marki » R S » szyprowo - kwiatowe « Grupy

S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet

S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet

S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet Zdjęcia S.T. Dupont pour Femme S.T. Dupont dla kobiet Zdjęcia

S.T. Dupont pour Femme marki S.T. Dupont to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. S.T. Dupont pour Femme został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są czarna porzeczka, marakuja, melon, mandarynka, galbanum i cytryna; nutami serca są cyklamen, magnolia, goździk (roślina), gardenia, orchidea, jaśmin, ylang-ylang, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, mech dębowy, cedr i brazylijskie drzewo różane.

Czarna porzeczka Marakuja Melon Mandarynka Galbanum Cytryna

Cyklamen Magnolia Goździk (roślina) Gardenia Orchidea Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo mech dębowy Cedr Brazylijskie drzewo różane

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about S.T. Dupont pour Femme by S.T. Dupont.

Balmain de Balmain
Masumi
Chanel No 19 Eau de Parfum

S.T. Dupont pour Femme Recenzje Perfum

chjena
chjena

Ładny, zupełnie wiosenny szypr. Nie duszący czy nazbyt mocny, bo złagodzony owocami i kwiatami, ale nie wyłącznie tymi w stylu retro (choć goździk, róża czy ylang-ylang oczywiście obecne na planie), lecz całą plejadą charakterystyczną dla bogactwa lat 90. Mamy tutaj świeżą i lekką magnolię, wyczuwam też orchideę, choć nie widać jej w spisie nut, i smaczny owocowy koktajl: melon, czarna porzeczka, marakuja, mandarynka.

Towarzystwo rozsiadło się na poduszkach mchowo-paczulowych, dominując wytrawny czy dostojny charakter zapachu, niczym rozszczebiotane nastolatki w wykwintnej restauracji serwującej klasyczne dania kuchni polskiej w najlepszym stylu. Wbrew pozorom, to ciekawy i miły dla nosa kontrast, bardzo ułatwia (mi osobiście) noszenie szypru, zwłaszcza na co dzień, bo w kontekstach wieczorowych wiadomo, że pasuje znacznie bardziej.

Jeśli dopiero przekonujecie się do szyprów, albo jesteście trochę zmęczeni ich powagą, ale nie chcecie z nich całkowicie rezygnować, to S.T. Dupont pour Femme jest bardzo dobrym kompromisem, zwłaszcza w te pierwsze wiosenne dni, kiedy potrzeba nam na rozbieg po długiej zimie energetycznego kopa.

EJo
EJo

Przyznaję, kupiłam w ciemno mając nadzieję na kwiat goździka, który zawzięcie tropię. Ale goździka na mnie nie ma w żadnej fazie, jest za to całe mnóstwo doskonale dobranych składników. Na początku czuję lekko cierpkawy aromat czarnej porzeczki, który stopniowo zamienia się w mgiełkę cyklamenu a później w ciepłą, rozkwitłą różę, przynosząc na chwilę minimalną dawkę kwiatowej słodyczy. Sądziłam prawdę mówiąc, iż ylang w połączeniu z białymi kwiatami z nut środkowych będzie wiódł prym w tym zapachu - nic takiego jednak się nie wydarzyło. Na pierwszy plan wysuwa się bowiem szypr, żywiczny, mszysty, wilgotnawy, lekko gorzkawy - na mojej skórze połączenie galbanum z górnych nut z mchem dębowym i paczulą z dolnych zdecydowanie dominuje przez cały czas obcowania z zapachem. Mnie ta dominacja ogromnie się podoba - ma charakter :)

Reasumując - kolejna perełka zakupiona bez testów, która zostanie ze mną na dłużej.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum S.T. Dupont S.T. Dupont pour Femme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu S.T. Dupont S.T. Dupont pour Femme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum S.T. Dupont pour Femme marki S.T. Dupont. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu S.T. Dupont pour Femme marki S.T. Dupont reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Sisley Soir de Lune Sisley Eau du Soir Christian Dior Midnight Poison Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chloe Chloe Eau de Parfum Torrente L`Or de Torrente Cartier La Panthere Givenchy Organza Christian Dior Dolce Vita Joop! Joop! Femme Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Vivienne Westwood Boudoir Gucci Envy Thierry Mugler Innocent Chloe L`Eau de Chloe Christian Lacroix Christian Lacroix Prada Prada Candy Cacharel Noa