Marki » R S » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Miałem: 2 Chcę: 2

tytoniowy
dymny
Tabac Royal Royal Crown dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Tabac Royal marki Royal Crown to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Antonio Visconti. Nutami głowy są cynamon, cytryna, goździk (przyprawa), różowy pieprz i tytoń; nutami serca są liść tytoniu, heliotrop, absolut z wanilii i fasolka tonka; nutami bazy są drzewo sandałowe, tytoń, paczula, mirra i olibanum.

Cynamon Cytryna Goździk (przyprawa) Różowy pieprz Tytoń

Liść tytoniu Heliotrop Absolut z wanilii Fasolka tonka

Drzewo sandałowe Tytoń Paczula Mirra Olibanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Tabac Royal by Royal Crown.

Tabac Royal Recenzje Perfum

Arttemiss
Arttemiss

Zbalansowany, okrągły, dojrzały: tytoń jak wino - albo o tym, czego nie ma chociaż jest

Na początek pozwolę sobie zacytować za stroną Perfumerii Quality piramidę zapachową Tabac Royal:

nuty głowy: cynamon, cytryna, goździk;
nuty serca: liście tytoniu, heliotrop, wanilia;
nuty bazy: drzewo sandałowe, tytoń, paczula (absolut).
A i tak idę o zakład, że skład ten nie jest kompletny...

Najpierw dołożyła bym miód - tonę miodu. W otwarciu! Reszta nut wkracza "po bożemu": cynamon (dużo), goździk (sporo) i cytryna, którą nie po to dodano, by coś dokwasić czy odświeżyć, tylko aby zneutralizować ową tonę słodyczy, bez której tak mocny początek mógłby doprowadzić do mdłości nawet całkiem sporą zgraję przedszkolaków. A tak, nuty głowy płynąc w owym ostrawym miodzie gładko przechodzą w inne słodkawe cuda z serca zapachu... W tym momencie dochodzimy do drugiej nie wymienionej w składzie nuty, do zgrabnie splecionego z mocnym aromatem suszonych tytoniowych liści i heliotropu jakiegoś bliżej nieokreślonego szlachetnego alkoholu - w typie ciemnego, karaibskiego rumu lub miliongwiazdkowego koniaku. Zapach wciąż ewoluuje i wciąż - dzięki wam o bogowie! - nie ma nawet grama wanilii... Był miód z przyprawami, był aromatyczny tytoń z alkoholem a teraz, powoli, do reszty dobija sandałowiec - powiedziała bym, że z wyraźną ambrą, której także w spisie nut nie widzę. Jest mocno, jest "na słodko" i jest konkretnie. A tytoń cały czas też jest, rządzi i płynie, tyle, że zbaczając w kierunku mocniejszego, przeznaczonego do fajek.

Nie za często dane jest mi wąchać tak zgrabnie, spójnie i ciekawie rozwijające się kompozycje. W dodatku, mimo całej swej słodyczy tak dalekie od ulepności i pokrewieństwa z gourmandami. Ale czy powinno mnie to dziwić? Chyba nie, w końcu to zapachowa opowieść o tytoniu, tytoniu nomen omen królewskim. Tytoniu na bogato: zbalansowanym, okrągłym jak się patrzy i bardzo bardzo dojrzałym: tytoniu jak dobre wino. Flakonik - również na bogato i choćby dla samej nakrętki chciało by się taką butelczynę mieć! I nie mam pojęcia dlaczego producent dedykuje Tabac Royal panom, toż to unisex rzekła bym rasowy!

De facto, przy całej swej upojnej cudowności perfumy te mają tylko jeden mankament. Niestety bardzo istotny - trwałość. Za taką cenę zaledwie dwugodzinna obecność na skórze to dość przykra niespodzianka. Projekcja przeciętna.

Seth
Seth

Surowa w stylu, powstała z najwyższej jakości składników, moim zdaniem zdecydowanie męska kompozycja. Na mojej skórze zapach otwiera się mocnym akordem cytrusowo-przyprawowym rozpływającym się w lekko słodkich nutach kwiatowo-waniliowych i ostatecznie zespalających się z głębokim, ciepłym aromatem szlachetnego tytoniu w oprawie drzew. Dzięki charakterystycznej chropowatości kompozycji oraz wyraźnie wyczuwalnym nutom animalistycznym, możemy zapach jednoznacznie przypisać marce. To rzadka i zachwycająca sztuka charakteryzująca domy perfumeryjne pretendujące do miana wielkich. Zmysłowość oraz dobra ekspozycja i bardzo dobra trwałość czyni zapach stricte wieczorowym, idealnym na jesień i zimę. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,75.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Royal Crown Tabac Royal, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Royal Crown Tabac Royal, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Tabac Royal marki Royal Crown. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Tabac Royal marki Royal Crown reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy drzewno - kwiatowo - piżmowe
Cafe Parfums Cafe-Cafe Puro Davidoff Good Life Carolina Herrera 212 Men Splash Amouage Dia pour Homme ID Parfums Exterieur Nuit Elizabeth Arden Mediterranean Liz Claiborne Graphite Blue by Realities Guerlain Vetiver Pour Elle Krizia Easy Krizia Dolce&Gabbana D&G Anthology L`Amoureux 6 Hermes Voyage d`Hermes Sinfonia di Note Fleur de Santal