Marki » R S » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Tabac Royal Royal Crown dla kobiet i mężczyzn

Tabac Royal Royal Crown dla kobiet i mężczyzn
Mam
Miałem
Chcę
Kocham
Lubię
Nie lubię
zima
wiosna
lato
jesień
dzień
wieczór
Osób głosujących: 3
kobieta 25- 25+
mężczyzna 25- 25+

Miałem: 1 Chcę: 2

główne akordy
tytoniowy
balsamiczny
słodki
dymny
ciepły korzenny
Zdjęcia
Tabac Royal Royal Crown dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Tabac Royal marki Royal Crown to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Antonio Visconti. Nutami głowy są cynamon, cytryna, goździk (przyprawa), różowy pieprz i tytoń; nutami serca są liść tytoniu, heliotrop, absolut z wanilii i fasolka tonka; nutami bazy są drzewo sandałowe, tytoń, paczula, mirra i olibanum.

Perfumowa Piramida

Górne Nuty
Cynamon Cytryna Goździk (przyprawa) Różowy pieprz Tytoń

Środkowe Nuty
Liść tytoniu Heliotrop Absolut z wanilii Fasolka tonka

Dolne Nuty
Drzewo sandałowe Tytoń Paczula Mirra Olibanum

Wyczuwalne składniki na bazie waszych głosów

Loading...

Trwałość

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
bardzo słaba 1
 
słaba 1
 
przeciętna 0
 
duża 0
 
bardzo duża 0
 

Projekcja

przesuń suwak, aby oddać głos

Oceny użytkowników
łagodna 1
 
przeciętna 1
 
duża 0
 
olbrzymia 0
 

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Tabac Royal by Royal Crown.

Ten zapach przypomina mi...  

Tabac Royal Recenzje Perfum

Arttemiss
Arttemiss

Zbalansowany, okrągły, dojrzały: tytoń jak wino - albo o tym, czego nie ma chociaż jest

Na początek pozwolę sobie zacytować za stroną Perfumerii Quality piramidę zapachową Tabac Royal:

nuty głowy: cynamon, cytryna, goździk;
nuty serca: liście tytoniu, heliotrop, wanilia;
nuty bazy: drzewo sandałowe, tytoń, paczula (absolut).
A i tak idę o zakład, że skład ten nie jest kompletny...

Najpierw dołożyła bym miód - tonę miodu. W otwarciu! Reszta nut wkracza "po bożemu": cynamon (dużo), goździk (sporo) i cytryna, którą nie po to dodano, by coś dokwasić czy odświeżyć, tylko aby zneutralizować ową tonę słodyczy, bez której tak mocny początek mógłby doprowadzić do mdłości nawet całkiem sporą zgraję przedszkolaków. A tak, nuty głowy płynąc w owym ostrawym miodzie gładko przechodzą w inne słodkawe cuda z serca zapachu... W tym momencie dochodzimy do drugiej nie wymienionej w składzie nuty, do zgrabnie splecionego z mocnym aromatem suszonych tytoniowych liści i heliotropu jakiegoś bliżej nieokreślonego szlachetnego alkoholu - w typie ciemnego, karaibskiego rumu lub miliongwiazdkowego koniaku. Zapach wciąż ewoluuje i wciąż - dzięki wam o bogowie! - nie ma nawet grama wanilii... Był miód z przyprawami, był aromatyczny tytoń z alkoholem a teraz, powoli, do reszty dobija sandałowiec - powiedziała bym, że z wyraźną ambrą, której także w spisie nut nie widzę. Jest mocno, jest "na słodko" i jest konkretnie. A tytoń cały czas też jest, rządzi i płynie, tyle, że zbaczając w kierunku mocniejszego, przeznaczonego do fajek.

Nie za często dane jest mi wąchać tak zgrabnie, spójnie i ciekawie rozwijające się kompozycje. W dodatku, mimo całej swej słodyczy tak dalekie od ulepności i pokrewieństwa z gourmandami. Ale czy powinno mnie to dziwić? Chyba nie, w końcu to zapachowa opowieść o tytoniu, tytoniu nomen omen królewskim. Tytoniu na bogato: zbalansowanym, okrągłym jak się patrzy i bardzo bardzo dojrzałym: tytoniu jak dobre wino. Flakonik - również na bogato i choćby dla samej nakrętki chciało by się taką butelczynę mieć! I nie mam pojęcia dlaczego producent dedykuje Tabac Royal panom, toż to unisex rzekła bym rasowy!

De facto, przy całej swej upojnej cudowności perfumy te mają tylko jeden mankament. Niestety bardzo istotny - trwałość. Za taką cenę zaledwie dwugodzinna obecność na skórze to dość przykra niespodzianka. Projekcja przeciętna.

Jun
02
2014
Seth
Seth

Surowa w stylu, powstała z najwyższej jakości składników, moim zdaniem zdecydowanie męska kompozycja. Na mojej skórze zapach otwiera się mocnym akordem cytrusowo-przyprawowym rozpływającym się w lekko słodkich nutach kwiatowo-waniliowych i ostatecznie zespalających się z głębokim, ciepłym aromatem szlachetnego tytoniu w oprawie drzew. Dzięki charakterystycznej chropowatości kompozycji oraz wyraźnie wyczuwalnym nutom animalistycznym, możemy zapach jednoznacznie przypisać marce. To rzadka i zachwycająca sztuka charakteryzująca domy perfumeryjne pretendujące do miana wielkich. Zmysłowość oraz dobra ekspozycja i bardzo dobra trwałość czyni zapach stricte wieczorowym, idealnym na jesień i zimę. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,75.

Jul
15
2012

Dodaj własną recenzję

Zostań członkiem naszej społeczności miłośników perfum, a będziesz mógł dodawać własne recenzje.

Tabac Royal by Royal Crown 4.50 out of 5 based on 3 ratings and 2 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Royal Crown Tabac Royal, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Royal Crown Tabac Royal, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Tabac Royal marki Royal Crown. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Tabac Royal marki Royal Crown reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy drzewno - kwiatowo - piżmowe
Aramis Aramis Cool Calvin Klein Calvin D`Orsay Arome 3 Serge Lutens Gris Clair Monotheme Fine Fragrances Venezia Black Musk Marc Jacobs Marc Jacobs Men Paul Smith Paul Smith Men Parfumerie Generale PG03 Cuir Venenum Etienne Aigner Suede Edition Women Frederic Malle Dans Tes Bras Christian Dior Fahrenheit Absolute Divine L`etre Aime Homme

Popularne marki i zapachy: